Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
29. júl 2013

@jajkamia viem,ze myslienky su cierne,ale treba sa skusit s nimi naucit pracovat,mne to aspon osobne pomohlo.Aj ked zaciatky boli velmi tazke....Takze serlift ti pomohol a potomzhorsil stav?Ja beriem druhykrat sertralin co je to iste a ja nedam na to dopustit 😉 No aspon nemas taku pracu kde musis sediet cely den.Inak ja dnes fajn,bola som len rano vonku vyvencit psa a inak som cely den doma,lebo to sa neda vydrzat.Potim sa aj pri sedeni.Uz by mohlo trochu poprsat...A teraz idem este upiest slivkovy kolac s posypkou 😀 Takze ja dnes celkom fajn.Teda takto skoro kazdy den,kedze nic nemam na praci 😀 A beries aj nieco k AD,ci nie?A ako dlho beries ten citalec?

jajkamia
29. júl 2013

dnes mi je akosi moc nanic,ked zas mam tie myslienkky ns to tahotenstvo a som zufala,lebo ta moja hlava mi hovori,ze nebudem schopna mat dieta a tak sa s tymi myslienkami vydepkujem,ze mam potim strasnu uzkost. Boze,co sa to somnou robi,mam deti rada a ak som vzdy tuzila pokil som nedostala tuto pliagu. Boze budem niekedy taka a zabudnem na tie myslienky,strasne ma to ubija. Boze to som asi ka jedina taka na svete,som ojedinely pripad. Ja msm fakt chut s tymto vsetkym skoncovat,preco sa to muselo mne a aj vsm nieco take stat. Je tu niekto,halo...

jajkamia
29. júl 2013

@lucinka0921 beriem ho uz viac ako dva mesiace a mam k tomu xanax 0,25 ale ked jr moc zle,tak hooska poradila dat si aj 0,5 ze to je slabe. Ja pracujem vonku tak si toho slnka uzijem az,ale dnes je to na nevydrzanie.

jajkamia
29. júl 2013

ja teraz sedim a odpocivam v chladku a napchavam sa slivkami. juj taky kolacik by som si dala. Akeho mas psika? Ja mam az teoch krizenca a dvoch bernskych salasnickych. A vela zvierat,lebi ich milujem...

jajkamia
29. júl 2013

Babule ste tu niektora taka podobna mne? Mozno,ze ma odsudite ale ja sem pisem koli tomu,lebo potrebujem poradit....

jajkamia
29. júl 2013

To tu nieje nikto na popisanie?

jajkamia
29. júl 2013

Babule radte mi,prosim..

hroska
29. júl 2013

@sandra2308 ahoj,no 6 dni je este velmi malo,to mozes pocitovat tak neziaduce ucinky.Ty mas tusim PP, vsak? Tak tam sa nasadza v uvode nizsia davka teda tych 10mg a potom sa prejde na 20mg. Ked uz budes na tej plnej davke 20mg,tak potom do tych 14-21dni by si mala pocitit prve zlepsenie 😉 . Seroxat je ucinny liek,,urcite zaberie,len treba trpezlivost. 😉 drz sa..

@jajkamia no co Ti poradime? Vpodstate sme ti uz vsetko povedali,uz ti treba len zmenit tu liecbu.Kedy ides k dr?

lucinka0921
29. júl 2013

@jajkamia No neviem moja,mne zabrali lieky az po 4 mesiacoch.vraj ked sa liecis viackrat,tak potom to dlhsie trva a co som si aj predtym pisala s babami,tak vsetky sa zhodli,ze az okolo 4 mesiaca citit nejaku zmenu...Ale bude asi najlepsie to prekonzultovat s dr. a ako pise hroska,zmenu liecby,ak ti nie je dobre.A ten xanax mozes teraz urcite.Ja mam kavaliera.Mne staci jeden,byvam v byte,ale keby som byvala v dome,isto ich mam viac 🙂 No a nie kazdy tu sedi cely den,ja tiez len tak tu nakukujem,ze co tu nove,ale inak som cely den na nete,ale na fb 😉 A kolacik fantasticky,nakoniec mama robila,takze je skvely.Ja som si vcera kupila slivky,ale kysle boli strasne,tak preto sme robili kolacik 😎

maria43
30. júl 2013

@mary1995

dakujem za odpoved, ved ano, je to kratka doba, len mam v sebe taku obavu, ze co ak to opat nezaberie? opat nove lieky?? uz si to mozno aj nahovaram, a bojim sa brat ten xanax, neviem, ci mozem aj viac ako 0,5 ak je to potrebne. niekedy nezoberiem vobec, niekedy 0,25, niekedy 2x0,25, ale su dni ked si musim dat aj 2x0,5. myslis, ze mozem?

mary1995
31. júl 2013

@maria43 môžeš zobrať aj 1 mg, boli dni keď som aj ja toľko zobrala. Obavu, z toho, že nám nezaberie AD máme všetci dovtedy, kým fakt nepocítime úľavu. Ale to príde najskôr až po 10 dni, niekedy to trvá ešte dlhšie. Takže treba vydržať a potom by už malo byť vždy lepšie a lepšie. Držím Ti palce.

ruzicka32
31. júl 2013

@jajkamia ahoj, vôbec nicoho sa do buducna nemusis moja obávat, aj dietatko budes mat ver mi!!!! Ja som presla tým istým čím ty!!! Beriem teraz nanovo lieky lebo sa mi zhorsilo kvôli manzelovi ale lieky uz zacinaju pomaly zaberat 🙂 Tiez som mala obdobie, ze som len lezala cele dni v posteli a mala pocit akoby som v inom svete ako ostatný to sa vola derealizacia a da sa to liečit!!! Dnes som bola na kontrole a moja dr.mala dovolenku zastupoval ju iný lekár a ako dobre!!!! Ten mi poradil tusim sa to vola KBT terapia a od septembra budem k nemu na to chodit. Popýtaj sa aj ty svojej lekárky na to a neboj všetko bude opat dobre!!!!! 🙂

simka1111
1. aug 2013

@hroska ahoj, ja som sa teraz vratila z dovolenky - Tatry a Blava - a je mi hrozne.... viem, ze by som mala byt stastna , ale nejde mi to vobec... ja neviem co mam uz robit... som zufala uz zo seba a ked si predstavim, ze do konca zivota to tak bude, tak neviem .... a najviac ma stve to , ze sa to vratilo, hoc som brala lieky a aj beriem .. som v zacarovanom kruhu ... chcem ist z neho uz von ale nedari sa mi to vobec.....k lekarke idem v pondelok, konecne uz bude ordinovat, tak uvidime co mi povie....... a strasne ma stve to,m ze keby som nevysadzala ten frontin , mohla som byt v pohode... lebo vtedy sa mi to cele vratilo ............. myslis , ze budem este v poriadku dakedy ?? leebo toto ma uz neskutocne vycerpava...

hroska
1. aug 2013

@simka1111 takze ani to zvysenie AD nepomohlo? Ale nemyslim si,ze si na tom az tak zle, lebo to by si nedokazala ist na dovolenku,to mi ver! Aj ked tym nechcem zlahcovat tvoj stav.to aj ja sa pytam,ci este dakedy vporiadku? Je to tazke si predstavit v tomto stave,ale ak sa budeme spravne liecit,tak sa z toho dostaneme.To si nevycitaj,ze si vysadzala Frontin,lebo to nebol zly postup,Frontin by sa nemal uzivat nejako dlhodobo,lebo on nelieci,len na cas skludni. Dobre,ze ides k dr. Urcite Ti nieco vymysli . 😉

simka1111
1. aug 2013

@hroska ... no to zvysenie vobec nepomohlo a som z toho zufala...a to ze som bola na dovolenke som vydrzala len fakt tazko, premahala som sa ako som len vedela, bolo to hrozne, v podstate to mal byt prijemne straveny cas a ja som kazdy den sa len modlila nech uz je vecer a nech ten cas rychlo zbehne , aby som uz zasla za svojou doktorkou , chore nie? a musim sa ovladat pred rodicmi a sestrou, nechcem ich viac stresovat , bojim sa o nich ..lebo tiez boli psychiatricky lieceni na depresiu a proste ja sa nerada stazujem, ani nikdy som sa nestazovala , radsej vsetko sama pretrpim... lebo zasa na druhej strane kebyze im poviem ze sa citim zle, tak by ma len sledovali a furt doo mna hucali, tak radsej to pretrpim sama.... a toto , ze sa mi zdalo ze je uz dobre , aj bolo .. hoc pred ms a po som naladovejsia celkovo napätie mi nerobi dobre , ale v pohode a zraru bum a konec... a hej viem , to vysadenie frontinu bola dobra vec, ale asi som sa sama tak vynervovala tym vysadenim , som sa na to strasne pripravovala, az nakonec to takto dopadlo ... A uz sa modlim nech je pondelok a mozem sa poradit s doktorkou.. ale netusim co mi povie.......bozemoj , nikdy som si nemyslela , ze mozem dakedy takto ochoriet , to je peklo a nie zivot.... ked mi uz je dobre tak som zmierena s touto chorobou a hovorim si, ze ini su na tom horsie a ked to na mna pride, tak ziadna ina choroba nie je horsia ako toto ...

janka1012
2. aug 2013

@hroska ahoj hroska ako sa mas????co mas nove??prepac necitam teraz vela vcera som sa vratila a ani neviem kde mi hlava stoji 🙂 celkom som to zvladla a nakoniec tam bolo naozaj dobre prezila som to bez lexaurinu a to ma posuva dopredu takze najblizsie si ho tam ani neberiem 😉 jednine co ma znepokojuje ze sem tam mam depresie takze uzkost akosi ustupila aj jej prejavy ako nevolnost busenie srdca atd ale neviem aj v blave ma sem tam chytalo take ze som rozmyslal nad hovadinami urcite su to depresie pretoze zase ma chytali myslienky co ked a urcite to tak bolo a co budem potom robit a rozmyslam nad tym co by sa mohlo stat ako to potom zvadnem ziadne silne depky ze by som plakala alebo nevedela vykonavat bne veci len ma to sem tam chytalo a potom so mnou nieje rec a myslim si uz svoje poviem si ze viem ze je to choroba a presviedcam sa ze tie myslienky niesu púravdive len moje fantasmagorenie a obavy ale hneva ma ze sa stale vracaju aj ked urcite v mensej miere ako pred liecbou...v podstate som stastna a nema precopochybovat a stale cosi riesit no napriek vsedkemu pridu take dni.normalne fungujem jest mi chuti stiham hygienu chodim sa opalovat kecam s kazdym smejem sa bavi ma hocico takze fungujem v pohode len sem tam tie vypadky a ja by som bola vdacna keby uz neboli aj ked mi uz lieky velmi pomohli ale chcem sa zbavit aj tych myslienok pretoze sa bojim ze co ked v depke spravim niaku hlupost myslim zle rozhodnutie a potom uz nebude cesty spat...som rada ze si tu a ze si ma vzdy vypocujes a kludne mi mozes aj ty hocikedy napisat aj o pol noci...rozmyslam ze by som zvysila na 30 o 10 viac ale neviem ci mozem zvysit takto sama pisu ze max davka je 60 lenze moja mama je len 10 a ked som jej povedala ze mne dala 20 gulala ocami ze az to potom znizim len ja mam teraz pocit ze aby sa to uplne doladilo mozno treba este trosku zvysit a bude akurat a nebude uz ani take ze obcas blbe myslienky.ja len jedno viem nemozem byt sama pretoze rozmyslam a nemozem riesit temu vztahy pretoze to je asi moj kamen urazu uz sa tesim hroska ked budem riesit tie hrnce 😅 to si neviem predstavit co by som mohla riesit na hrncoch 😝 no a najradsej by som si zvysila sama lebo nemam teraz cas kedy tam ist zajtra a pozajtra robim a v pondelok idem na chatu na 4 dni a piatok zase do prace na vykend takze nemam cas a volat nechcem najlebsie je osobne je vysvetlit preco vlastne chcem zvysenie hadam ju potesim ze ten lexaurin nejem 🙂 hroska ty si tusim spominala ze si si zvysila sama mam pravdu??a pomohlo??

hroska
2. aug 2013

@janka1012 ahoj jani,som rada,ze tak zvladas vsetko a hlavne bez benzacov. 😉 no pravdupovediac nedovolim si povedat,ze zvys na 30mg....zvysuje sa vtedy,ked nizsia davka nezabera alebo,ked sa stav prechodne zhorsil pod vplyvom nejakych udalosti alebo roc. Obdobia. Tebe lieky vyborne zabrali,uz len to ze nemusis ziadne benzace a aj to,ze uplne vpohode fungujes. A nezabudni,ze este stale sa liecis velmi kratko,takze musis byt aj trochu trpezliva,vsetky priznaky choroby hned nevymiznu. A nemysli si,ze kazde zvysenie urobi zazrak,niekedy to moze aj uskodit,clovek je moc nabudeny,preexponovany. A AD by sa mali uzivat v najnizsich ucinnych davkach, ved aj ta pecen,chce trosku "zit". Ja na tvojom mieste,by som si urcite sama nedvihala a ak by si naozaj citila,ze tie myslienky a to ries3nie je velky problem pre Teba,treba to prebrat s dr. A ona usudi,ci ti este zvysi.
No ja som sa dostala nakoniec az na 200mg Sertralinu,a na tejto davke som na 11.den pocitila ze AD zaberaju. Vidis a to uz beriem Sertralin 9.tyzden a predtym 7. Tyzdnov Seroxat. Lexaurin som uz znizila,rannu davku si uz vobec nedavam a vecer podla potreby,dnes som si napr. Nedala. Ale nemysli,se som uz uplne v pohode,to ani zdaleka nie,len sa zacinam pomaly pustat do zivota. Pekne sa opatruj a neboj ide ti to moc dobre.

janka1012
3. aug 2013

@hroska taak konecne pocitujes zlebsenie 😉 a nemas pri tej vyzsej davke dake vedlajsie ucinky???ako ospalost atd??mas pravdu nejdem si sama ordinovat niesom doktorka este ma napadlo ci mi to nemoze sposobovat slnko lebo vedsinou vtedy mam taketo dni ale to je asi blbost aby som sa vyhybala slnku kedze ja ho tak rada mam dnes som si kupila B komplex forte pri tejto diegnoze by sa asi mal jest...super ze uz lexaurin podla potreby no vidis zachvilku ho potrebovat nebudes ta davka 200 mg by ti mala stait bohate este ma napadlo ze by som doktorke navrhla vratit sa ku serliftu mala som aj pri nom vykyvi ale tusim zabral ovela rychlejsie ale zase som s neho bola unavena.vies ked som bola v BA tak som tak vela neriesila nebolo kedy stale vela ludi stale sa cosi dialo a ked som aj zacala rozmyslat nad hlupostami uz hned po mne priatel zhukol co som zasnivana a podaj srobovak atd takze moje depky netrvali dlho 🙂 😀 teraz odisiel na dva te a ja zase sama doma v praci sa nudim a necudujem sa ze riesim a rozmyslam potom nad hovadinami....normalne sa uz tesim do nemecka ideme o 3 tyzdne lebo viem ze tam zase bude dobre.no ved uvidim ja viem ze nemozem cakat vysledky hned ale tk ja som mavala taketo iste depresie aj ked som nebrala lieky vzdy len raz za cas nikdy som nelala niake ze dlhodobe a te uz som nevychadzla z poste atd preto ma to hneva z jem lieky uz 4 mesiace a co sa ta depiek tak mozno je badat niaku zmenu ale stale riesim stale tam tie ruminacne myslienky su co som som spozorovala tak istotne som kludnejsia viac vyrovnanejsia a menej uzkostliva ale aj uzosti sta mam ale nehystercim proste ich akceptujem a snazim sa ich zvladat... 😔

janka1012
3. aug 2013

@hroska ja som inak nebehala uz dva te ide ma porit mozno preto som aj takat zase t nebolo kedbola som a ze si lahnem a spim 😅 tn beh je naozaj dobra vec ta si dattke pravidelne dni v tyzdni a behat a ten serotonin sa nastartuje urcite ja beham vzd od 6 km do 10 ako kedy sa mi chce ale v tychto teplach to je naozaj o hubu da sa sice bud skoro rano alebo vecer ale komu sa chce po celodennom poteni este aj behat vsak 🙂

janka1012
3. aug 2013

@hroska hroska sory za tie preklepi musim asi restartovat pocitam seka mi to a vynechava pismenka.... 😠

hroska
3. aug 2013

@janka1012 s tym B komplexom forte to si dobre urobila,aj ja si davam Magne B6,to nam treba tieto prvky. Juu naspat na Serlift,to radsej nie,to by ta mohlo rozhadzat.Teraz si stabilizovana,AD ti zabrali,tak neopovaz menit. Neboj beries len 4 mesiace ,zase to bude lepsie po pol roku a este lepsie po roku.este tie lieky urobia svoju robotu,nemusis sa bat,ze uz by si stagnovala.
Ano,myslim,ze ta 200mg bude stacit,ale citala som,ze ludia beru aj 300 aj 400mg,ale to uz je podla mna dost.No na tu 200mg som mohla ist aj preto,ze Sertralin mi nerobil ziadne neziaduce ucinky,takze po tejto stranke vpohode, u mna dokonca ani nejaka extra unava z neho nie je.

janka1012
3. aug 2013

@hroska tak to mas dobre ze niesi s neho unavena ja som zo serliftu bola taka omamena aj hlava ma bolela za to som ho uz vysadila uz mi bolo dobre len som sa stale citila taka tlmena tak som ich prestala jest ja som jedla 100 mg a pomohlol takze myslim ze 200 ti stacit bude navyse si spominala treba setrit pecen nie?? 😉 no nejdem vymyslat teda ja to necham na doktorku ale pojdem tam az o mesiac a mozno do vtedy zase bude dobre ved nieje najhorsie musim byt trpezliva...hroska a doktorka vie uz ze si si zvysila??si spominala ze sama si si naordinovala ci ti to niaka znama poradila ci take cosi vsak??vies hroska tak ti poviem kym fungujem ako fungujem mala by som byt za to vdacna pracujem zvladam domacnost a fakt su dni ked si ani nespomeniem na niaku uzkost alebo depku neplacem doma do periny atd takze by som nemala asi vymyslat menit liecbu a zvysovat pripadne ked pojdem ku doktorke najblizsie poviem jej ako co a nech ona posudi...hroska papatas si ako si pisala ze ides so svokrou na niaky nabytok a ako sa musis premahat atd papats??,ked zhodnotis ten stav predtym a teraz citis sa o kolko lebsie??

hroska
3. aug 2013

@janka1012 hej,jasne pamatam sa 😀 To som vtedy bola kupovat so svokrou pracku....som vyliezla z postele len kvoli t8mu, ze som vedela,ze ked s nou tu pracku kupit nepojdem,tak bude otravovat kazdy den do aleluja....tak som radsej v tazkej depke sla. No vtedy mi bolo na 5 (znamkovanie ako v skole) a dnes by som si dala taku 3,ale mam M druhy den,tak som znicena,a uz boli aj dni na taku 2/3. Asi zhruba tak. A Ty sa ako oznamkujes Jani? Hej jasne moja dr.uz vie,ze som zvysila,musela som jej to povedat,vsak mi musi predpisovat lieky. Bola celkom kludna, ked som jej to oznamila.

janka1012
3. aug 2013

@hroska hm tak to dobre reagovala na to ze si si sama naordinovala 😀 takze na 3???super to nieje take zle...ja kebyze sa mam oznamkovat od 5 do 1 tak vedsinou mam dni 2 ale sem tam su aj 1 a ked je vypadok prudu teda tie vykyvi tak je na cistu 3 to jest nalada divna uzkostliva ale ziadny plac plac by som ohodnotila na 4 a kebyze neviem vyst z postele a nedodrziavam hyginu to by bola tusim petka 🙂 takze ja v priemere asi tak na 2 a sem tam su dni naozaj super pekny den na 1 a ani si nespomeniem no dnes je to za 3 ale vecer hadam bude za 2 ja to mam take premenlive u mna sa tie nalady akosi striedaju a to niesom ani pred kramami... 😝

janka1012
3. aug 2013

@hroska hroska??inak to ze ja ked mam taketo horsie dni a stale ma napada jedna dve veci do kola tonieje nahodou obsedantna porucha?? 🙂 ma to tak napadlo lebo uz normalne zasnem ako to dokazem stale omievat v hlave ked nemam co robit...kebyze to stle niekomu poviem ze nad cim ja stle rozmyslam asi by si mysleli ze mi uz sibe ja s normalne nemozem ani z nikim bavit o tom co mi tu temu len pripomina staci jedina myslienka a uz to frci dokola to ani nieje z by ma nic nebavilo ja to skor pocitujem ze ano som smutna ale s toho co si myslim nad cim rozmyslam a dost ma to ubija pretoze si robim zalozne plany ze co ked to tak je a ja mam potrebu si robit zalozne plany aby som vedela ako sa zariadim prirovnala by som to k tomu ako ked mas partnera a stale riesis dokola ze co ked to alebo tam to co ked je on taky a tak blbe myslienky a ako sa ja zariadim a tak neviem mozno je to prehnane ako reagujem pretoze nic hrozne zase neurobiale v hlave to uz mam z len cakam kedy to zase bude alebo ci to uz nieje a ledy sa to dozviem celkovo neznasam chlapov ani temu o nich pretoze kazda tema o vztahoch ma dostane do varu kde sa riad ne vybliakam co si o tom myslim a ze aky vsetci su atd uz si asi myslia ze som niaka feministka alebo co 😅 a snazim sa pochopit ci to moje chovanie je teda fakt ta choroba alebo sa obavam pravom a moje podvedomie ma pravdu...neriesila som to dva tyzdne mozno tak cca za tych 13 dni dva krat som to riesila 10 min a zabudla som dnes som 12 hodin v praci a nieje tu co robit zase stereotip a moje rozmyslanie neviem mozno by som mala zmenit pracu alebo nech mi uz daju niake lieky ktore budu na tie ruminacne myslienky zaberat lebo sa moze st aj to ze ho necham a z odstupom casu by som to mohlu bud lutovat alebo spravim dobre neviem

hroska
3. aug 2013

@janka1012 no neviem to posudit,aj ja mam obsesie,ale to mam vzdy v ramci depresie,ked odoznie depka odozneju aj tie obsesie a ruminacie,to su normalne priznaky depresie. A nepytala si sa dr.,ze co to je aka diagnoza tie tvoje obsesie? Ci to mas v ramci depky alebo ako uzkostnu poruchu alebo co? Do tohoto sa moc nevyznam,mne dr. vzdy,ked som sa jej pytala na moju diagnozu povedala,ze tazka depresia.

janka1012
3. aug 2013

@hroska vies co ja si naozaj nepamatam ze by sa niekedy vyjadrila k mojej chorobe proste prisla som vypocula si a nasadila lieky ona sa ani nepyta ake mam prejavy ze co mi to robi len sa opyta ako vam je a toje vsetko ale hned vedla je psychologicka a oni u seba sedia stale a vzajomne spolupracuju ked som tam prisla uplne prvy krat poslala ma na vysetrenie ku psychologicke a ze potom posudi co dalej a ani sa nevyjadrila od vtedy iba to ze to mam z dectva ze sa mi necuduje ze vela robi aj moja povaha a ze to je normalne atd ale nepovedala mi ze trpim depresiov alebo uzkostou to som si vydedukovala sama podla priznakov ale asi je to jedno a to iste v podstate je to depresia jednym slovom a zahrna dalsi zoznam uzkosti a diagnoz podla mna uz ani doktori to presne nevedia urcit vraj je to velmi zlozite presne definovat o aky tym ide podla mna doktorka moja ani nevie uplne presne ked sa jej pytam povedala mi ze som dusevne zdrava a niesom niaky cvok alebo cosi podobne a to jest vse preto ma to zaujma lebo su lieky ktore maju lebsi ucinok pri depresiach ine zase pri uzkostiach a ine zase pri dalsich typoch asi preto ich tolko je a ja spekulujem ci mam dobre lieky...kedze ani neviem co je moja diagnoza ako viem ze je to depka ale presne o aky druh ide to neviem

janka1012
3. aug 2013

@hroska ti povedala tazka depresia??uf neviem teda ake si to ty mala ale s takou diagnozou si to urcite mala tazke mozno nieco ako ja ale ovela silnejsi odvar...

hroska
3. aug 2013

@janka1012 hej 1.x ze tazka depresia a teraz,ze stredne tazka az tazka . 😝 Vsak vidis ze na mna treba konske davky AD 😝 😀 vsak ked pojdes na buduce k dr.povedz,ze si si to studovala a ze by ta zaujimalo aku mas teda vlastne diagnozu. Ahaaaa,teraz som si spomenula,ze u mna presne islo o uzkostne depresivnu poruchu,cize nie len depka.

janka1012
3. aug 2013

@hroska ja si myslim ze mam to iste uzkostno depresivnu ale uvidim ak nezabudnem tak sa opytam ja mam tiez taku deravu hlavu ze... 😔 vies co hroska keby som vedela ze po konskej davke budem fit tak by som ich aj ja jedla.vela ludom je samozrejme ze im je ako je a necenia si to pretoze nepoznaju to ze moze byt aj horsie preto si musime den bez depiek...dnes pojdem spat s hlavouko melon taka je urozmyslana toto nieje pre mna robota ja nemozem sediet na jednom mieste 12 hodin 😠 inak ten lexaurin hroska nepomaha nahodou aj na svalove napatie???lebo ja som to tak pochopila a priatela v nemecku strasne seklo ani chodit nevedel iboprufen som nemala tak som mu dala lexaurin celu jednu pozrela som si na internete o tom blizsie a pisali ze uvolnuje cele svalstvo a taktiez aj tlmi bolest teda ja som si ho dala presne v ten den co som krami dostala a to ja bez iboprufena nevydrzim a nemusela som si vobec dat ako keby tlmil bolest no a k teme ze dala som mu ten lexik lebo fakt ma nic ine nenapadlo no a sla som si zohriat jest do kuchinky najest sa atd a ked som dosla na izbu sa tam sam smial a ja ze co sa rehoces nie??a on ze mam hlavu ako melooon a ze to mu prislo smiesne 😀 tak som ho rychlo ulozila spat radsej pre istotu keby zacal mat ine vedlajsie ucinky 😀 jeho ked sekne boli ho to tak cca4 dni no a rano po tej tabletke stal ako struna a kolegovia boli udiveny ze mu nic nieje lebo odchadzal skoro postvornosky a mysleli si ze nepride do prace a budu mat veget 🙂 takze asi na tom nieco bude 😅 samozrejme som mu povedala ze co je to za liek ale on bol uz taky zufali ze mu to bolo jedno len nech to prestane boliet a zabralo to 😉