Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mangotree
11. feb 2010

ahojte,
ja som mala včera opäť tie "sťahovania". Neviem ako to nazvať. Také svalové sťahy v rukách aj v krku, nepokoj.
Psychicky sa držím ako tak, za pozitívum beriem už aj to, že vládzem žiť. No nie je mi najlepšie. Myšlienky sú stále bláznivé, akurát, že sa už nimi tak netýram a nerozoberám ich (aspoň nie v takej miere ako predtým). No trápia ma, trápia ma stále tie pochybnosti, neviem čo si mám o nich myslieť a som nepokojná, keď neviem na čom som. A ďalej,nevyvolávajú vo mne paniku a pocit, že je so mnou koniec a už nebudem nikdy šťastná.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inkinka
11. feb 2010

Stella, vyzera to na dobry zaciatok 🙂 je dobre, ze u Teba vzbudila taku doveru, ze si sa otvorila. Mne by sa to asi na prvom sedeni nepodarilo 😒 mne to pride, ze to prve sedenie je len take zoznamovanie...
Mangotree, vydrz, uz zacinas verit, ze sa z toho dostanes 🙂 🙂

evagy
11. feb 2010

ahojte , cítim sa tretí deň mizerne tak sem píšem.. Nemám sa komu velmi posťažovať a kolegyňu nechcem zaťažovať svojimi problémami. Už tretí deň som napätá, mám uzkosť a depresie.. Beriem lieky ale mám pocit, že ani tie lieky na moje problémy nestačia. A tie myšlienky o tom ani nehovorím.. dúfam že už zajtra to bude lepšie..

citrona
11. feb 2010

ahojte všetky! 🙂 🙂 🙂
chcem sa s vami podeliť o moju týždňovú skúsenosť s braním AD. 6 dní som si dávala len 1/2, dnes už celú tabletku a musím povedať, klop-klop, že to znášam celkom dobre, len mierny tlak v žalúdku, možno je to aj preto, lebo leták som nejako extra nečítala a povedala som si, že žiadne vedľajšie účinky nepotrebujem. 😀 😀 😀 dúfam, že horšie to už nebude. a dosť mi pomohli aj vaše rady a utešovanie, že mi AD pomôžu a potom bude lepšie. takže vďaka! 🙂 🙂 🙂 🙂

baba77 - aj ja si myslím, že by si mala ísť k nejakému odborníkovi, podľa toho, čo píšeš, si zrejme na tom psychicky dosť zle. mne bolo takto ťažko v dec. - samé negatívne myšlienky, nič ma netešilo, nechuť čokoľvek robiť a ešte k tomu aj telesné príznaky. 😢 😢 😢 keby som bola na túto stránku natrafila vtedy, tak by som bola utekala k psych.hneď. kočky ti radia dobre, môže ti to len pomôcť, keď sa niekomu posťažuješ. to nie je hneď o liekoch, ale keď ich treba, tak ich treba!

hroška, ako dlho berieš AD? a frontin si vysadila v pohode?

kočky, ste tu všetky veľmi zlaté, ako si radíte a podporujete sa, už som to písala - viem! 🙂 🙂 len chcem, aby ste vedeli, že si rada čítam túto diskusiu a dosť mi pomáha. aj ja držím palce všetkým bojovníčkam. 😎 😎 😎

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
inkinka
11. feb 2010

Stella, ja som raz bola u psychologicky a tiez mi ponukla caj alebo kavu , na navodenie atmosfery, bola prijemna, ale povedala som jej velmi malo 😒 a predsa ako Ty hovoris, citila som sa lepsie 🙂. Ano, snazime sa nezatazovat svoje okolie, dusime to v sebe, ale ono si to najde cestu von a radsej takto pomaly pod dozorom, akoby nas to malo skolit. Tesim sa , ze si tak dobre zacala 🙂

zazvorka
11. feb 2010

Ahojte baby 🙂 Tak som prisla nakuknut.Ja sa mam celkom ok,kiez by to tak bolo stale.A tym co nie je najlepsie posielam vela sil,aby to zvladli.
U nas v petrzalke snezi a snezi 😅

citrona
11. feb 2010

cibi,
napísala som ti do IP. 🙂 🙂

bubinko83
11. feb 2010

kočky aky mate nazor na psychoterapiu? Myslite že by mi pomohla v liečbe? Alebo stačia len lieky?Dostali vas z toho len lieky? Neviem.Moja psychiatrička mi povedala že nech počkam ako zareagujem na lieky a uvidime.Lebo psychologovia niekedy dost na ludi tlačia.Povedzte mi svoj nazor. 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko83
11. feb 2010

stella a načo sa liečiš a ake maš priznaky?

andy.a
11. feb 2010

http://sk.wikipedia.org/wiki/Neurotické,_streso...)

Ahojte 😎 😎 😎

tak už mám notebook 😵 😵 😵 😵 😵 ,len čas momentálne nemám,idem sa s malým učiť na logopédiu 😝 😝 😝
to zasa bude boj 🙄 🙄 🙄
zajtra máme náročný deň 😝 😝 😝

ten link je pre kočku,čo písala,že má diagnózu F 46 😕 😕 😕 😨 😨 "ako všetky tuná" 😕 😕 😕
Mercy,ty si to bola ????? 😕 😕 😕
tak ja som za roky praxe ešte pacienta s dg.F 46 nemala 😀 😀 😀 😀 😀
ani taká diagnóza totižto nie je 😕 😕 😅 😅 😝 😝

ale to je iba na margo,nepodstatná vec 😀 😀 😉 🙂

Bubi,áno,kombinácia farmakoterapie/tou je najlepšie začať/ a potom psychoterapia je ideálna 😉 🙂 niektoré druhy psychoth.sú náročné,preto sa treba najskôr troška preliečiť liekmi 😉

Stella,super,že ste si terapeutkou tak sadli 😉 🙂

Baba,aj ja si ťa pamätám 🙂 😉 😵 a to si ešte nebola u Dr. ?? 😕 😕 😉

Evagy,teraz je také blbé obdobie,aj to počasie...denne mi chodia samí dekompenzovaní pacienti,pomaly iné nerobím,len objednávam hospitalizácie,čo sa majú tak zle 😒 😖
skús si dávať častejšie lieky podľa potreby,možno je to len také prechodné a zasa sa to vráti do normálu 😉

tak zatiaľ pa,možno sa ešte večer stavím,všetky vás pozdravujem,držte sa 😵 😵 😵
a ovocníčkov pozdravujem zvlášť 😅 😅 🙂 🙂 😅 😅

andy.a
11. feb 2010

ten link neviem prečo nejde otvoriť,boli tam diagnózy F 40-F 48...
F 46 a F 47 nie sú..... 😝 😝 😝

bubinko83
11. feb 2010

andy dakujem ,ty si naše zlatičko.Super že sem niekto takyto nakukne 🙂

bubinko83
11. feb 2010

andy a kto posudi či trreba psychoterapiu alebo nie? Mne nejak extra ani psychiatrička nepovedala či som v nejakom važnom stave alebo nie 😒

rena28
11. feb 2010

evagy, dnes sa aj ja citim uplne zle. Nerozumiem tomu uz je to mesiac co beriem citalec ale stavy su stale rovnake. Stale by som len spala a tie myslienky ani nehovorim. Uz nech vyjde slniecko.Pekny vecer

hroska
11. feb 2010

Citrona ad beriem nieco vyse 6 mes.moja dr. Je super,ale je skor taky "tvrdsi" typ.dala mi len ad a nic ine a ked som sa jej spytala na frontin,povedala,ze len vynimocne mozem.a to som mala tazku depresiu.takze zavisi aj od lekara ci ti pise len ad alebo aj nieco na skludnenie.no ked si mala prvych 6 dni celkom o.k. Myslim,ze uz by si mala len napredovat. Ten zaludok moze byt,skus sa dobre najest pred ad,neskor sa to vytrati.drz sa Andy,tak valentina si mala v predstihu,ked uz notebookujes-super. Bubi teraz sa sustred pekne na liecbu a neskor uvidis ci budes mat chut aj na psychoterapiu.

hroska
11. feb 2010

Rena mozno by ti bolo treba ad vymenit.mne tiez prve ad zabrali len ciastocne potom mi dala seroxat a uz na asi 7.den zacal zaberat -bolo to take evidentne,ze som hned vedela,ze ten liek zacina zaberat.tak pockaj este 2.tyzdne a ak nebude zlepsenie,treba ti zvysit alebo vymenit ad.pisem z mobilu,tak uprava je chaba.

bubinko83
12. feb 2010

hroska no presne ved uvidim ako mi bude.Ale ja trpim aj socialnou fobiu a PP tak budem musiet riešit aj problem z minulosti .Lebo aj ked sa citim teraz trošku ok,medzi ludmi to neni bohviečo.A tiež mavam všelijake škarede myšlienky ktore musim vyhnat z hlavy.

mirusha23
12. feb 2010

Ahojte baby aj ja beriem AD uz rok beriem seroxat,brala som prvych 8mesiacov 20mg,potom doktorka mi znizila na 10mg no ale po 3mesiacoch mi musela zvysit davku na 30mg rano lebo znovu vratili stavy ...ja mam stale strach s noveho prostredia uzkostna porucha ,v mojej mysli sa nedaju zabudnut myslienky z minulosti zmena bydliska nastup do skoly...bojim sa ako to bude ked budem musiet odyst do prace po materskej stale si predstavujem ze ja nic nezvladnem

mirusha23
12. feb 2010

ahoj bubinko ako dlho sa liecis?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko83
12. feb 2010

miruscha ja sa liečim len tyžden.Zatial moc zmenu necitim

mirusha23
12. feb 2010

Bubinko ak sa mozem spytat ako sa u teba prejavuje depresia co ju vyvovolava?

bubinko83
12. feb 2010

ja som skor uzkostliva som stale napata,naladova,trpim nespavostou ,plačliva alebo nervozna.Ako kedy.

bubinko83
12. feb 2010

mam vyšši tlak stale ,mavam bušenie srdiečka mala som par panickych atakov.Neprajem nikomu zažit!Myslim že to suvisi z detstva ,lebo vždy som bola taka divna.

rena28
12. feb 2010

Dobre ranko kocky,

Hroska este vydrzim 2 tyzdne , potom mam kontrolu a uvidim ci budem mat zvysenu davku alebo zmenu ad. Som objednana aj na psychoterapiu za 2 tyzdne, verim ze mi pomoze. Je to strasne, ja som vzdy bola clovek , ktory stale niekam behal, tesil sa , cestovala som kazdu chvilu a teraz sa bojim ist pomaly von aby som zase nedostala ten strasny stav uzkosti, paniky a pocit nerealna. Uz mam strach z dalsieho ataku ☹ Ale stale verim ze to zvladnem , len treba cas. Dakujem ze existuje taka stranka ako MK , velmi si tu navzajom pomahame a viem ze v tom nie som sama ze je nas vela bojovnicok. Pekny den .

mercy
12. feb 2010

To je jedno Andy, tak ja budem mať F46, vždy som chcela byť niečo extra🙂)).Ale mám ju na recepte, prisámvačku, od tej bývalej doktorky, čo mi povedala, že môžem byť rada, že môj manžel so mnou zostáva aj keď som duševne chorá...Zrejme pre mňa vymyslela novú kategóriu🙂)A úzkostno-depresívna porucha má aké označenie?

mirusha23
12. feb 2010

Ahoj bubinko tak ako citam mame toho vela spolocne aj ja to mam z dectva drzim ti palce a budem rada ked pokecame si prihlasena na POKECI?