Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lenka00
11. feb 2014

@anina63 jeeee uz dlouho, ale byla jsem tehula,pak jsem 3 mesice kojila, takze jsem mela nizke neucinne davky ad - pro me...no ted beru 2,5mesice 150mg venlafaxinu, prislo mi, ze mi to zacina pekne zabirat, ale ted mam zase spatny pocit ☹

lenka00
11. feb 2014

@172 a kolik beres toho ataraxu?

172
11. feb 2014

@lenka00 leni atarax som si davala polku tab na obed ale iba zo zaciatku kym mi zabrali ad...inak citam ze beries 2,5 mesiaca venlafaxin to by si uz nemala mat take stavy...ano to su priznaky panickeho ataku len ja som sa bala ist medzi ludi aj

lenka00
11. feb 2014

@172 taky si myslim, ale dr. chce cekat 3 mesice, jestli jeste nezaberou, ale zitra si tam zkusim zavolat a poprosit, jestli by me nevzali drive, uz bych vazne chtela byt oki...ty ataky jsem nemivala to az ted, nechapu, ze to tak najednou prislo 😝

172
11. feb 2014

@lenka00 urcite zavolaj dr takto sa mozno zbytocne trapis..tak je pravda ze to dlhsie trva nez sa dame do normalu,ale ja som necakala a este v ten den ako som volala dr ma vzala....vieme najlepsie ako sa citime a ked to ide k horsiemu treba konat..tiez som nechapala ked som sa zrazu zacala bat ist do obchodu a to ho mam cez plot 😀

lenka00
11. feb 2014

@172 mas pravdu..no, ja uplne na zacatku jak se to rozjela, nemohla vylezt z postele, silene jsem se klepala, jist jsem nemohla, den byl pro me neskutecne dlouhy, mela jsem pocit, ze ten cas vubec neubiha, bylo to fakt strasne...to uz nastesti diky Bohu nemam, ale uz bych chtela byt stabilizovana a to zatim stale nejsem 😒 sice ono k tomu i prida hadka s pritelem, obe deti doma, protoze maly je nemocny a ja jsem s nema doma do vecera sama a z toho uz mi taky pekne sibe 😝

slavka1307
12. feb 2014

@lucinka0921 Nebola som v pohode. Stále čosi príde ... Zmeniť - len tu nikoho normálneho nepoznám. Chodila som do ZV, ale tá si pýta peniaze, lebo som z iného okresu.

lucinka0921
12. feb 2014

@slavka1307 podla mna je potrebne zmenit dr.Skus pozriet na nete,ci nenajdes....Pyta peniaze,lebo si z ineho okresu????To co?Pokial viem,tak si lekara mozes vybrat aj z druheho konca republiky....Podla mna nemas asi najlepsiu liecbu,ked po par rokoch uzivania AD,stale nie si uplne v pohode....Ale to je len moj nazor,ale poznam par ludi,ktori ziju ako predtym,bez depresie a tak,aj ked na AD,ale su uplne v pohode....

172
12. feb 2014

@lucinka0921 @esselte @anina63 @soniada @lenka00 a vsetky babenky krasny dnik...dnes je kraaasne dneska by to slo... 🙂

lucinka0921
12. feb 2014

@172 kde je krasne???Tu teda nie 😒 ale som v pohode a idem upratovat 😀

172
12. feb 2014

@lucinka0921 lucii ved ani tu nie,kraaasne nam prsi 😀 ..

kachita
12. feb 2014

@lucinka0921 Luci, uz citas tu knihu: Vas mozek se dokaze zmenit ? Ja ju citam a som nadsena.To su veci presne pre mna.

maria43
12. feb 2014

@esselte a ako dlho beries paretin? su to tvoje prve AD? ja ked som zacala s liecbou, tak mi tiez dala k AD rivotril, ale mne vobec nezaberal, tak mi to zmenila na xanax.

lucinka0921
12. feb 2014

@172 ahaaaaaa 😀 no ale vidim,ze mas dnes dobru naladu,co? 😉 ale to je super 😀

lucinka0921
12. feb 2014

@kachita Ahoj moja.Nie este necitam,nechcem objednavat z netu,chcem si ju ist kupit sama,proste spojit prijemne s uzitocnym...len som sa nejak na to necitila,pocasie je hnusne a nechce sa mi nikde,ale musim sa nejak premoct a ist.Takze je fakt dobra ta kniha?

adriana1861986
12. feb 2014

@maria43 suhlasim mas pravdu nieje hanba brat lieky ja som tiez uzivala lieky aj navstevujem stale psychiatricku a vobec sa zato nehanbim ....ja sa snazim byt bez liekov pretoze ma caka umele oplodnenie a nechcem pocas toho brat lieky

kachita
12. feb 2014

@lucinka0921 Ja mam rada veci aj z vedeckej stranky a mne take veci imponuju. Takze ano :

adriana1861986
12. feb 2014

@esselte presne to som mala aj ja na prvom sedeni.ja by som tiez neplatila u tej ku ktorej ma poslala moja doktorka ale kedze je to mimo nasho mesta tak to co by som davala na cestu kazdy tzyden tak ma to vyjde na to iste ked chodim tu u nas kde byvam a platim 20 eur.ja mam zatim sedenia kazdy tyzden relaxujeme a royhovory a tak a si na liekach nejak mi to vysumelo y hlavy...nebola som tu par dni bola som v nemocnici tak trochu som popletena 🙂

adriana1861986
12. feb 2014

@lucijeje na prvom sedeni su vstupne testy rozhovor a tak a potom na dalsich je to vacsinou o komunikacii ale uci ta aj ako spravne dychat pri yachvatoch ucime sa relaxovat mas rozne ulohy na doma ako napriklad pisanie dennika kazdy svoj den aky bol ako si sa citila a vsetko proste ...mam za sebou este len 3 sedenia tak uvidime co bude dalej

soniada
12. feb 2014

@172 dakujem , ja som sa dnes zobudila chora 😢 uz mam toho plne zuby

maria43
12. feb 2014

@adriana1861986 samozrejme, to schvalujem. a mozno ked budes tehotna, tak sa ti aj polepsi zdravotny stav. ved hormony robia svoje 🙂

esselte
12. feb 2014

@172 Nie, chodím si potom iba pre lieky a ak je zle, tak sa sama ohlásim

esselte
12. feb 2014

@kachita Konečne si na tom tak super, normálne ti závidím, ja ešte celkom nie, ale nie je to až hrozné a 21.2. idem na kontrolu, takže uvidím, možno mi to dvihne a chodím už aj na psychoterapiu

esselte
12. feb 2014

@maria43 beriem paretin ako tretie ad a najnižšiu dávku 20mg, rivotril mi zaberá a paretin beriem asi 5 týždňov, ona mi vtedy povedala, že je to počiatočná dávka,21,2 idem na kontrolu, tak uvidíme

esselte
12. feb 2014

@adriana1861986 áno, užívam Paretin 20 mg a rivotril, večer ešte xanax pred spaním a ty?

esselte
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
esselte
12. feb 2014

@lucinka0921 zas upratovať? Veď už musíš mať ako v kostole...A čo dobré si varila, som hladná a ešte som v škole

esselte
12. feb 2014

@lenka00 Potrebuješ asi iné Ad, ja som brala venlafaxin a bola som v pohode, ale prvý mesiac som k nemu brala aj xanax SR ráno a potom som zvýšila venlafaxín na 150 ráno a 150 večer, až potom bolo ok, ale také stavy som nemala,Berieš aj niečo k venlafaxínu?

lucinka0921
12. feb 2014

@esselte joj,moja,keby si tak mala pravdu...Ja tu mam jak keby bomba vybuchla.... 😠 Robila som si len zeleninove rizoto,nevedela som co varit a este sa mi robi cesto na dukatove buchticky 😝 😀

esselte
12. feb 2014

@172 Kde si našla poriadneho chlapa? Len tam pekne choď a keď už nič, tak si to aspoň poriadne uži na nejakej dobrej večeri a aj po večeri...