Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
3. okt 2013

@andy231 jasne, po dvoch mesiacoch bude zase o kusok lepsie 😉 Ja ked som sa liecila 1. krat, som sa ako tak stabilizovala po pol roku. Kazdym mesiacom urobis nejaky pokrok. Netrufam si povedat, aby si tej Lexaurin uz vysadzala, aj ked by to bolo najlepsie. Ale momentalne sa to u Teba este neda, takze zatial ho uzivaj ako mas. Potom, ked sa stabilizujes budes pomalinky,pomalinky vysadzat.nejakych tazkych abstakov sa nemusis bat, budes to vysadzat dlhsie a zase tie davky 1, 5mg nie su nejake brutalne 😉

andy231
3. okt 2013

@hroska no to dufam a aké bývajú ťažké absťáky??? lebo ja som po xanaxe mala triašku, nervozitu som proste nevedela len tak stát na mieste, plávanie v hlave, vlnenie tela.ja som čítala že bromazepam sa lahšíe vysádza ako alpralozam ak som dobre napísala názvy 🙂 🙂 🙂 🙂 no ty píšeš že tie dávky su neni brutálne ale pozri čo coaxil mne robil a tebe nič a xanax som brala 0,5 a čo som mala za abstáky

hroska
3. okt 2013

@lenka00 ty sa zatial trapis leni, keby si mohla na tych 150mg venlafaxinu, tak si rychlejsie ok. A este ani tie benzaky neuzivas, nemozes si ani ulavit. Ale zase ti mozem povedat, ze si uzasne zodpovedna a obetava mamicka a viem, ze to robis kvoli malickej, aby si ju mohla kojit a davat jej to, co je pre nu najlepsie. Velmi ti drzim palce,aby ti ta mala davka cim skor zabrala a aj ty uz si konecne mala pokoj a pohodu 😉 🙂

lenka00
3. okt 2013

@simka1111, @hroska dekuji Vam holky za povzbuzeni a uklidneni, kdyz uz to trva tak dlouho, tak ma clovek v sobe uz takovou beznadej, pak na chvili se udela lepe a pak se to zase vrati a clovek by nejradeji kricel a kricel, at uz to vsechno hnusne jde do ha@zlu -pardon...ja vim, ze je to beh na dlouhou trat, ale mam v sobe pocit, ze uz bezim moc dlouho...ano, chci kojit, tak snad jeste vydrzim na 75mg a pujde to k lepsimu i s tou nizkou davkou, doufam...drzte se vsechny a doufejme, ze se nam budou ty vykyvy vyhybat a podzim na nas nebude pusobit 😅

simka1111
3. okt 2013

@andy231 tak ja studujem medicinu , zatial len prvy rocnik.. a toto, ze doktori velakrat predpisu benzace a nepovedia pacientovi, ze je to navykove a tak to potom aj dopadne... si myslim tiez , ze je to nezodpovedne... take liekz by mal vylucne predpisovat iba psychiater si myslim, ten s nimi podla mna vie manipulovat , zase ako ktory no.. 😝

hroska
3. okt 2013

@andy231 no ja som veru nemala nikdy abstaky,tak ti neviem povedat.....ale asi to bude nieco take ako popisujes pri tom Xanaxe . Ano ty si velmi velmi citliva na lieky. Ale ked pojdete s dr. pomalicky,tak to nebudes nejako sialene pocitovat a druha vec je, ze AD ti uz budu ucinkovat,tak to bude vsetko lepsie. 😉

simka1111
4. okt 2013

@lenka00 ja viem lenka, ako ti je , ze pocitujes beznadej, lebo ani nevies, ci to vobec skonci, to vsetko poznam , ale skonci to, to si stale opakuj.. 😉 a to ze je to na dlhu trat , to vieme vsetky tu a vsetky s tym mame patricne skusenosti 😝

andy231
4. okt 2013

@simka1111 presne pekne si to napísala doktor ti to predpíše a nevysvetlí človeku ja som tak natrafila na neurologičku že proste ani vyšetrenie mi nerobila povedala som jej ako sa citim to ked mi začalo bývať zle a hned xanax a dovidenia o mesiac na kontrolu.a v živote som lieky žiadne nebrala tak vieš som to neriešila a až potom ked mi začalo bývať horšie tak som začala tu na nete hladat čo mi je lebo mne stanovili tetanický syndrom. a pritom mám uzksotnú poruchu a stými psychiatrami je to tiež tak že musíš natrafiť na toho správneho 🙂

andy231
4. okt 2013

@hroska ahoj áno som citlivá na lieky ja si tiež myslím proste neviem to pochopiť mne tento coaxil vyvolával také pocity ako keby ťa niekto pierkom šuchal po ruke 🙂 🙂 🙂 🙂 ja keď som to manželovi hovorila sa len smial.

mary1995
4. okt 2013

@simka1111 @hroska @lenka00 Čaute kočky, tak ja už dneska 16. deň, tá úzkosť je o niečo menšia, ale zďaleka to ešte nie je ono. Zatiaľ asi skôr pociťujem NU. Už dlhé roky zápasím s touto pliagou, ale ešte aj dnes mám problémy sa vyrovnať s ňou. To čakanie je príšerné, ide to veľmi pomaly a zlepšuje sa to len o kúštiček. Strašne by som chcela posunúť čas aspoň o mesiac, však to poznáte.
Simka 1111 gratulujem Ti k tej biofyzike, vidíš zvládla si to 😵 😵 😵 a pamätáš aká si bola nešťastná po prvej prednáške?? Len sa učkaj, budeš mať úspechy v škole a zvýši sa Ti sebavedomie, čo Ti len prispeje k zlepšeniu psychiky. 😵 😵
lenka 00 Tie výkyvy to je bežná vec, tiež ráno neviem dopredu aký budem mať deň. Bárs kedy ma to pochytí, obrovská úzkosť až sa chvejem a potom to prejde a zase sa to vráti 🤐 🤐 🤐
Hroska no Ty už si za vodou, užívaj si konečne ten pokoj v duši, však si sa tiež dosť natrápila. 😝 😝 😝

rondicka
4. okt 2013

@hroska ahoj,, tak som opat dala Paroxetin večer 😵 a je lepšie 🙂 🙂 🙂 asi potrebujem tú udržiavaciu dávku 😕

esselte
4. okt 2013

@hroska Ahoj, takže na noc si dávam lexaurin, zdá sa mi, že mi zaberá lepšie ako xanax, cymbaltu som vzala o 9.00 a na obed som ešte vzala laexaurin,potom som okolo 20.00 vzala cymbaltu, nejako sa bojím úplne prekombinovať liečbu, musím v pondelok zavolať svojej lekárke.Myslíš, že si tie pocity panickej poruchy môžem vyvolať aj tým, že na to stále myslím, včera a predvčerom som už nepociťovala nič a dnes, hoci som na obed vzala lexaurin, som práve pred chvíľou znova cítila príznaky,ja to asi mám vsugerované.Ale aj tak si myslím, že by mi mali lieky spôsobovať to, aby som žiadne, hoci aj slabšie príznaky nepociťovala.Ja už fakt neviem, koľko najviac lexaurinu 1,5 mg môžem vziať do dna?Ale myslím si, že nejakú hladinu serotonínu určite musím mať, ved liek nemôže predsa prestať účinkovať zo dna na den, či áno?

esselte
4. okt 2013

@lenka00 Ako dlho sa liečiš?Ja 2 roky a stále sa mi to po roku vracia, práve v jeseni, som z toho nervózna, a čo ty? Aj tebe jesen spôsobuje výkyvy?

esselte
4. okt 2013

@hroska Ešte som ti zabudla napísať, že mi dnes kolegyna v práci povedala, že ma môžu pre pp aj prepustiť, že nemám robiť s detmi, to je ale krava čo?Hotové povzbudenie...Ona totiž ešte v živote nijakú prekážku nemala, je penažne zabezpečená, má vlastné auto a prílišné sebavedomie, ani nevie, ako mi ublížila

mexico_16
4. okt 2013

Čaute baby ;) ako sa mate ? Chcem sa opýtať. Uz dlhšie nám pocit na vracanie aj celodenný, ale nevracam. A posledné 4 dni ku večeru mám úplne točaky a dnes som mala úplne chvenie vnútorne 🤐 bola som ráno na krv, idem aj na utz žalúdka. Dostala som lieky a Dr. ma podozrenie na gastritidu.. Môže to byt z liekov po 2,5r. ? Po zvýšení sa mi to objavilo.

esselte
4. okt 2013

@mexico_16 Mne sa tiež objavili príznaky po 2 rokoch, píšem to predtým, lekárka mi povedala, že to nie je z liekov, ale že je to jesenné počasie a s ním prichádzajú výkyvy, aj mne je zle, ale riešim to lexaurinom alebo xanaxom. Jeden den mi je ok a na druhý na figu, také striedanie

simka1111
4. okt 2013

@mary1995 ahojky, moja len pekne vydrz este a bude dobre , uvidis 😉 ja by som tiez najradsej cas posunula o take 2 mesiac minimalne, alebo aj viac... a furt rozmyslam nad tym , ako vlastne tvoju dr. mohlo napadnut menit, ked si predsa 16 rokov bola uplne stabilizovana.... to nechapem j ..... jej riadne muselo prepnut , by som sa jej teraz isla na tvojom mieste pekne podakovat aj s cokoladou ... nemam slov na nu........ dnesny den celkom usiel, rano som sa este ucila, potom mala cviko , potom sme boli s kamaratkami este so strednej sa stretnut, jedna prisla z blavy, tam teraz studuje, tak nemohla som odmietnut prist, potom som este k babke zasla po darcek na narodeniny a teraz som prisla predchvilou domov..... tiez na mna uzkost dolahla a strach kedy konecneeeeeeeeeeeeeeee to skonci , ale musime cakattttt najtrpezlivejsiee ako sa len daaa.... dufam ze aspon do tych 3 mesiacov sa stabilizujem.... pevne v to verim ... a ty vlastne mas aku uzkost ? teda coho sa bojis? niecoho konkretneho ?

mariemmka
4. okt 2013

@sandra2308 ahoj, tak ja len 7.den 😒 aj to som začala 1/4 tbl. potom som zvyšila na pol, takže si ešte počkám na zlepšenie....NU zatial bolesti hlavy sem tam, ale beriem aj lexaurin, možno preto iné NU necitim 🙂 Ty kolko mg berieš ? a si už bez príznakov ?

maria43
5. okt 2013

@hroska bola som na kontrole u dr., povedala som jej, ze mi je tieto dni akosi divne, tak magrilan ponechala na tej najnizsej davke a pridala mi k tomu sulpirid belupo 50 mg rano, lebo ma zacal boliet aj zaludok rano z nicoho nic. to by mi vraj malo pomoct. xanax beriem ako-kedy, a stilnox 1/2 tablety na spanie, ale tiez nie pravidelne. je to 9 tyzdnov, co beriem lieky. tak uvidim, ako to bude teraz este s tym sulpiridom. a ty ako?

maria43
5. okt 2013

@mary1995 bola som na kontrole, presne ako aj ty pises, tiez mam teraz take horsie dni, povedala som vsetko dr., tak mi ponechala nadalej magrilan na najnizsej davke + k tomu pripadala sulpirid belupo rano 50 mg - najnizsia davka, to by mi malo pomoct aj na tu rannu zaludocnu neurozu alebo co to je. tak uvidim. xanax beriem ako-kedy, ale nikdy nie viac, ako 0,5 za den. su dni, ked vobec nemusim. stilnox 1/2 tbl na spanie. verim, ze s podporou sulpiridu budem ok, tato jesen je o nicom 🙂 a ty si ako na tom? lieky pomahaju?

hroska
5. okt 2013

@esselta preco sa bojis cziat tu druhu davku Cymbalty na obed? Ved niekto bere celu davku teda 120 mg naraz rano.Aj pises, ze atak ta chytil po obede,cize keby si si dala tych 60 mg na obed, neprisiel by atak. 120 mg je najvyssia povolena davka, co sa moze vziat naraz, takze nemusis sa bat, ked zoberie rano a naobed, budes mat medzi tym este niekolko hodin prestavky.
Ten Lexaurin mozes 3x 1,5mg.

@maria43 ahoj, no s tym sulpridom belupo nemam vobec skusenost, len viem, ze to je antipsychotikum, teda iny liek ako antidepresivum.viem,ze tieto antipsychotika sa pridavavaju k AD aby zvysili ucinnost AD. Ale nechapem preco ti nezvysia davku toho Margilanu, ked si na najnizsej a mala si problemy?ja som ok chvalabohu.

esselte
5. okt 2013

@hroska A čo myslíš, mohli by ma pre panickú poruchu vyhodiť z práce, tak ako mi to hovorí moja kolegyna?

hroska
5. okt 2013

@esselte Ty si vravela tej tvojej kolegyni, ze mas PP? 😕 Vies co, to su strasne stupidne reci, co ti povedala ta tvoja kolegyna 😝 😠 . Vypoved predsa moze dat zamestnavatel len s presne vymedzenych dovodov, ktore su uvedene v Zakonniku prace, z inych dovodov nie! A veru neviem o tom, ze by tam mala byt aj PP ako dovod vypovede 😝 😀 😀 😀 😀 😀 . Ta tvoja kolegyna, prepac nechcem nikoho urazat, ale inak ako "sliepocka" by som ju nenazvala 😕 .

hradnapani
5. okt 2013

@esselte ahoj, nahodou som natrafila na tvoju otazku, ci by ta mohli vyhodit z prace. Nie, nemohli. Ak by tak kvoli tomu urobili, mozes ich dokonca zazalovat 😉 Vyhodit by ta mohli jedine vtedy, kedy by si svojim stavom ohrozovala bezpecnost pri praci seba alebo druhych, resp. islo o pracu, kde sa vyzaduje stopercentne zdravie, nejake rizikove povolanie, ale to by si ta preverili uz pri nastupe do prace, alebo by preverovali zdravotny stav pravidelne (ale to by robili aj u vsetkych ostatnych pracovnikov).

esselte
5. okt 2013

@hradnapani Vieš , ja som učiteľka, ale celý rok som bola úplne v pohode, až teraz prišli nejaké výkyvy, asi jesen a kolegyna sa hned obula do toho, že nemám čo robiť pri detoch, ale ja ked mi je zle, tak radšej zostanem doma a vravím ti, celý rok som ani nezamarodovala,proste je hnusná a nie dobrá kolegyna, keby vedela

esselte
5. okt 2013

@hroska Ano, vravela som jej to, ale nemyslela som si, že to takto voči mne využije, ináč by som jej to vôbec nepovedala.Deti ma zbožnujú a aj od rodičov som prostredníctvom iných ľudí počula na seba iba samé chvály,nemôžem za o , že teraz sa mi trocha zhoršil stav.Som zvedavá, čo by robila ona na mojom mieste.Ináč, nikto v práci ju nemá rád, je to taká vtierka, a čo ked má človek napr. problém s tlakom, alebo cukrovku?To by nepracoval asi nikto, ale vieš, že mi to vrta v hlave, ešte viac teraz, ked sa mi trocha zhoršil stav.Ale, ked treba pomôcť, tak som dobrá...Vieš ako to je, využiť a potom odhodiť

hradnapani
5. okt 2013

@esselte tak vzdy budu aj zli ludia, taki si najdu vzdy nieco, aby druhemu uskodili :( Ja zastavam nazor, ze ziadne informacie o zdravotnom stave neposkytovat ani kamaratkam, najma nie, pokial ide o dusevne zdravie. Rodina, najblizsi, to ano, pripadne aj zamestnavatel, ak je to nutne, a koniec.

esselte
5. okt 2013

@hradnapani teraz to už viem, po tej negatívnej reakcii.A ty sa tiež liečiš na panickú poruchu?

hroska
5. okt 2013

@esselte jasne, ze za chorobu nikto nemoze, nic si nevycitaj, liecis sa a to je zaklad. Z hladiska zakona by nemali sancu ta len kvoli PP vyhodit, to je tutovka. A ty si nic nevycitaj, poviem ti,ze mi co mame taketo poruchy sme kolkokrat ovela, ovela citlivejsie a chapavejsie ako zdravi ludia, takze tvoju PP vobec nevidim, ako nieco,co by bolo detom na skodu,ale prave naopak 😉 A pozor na tu kolegynu,uz ziadne zdoverovanie, a ked sa takto sprava, mala by si s nou jednat trosku "chytrejsim" sposobom. Ked s nou budes, pochval sa jej ako sa citis super,ako vsetko pominulo a ty si sa vyliecila, ze teraz si v takej fantastickej forme ako nikdy v zivote......proste uplne otoc a uz pred nou nikdy o chorobe nehovor 😉 .

esselte
5. okt 2013

@hroska Dík za povzbudenie, si fakt super a super to určite aj zvládaš, dúfam, že aj ja sa budem o niekoľko dní cítiť super a odteraz sa budem už iba chváliť a chváliť, aby mi závidela, ako super sa mám