Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vadimka
3. nov 2012

@sikea no bolerioza sa tusim tiez preliecuje ATB, ale to uz by si mala asi vela liekov...ako to zvlada tvoj zaludok? aj si schudla odkedy beries AD?

sikea
3. nov 2012

@vadimka ahaaaaaaaaaa tak teda diky za radu aj ja si postruham len mali kusok a davas si do toho caju med aj citron?....viem ze ten zazvorovy caj dost stipe.....takze ides na kontrolu?ja idem na kontrolu az o dva mesiace.....a tiez som bez neurolu uz zopar dni.....ja uzivam 10 mg takze mne to uz nenavysil....tak mi potom daj vediet ako si u doktora dopadla 😉

sikea
3. nov 2012

@vadimka no to neviem ako to je ale nemala som ani potuchy ze mozem nieco take mat ale mna tie kosti aj klby dost casto bolia a niekedy aj tri dni vkuse je to neprijemne.....moj zaludok ja neviem ale napodiv mi zacalo velmi chutit jest hlavne na vecer a nanoc mam take chute ako tehotna ale zo zaciatku uzivania AD soom schudla a teraz mam asi o kilo dve viac takze som pribrala..... 😉

vadimka
3. nov 2012

@sikea NO med si davam aj nedavam,ale citron nie...ano je to dost silne...tak netreba toho vela...fakt staci kusocek...jasne dam vediet

mamiedi
3. nov 2012

Ako sa citite v poslednych dnoch? To len mne je tak na....o alebo to robi pocasie alebo co sa deje?

sikea
3. nov 2012

@mamiedi ahojik ja som chora takze tiez mi nieje najlepsie a uzivas AD?inak aj pocasie s nami robi divy ale dnes bolo pekne vonku ja som si aj okna umyla 😉
🙂

vadimka
3. nov 2012

@mamiedi no moze byt aj pocasie, mna vacsinou pri takomto boli hlava 😒

sikea
3. nov 2012

@vadimka viem ze mamina ma zazvorovy caj v sackoch a je tam tusim aj citron .... ved hej ja som si raz caj spravila zo zazvoroveho prasku a ani som to nevipila co tak stipal......tak super drzim palce 🙂

vadimka
3. nov 2012

@sikea no si sikulka s tymi oknami, u nas slniecko nezasvietilo dnes a to ja ked je tak zamracene nerada umyvam....

sikea
3. nov 2012

@vadimka jaaaaaj u nas bolo krasne teplo svietilo slniecko radost robit poprala som cele ovcie runo z postele a vyvesila von.....takze u vas bolo skaredo

sikea
3. nov 2012

baby je mi biedneeeeee

vadimka
3. nov 2012

@sikea co to? co sa deje?

mamiedi
3. nov 2012

@sikea Ahoj! Ja AD nemam iba Neurol. Je pekne,ale ja akosi citim pocasie dopredu 2-3 dni.. Aspon mne sa tak zda uz viackrat. Ty mas aku depresiu?

mamiedi
3. nov 2012

@vadimka To zvykne aj mne,ale to ma tentokrat akosi obyslo, chvala Bohu! Aky si mala den?

sikea
4. nov 2012

@vadimka ale chora som a strasne ma skriabe v mandliaxh a dusi ma normalne .....uz som aspon tri noci poriadne nespala.....a neviem ci som ti spominala ze mi zistili boleriozu v miwenom stadiu tak neviem ale maaaaaaam nejake svaly nervozne tak ako som ti minule spominala ze ako keby som isla po vode a aj kosti klby ma pobolievaju 🙂

sikea
4. nov 2012

@mamiedi ahoj aj ja som mala najprv iba neurol moja obvodna mi ho predpisala vtedy 0,5 dva krat denne ale ja som si ho davala iba raz denne ale aj tak mi byvalo biedne tak som sa vtbrala ku psychiatrovi....a ten mi predpisal AD eliceu......a ja mam panicku poruchu a este som aj hypochonder

mamiedi
4. nov 2012

@sikea A ako dlho si brala Neurol? Ja mam 0,25 3x denne. Ale mne to vypisala psychiatricka. Teraz som dostala od nej tyamin na posilnenie.. Panicka porucha co presnejsie znamena?

sikea
4. nov 2012

@mamiedi ja som ho brala iba podla potreby asi vyse mesiaca ale uz ho asi nepotrebujem bo uz par dni ho neuzivam.....ty mas slabsiu davku mne predpisala doky tu 0.5 dva krat denne ale ja som si ho potom polila.....takze asi si neni natom tak zle ked ti nedala AD...no to je to ze mas strach chodit tam kde je viacej ludi a ked si medzi nimi ostane ti velmi zle mas strach ze odpanes ale ja som toto mavala uz aj doma bala som sa moc o seba

stellina1982
4. nov 2012

ahojte dievcata potrebujem mozno vasu radu ...som tehotna a predtym som nemala ziadne depresie teda okrem tych takych klasickych z pocasia alebo ked mi mal aprist mrcha...no teraz pocas tehu som totalne zufala, mestastna, stal elen pocitam ci je male v poriadku , bojim sa zväcsujuceho brucha, priberania a do aprila kedy mam termin mi to pride ze je to cela vecnost...neviem s auvolnit , neviem sa tesit z toho maleho hoci sme babo chceli a bolo planovane...co mi poradite? mam nikoho navstivit? viete nechcem do seba tlacit zbytocne lieky, takze ked na mna pride nejaka triaska , stav uzkosti, zachvaty placu a mam chut zomriet tak si nadasim mahne B6. co poradite? je to normlane vplyvom hormonov? upra sa to? inak prvy trimeste som celkom v pohode, aj som jedla teraz ani to mi nechuti velmi...dakujem za kazdu radu kludne mi napiste nazory do posty..

marianax
4. nov 2012

Ahojte moje chcem sa opytat mate niektora aj problemy s hormonami? dnes mi nie je najlepsie este kojim ale taketo stavy som mala ked som mala mrchu teda pred pocas alebo po 😒 zase som citila to preskocenie srdca ja sa potom zlaknem zrychly sa mi tep spotia sa mi ruky je to hrozne ☹ posledny krat mi lekarka povedal ze to moze byt aj vplyvom hormonov tak neviem ja som na to mala uz skor podozrenie ☹ dakujem za kazdu odpoved

marianax
4. nov 2012

@sikea prepac ze ti az teraz odpisujem no neviem ci vidis v mojom fotobloku ja mam 5deti 🙂 najmensi Lukasko bude mat 8meho 5mesiacov 🙂 ach jaj prave to som zdedit nechcela ale otec s az toho dostal tak dufam ze aj ja lebo prave dnes sa necitim velmi dobre ☹

marianax
4. nov 2012

@sikea co tu citam si chora? ako sa citis ? to mi je luto ze mas boreliozu skore uzdravenie zelam

sikea
4. nov 2012

@marianax ahojik a to co pises o tom preskoceni srdca tak to mavam aj ja ale ja tomu nevenujem nejaku pozornost neviem z coho to moze byt....no ja som nepozerala tvoj fotoblok a to mas tolko deti no tak to musis mat pevne nervi ja mam tri deti ale momentalne doma len jedno.....tak aj moja mamina kedysi v minulosti mala problem vtedy jedla nejake lieky ale jej to preslo mozno to mam po nej....tak ja som sa v cera citila nejako divne ale dnes je to zatial v norme....no hej zistili mi boleriozu tak uvidim ze co bude dalej.....a dakujem moja

marianax
4. nov 2012

@sikea no uz mi lekari vraveli ze to mava vela ludi ze sa nemam bat ale asi to nejak zle znasam 😒 no ano tolko deti my mame ale vsetky lubime velmi velmi 🙂 velmi ti drzim peste nech si zdrava naozaj 🙂

marianax
4. nov 2012

@sikea a chcem ti podakovat ze mi stale odpises ked mam nejaky problem 🙂

mamiedi
4. nov 2012

@sikea Ja neviem uz ci mi to staci ja ich beriem pomaly 4 mesiac a teraz sa citim tptalne na p... :@

sikea
4. nov 2012

no to neviem moja ale ja to mavam iba malokedy je to sice neprijemne ale uz som si aj zvykla nato.....no tak ked je clovek citlevejsi tak vsetko clovek horsie znasa.....a dakujem ti moc ja sa chcem konecne citit dobre.....ale moja ved zamalicko ja rada kazdemu odpoviem a poradim .....

sikea
4. nov 2012

@mamiedi no ale podla mna ked je neurol navykovy tak uz ti ta davka podlla mna co beries uz ani nezabera bude potrebujes zvysit davku alebo si daj predpisat AD mne velmi pomahaju a neurol uz vobec nepotrebujem a AD co beriem nieje navykovy

mamiedi
4. nov 2012

@sikea No ano to som jej aj ja hovorila ale povedala mi ze je navykovy iba ak sa ma zvysovat davka ale ja to uz tiez tak citim ze mi nezaberaju.. Stale cakam aby presli 3 hod.aby som si uz mohla dat dalsiu ze hadam uz bude lepsie ale nie. Mam blbe myslienky. Ja neviem uz.. A ten tyamin mam kazdy druhy den ale ten tiez neviem kedy zaberie.. A tie AD ti zacali po akej dobe ucinkovat? To je tiez navykove? Stale sa utiahnem u svokry ta mi dodava sil. Chcela by som dalsie babo sice nie teraz ale nedokazem si predstavit ako by som to takto mohla zvladat a ze vobec bude zmena? Som uz zufala. Ked mi je dobre nedokazem si predstavit ze bude zle a naopak.. Ty si vlastne z coho dostala depku? Bol na to nejaky zvlastny dovod alebo to len prislo? A od ktoreho veku mas depresiu?

mamiedi
4. nov 2012

@marianax Ja som bola v nemocnici s jednou zenou ktora mala hormonalnu depresiu.