Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

inkinka
15. feb 2010

fuha a zvladas to? Urcite to ma suvis, to je velky tlak, poznam to. Aj zdravym to da zabrat.

mangotree
15. feb 2010

zatiaľ hej, ale ja už teraz stresujem, a to sa ešte o učení nehovorí. Ale s diplomovou som na tom celkom dobre.

inkinka
15. feb 2010

mango 🙂 neboj, zvladnes, kukni okolo seba, kolki to zvladli...kedy mas statnice? V juni, v juli? Dovtedy pokrocis aj s liecbou 😉

zazvorka
15. feb 2010

Ahojte 🙂
Na mna prisla daka viroza 😖 striasa ma sem tam zima az sa musim cela zababusit a sup do postele.No uz nech je krajsie pocasie a menej chorob 😉

filipal
15. feb 2010

Zazvorka 🙂 dufam, ze si si nastruhala zazvor do caju?
😵

andy.a
15. feb 2010

Kočky,držte sa 🙂 😎 😎 😎

myslím,že ani nie sú nejaké konrétne dotazy na mňa 😕 😅

Mango,držím palce,verím,že to zvládneš 😉
a na skúšky sa zvykneš učiť na intráku či doma ?? 😕
lebo mne sa vždy lepšie učilo doma 😉 😝
ale na medine som si veru ten pravý štud.život neužila,stále som drepela nad knižkami 😕 😕 😕
právnici oproti žúrovali a medici v tichu šprtali 😕 😕 🙄

Baba,dúfam,že napíšeš ten svoj príbeh,som zvedavá 😕 😕 😝

Hroška presne napísala,čo by som aj ja napísala,že kooooľko ľudí to má v živote oveľa ťažšie/Hrošina spomenula len tzv."celebrity",ale je kopec obyčajných ľudí,ktoré denne prežívajú tragédie,len sa o nich nehovorí/ 😕 😕 😢 😢 😲 😲
úmrtia detí,manželov,rodičov...onkologické ochorenia...iné veľké stresy-rozvody atď....je toho fakt veľa,každý by mal byť vďačný za to ,čo má a nemyslieť na to ,čo príde/Mango-teba myslím,nemysli tak moooc popredu,nerozpitvávaj tak svoje myšlienky,i keď to patrí k diagnóze.../ 😕 😕 😕

Mango,na tvojom mieste by som si písala tzv."záznamník nálady",kukni na nete,alebo si vypýtaj od Dr.,nosia to díleri 😝 😝 😝 tam sa presne píšu tie veci a myšlienky,čo spomínaš 😕 😅

Zázvorka,skoré uzdravenie 😉

a držte sa všetky,papá zatiaľ 😵 😵 😵

mangotree
15. feb 2010

andy.a- psychiatricke som isty cas nosila dennik. Ale teraz som jej povedala, ze sa mi to uz nechce. 😖

fuu, ale musím povedať, že dnes mi je ozaj lepšie, nechcem hovoriť hop, ale nejak sa mi už v takej miere nenatískajú tie myšlienky, trochu utíchli.

keď ja som taká závistlivá. na jednej strane si uvedomujem, koľko ľudí sa má horšie ako ja, no na druhej mám stále na pamäti ľudí, o ktorých si myslím, že si žijú takmer ako v bavlnke, všetko im vychádza, krásni, úspešní, z usporiadanej rodiny atd. Tým nechcem povedať, že im to neprajem a nechcem aby to bolo u nich tak, ale stále ma pochytí taká závisť, také škrenie..

hroska
15. feb 2010

Andy ahoj,uz fachcis na notebooku,co? U mna by sa aj jedna otazocka nasla (ak nie su akutnejsie dopyty)-prosim ta,ako dlho preliecujes pacosov s mojou diagnozou-tazka depresia?viem,ze este musim ad brat(mam za sebou "len"6.mes.).ale uz v ziadnom pripade nikdy nechcem recidivu,musim brat dozivotne? 😝

jablcko1
16. feb 2010

Ahojte, máte niekto za sebou terapiu pri panickej poruche alebo depresií?! Ja som chodila na sedenia k psychol., mám PP, ale bolo to skôr o správnom dýchaní, uvoľňovaní sa, relaxácií. Ako to prebiehalo u vás?! Vďaka

jablcko1
16. feb 2010

Hroska: ja som chodila k psycholog., keď som začala mať problémy s PP, tak som skúšala všetko, aj terapiu. Tiež som si zapisovala do denníčka, každý každučký deň ako sa cítim, moje pocity, myšlienky, stavy. Naj bolo ku koncu terapie, keď už som nemala čo napísať a vtedy som vedela, že AD mi už zabrali a cítila som sa fajn, znova sa mi vrátila chuť do života.
Moja psychol. ma učila hlavne sa uvoľniť, zrelaxovať a naučiť, ako treba hlavne pri ataku dýchať. Pretože vtedy sa ti stiahne všetko svalstvo, si celá stuhnutá. Využívam to často, len mala by si to cvičiť každý deň aspoň 2-3 krát. Malo by to prebiehať asi tak, že si ľahneš kde máš svoj kľud, nikto ťa nevyruší, môžeš byť potichu alebo zapneš relaxačnú hudbu. Zatvoríš oči a kľudne si dýchaš, dlhé nádychy až do brucha a ešte dlhšie pomalé výdychy. Tvoje dýchanie by malo byť kľudné. Vtedy si môžeš hovoriť formulky, že si kľudná, pokojná, tvoje telo aj myseľ sú pokojné, uvoľnené a pod. Na nič nemyslíš, len si sleduješ svoj dych, snažíš sa všetko vypustiť z hlavy a relaxuješ. Je to fajn vecička, len to treba robiť častejšie. Ale veľmi dobré výsledky sú aj z jogy, resp. ona je zameraná na takéto relaxačné a uvoľňovacie cvičenia.
Ale viac by nám asi poradila ANDY.a, že čo okrem liekov by nám pomohlo pri našej liečbe. Mne moja lekárka vravieva, že lieky nie sú všetko, že treba aj na sebe popracovať a pomáhať si aj inými metódami. Ale málo lekárov ti povie, že aké sú tie "iné" metódy. Tak ak aj vy poznáte nejaké rady ako si pomáhať, čo vám pomáha, tak prispejte.

zazvorka
16. feb 2010

Ahojte 🙂
Filipal a bol by aj ok zazvorovy caj s citronom?Myslim ale taky z obchodu hotovy.Mam dnes daky pokazeny zaludok alebo co.Som hladna ale ked si dam daco jest-lahke,tak to zjem a potom je mi tak blbo.
Moje baby su uz na to lepsie,uz im zaberaju ATB co im vcera dala doktorka.Maju strasny kasel 😠

zazvorka
16. feb 2010

Mango super,ze je ti lepsie,len tak dalej 🙂

hroska
16. feb 2010

Jablcko dakujeme 😉 😵 myslim, ze kocky s PP by mali to "dychanie" vyuzivat. Ja som skor taky "pobehovaci" typ - myslim tym, ze cez den ani neviem poriadne vypnut 😝 a vlastne vypnem len vtedy, ked v noci zaspim. Pre mna je skor relax - pohyb, sport.... Ale za vyskusanie nic nedam - staci tak 10 min. relaxovat? 😨

zazvorka
16. feb 2010

A kto je tu ako ja,ze berie celu tabletu seroxat denne?

zazvorka
16. feb 2010

Inak tie co ste na FB a poslali by ste mi do IP meno,rada si vas pridam do priatelov 😉

mangotree
16. feb 2010

zazvorka- kolko mg seroxat?

mangotree
16. feb 2010

mne je dnes opäť celkom dobre, len tam kdesi na pozadí vytrčajú pocity menejcennosti, že nie som ani poriadna žena:(, cítim sa taká úbohá.

mata299
16. feb 2010

ahojte kočky, mám na vás dotaz, brali ste niektorá seroxat počas tehu?

zazvorka
16. feb 2010

Mango 20 mg

hroska
16. feb 2010

Zazvorka ja beriem celu tbl. Seroxatu, len ide o to, ze ktoru myslis???? 😨 😀 . Ja mam take peknucke, modre 😅 - je to 30 mg.

Ja som dnes nejaka "vykotena" 🙄 😝 😝 😝 , aj ma cosi obchadza, lebo ma hrdlo, skrabe, herpes sa mi zas vyvalil, bolia ma klby, asi nieco na mna leze 😖 ....... a PMS pred dverami 😝 😝 😝 😝 😝 ☹ 😖

hroska
16. feb 2010

Mata, ja nie, ale viem, ze Seroxat moc neodporucaju pocas tehu 😝 , menia to za ine AD - ktore su vhodnejsie pocas tehu. Vidim, ze cakas babo a beries Seroxat, ci ako?

mangotree
16. feb 2010

zazvorka, ja beriem 20 mg.

mata299
16. feb 2010

hroska...neberiem, vysadila som ho cca v 6 tt...zatiaľ sa držím, len robím prieskum, či má niekto takéto skúsenosti, keby ma to chytilo...na AD som bola cca 8 rokov, striedavo som vysadzovala a vracala sa k nim...proste kolotoč, veď to poznáte....snažím sa byť bez liekov, ale sem tam má tie úzkosti chytajú

hroska
16. feb 2010

Mati, vsak pokukaj aj dozadu, uz sme vela krat o tom pisali, aj Andy sa k tomu vyjadrovala.... 😨 😨 Vskratke asi tak, ze aspon v prvom trimestri, ak sa da, tak AD vysadit a neskor, ak to nejde, tak sa mozu nasadit nejake AD, ale konkretne Seroxat veru nie 😝 - proste skus popozerat dozadu, su tam aj ktore sa mozu v tehotenstve a najdes si tam aj nazory ohladom kojenia s AD, ved aj to Ta bude zachvilu zaujimat 😨 😵 😵 😵 😵 😵 . A vravis, ze si brala 8 rokov? 😨 😨 😨 😨 , tak to nam tiez mozes odovzdat nejake skusenosti, ak chces, tak sa pridaj a napis..... 😉

citrona
16. feb 2010

ahojte kočky!
ďakujem všetkým, ktoré mi odpísali, keď ma niečo zaujímalo. 🙂 🙂 🙂
dnes potrebujem trochu povzbudenia aj ja. ☹ 12 deň beriem serlift + xanax, myslím, že to znášam celkom "statočne" - sem tam nejaká nevoľnosť a roztrasené telo. ale dnes som dostala aj menzes a je mi na figu, že by som sa po stene škriabala. mám pocit, že vyletím z kože, neviem si nájsť miesto, všetko ma rozčuľuje, stále chodím z izby do izby a tak.... 🙄 🙄 veď to poznáte! chcem sa opýtať, ktoré máte skúsenosti: keď vás bolí brucho, dávate si aj nejaké analgetiká? ja som si dala 1 panadol, nenašla som síce v letáku, že by sa nemohol s tými liekmi, čo beriem, ale aj tak mám obavy, či mi nemôže byť zle?
zazvorka - ja beriem serlift - andy povedala, že je to to isté ako seroxat - 50 mg.
mango - tie myšlienky, čo sa ti krútia v hlave, to poznám aj ja, pochybujem o sebe, rozmýšlam aká som nemožná a neschopná, a mám výčitky, keď sa mi niečo nechce...... ale potom si zase poviem, že až také hrozné to byť nemôže, keď porobím čo treba v domácnosti, učím sa s dcérou.... no nie, baby? 😀 😀 😀 😀 asi by sme sa nemali tak pozorovať a analyzovať, lebo nám je potom z toho nanič ešte viac!
tak sa všetky držte! 🙂 🙂 🙂 🙂

andy.a
16. feb 2010

ahojte,nestíham odpisovať 🙂 😉 😉 😕 😕 😝 😝

Citrona,Seroxat nie je Serlift,určite som ja niečo také nepísala...Seroxat je paroxetín a Serlift je sertralín...Seroxat/paroxetín/ je z SSRI najúčinnejší 😉
sertralíny sú také jemnejšie,berú ich aj deti od 6 rokov a v pohode 😉

v tehot.sa liekom vyhýbať,od 2.trimestra sa môže Wellbutrin a z SSRI na najbezpečnejší citalopram...ale mala som pacientky,ktoré na vl.riziko brali aj Seroxat,Cipralex,aj Mirzaten napr....detičky sa narodili zdravé 😉 🙂

pri kojení radšej bez liekov,výnimočne v nízkych dávkach sertralín,najlepšie,keď už má dieťa okolo 3-4 mesiacov 😉

Jablcko,to riadené dýchanie je tak troška aj súčasťou autogénneho tréningu,to si nájdite v googli,ja sa na dnes lúčim 😎 😎 😎 😎 😎

páčko a držte sa 😎 😎 😎

a kde sú ostatné ?? 😕 😕 😕

citrona
16. feb 2010

andy, prepáč,poplietla som aj liek aj meno. 😉 filipal spomínala, že serlift je sertralín na str. 152, hľadala som to - a ja som to doplietla. ty si mi niečo iné vysvetlovala. takže sa ešte raz ospravedlňujem.

rena28
16. feb 2010

Ahojte, ja sa dnes citim uplne strasne. AKoby som bola niakym zvonom pricapnuta. Uplne strasny stav mimo....budem sa musiet objednat k psychiatricke na buduci tyzden. Este do toho je cela rodina chora , syncek, manzel , babky takze mam doma marodov a musim sa starat, malicky mi nespi no hroza. Pekny vecer

maria62
16. feb 2010

Ahojte babenky ani vás nestíham čítať v robote máme ťažké pondelky dnes trošku voľnejšie aj víkend som mala preplnený tak až teraz som tu.
Zázvorka ja beriem tiež denne 20mg seroxat a celkom dobre zabera tak to nechcem zarieknúť a prečo sa pýtaš?
Mata prečo tak dlho si brala AD to je dosť a teraz to ako zvládaš 🙂
Hroška a Filipa vy ste také aktívne tu na MK len tak dalej dobre sa to číta diky
Pozdravujem všetky dievčata pa a držte sa 🙂

monca007
16. feb 2010

Ahojte aj ja sa citim zle je mi uplne nanic ten hrozny strach a tie myslienky dufam ze bude lepsie lebo sa zblaznim ☹ a to beriem AD uz 2mesiace Hroska aj ja mam v zdravotnom zazname diag F32.2 😕