Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
12. feb 2014

@lucinka0921 Tie by som si dala, rizoto veľmi nemusím, joj, už nech idem domov, som hladná ako vlk, ale aj tak ešte nemám navarené, takže najskôr to bude chlieb-zasa, kým navarím tak sa ojem všetkého, čo mi príde pod ruku

maria43
12. feb 2014

@esselte ja beriem solatcit, predtym som mala magrilan, ale nezaberal

nikolca
12. feb 2014

@soniada
@
@lucinka0921 ahojte ja tu alventu uživam asi dva mesiace ale pred mesiacom mi zvyšila davkovanie a ja sa citim nejak nanič,beriem ešte tritico,,qtiapin,a zopiklon na spanie ☹

esselte
12. feb 2014

@maria43 ty máš depresiu, či paniku?Solatcit je na depresiu, nie?

lucinka0921
12. feb 2014

@nikolca a kedy ides na kontrolu?A citis nejake zlepsenie odkedy beries AD ci nie?

lucinka0921
12. feb 2014

@esselte ja rizoto tiez velmi nemusim,ale nevedela som co uvarit narychlo,tak som urobila to a preto robim aj tie buchticky

esselte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
12. feb 2014

@nikolca Alventa by ti už mala za dva mesiace zabrať, asi to nie je pre teba vhodné ad, máš depresiu alebo panickú poruchu?

lucinka0921
12. feb 2014

@esselte poslem ti? 😀 Ale to je teda debil....Ja nemam slov....No asi sa musis aj ty mu pchat do zadku,aby si mala aj ty,co si zasluzis....No ale co uz,mna by to tiez vytocilo.Ja sa citim dobre,akurat za chvilku mi konci jeden serial a chystam sa na prechadzku 😉

lucinka0921
12. feb 2014

@esselte @172 @simka1111 @kachita @soniada a ostatne baby,bola som na PRECHADZKE!!! 😎 takze 20 minutova prechadzka za mnou a citim sa super,aj ked to na mna prislo 😒 Som sa zastavila a teraz vratit sa ci ist,pritom to bolo jedno,lebo som sla inou cestou domov,no nakoniec som sla dalej,ale take som mala zastrene videnie,taky zvlastny pocit,jak slaba keby som bola a pritom ma ovalilo teplo a nohy tazke.....Ale telefonovala som s priatelom cely cas,tak som to nejak zvladla.....Mam zo seba radost a priatel je na mna pysny 😀 A nakoniec som bola aj pri knihkupectve,ale penazenku som nebrala,vsak naco,isla som povodne,len obist domy tu naokolo a domov a nakoniec ja takto 😀 Som myslela,ze sa aspon pojdem opytat ci tam maju taku knihu,no za svet som si nemohla sponeut ako sa vola.... 😠 Tak zajtra druhy pokus,uz aj s penazenkou 😀

esselte
12. feb 2014

@lucinka0921 Aj tak je to pokrok a máš perfektného priateľa, on ťa fakt má rád, váž si to, môj o mne vôbec nerozmýšľa , on rozmýšľa len o jedle a o svojich rodičov, bývame vedľa, tak stále odbieha k nim, mám na to zlosť, ale už mu nič nehovorím, lebo to nemá význam, akoby bol ešte s mamou pripojený pupočnou šnúrou, stále chodí hore dole, akoby bez nich nevedel žiť, aj keď sme bývali u našich, kým sme budovali, najprv išiel k nim domov a potom ku mne a k synovi, ktorý bol vedy ešte maličký, vôbec sa k nám neponáhľal a každú nedeľu sme išli na prechádzku, ktorá samozrejme smerovala k nim, proste on akoby žil s nimi

kachita
12. feb 2014

@esselte To mi je luto. Ale nie je to pohroma.
Ja este neviem, aky bude v tomto moj. Svokra ho velmi drzi a bojuje proti mne. Zatial sa stavba domu len odklada a odklada a neviem, ako to bude. Ale este je cas, ja mu doverujem. A viem, ze nas vztah bude este lepsi, ked budeme byvat sami. 🙂

172
12. feb 2014

@lucinka0921 paraaada luci,joj ako ma to potesilo tesim sa moc moc s tebou 😉 ..uz len to ze si sa odhodlala je krok ze to lavou zadnou zvladnes...tak zajtra pekne naplnit poraadne penazenku a odmenit sa 😉 ..juuj vazne mam radost...a tie stavy poznam nohy rozklepane ,potenie ako keby som sedela prave v saune....

172
12. feb 2014

@esselte rozculovanie nepomoze jani..poznam to aj ten moj trulo ex bol mamickar byvali sme u nich a to bolo stale pusinkovanie synacika a dusko moj chlapcek moj...ako rozumiem ze je jeho mama ale toto bolo vela..ked som porodila tak prisla pre mna z nemocnice svokra lebo nechala duska spinkat...no vselico som si prezila veru.... 😀

lucinka0921
12. feb 2014

@esselte no ja mam fakt toho najlepsieho chlapa na svete 😉 Jani,oni niektori chlapi su taki,ako keby bolo este spojeni pupocnou snurou.....Ale s tym nic neurobis,bohuzial....

lucinka0921
12. feb 2014

@172 dakujem moja, tak,aj priatel mi vravel,ze som si mala vziat peniaze a ist si nieco kupit 🙂 tak povedal,ze zajtra mam ist 😉 tak pojdem aj zajtra.Ale vies to aj to pocasie,ked je hnusne vonku,nechce sa mi vobec,dnes bolo celkom pekne nakoniec aj teplo,tak tak ma to proste chytilo a sla som....Ale mozno aj preto mi prislo zle,ze som rozmyslala nad tym ci sa vratit tou istou cestou,ci ist domov inou,som proste vahala a uz to bolo....

soniada
12. feb 2014

@lucinka0921 wau LIci, tak to je super!! 20 min je riadne vela..a zvladla si to skvele, mozes pridavat po minutke 😉

soniada
12. feb 2014

a este Vam aspon napisem aky som mala ja den ,,skvely,, 😠 zobudim sa rano, chora, vsetko ma bolelo 🙄 nevedela som z coho ci z toho ze mi tablekta neucinkuje uz alebo z tej choroby😖 odtrepala som sa do prace, cely den na zazvore ale nepomohlo, skoda , cakam do 16 hypnotizujem cely den hodiny, tusim isiel ten cas pozadu..15:58 v bunde oblecena sedim za pc kedy uz bude tych 16... o 16:01 sedim v aute, startujem a NIC..nenastartovalo! 😅 ty brdooo, si neviete predstavit to sklamanie. horsie ako ked prehrame ten hokej :D. bum autobus z prace az o hodinu a poooool ☹ ale uz lezim v tepluckej posteli a pisem vam.. mimochodom, dnesny den bez benzááku, prvy!! ale je mi na prd (tvarim sa ze to ta choroba) 😀

lucinka0921
12. feb 2014

@soniada s tym autom si ma pobavila 😀 😀 😀 hej,zacnem pridavat po trochu,tak uvidime ako mi to pojde.To aj preto,ze si chora,tak ti je na prd....Mne uz lepsie chvalabohu

soniada
12. feb 2014

@lucinka0921 tak draha to som sa aj ja pobavila 😠 😀 😀 😀

lucinka0921
12. feb 2014

@soniada ale ze ake napätie,ze co bude pokracovat po to ako ti bolo v praci,ze si skoncila,konecne sadla do auta a auto nenastartovalo 😀 😀 😀 To jak vtip 😀

soniada
12. feb 2014

@lucinka0921 😀 sak hovorim, ze som sa bavila, vobec ma to nerozhadzalo 😀 inokedy by som sa rozplakala ked sme pri tom..

lucinka0921
12. feb 2014

@soniada zeby zacali trosku lieky zaberat? 😉

soniada
12. feb 2014

@lucinka0921 mohli by aj viac 🙄

lenka00
12. feb 2014

@172 ahojky, tak jsem ddnes nakonec volala dr. ze to neni oki, ze se ted 14 dnu moc necitim, tak me objednala hned na pondeli a rikala, ze bud mi prikombinuje nebo mi vymeni AD, ale to se hodne bojim, dostaly me opravdu z toho nejhorsiho a mam strach zcela vymenit lecbu, tak jsem sama zvedava, co vymysli...
@esselte ano, beru jeste ten Rivotril, ale mam tendence si ho zvysovat a to mi prijde, ze neni dobre, ze proste nejsem kliddna, abych to nemusela brat...

anina63
12. feb 2014

@slavka1307 Ahoj, čo to je len za somarina, že ked si z iného okresu? Ja chodím tiež do druhého okr. a nikto odo mňa nepýta nič nepýta 😒

anina63
12. feb 2014

@172 Ahoj,u vás je krásne? Tak u nás straaaaaaaaašne-brrrrrrrrrrr 😀

batyda
12. feb 2014

@lenka00 ahoj chcem sa opytat bola som u lekarky a tiez pri predpisalal kvapky rivotril odporucila mi ich davat si ked pride uzkost a 2 x denne ,,,,mozem si ich dat aj viac krat ci to moze byt nie na osoh ale na skodu ???

lenka00
12. feb 2014

@batyda zalezi kolik kapek davas, rivotril ma dlouhodoby efekt, tak jej staci davkovat jen 2x denne, ale takovy ten proti panicky efekt ma pri 1mg/za den...ja uzivam ted ten 1mg denne..0,5 si dam kolem poledne a vecer nez jdu spat druhou 0,5...kratkodobe, pri nasazovani AD se nic nedeje, akorat pri dlouhodobem a kdyz si clovek sam od sebe porad pridava a nestaci mu stanovena davka, tak je potreba pridat ad nebo vymenit...pokud si davas malo kapek, tak muzes i 3x denne...kratkodobe se nic nedeje 😉

172
12. feb 2014

@lenka00 super,ze ta zoberie v pondelok..bude dobre neboj,tiez mi zmenila lieky a potom ma vratila stejne spat na velaxin akurad mi ho zvysila a pridala ten esoprex...skus sa dr nan spytat,mozno ti ho odporuci...a ked nie urcite ti dr pomoze nema cenu aby si sa trapila 🙂