Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubaka
2. dec 2009

"psychické chodury" 😀 😀 z mého posledního příspěvku - pardon, je vidět, na koho myslím 😀 Psychické poruchy samozřejmě. Andy, doufám, že to není známka nějaké další neurotické poruchy?? 😅
Na Chodura se fakt těším, 😀

povuma
2. dec 2009

kubaka 😀 psychicke šmajdy 😀 😀

zuzkazguriska
2. dec 2009

filipal, myslis ze keby som uzivala celu tbl pomohlo by to viac alebo by som sa citila este horsie v tych zaciatkoch? myslim ked sa neskor zvysi davka z pol na celu, su tam take debilne pocity ako ked zacinas brat AD?
boze ja uz chcem byt tiez v pohode.. :( ale strasne.. zase sa smiat o dušu 🙂 🙂 🙂
ako som uz pisala ja neberiem teraz ziadne anxiolitika /ci ako sa to vola/ a mam predpisane to Elenium ale docitala som sa tu, ze Elenium je slabucke a ja ze co mi tak dlho zaberalo minuly rok 😖 .. tak rozmyslam ci nie je lepsie zajst za lekarkou nech mi predpise nejaky frontin? ten som mala raz.. aj baby tu hovorili ze je to fajn ze pomaha..
chcela by som to ako poistku ak by mi bolo v zahranici moc zle, alebo kym si tam zvyknem /ak by s tym bol problem/.. zrejme by bolo dobre nieco co rychlo a dobre zaberie.
predpise mi ho aj vš. lekarka ak mi predpisala aj ADcka?

filipal
2. dec 2009

Zuzka, zvysovanie davky by mal posudit psychiater. polka, cela...to je len laicke pomenovanie, rozne lieky maju inu gramaz..
napr. su 50mg aj 100mg a pod. v tomto sa vyzna len odbornik. pisala si Andy? mne davkovanie zvysovala lekarka tusim po 2 tyzdnoch asi 2 krat. pri zvysovani davky sa mi iba mierne zmenili vedlajsie priznaky... cize to nebolo ako na zaciatku liecby...neboj!
Elenium nepoznam...ano Frontin si baby chvalia, v zaciatkoch, kym zaberu AD je dobre uzivat aj tuto pomocnu liecbu. neviem , ci ti ho tvoja vseob. dr napise...a nestihla by si pred odchodom tu psychiatricku?

zuzkazguriska
2. dec 2009

pisala som andy ale este sa neozvala.. tak snad neskor.
no ja by som tu psych. aj stihla ale sa trochu bojim. viem je to hlupe, asi mi lepsie pomoze ako vs. lek.
ja sa tam predsa len zastavim ale este pockam do pondelka.
ako casto sem chodi andy?

emsi
2. dec 2009

ahojte dievčatá,
ja si tiež nemyslím, že mám problém,.ktorý pramení z detstva, psychiatrička sa skôr prikláňa k tomu, že to mám z vyčerpania - mama ochorela na mozgovú porážku vo veku ani nie 50 rokov, to nás zobralo fakt všetkých, najviac ocina, tak sme so sestrou ratovali ajjeho aj sme podporovali mamu, lebo sa ťažko z toho dostávala, teraz síce chodí pomocou jednej barle, ale ľavú stranu má slabšiu. Rukou nehýbala vôbec a dnes ju čiastočne používa a chodiť sa tiež musela učiť znovu. Hrôza. potom som sa vydala, o dva roky som mala dcérku, bývali sme u naších a to možno poznáte - kompromisy a kompromisy a snaha vyhovieť každému a na seba som zabúdala. Potom ocinova strata a znova snaha vyhovieť a utešiť každého. A dookola, potom po roku a pol druhé dieťa, stavba a vybavovanie domu a potom jedného dna to prišlo, psyschický kolaps.
Takže ja myslím, že takto to bolo nejako so mnou, ale stále ma trápia menšie či väčšie úzkosti spojené s tým, že mi je zle. Tak dúfam, že sa nejako cez to poprehrýzam, a teraz frčím do práce sa nachystať. Ahoj

kubaka
2. dec 2009

zuzka - strach vyhod do koše, jde o správnou diagnozu, léky a dávkování. Psychiatr je hodný člověk a hlavu netrhá 😎

povuma. jo, ještě doslova psychické bendíkoviny - - chudák bendik vypadá že by se složil, kdyby vyhrál. ... jiné téma

lenka00
2. dec 2009

ahoj holcicky 🙂 tady to neuveritelne frci...omlouvam se, bohuzel jsem mimo a nestiham cist...maly mi uz dava slusne zabrat, uz leze, ale kosmickou rychlosti, takze na net jsem chodila kdyz spinkal, ted si ale dava jen 20min a porad by nekde lezl a hral si 🙂 🙂
Filipal...dekuji za info o tech videnskych trzich, chystame se pristi vikend, tak jsem zvedava 🙂 😉 pry je to fakt krasa, to osvetleni a vanocni vyzdoba...
No, dnes jsem byla na te kontrole a uz na zacatku me nemile prekvapilo, ze muj dr. tam neni, ze uz ted pracuje jen v po a pa a ze tam je nejaka jina pani DR. tak jsem rekla, ze mam zajistene hlidani a preobjednavat se nehodlam...tak jsem sla teda k pani doktorce, byla velmi prijemna, dokonce si se mnou i povidala 🙂 no, rozhodla se potom co jsem ji popisovala,ze me jeste prepadavaji stavy smutku a jakoby neskutecna...tak se rozhodla mi jeste navysit davku na 150mg zoloftu, tak jsem zvedava...Andy. a mi to taky radila, tak snad bude vse oki, trosku se bojim, abych zase nemela ty uzkosti, snad opravdu potrebuji doplnit baterky (serotoninu) jak rikala dr. a pak po nabiti budu schopna pomalu snizovat....holky drzte se..papa

filipal
2. dec 2009

ahoj Lenka, no to bude fajn...aj mne lekarka radila zvysit davku na 150 mg, Andy kdesi pisala, ze sa moze ist az do 300mg! hoci na pribalovom letaku je, ze max 200 mg....
Vojtisek ti uz lezie? jeeej to je zlate! moj Jakub lozil najprv dozadu--- 😀 a spinka este 2 krat denne?
to si v tej Viedni uzijete...prides na ine myslienky, pekne sa naladite na Vianoce.
veru, na buduci rok si aj my musime naplanovat. ..teraz sme boli v lete, na turistike, vo svajciarskom Zermatte a bolo to uzasne 🙂 oddychli sme si lepsie ako pri mori. aj ked more ma zase ine vyhody... 😉

soniada
2. dec 2009

zuzkazguriska

- ospravedlnujem sa =) aj som si myslela ked som to odoslala ze ten nick som dokrkvala ...
tabletky sa sanzim pravidelne ale mam vela prace a skoly a chcem ich brat iba rano ako je doporucene lebo ak si ich dam vecer nemozem zaspat =)
takze niekedy zabudnem..ale ja uz som celkom na tom v pohode aj ked si týzden nedam tak vsetko ok..
ja beriem tabletky od bolesti normalne a vobec sa mi to nebije, z nicim sa mi nebiju adcka..mam ich od psychiatra. a nechapem ako ti vseobecny lekar moze predpisat adcka ked to nie je jeho odbor a podla mna nema tolko skusenosti ako odbornik v tomto smere, podla mna by si mala navstivit psych a poradit sa s nim...ja mam napr bolave rameno a dr ma nechcela vysetrit povedala ze mam ist ortopedovi tak podla mna je to to iste..
ale neurol mi vie predpisat aj vseobecna...to je podla mna normal liek na ukludnenie...
zaciatky su tazke a tak ti drzim palce ja som na zaciatku bola rada ze byvam na prizemí lebo uz by som tu mozno ani nebola ake som mala stavy.
teraz ked sa nahnevam alebo tak tak sa mi to uz nevrati ale ja som bola vzdy taka ze vsetko v sebe dusim a potom sa to prejavi neskor
zuzi ak 😖 chces tak mi kludne napis do IP , ja to tu nestiham citat ale rada ti odpisem-popisem

erci, 😉 drzim palcak na skuske , dakujem ze aj ty mne..uz mam 4 za sebou uf ja mam v ☹ piatok, ach jaj, po nociach ucim cez den v praci,,,brrr..no mohla si skor dr ale aj ja som isla na poslednu chvilu, clovek caka ze to prejde samo..

zuzkazguriska
2. dec 2009

🙂 soniada dakujem pekne 🙂

mas IP 😀

maria62
2. dec 2009

Ahojte 🙂
Zuzka neboj sa isť ku psychiatričke ona ti skôr poradí a pomôže ako obvodná lekárka mne napríklad obvodná vravela aby som brala iba frontin na ukľudnenie a seroxat/AD/ že nemám brať ale ja som videla, že mi ten frontin veľmi nezabera tak som začala aj AD a môžem povedať že mi to pomohlo teraz už druhy deň frontin beriem iba večer ráno som ho už vynechala a zatiaľ je to celkom dobre chcem už iba ostať na AD lebo tie sú základ pre uzdravenie tak chod čím skôr k lekárke neboj sa bude to fajn 🙂
Inak dnes môj synovec už je bez teploty tak som strašne rada, že sa z toho dostal.
Hroška kde si máš veľa práce ?
Filipal som rada že to tu stále udržuješ a radiš drž sa aj nadalej
Soniada chodíš na denné studium a akú školu máš toho veľa 🙂
Pozdravujem všetky dievčatá a prajem pekny večer

soniada
2. dec 2009

maria nie na externe cez týzden som v praci od rana do vecera a cez vikend v skole, cez týzden sa po praci este ucim do skoly 🙂
😵 nas nezabije to nas posilni 😵

soniada
2. dec 2009

/čo / ehm

aj ja pozdravujem a krasny vecer vsetkým

maria62
2. dec 2009

Soniada tak prajem veľa šťastia na skúške 🙂

andy.a
2. dec 2009

čaute,babuľky,som tu 😎 😎 😎

len decká sú prechladnuté,takže jeden blázinec doslovný v robote,aj zastupujeme ..aj našich ľudí akosi viac a viac,že často preťahujeme dlho prac.dobu bez pauzy 🙄 😝 😝 😝 😝 a ďalší blázinec s dvomi momentálne vracajúcimi krpcami doma 😒

Zuzka Zguriška,zdravím ťa,aj ostatné nové 🙂 😉 prečo Zuzka Zguriška,je to tvoja obľúbená spisovateľka ??/inak kedysi som ju rada čítala 😅 😝 😀 /
určite si ten Citalopram zvýš po týždni užívania na celú tabletku,povedala by som ,že citalopram je najšetrnejšie AD-SSRi,predpisuje sa aj malým deťom 😉

Elenium je momentálne najslabšie sedatívum,BZDZP,kedysi -resp.možno ešte aj je...bol Rudotel/Ansilan/ alebo Grandaxin,dávalo sa to na najslabšie úzkosti,psychosomatické problémy a pod.... 😉
Elenium nie je až tak návykové ako ostatné BZDZP,ale pri PP a depresii,by bol podľa potreby určite účinnejší alprazolam,teda Xanax,Frontin,Neurol...resp.clonazepam/Rivotril/ alebo Lexaurin 😝

na efekt liečby musíš nejaký ten týždeň,resp.2-3 počkať 😉

Kubaka,dobré tie "chodury" 😀 😀 😀 mne by viac liezli na nervy "bendiky" 😀 😀 😝 alebo sa píše na konci s "g" ?? 😅 😅 😕 😕 mne pripadá ako dieťa/teda incipientný puboš/ zo špeciálnej školy 😝 😝 😝 😀 😀 😀

Filipa,áno,hospitalizovaní pac.s ťažkými depresiami bežne berú aj 300 mg sertralínu..aj potom doma po prepustení 😉

inak obvoďáci a aj niektorí neurológovia vôbec nevedia robiť s AD,už som tu písala o kvante ľudí,ktorých roky liečili Xanaxom a vypestovali im silnú závislosť,potom liek náhle vysadili a človek dostal absťák s EPI záchvatom 😖 😔 ☹
alebo jeden neurológ kázal Cipralex užívať len podľa potreby.,... 🙄 🙄 🙄 tajže si asi viete predstaviť,aký to malo efekt 😲 😕 😨 😀

neviem,ktorá tu berie Ixel...ale spomínam si,že niekedy jedna kočka-ešte tuším v lete to bolo..-tiež brala Ixel,v dávke 125 mg denne 😉
a ten Zoleptil by som určite v kombinácii s Ixelom nedala 😕 😕 😕 ani neviem načo 😕 😕 😕

snáď sa ešte večer zastavím,mala by som ešte žehliť ,jáj,ako sa mi nechce 😕 😝 😝 😀

inkinka
2. dec 2009

andy, ja žehlím rada, pošli a Ty zatiaľ ordinuj 😉

zuzkazguriska
2. dec 2009

andy ahoj 🙂
rada ta spoznavam 🙂
dnes je akurat tyzden co to beriem..
tak mam zvysit na celu??? do kelu... 🙂
hlavne by som chcela aby mi to zabralo a necitila som ziadnu uzkost.. len sa bojim ze mi bude zle ked zvysim..
a tiez sa bojim ze ked si dam predpisat nejaky frontin ci xanax.. tolko tabletiek brat.. och.. :(((
bojim sa zavislosti aj nejakych stavov ktore by som mohla z toho mat.. :(
myslis ze mi ten citalopram pomoze ak je aj pre male deti???

andy.a
2. dec 2009

určite Citalopram 20 mg,Zuzka 😉
deti berú väčšinou 10 mg 😉 a účinok je určite aj u dospelých,ty máš myslím aj panické stavy,takže tam sa dávajú vyššie dávky AD ako pri depresii,citalopram ide až do 60 mg 😉

to sedatívum sa užíva pravidelne iba istý čas na začiatku liečby AD,potom už len podľa potreby,keď sa človek cíti horšie 😉 pri takomto spôsobe užívania by som sa závislosti určite nebála 😉
myslím ale,že kočky ti už všetko vysvetlili,takže v podstate ma tu ž ani veľmi netreba 😀 😝

už sú všetky zaučené,resp.ani nebolo treba niektoré učiť,boli namakané už prv ako začali chodiť na túto diskusiu 😕

Hroška tu dnes bola ?? a Deborah ?? 😕 😉

baby a čo študujete,vidím,že je tu veľa študujúcich,klobúk dole 😕 😅 🙂 a ku skúškam a zápočtom držím palce 😉

tie amalgámy..no,neviem,čo by na to povedali stomatológovia 😀 😀 😝 žeby ich klientela spočívala len zo samých depresívnych pacientov ?? 😕 😕 😅 😝

zuzkazguriska
3. dec 2009

Andy dakujem ti velmi pekne 🙂

moja všeobecna lekarka ma evidentne chce šetriť tak mi dava vsetko len to najslabšie 😀 len skoda ze to bohvieako nezabera.
a ten nick ma napadol len tak.. Zuzkazguriška 🙂 všetky ostatne co som chcela boli uz obsadene 🙂

Majka, no vidis 😵 ja tom ti hovorila ze synovec bude coskoro O.K. 🙂

zuzkazguriska
3. dec 2009

fiiiha, ženy a kde ste dnes všetky 🙂

mne je dnes teda dobre "úzko".. hrča v krku.. snažim sa to zahnat nejakou činnosťou ale velmi to nepomaha.

tak som si povedala ze sa idem povzbudiť na "koníka" a tu ani noha 😖

preco este nevymysleli adčka s okamžitým nástupom účinku.. ☹

filipal
3. dec 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
Zuzka, prave som sa vratila...no, veru, dnes sa tu velmi nepise... ☹
je aj take cudne pocasie...asi ti co nerobia, tak spia.... 😅
neboj, aj ta hrca sa rozpusti...

kocky, Hroska sa nam strasne dlho neozvala...neviete niekto co je s nou?? ☹

srdcko81
3. dec 2009

Ahojte-tak ja som akurat domakala-tfuj som fakturovala celý mesiac-uzávierka.A uz som domka a cakám na kuriera-mi volala a veze mi vianocny darcek-od manzela ale vybrala som si sama-parfemik-ten pod stromom chybat nesmie 😀
No ja som celkom o.k.Dostala som kramy tak ma tie zvlastne pocity presli-ale zase som tu videla babatka a uz mi slo do revu-tak teraz budem taká citlivejsia trochu-to uz poznam.
zuzkazguriska-este to beries malicko-no teba vydrazat.
ahoj filipal a zdravim aj ostatne-a adminom sa asi nelubili moje medvediky-mi ich zlikvidovali no co uz-musim cosi ine anonymne vymysliet kde bude aj kus tej mojej sisky.

zuzkazguriska
3. dec 2009

Filipal 🙂 veru hrča bola na chvilu preč 🙂 čítala som si diskusie niekolko stran dozadu tak som sa aj dobre zarehotala :D

od zajtra idem asi na celú tbl adčiek tak dufam ze ta uzkost nebude horšia.. :(

ježiš ja už chcem mať KĽUD aby som sa nestresovala, nebola taka uzkostliva a mohla v pohode vycestovať, normalne pracovať,dufam ze tam nebudem mat nejake stavy toho sa bojim najviac na svete lebo ak sa budem musiet vratit tak to uz asi vazne neprežgriem... no ako keby som chcela tak vela, byt bez tej blbej uzkosi!!! 😀 😝

mas pravdu, este aj to pocasie je na figu.. zajtra bude hadam krajsie 😉

zuzkazguriska
3. dec 2009

srdcko, no ved prave, ze to beriem len kratko.. ale stve ma ze vysledok ziadny po 8dnoch necitim. som nedockava.
uz by som chcela mat taku istotu ze mi je fajn aby som mohla uskutocnit svoje plany a konecne dobehnuť zameskane veci a tesit sa z vsetkeho ako predtym..
posledny rok a pol sa mi zda ze na mna sada sama smola.. a aby malo nebolo este aj ta uzkost, no fasa.. ide mi karta..

lenka00
3. dec 2009

Ahoj holcicky, moc vas vsechny opet zdravim 😉 dnes maji vsichni asi spoustu prace, ze se tady po dlouhe dobe moc nepise 😕

Hroska??? co je s tebou, ze se neozyvas???
Filipal...maly uz ma pravidelny rezim, tak mi usina odpoledne tak na hodinku a pak si dal pul hodku kolem 4-5 odpoledne, ale ted posledni dobou - budou to asi zoubky - spinka po 20min. a pak je celkem dost rozmrzely...ty jsi nakonec taky zvedla davku na 150mg? no, ja potom zvyseni se citim nejak divne asi zase nez si zvyknu, jsem jakoby ve snu - takova jak zfetovana - nevim, mam taky dost silne menzes, tak mozna jedno s druhym...
zuzkaguriska...a kam se chystate do zahranici...zatim muzes citit uzkosti i z tech leku, u me to bylo celkem markantni...az jsem pomalu neverila, ze to nekdy prejde a nastesti ano a najednou se clovek jakoby zase nadechne...me rikala moje dr. kdyz jsem poprve brala to co ty citalopram, ze 10mg nema antidepresivni ucinek, ze az tech 20mg, takze se neboj a sup do toho 😎

zuzkazguriska
3. dec 2009

ahoj Lenka 🙂
takze si citila väčšie uzkosti ked si zacala brat AD?
preco uz neberies Citalopram? co ti nepomohol?
ja si teda zajtra šupnem 1celu tbl alebo pockam este do pondelka, chcela by som zajst za nejakym psychiatrom-ičkou..
bojim sa to len tak svojvolne zvysovat.. boze to je zivot....

srdcko81
3. dec 2009

zuzkazguriska-idem Ta potesit-moja kamoska-mala problemy podobne mojim-strach busenie srdca a podobne.Tiez merala len tlak a tep a vystresovaná furt jej bolo zle.Nebola ani u psychiatra a mala len nejaké ukludnovaky.A sa Ti rozhodla ist do Anglicka pracovat a odisla aj stými pocitmy.A povedala ze ako tam prisla tak nic-ze to vsetko preslo dokonca aj alergia-tak hlavu hore Ty mas aj AD-takze ta zmeny prostredia a zabratie AD Ta postavi na nohy 🙂
Lenka00 aja som ako na drogách a to som AD ani nezvysovala-ale poviem Ti mala som aj dobry PMS a teraz som dostala kramy-takze je to asi aj tým.

filipal
3. dec 2009

Zuzka, kludne si ju daj zajtra. ved ti to odobrila Andy. ona je skusena psychiatricka. oddialis si zlepsenie, ked budes cakat... 😅
Srdcko, ved som sa cudovala, ze nejako malo pises! 😉
Lenka, asi to zase par dni potrva, kym si organizmus zvykne...tak do jari ti uz bude Vojtisek chodit...dobre to mate nacasovane... 😉
Maria, ved aj ty podporujes vsetky 😵

uz aj Andy postrada Hrosku...od nedele sa neozvala...uz sa o nu bojim... 😔

zuzkazguriska
3. dec 2009

ho ho hooo Srdcko ale si ma potešila, len ja sa teda necitim na to ze by som mala take stastie :( ale bodaj by..
minuly rok som aj ja mala take stavy ze busenie srdca, vkuse som si kontrolovala ako rychlo mi bije srdce, ruky nohy sa mi potili, nejedla som, no hroza.. ale odvtedy som to nemala, ostala len mi ta hnusna uzkost. ale mam take divne tusenie ze ako odidem tak sa mi to zhorsi. este si to ja truba 🙂 aj sama privolam..

baby nestraste s tym ze sa citite ako nadrogovane 🙂 lebo vysadim aj tu polku co beriem..
srdcko, ako sa citis teraz a ako dlho sa uz liecis? pomahaju ti adcka?