Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

srdcko81
10. mar 2010

Nevadi-cesky este nasa generace rozumí a mluví 🙂

meum
10. mar 2010

prave preto 🙂 ale rocniky do tych 23 uz nerozumeju, a bolo obcas zabavne sa v cechach rozpravat po slovensky ako sa stale pytali co to znamena 😀

meum
10. mar 2010

ozaj, teraz ma napadlo ako riesim ked neviem co so sebou, spat sa mi nechce, telka ma nebavi, s muzom nechcem byt 🙂 maly spinka... nasla som si online hry, bud take chvilkove na pauzicka.sk, alebo taka dlhodobejsia, je online i s niektorymi dalsimi ludmi, ale pre istotu tam moc nekomunikujem, lebo by ma stvali asi viacej ako doma 🙂 a to 4story.cz je to taka detska bojovacka. obcas to pomaha vypnut a trosku sa pohrat

srdcko81
10. mar 2010

Ni ja ńán vseliake mánie-teraz drtím spidersoliter 😀 Ale to je jedinná PC hra ktoruz mozem 😀 Inak to striedam-chytí ma citanie tak drtím jednu knihu od druhej,potom zase sudoku,ked ma to prestane bavit tak klasicke krizovkympotom malované-potom zase aranzujem a takto dokola ako maniak 😀 😀 😀

srdcko81
10. mar 2010

pisem ako dement ta prva veta zacina no ja mám

meum
10. mar 2010

nevadi, som naucena si domyslat lebo ja pisem obcas podobne. a bohuzial ja citat nemozem, do 5 minut mam z knihy jednu velku machulu. a nez docitam stranu tak zabudnem co bolo na zaciatku, a tim ze si nepametam mena tak kniha bezmennych hrdinou napisana este neni takze mam smolu 😀 😀 😀

maria62
10. mar 2010

Ahojte kočky 🙂
Pozerám, že tu dnes večer majú srdcko a meum solo čo sa nikto nepridá? Tak dobre, že ste tu ja som mala návštevu brata tak až teraz som sa sem trošku dostala a idem pozerať telku na modré z neba mám rada túto reláciu aj si dosť poplačem ked vidím, aké sú problémy a naozaj tie naše sú oproti nim ešte v pohode ale nech sa máme všetci dobre a hlavne aby sme boli zdraví.
Srdcko ja som tiež pribrala ale až po troch mesiacoch užívania AD ale zatiaľ na takú váhu akú som mala predtým než som pri chorobe schudla tak viacej už by som ani nechcela ale neviem, či je to liekmi či tým, že mi viac chutí jesť.
Meum moja sestra bola v cz 4 roky a teraz prišla domov a tiež viac po česky ako po slovensky takže je to dobré rozumieme neboj a malý ako na škôlku reaguje?
Andy pozdravujem a máš toho dosť v robote tak nech sa darí aj doma.
Pozdravujem všetky dievčatá , pekný večer a zajtra úspešný deň. 🙂

meum
10. mar 2010

malemu sa paci, tak uvidime v septembri, ale vypada to tak ze ja budem ta co to bude znasat horsie, dnes uz kecal s riaditelkou, kucharkou.. 🙂 uz i nakrical o dva roky starsim chlapcom ze nemaju papat lad 😀 takze mozem dufat ze ako najmladsi nebude on ten utlacovany 🙂)
ako ja hovorim slovensky, cesky som nikdy nie, jedine ako dieta, ale pisem viacej po cesky.
a modre z neba nekukam, me staci pozerat i krimiserial a mi ukapne slzicka 🙂 takze to staci
inak dufam ze ja nepriberem, by som si potom musela v lietadle kupovat dva listky 🙂 aj ked som nikdy neletela
(tehotenska cukrovka a 8 mesiacov na lozku mi nechali niekolko kil na pamiatku 😀 )

baba77
10. mar 2010

ahojte uz uz ssi bude lepsie.....ci od AD...nelelu madojt manzel a som zvedava ci casom aj tedy budem kludnejsia lebo ktore ste citali co som popisala oseba.....tak on nato ze vraj ze sa nech nestazujem,ze nestiham....aked trosku nasebasi dam cas to vobec sa mu nepaciiiiiii.dufam ze vneby ezte maju prem na nieco domre.....celkova ina nalada ked neni doma.......preco.....,sama neviem akoby som zvladla myslela som uz aj nato....

dari226
10. mar 2010

no take nizke platby to by sa aj mne zislo ja som le nza 10 min u gyn.platila 20 eur a sme sa len rozpravali.
dnes mi volali termin mi dali na sobotu ale ten mi vobec nevyhovuje lebo nema kto dat pozor na malu kym ideme s manzelom tam.on je moja velka podpora a aj lekarka povedala,aby isiel so mnou tak uvidime kedy zavola naspat ,ci sa to bude dat urobit inokedy ked je babka doma.
dnes som aj ja bola veeeelmi unavena.moja mala s anemala dobre vcera v noci vracala,prvy raz v zivote,taka s toho bola baf,ze sme ju nechali spat u nas v nasej malej posteli.co uz
a dnes som bola uplne ko lebo som s ani nevyspala.
a som sa len napchavala,jedno cez druhe..no vecer som sa velmi musela premahat aby som sa doteperila na tne aerobic raz za tyzden,ale stalo to zato 😅

meum
11. mar 2010

pekny den prajem vsetkym, nech sa vam kazdej jednej dnes dari

baba77
11. mar 2010

ahojte pekny den vam,tu snezi.....niezeby slnko svietilo....

baba77
11. mar 2010

no dnes to bude den,mala ma hnacku vnoci aj vracala doktorka kazala kupyt caj kalusek,zrovna rietke.a ktomu sledujem ze kolko mam AD A VYDIM nestacim tak som volala a vraj nie len prve 4dni som mala brat pol ale cely mesiac,ze vraj nic sa nedeje,povedal ze by my aj tak zvysoval ..ok...len ci takto cosi som nepobabrala...baby zase toto nanic pocasie,mala by som zehlit,nechcesamyyyyyyiiiiiiifujjjjj

veronika.h
11. mar 2010

Ahoj holky,
byla jsem tady před více než půl rokem, zhroucená, nešťastná,. s poporodní depkou doprovázenou úzkostma, neschopná starat se o svýho chlapečka. Začala jsem brát zoloft a za 2 měsíce mi bylo zase fajn. Strašně moc mi to všechno změnilo život a já jsem moc chtěla zase normálně žít jako dřív. S doktorkou jsme po 6ti měsících začaly léky vysazovat na moje přání a teď je to už měsíc, co jsem bez léků, a cítím se pořád v pohodě. Chodím pořád k psycholožce, která mi moc pomáhá, hlavně teď, když máme zase náročné období růstu zubů a celý noci nespíme. Jsem vyčerpaná, naštvaná, ale vím, že musím vydržet🙂)))

Chtěla bych vás holky všechny pozdravit a všem vám moc držím palce, ať zase začnete cítit radost a užívat si života!!!!!

baba77
11. mar 2010

niekedy si mysly tymto ze beriem AD moje problemy,.....zostanu jednaducho neviem co mam,niekedy az dost casto si musim dat aj neurol predstavysi ako pekne uprace a casto stoho nicsuz mamstrach ze osztanem cela bbaabbaava uz som vydala take prypady.....hrozne...

citrona
11. mar 2010

ahojte bambuľky! 😀 😀

ako sa mi všetky máte? táto zima tuším nemá konca, u nás padá ako o dušu...

veronika - držím ti palce, nech sa choroba nevráti a aj naďalej nech si ok a v pohode. i keď som prekvapená, že dr. súhlasila vysádzať lieky už po 6 mesiacoch - v žiadnom prípade nechcem kritizovať tvoje rozhodnutie a ani jej súhlas - ja len, že andy nám tu píše, že AD treba brať minimálne rok, tak som trochu prekvapená. ale hlavné je, ako sa ty cítiš. áno, zúbky vedia poriadne "hnevať" a s tým spaním, ani nehovor..... 🙄

hroši - a tvoj zub čo hovorí? ten termín ti naozaj dali dosť ďaleký... vydržíš to dovtedy? 😠

monča - čo robí tvoje očko? ☹ už je lepšie?

baba - keď ti dr.povedal, že by ti aj tak zvyšoval dávku, tak sa nad tým netráp, veď keby bolo niečo zle, tak ti povie, a keď sa ti nechce žehliť, tak sa na to vykašli, pohraj sa s dcérkou alebo si sadni pri okno a pozeraj ako padá sneh - mňa to ukľudňuje, vážne! 😎

andy - detičky sú už zdravé? 🙂 🙂 🙂

fil, mango - kde ste sa stratili?

pozdravujem aj ostatné kočky: srdcko, meum, máriu, dari, inkinku, bubinku... hádam som na nikoho nezabudla! 😵 😵 😵 😵 😵
veru, nech sa nám darí, ako píše meum! 😎 😎 😎 😎

bubinko83
11. mar 2010

ahojtej,a som bola včera na kontrolu a zatial mi davku nezvyšila iba upravila večernu na rano,lebo vraj ta večerna davka može rušit spanok.Tak uvidime či budem lepšie spat.

inak ja som odkedy beriem AD schudla a aj menej papam,ale niesom ani moc hladna.Je to možne?

bubinko83
11. mar 2010

baby a ako často chodite na kontroly vy? Alebo to zaleži od diagnozy?Ja som bola 2x za mesiac a teraz idem o mesiac.Je to v pohode?

filipal
11. mar 2010

veru Ci, hanbim sa ☹
mam tusim krizu.....vobec neviem co mam napisat.... ☹ ☹ a to sa mi casto nestava! 😅
ale tesim sa, ze ty to dobre vsetko zastanes! 😵

tak vas aspon pozdravujem, drzte sa! ozvem sa po krize (stredneho veku 😀 )

meum
11. mar 2010

kriza stredneho veku? ja ze to je po puberte a konci dochodkom 😀 😀 😀

ja som prvy krat chodila raz za mesiac po prvych troch mesiacoch kedy raz za dva tyzdne, myslim kedysi davno

a schudnut z AD by bolo pre mna dokonala kombinacia 🙂

srdcko81
11. mar 2010

Ahojte kočky
Bola som v meste na nakupoch-kupovat darceky svokre,svagrinej a svagrovi-lebo vsetci maju sviatky naraz 😝 +nejake zasoby do domácnosti a som unavena ako keby som zdolala Mont Everest 😝 😝 😝.
Este spm mala poliat orchidee ale to mám tak na hodku a pol-tak som to odsunula na zajtra-sa mi nechce 😝
A k tomu priberaniu-ja najskor nic-prve tri mesiace+nechutilo mi-no a potom nazastavitelne s týzdna na týzden som rastla 😀 😝,A aj ked sa obmedzujem a da sa povedat ze zijem zdravo-papám kopu zeleniny a ovocia tak akosi to stanguje a nie a nie to pohnut a este teraz ked som makala tie dva mesiace a nemala ziaden pohyb tak uz sa citim ako tank-pokial si nesadnem tak sa dá 🙂ale akonahle sa posadim tak sa mi spravi taka pneumatika ze az. 😠 😠

citrona
11. mar 2010

bubinko, a čo berieš? lebo aj ja nedobre spím, ja beriem serlift 50 mg - 50 - 0, a dr. mi dal na večer 2 mg rivotrilu, že na lepšie spanie, ale dávam si len 1 mg, lebo sa mi to zdá veľa, máte niekto skúsenosti s takým množstvom? 😕 ja som prvýkrát bola po 2 týždňoch a teraz pôjdem po troch, ale medzitým som si bola dať zvýšiť dávku - filipa poradila a pomohlo 😎 😎 😎

filipa - kríza stredného veku - veď to by sme tu mali už skoro všetky! 😀 😀 nenúť sa písať, hlavne, že nás čítaš, aby si vedela, že na taba myslíme... 😵 😵 😵 veď ani mne sa vždy nechce, ale rada si vás prečítam.... 😎

kočky, k tomu priberaniu - naposledy, keď som sa vážila po mesiaci brania AD, bola váha rovnaká, ale skutočnosť je taká, že jem viac, tak za chvíľu to už asi bude aj vidieť 😠 😠

baba, ako sa ti darí? už si požehlila? 😉

hroska
11. mar 2010

Ahoj dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

Filipa, kriza 😨 😨 ?, ale niet sa co divit, ved boli casy, ked si to tu udrziavala 😅 😅 😅 , tak teraz v krize zasa pomozu nove kocky 😅 😅 , mi veteranky uz budeme len vegetit 😝 😀 😀 😀 😀 😀

Andy, tak si nakukla aj v tyzdni??? 😕 😨 😨 😨 . Obdivuhodne, 😅 😅 😅 , minule sme sa so segrou bavili, ze ako ti psychiatri mozu vydrzat robit tu svoju robotu, ved to sa nezlucuje s prezitim 😨 .Ja by som to nedokazala. Asi musite mat nejake specialne vlastnosti a schopnosti - predpokladam najmä schopnosť pocuvat ludi, pozorovat, vediet hodnotiť, samozrejme odborne chopnosti, no a v neposlednom rade tam musi byt aj schopnost vediet to zas spatne vypustit zo svojej hlavy. Ja by som zblblaaaaaa nacisto 😝 😝 😀 😀 😀 😀 . Dufam, ze deturence uz su O.K. Andy a na jar to ako statisticky vyzera s depkami zlapsenia, ci zhorsenia mame ocakavat??? 😨 😨 :-

Baba, neboj bude sa Ti to zlepsovat, AD urobia svoje 😉 😵 😵 😵 (a hlavne ked si si naordinovala hned 2-nasobnu davku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀) a nebudes "bambava" cely zivot. Chcela si byt rychlo fit, len sa priznaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀. Doktor musel kukat 😀 😀 😀 😀

Citronik, dakujem za opytanie, zub sa,na pocudovanie, nateraz odmlcal 😝 😵, tak tajne verim, ze do toho terminu to nejako udrzime ... 😝 😝

monca007
11. mar 2010

Ahojte no konecne som si sadla PC piekla som venceky a robila som kuraci salat zajtra mame navstevy pridu zagratulovat synovi aj manzelovi k meninam tak bude veselo 😉oko uz tak neboli len mi stale slzi 😠bubinko ja som prvy krat isla na kontrolu po troch tyznoch a teraz raz za mesiac Srdcko co dobre si kupila svokre moja tiez bude mat narodky a neviem co jej mam kupit Citronka na spanok je dobra Medovka Lekarska ja ju pijem kazdy vecer pred spanim

dari226
11. mar 2010

jaj ma strasite s tym priberanim,ja mam este stale 10 navyse z 22 co som pribrala v tehotenstve.no co uz cely den doma s anapchavam sladkostami 😒

no dostala som termin u psychologicky extra rychlo extra vynimocne na sobotu poobede,neviem ako to prezijem...a dufam,ze pri tomto celom neskrachujeme

och svokre a zenam je lahke kupovat,skor chlapom je takze najst vhodny darcek 😎

baba77
12. mar 2010

ahojte no nikoho tu aj ja len par slov od rana upratujem,lem to uz je hrozne......o kuchini az do kial bude nalada ale urcite my bude zvisovat AD LEBO BEZ neurolo nics neni nalada..... vecer pisem ako dopadol dnesok....pekny dnik.....

dari226
12. mar 2010

tak si baba zapni peknu hudbu k tomu upratovaniu mozno sa ti ta nalada aj zlepsi 🙂

maria62
12. mar 2010

Ahojte dievčatá tak čo tak málo vás je?
Filipa pozdravujem a prajem nech ta kríza čím skôr prejde a hlavne dobre dopadne.Nemyslím, že to je také hrozné veď ty si stále plná energie a života tak sa drž.
Ja som včera bola na zumbu jaj super som si poskákala a odreagovala a chcem ešte aj chodiť bola som so švagrinou a dcérou treba trošku zhodiť kilka, ktoré sa nalepili .
U nás je zase kopu snehu môj synovec mi hovoril že sú vianoce a chcel stavať stromček zajtra budem mať ho doma aj neter takže si užijem.
Pozdravujem všetky babenky Hroška, Filipa, Andy, Monča, Citrona, Baba, Bubinko, Mango, Srdcko, Meum a všetky ktoré som tu nestihla vymenovať držte sa pekný víkend pa 🙂 🙂 🙂

baba77
12. mar 2010

porate my 15mesiacnej dcerke hnacka ako hrom........

baba77
12. mar 2010

no tu asi uz kazdemu dobru noc.nikoho nigde.