Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monca007
2. mar 2010

Ahojte Bulsara to je pekne od Teba ze mas strach o svoju kamaratku myslim si ze z tvojej strany snaha bola skus jej navrhnut nech si precita nase prispevky mozno pochopi ze nie je v tom sama a vyhlada odbornu pomoc Ty si nemas co vycitat urobila si pre nu maximum teraz uz je to len na nej

maria62
2. mar 2010

Ahojte 🙂
Tak dnes tu vás nie je veľa je krásny deň tak sa slníte čo? Tak by už mohlo byť aspoň pre nás je to dobré keď sa slniečko na nás usmieva.
Bulsara robíš čo môžeš ale keď si nedá pomôcť tak ju nechaj možno príde nato, že ťa potrebuje ale ten jej manžel tiež musí vidieť, že dačo nie je v poriadku a necháva to tak.
Hroška vy máte prázdniny?
Srdcko neskúšala si ešte vysadiť AD či ako je to, mne lekárka povedala že tak po roku môžme vysadiť no bojím sa toho, ako to bude už by som tie stavy nechcela viac zažiť.
Alika ja mám už dospele deti ale ten strach o nich stále je a hlavne ked niekam idú syn sa niekedy zlostí, že prečo mu toľko volám ale keď proste ten strach tam je .
Pozdravujem všetky dievčatá držte sa pa 🙂

srdcko81
2. mar 2010

mango-vydržžžžžžžžžžžž,skus aj nieco ine-mozno kreslenie a alebo to puzzle ako soim uz pisala-mne to strasne pomáhalo.Len treba zamestnavat ruky aby bola zamestnaná mysel a tym opadom to bude o.k.lebo sa nebudes susstredit na seba.Viem ze teraz sa ti to zda ze to nie je mozne ale vermi ono to bude-len musis bojovat a verit.Ale poznam to aj ja som to zazivala take nutenie do vsetkeho-drzkam palce. 🙂

srdcko81
2. mar 2010

maria-ja neviem kedy idem vysadzat-vobec akosi nad tým neuvazujem.Ked som bola naposledy tak sme sa dohodli ze to zatial nechame tak a teraz by som mala ist na prelome marca aprila ale tam je velka noc tak asi po nej a uvidime.Ale myslim ze ich este budem brat predsa len u mna to bolo zastarale-ja som skoro tri roky zila bez AD(neviem ako som prezila)no ale po pravde je mi super-ale aj ja sa bojim vysádzania-bojim sa ze bude klud a potom nejaký spúšťač sa stane a ja budem zase v pr.....,teraz sa tak viem povzniest nad vsetko 🙂

monca007
2. mar 2010

Srdcko tri roky bez Ad?a to sa Ti ako podarilo no ja uz by som bola bud zavreta na psychiatri alebo na cintorine 😝 ja som cakala skoro dva mesiace keby som isla hned uz by som sa citila zas lepsie 😠

monca007
2. mar 2010

Mango vydrz uvidis bude lepsie teraz si isto hovoris ze nam sa to povie ale ver nam ze kazda jedna sme si tymi zaciatkami presli a boli to najhorsie chvile v nasom zivote ja berem AD dva mesiace je to este vseliake ale je to rozhodne lepsie ako na zaciatku mne napriklad pomahalo ked som sedela zacali mi behat v hlave tie hrozne myslienky hrala som hru na telefone este aj teraz sa nemozem divat na film bez toho aby som nerobila nieco z rukami

alika54
2. mar 2010

takze hlasim synator sa mi vratil kompletny a hrdy na seba 🙂 🙂 🙂 ,,,,monca ja kym som sa odhodlala k dr tak som sa trapila dva roky sama,,,skusala som caje, homeopatika a vsetko mozne no bez vysledku az kym som sa k dr neodhodlala 😔 dnes mi bolo celkom fajn len nech je uz uplne dobre 😅 u nas som uz videla snezienky 🙂 som sa normalne pred zahradkou zastavila a kochala sa nimi 🙂 🙂 🙂 🙂

bulsara57
2. mar 2010

Zdravim,
nechcem vas uz otravovat, ale este predsa len...
Vies srdcko ono je to komplikovanejsie, je tazke tu opisovat celu situaciu, ako to medzi nami bolo, neviem ako ste vy prezivali priatelstva ale toto bolo na zivot a na smrt
A vycitala mi ze ju nechapem len vtedy ked som jej navrhla aby skusila odbornu pomoc...
fakt neviem...asi mam smolu...aj tak dakujem za ochotu a rady
A s manzelom su spolu 10 rokov

filipal
2. mar 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
u nas na zapadnom slovensku, aj v cechach su teraz jarne prazdniny, tak asi isli kocky-maminy prec.
Hroska pisala, ze ide k rodicom....

Monca, este mi neznizovala lekarka davku, len planuje na jar...uvidime!
a ty si uz tusim dobre, ze?

Maria, praveze u nas riadne fukalo, sice je slnecno, ale chadno. vcera bol uplny vichor!

Mango, ono sa ti zlepsuje, tak pomalicky...nebadane...ani nejake knizky z detstva ta na chvilku nezaujmu?

Bulsara, vies tazko pomahat niekomu, kto o to nestoji. aj keby si ju nasilu dotiahla k lekarke, kto by kontroloval,
ci berie lieky? ono je to vzdy tazke...u nas nechcela ist babka k psychiatricke. mama ju doslova oklamala. ale teraz nechce brat lieky.
vravel nam znamy geriater, ze ludia su neuveritelne vynaliezavi a schovavaju lieky, ktore by mali brat dokonca aj ked su hospitalizovani. ja chapem, ze ta to boli....ale je to jej zivot, jej rozhodnutie. ty mas pravo zasiahnut, len keby bol ohrozeny jej zivot (napriklad, zeby si mala podozrenie na samovrazedne maslienky)
aj ja som stratila plno kamaratok, dodnes sa mi o niektorych sniva....

a Baba, ty si kde?

Srdcko, pises z noveho, cerveneho? 😉

monca007
2. mar 2010

Alika Ty tiez dva roky baby tak klobuk dole ste riadne silne bojovnicky aj ja som skusala caje deprim melatonin ale bez vysledku teraz viem ze to boli len tahace penazi Bulsara neotravujes nas len sa pytaj na co chces uvidis mozno to dopadne dobre daj potom vediet 🙂

monca007
2. mar 2010

Filipal je lepsie ako na zaciatku niekedy mi je tak dobre ze vobec si nespomenem ze mam depresiu a potom pridu horsie dni a som zasa na zaciatku

start1406
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srdcko81
2. mar 2010

ahojte-monca007 no prezila-neviem ako ale prezila.Tiez som mala vseliake super caje a persen a vsetko mozne ale mne to zakazdým prepuklo-dva týzdne ma trapili ataky a potom som sa dva tri mesiace davala do kopy a potom bol chvilu relativny klud s tým ze msom nemala atak ale strach bol furt pritomný-tak ako pise Alika-potom uz som si myslela ze sa zblaznim z toho ako som stale rozmyslala nad tým ze mi je zle a tak som sa rozhodla.A teraz si nadávam do sprostých krav ze som to nespravila skor.No ale uz je to za mnou.
alika no vidis aj Ty si spokojna a aj synátor je na seba pysný 🙂
Filipal ano testujem 🙂 A tiez mas spravny nazor na bulsarinu kamosku-je to jej vec-a ak má paniku tak samovrazdu nespacha.Vtedy je strach o zivot a nie schut sa zabijat.

maria62
2. mar 2010

Srdcko ja tiež mám strach vysadiť tie AD môj brat ich berie 6rokov zo začiatku bral potom prestal a tak zase začal a berie ich až doteraz a nedávno ich nemal a vravel že po 4 dňoch mu bolo zle tak neviem či už asi je na nich zvyknutý či iba tak si to namýšľal tak bojím sa toho.
Filipa u nás tiež pofukoval vietor ale tak až nie no možno to k nám príde.
Tak sa držte dobrú noc a príjemný zajtrajší deň bez starosti a depresii a úsmev na tvári 🙂

srdcko81
2. mar 2010

maria 62-no ja sa tiez bojim ze sa to vrati-no neviem na to ako mi bolo zle asi nikdy nezabudnem 😔 Neviem-no viem ze by som atak prezila-ale ked ja uz strasne to nechcem nikdy. 😝

kubaka
2. mar 2010

bulsarko - tak to můžeš fakt udělat jediné: odpoutat se od kamarádky citově a obrátit to v pozitivní poznání sama o sobě: jak jsi rozumná, uvědomnělá, tobě je dobře a své rodině bys toto nikdy neuděla. Filipa to napsala jasně: neuděláš nic, nikam ji ani podvodem nedostaneš - stejně se nebude léčit.
Musí prostě sama dopadnout až na dno, až jí bude tak zle, že pochopí, že potřebuje pomoc, až si o ni sama řekne - pak bude zásah teprve efektivní. Jinak ne. Nemá smysl se trápit něčím, co není v mé moci změnit.. Prostě se odstřihnout, vyrušit, odsunout to jako něco, co prostě nemám na programu řešení, je mimo mé zorné pole. Každý je zodpovědný sám za sebe a sám sobě. 🙂

baba77
2. mar 2010

filipal ja som mala den kludneisi,rivotril0.5 1-1-1.podla mna zatial zabral, ci to nebude navykove?sertralin 1-0-1,len aby tie myslienky len na horsie mysliet kedy ustupnu???piatok by bola osla va ale bez sampanskeho??ze baby??

mangotree
2. mar 2010

kočky, tak ďakujem za povzbudenie.
No a stala sa zo mňa úplne necitlivá žena. Mali ste pravdu, ale ja nemám nielenže problém s orgazmom, ale nemám ani sexuálnu chuť, ani dotyky mi nič nehovoria. Som ako znecitlivená:( Takže nielen že som znecitlivená aj čo sa týka záujmov alebo chuti do niečoho (no dobre, sem-tam sa z niečoho poteším), ale teraz ešte aj toto. Cítim sa ako mechanický stroj.
Alebo ďalšia vec, ja neviem kde sa vo mne berie to, že k priateľovi som dobrá, pritom mám pocit, že ani nemusím vyvinúť ktovieakú námahu, aj sa oňho postarám, pripravím mu niečo chutné, no mám pocit, že ešte aj tie "dobré skutky" robím zautomatizovane. Všetko, aj keď sa smejem, tak sa sama seba pýtam, prečo sa vlastne smejem, ked mi nie je ani dobre? No zároveň nemám pocit, že sa nejak premáham. Jednoducho, hocičo čo robím, neviem prečo robím, nemám na to extra chuť, no nerobím to ani s veľkou námahou. Rozumiete tomu? No povedzte, nie som ako stroj?

kubaka
2. mar 2010

mango - pociťuješ takové odosobnění? Jako že máš tělo, které se nějak projevuje, ale tvoje duše je někde mimo a a necítí to, co dělá a jak se chová tvoje tělo? jako že jsi dvě bytosti v jednom těle - jedna vně a druhá uvnitř?

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rena28
3. mar 2010

Ahojte kocky,
stale sa citim rovnako, teraz beriem ad na vecer namiesto rana tak uvidim, kontrolu mam 17.3. a 24.3. ma caka endokrinolgicke vysetrenie. Mangotree ja mam takisto niekedy pocit ze pracujem robot. Uplne bez pocitov , automaticky len aby sa nepovedalo ☹ pekny den vsetkym

mangotree
3. mar 2010

kubaka, ano, tak nejak.Akože sa dotýkam, ale necítim citynežnosti, nadšenia, radosti, len to, že pod mojími mi je iná ruka.Akoby som sa na veci a ľudí a ich životy len pozerala.
Ale neviem či dve bytosti v jednom tele..To nie. Skôr moja duša mimo tela.

maria62
3. mar 2010

Ahojte 🙂
Tak ja mám dnes príšerný deň . Dozvedeli sme sa aj jedna moja kolegyňa. že budeme mať pravdepodobne skrátený pracovný úväzok o 1hodinu a ďalšia kolegyňa až o 2hodiny mali jednu prepustiť ale asi takto skrátia rajóny.To by ma až tak neštvalo, keby to bolo rozdelené spravodlivo lebo ešte jedna kolegyňa má menej zaťažený rajón a nemala skrátený pracovný čas.Tak sme si povedali svoje s vedúcim, ktorý dnes končil a postúpil vyššie budeme mať novú vedúcu ale on to mal dať taký návrh. tak ma to štve, že prečo taká nespravodlivosť je to na nervy už ma ani nebaví ísť do práce ale čo keď nie je z čoho vyberať ale keď to budú takto riešiť tak sa určite obrátim na vyššie oddelenie a poviem svoje.
Aj sa mi to zdravotne dnes zhoršili keď som sa tak nazlostila asi si musím dať frontin uvidím do večera ako mi bude.
Ale počasie sa nám pohoršilo aj nám trošku nasnežilo a ochladilo sa.
Filipal asi tá zima od vás prišla k nám.
Mango neboj sa to bude lepšie to prejde ja som mala tiež také pocity ale v tom čase ked som začala brať AD manžel nebol doma teraz je to lepšie aj potrebujem to objatie a útechu a nežnosť.
Ach babenky tak rada by som od všetkého vypla taký oddychový víkend by urobil dobre len keby som nemusela myslieť na všetky starosti či už v robote alebo doma, jaj prečo mi ženy sa musíme stále stresovať a trpieť.
Majte sa krásne pekný zvyšok dňa idem trošku relaxovať ku telke snád sa mi to podarí.Pa 🙂

srdcko81
3. mar 2010

maria62-odpoviem Ti na poslednu otazku-lebo sa mi strasne paci 🙂 -ze preco mi zeny musime stale stresovat a trpiet?No preto ze máme mozog,sme krasne a inteligentne a tie nase druhe polivicky ten mozog nosia niekde inde a tým padom ich to az tak nestresuje a nemusia az tak premýslat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

citrona
3. mar 2010

ahojte kočulky!

vidím, že ste tu toho popísali neúrekom, čo som tu nebola, mám čo čítať 😅 😅

ja som už štvrtú noc nespala a dnes som toho mala už ozaj dosť, o 23 som sa zobudila a do jednej čítala - ani neviem o čom, čo som sa z nervov na to nemohla sústrediť, 😠 😠 😠 tak som si dala biely xanax a potom som okolo 2 zaspala. dala som na radu filipy a išla som dnes k dr, aby mi zvýšil dávku AD, že zrejme nezaberajú alebo že mám nízku dávku. no to ste mali vidieť ten boj!!! 😀 😀 😀 že prečo si to myslím? že veď naposledy som hovorila, že mi je lepšie. áno, bolo my lepšie, ale vďaka xanaxu, lebo mi dal vyššiu dávku, ktorá ma držala. lenže potom sa to nejako zhoršilo, už štyri noci som nespala, a som stále nervózna, podráždená, idem z kože vyletieť, hrča v krku... že čo sa stalo, keď sa mi pohoršilo? nič sa nestalo... žiaden stres ani atak. tak sa ho pýtam, že či by mi po mesiaci užívanie AD nemalo byť trochu lepšie alebo, že či sa mám viacej napchávať xanaxom, aby som bola kľudnejšia? tak zahlásil, že a čo keď o mesiac prídem, že chcem zase vyššiu dávku, že čo potom? tak som mu povedala, že potom uvidíme.... 😎 😎 potom povedal, že mi zvýši dávku 0,50 mg serliftu na 1-1-0 a xanax vysadiť a namiesto toho mi dal revitrol 2 mg, cez deň podľa potreby 1/4 - 1/2 tabl. a na večer celú, aby som lepšie spala. 😵 😵
babenky, ktoré sta brali alebo beriete rovitrol, napíšte mi, prosím, aké dávky a ako často ste ho brali, ja so si už dala 1/2 z 2 mg a nejako sa mi po ňom točí hlava - moce ma - načo piť! 😀 😀 a hlavne, či ste po ňom lepšie spali a koľko vám stačilo na taký normálny spánok 5-6-hod. v kuse, nemienim byť mimo 10 hodín! ďakujem. 🙂 🙂 🙂

citrona
3. mar 2010

baby, to mal byť rivotril, fakt som z neho nejaká mimo.... 😝 😝 😝

srdcko81
3. mar 2010

citrona ja som brala rivotril ale kvapky rano a vecer po 5 kvapiek a na tých kvapkách je 2,5mg takze vobec netusim aká to je davka ale asi 0,25.Inak spala som dobre po nich a mozes z toho byt otapená-lebo oni su take aspon ja som tiez taka bola 😅

baba77
3. mar 2010

baby moze byt ze zo zaciatku je este horsie,ako ked som isla psyhiatrovi,niekedy je dobre a volakedy hhhrrrooozznneee.......,uz som myslela nechapto cele neverim ze by bolo lepsie.....

bubinko83
3. mar 2010

baby ahojte,chcem sa spytat ako dlho sa depka lieči ? Lebo by sme chceli na buduci rok babo a rada by som už bola ok, 😎 A dnes sa citim na nič trošku,lebo mam dostat menzes tak asi preto 😒 Asi mam PMS .Ozaj ste aj vy vtedy trošku nervoznejšie aj ked uživate AD? Lebo ja to uživam len 4tt.Dik

monca007
3. mar 2010

Ahojte ani ja sa dnes necitim dobre asi je to aj tym pocasim a na vykend sa ma riadne ochladit no hroza baba ano na zaciatku sa to vie este zhorsit kym poriadne nezaberu lieky kolko beries Ad asi este malo 😝