Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zobaka
26. jan 2015

marianne - ahoj, ja mam tiez alprazolam Frontin to je Xanax a polim ho, ale tak ber, ze polovicka je viac menej placebo 🙂

zobaka
26. jan 2015

@gretyka dnes uplne hnusny stav :( som sa zobudila uzkost ako prasa, sa mi triasli ruky, som normalne vydesena pozerala, triaska, hrncek som skoro neudrzala, potenie, strach, priserny strach, 5 den na ad...zle spim, idem an kontrolu k psychiatricke, ako sa mam v takom stave vratit do prace 😠

gretyka
26. jan 2015

@zobaka ty beries tusim escitalopram, ze? Lebo ak ano, tak doktorka aj mne hovorila, ze asi prvy tyzden bude tazky, ale aby som vydrzala...mozno aj Tebe to povie. Mala by si byt na PN, aspon kym sa ti trochu nepolepsi. Potom uz ked budu ucinkovat tak, ako maju, tak v pohode mozes ist do prace.

zobaka
26. jan 2015

@gretyka

som pn ale az duhy tyzden mi dali lieky sef mi uz vola kedy pridem :( si mysli ze mam chripku...cely den mapali telo a priserny strach

gretyka
26. jan 2015

@zobaka No neviem, pri tychto diagnozach byvaju dlhsie PN-ky, u niekoho aj niekolko mesiacov, lebo pri nich dlhsie trva, kym lieky zaberu a clovek sa citi ako tak OK. AK sa takto citis, aj u Teba to asi potrva dlhsie nez tyzden-dva, asi by som na Tvojom mieste pripravila na to sefa. Ale nechcem Ti do toho kafrat, pisem len svoj nazor. Drzim palce, aby si bola cim skor OK.

kk77
26. jan 2015

Ahojte kocky, ked sa zacinaju brat AD, tak velmi casto sa stav zhorsi. Dobre by bolo na zaciatku brat aj nejake ukludnovaky ako neurol, xanax, lexaurin a tak. Bez nich je to ooovela tazsie. Urcite sa o tomto poradte s psychiatrom. Tie prejavy choroby ci uz uzkosti alebo depresie budu liecbou opadat postupne. Je dolezite aj postupne vysadit tie ukludnovaky, netreba sa bat vas stav vam to sam ukaze kedy. Prve tyzdne su naozaj nahorsie, pre mna to bolo doslova peklo na zemi, takze vas uplne chapem. Ked sa trochu stabilizujete nastupi aj psychoterapia. Dolezita je podpora rodiny, dovera k lekarovi, psychologovi. Teraz je to doslova sialene, clovek nechape co sa to s nim deje, pocity hrozy a bezmocnosti, ale to sa casom upravi nazeranie na svet sa zmeni, cele sa to upokoji. Kocky hlavne vydrzte a nebojte sa, naozaj sa to zlepsi.

zobaka
27. jan 2015

@kk77

ukludnila si ma, lebo ja fakt hrozy prezivam ☹ priserne uzkosti, depresie, stav beznadeje, co dalej...hypoteka, stale na to myslim, co so mnou bude ak sa to nezlepsi

zobaka
27. jan 2015

@gretyka

ja uz soms tými stavmi bola na PN, len vtedy som nevydrzala liecbu ad, prerusila a vratila sa do prace, pol roka som vydrzala a zase zle nedobre, este horsie

inak dnes plasim, mam pocit, ze mi slabo bide srdce, vobec ho necitim, ale nemam tlakomer 😒

kk77
27. jan 2015

@zobaka zlepsi sa to, uvidis. Ja mam pocit, ze na zaciatku liecby Ti ukaze choroba vsetky svoje zakutia v ovela silnejsom prevedeni. Vsetko bude potom opadat postupne, napr. mne ako prve odisli nutkave myslienky, dalej zacnes lepsie spavat, potom zacnes mat pocit, ze ved dnesny den bol fajn, potom bude coraz menej zlych dni a viacej dobrych, uzkosti mi napriklad odisli ako posledne skoro po 3 mesiacoch. Aj fyzicke prejavy choroby postupne ustupia.Toto forum je vyborne na info, ak to momentalne zvladnes psychicky urcite si ho postupne precitaj od zaciatku. Uvidis po par tyzdnoch sa aj na tu hypoteku budes pozerat uplne inak, viac si budes verit. Ja som si myslela, ze ma zavru do blazinca, ze uz nikdy neuvidim svoju rodinu, ze niekomu ublizim, ze budem nepricetna a aha tu som a snazim sa viest normalny zivot. Drz sa a nezabudni, ze teraz mas jedinu ulohu dat sa ako tak do poriadku a vsetko naozaj vsetko ide bokom. Bude dobre, uvidis.

marianne1
27. jan 2015

Ja vas tak obdivujem... Stale mam na stole ADcka a bojim sa ich vziat, este som si ani ten Xanax nedala, ani raz od piatku co som bola u psychiatricky namiesto toho som si dnes kupila Anxiolan :(

zobaka
27. jan 2015

@kk77

dakujem za povzbudenie 🙂 ja som bola vzdy vesela a teraz ked sa s niekym stretnem tak hovori, ze chodiaca depresia a strach, ze strasne negativne rozmyslam, proste sa priserne vsetkeho bojim, co bude, ako to dopadne, vlastne mi vsetko zacalo somatickymi priznakmi, chodila som hore dole po doktoroch, slabost, mdloby, tocenie hlavy, cely den akokeby smrt za rohom, nakoniec z toho bola panicka porucha a po rokoch uz uzkostno depresivna porucha, panicka porucha presla do depresie, vzdy po stresujucom obdobi nastane kolaps, dnes sa vlemi potim a dufam, ze to zmizne 😒

zobaka
27. jan 2015

@marianne1

a ty mas aku diagnozu? to som robila ja...odkladala som asi 4 dni kym som sa odhodlala 😝 ale kedze potrebujem fungovat a vratit sa do prace, uz dnes ma sef cakal 😖 tak musim sa liecit, ja som sa jedno rano zobudila a nemohla som vstat z postele 😖 anxiolan su len vitaminy to bude o prde, pokial mas ozaj vaznu diagnozu, inak xanax je pohoda, ja beriem Frontin a je to moje slniecko 🤐 😀 parada najvacsia ulava na svete, ad su oproti nemu katastrofa 😝 po Frontine nemam ziadne neziaduce ucinky, som lahka ako oblacik, neotupena a stastna, je to alprazolam to co xanax, len zial navykovy casom, preto ho neberiem cez den len ako podporu spanku

karina517
27. jan 2015

Ahoj, ja mám tiež panickú poruchu ale dúfam, že to mám pod kontrolou. Ale sú aj horšie obdobia. Mdloby mám stále. Držím palce 🙂

zobaka
27. jan 2015

karina - a beries lieky a stale mas mdloby? ja sa bojim, aby to nebola roztrusena skleroza, alebo n ieco ine neobjavene 😖 😖 😖

mmama
27. jan 2015

@zobaka ahoj a po frontine sa ti hlava netoci?

anina63
27. jan 2015

@zobaka Ahoj moja,tu som 🙂 nemala som prístup na PC......bola som odcestovaná.

anina63
27. jan 2015

Milé žienky,keď môžem poradiť....neostávajte PN.......z vlastnej skúsenosti. Do práce som sa ledva doplazila, ale tam som to skôr rozchodila a ďakujem mojej dr. že ma prehovorila,aby som šla medzi ľudí,bolo to hrozné obdobie mojom živote a to už mám niečo za sebou. Ktoré môžete,chodte do práce,aj to je terapia.

karina517
28. jan 2015

@zobaka áno mám, užívam Mirzaten a ak mám pocit na odpadnutie tak si dám rýchlo Rivotril... ale aj tak vždy odpadnem a som potom oťapená ešte 2 dni

zobaka
28. jan 2015

@mmama

vobec, Frontin nema na mna ziadne neziaduce ucinky 😀 ked mam v praci kolapsove stavy, dam si ho a do 20 minut mi je vsetko jedno 😀

zobaka
28. jan 2015

@anina63

aninka mna prave praca dohnala do toho stavu v akom som priserny natlak 🙄

zobaka
28. jan 2015

Baby ja sa stale bojim, ci nemam sklerozu multilex, neviem si to vybit z hlavy 🙄 mam bolesti za okom, zhorsene videnie na jedno oko, unava, bola som na neurologii, na CT a EEG, civne ale vraj som neurologicky v poriadku, ale SM sa udajne da zistit len z magnetickej, stale mi to vrta v hlave, pomoc 😠 😠 😠

zobaka
28. jan 2015

@karina517

fuu a pracujes?

karina517
28. jan 2015

áno.. akurát som v práci... ale zvládam, aj keď ma doktorka chce dať na PN, bola som na nej do konca septembra 4 mesiace a odvtedy sa snažím chodiť do roboty stále, doma mi bolo ešte horšie, kontrolovala som sa, lieky som si kontrolovala... teraz na to tak nemyslím a mám lepšie výsledky aj keď stále mdloby

edimamija
28. jan 2015

Dnes mi je uplne na h.... Rano este nic a teraz rozmyslam ako pojdem vobec pre malu ☹ ☹☹

tslobik
28. jan 2015

Aj mne je nanič....už pekne dlho, odkedy som sa dozvedela, že muž príde o prácu a ja ju mám na h....., čiže hľadám stále a nič......každé negat. stanovisko mi totálne znižuje sebavedomie a zvyšuje depresiu a nespavosť. Hrozím sa 6.2 kedy mám nastúpiť po RD do pôvodnej práce ☹ Iba revem stále a na malého to má nedobrý vplyv.

tslobik
28. jan 2015

@karina517 bola si 4 mesiace na PN?

karina517
28. jan 2015

@tslobik áno bola

martina2322
28. jan 2015

Ahojte baby, som tu nova, chcela by som sa k vam pridat. Aj ja trpim od leta depresiami,uzkostami, panickymi atakmi a prisernou nespavostou. Tieto stavy sa mi zacali po jednej antibiotickej liecbe...tiez som si presla peklom, kedy som nevladala ani vstat z postele, ale spanok ziadny, cize peklo v posteli asi 3 mesiace. Najhorsie bolo, ze som ani nevedela zo zaciatku, co sa so mnou vlastne deje. Nevladala som sa postarat ani o moje dve deti. Rodicia mi boli vtedy velkou oporou. Teraz beriem Mirzaten, Neurol a Stilnox na spanie, ale akosi mi ten spanok stale nevie nabehnut :(. Po 4 mesiacoch liecby s depresiou je to lepsie ale zvyraznuju sa panicke prejavy. Uz neidem ani len kusok do obchodu a pre synceka kusok do skoly, hned mi je na odpadnutie, srdce mi ide vyskocit :(. Dnes som dostala od mojej psychiatricky odporucenie do denneho sanatoria Spirare v Bratislave. Mate s nim niekto nejaku skusenost ?

zobaka
28. jan 2015

Ahojte, takze týžden na escitaloprame, dnes prvy den poobede som zistila, ze som ina....nezname pocity stastia, fakt ja som nevedela, co to je byt stastna, uplne som to zabudla, hlava jasna, ziadne tocaky, normalne, co ledva vleziem s tocenim na postu, do obchodu som isla a nic, mala som pocit, ze som v raji 😅 🙂 🙂 ja som mala hlavne priserne somaticke priznaky, jedine, co ma trapi, je, ze mi je zle na zaludok, nafukuje ma a mam bolesti sa bojim, ze ho budem musiet kvoli tomu vysadit 😢 ja chcem brat dalej, lebo fakt tak som sa uz necitila dlho, len mam problem so zlcnikom a bojim sa, ze s amu nove tbl nepacia 😕

zobaka
28. jan 2015

@martina2322

Ahoj a beries lieky? lebo tým, co pises si prechadzam, neustale uzkosti, rano plac, busenie srdca v praci, mdloby, deralizacie, nemohla som prehltnut, dychat, studene spotene ruky, doma triasky, bolesti tela, myslela som, ze zomieram v poslednom stadiu rakoviny ☹ 2 roky som s tým fungovala, predtým 12 rokov panicka uzkost bez liecby, len raz liecba kratkodoba, vysadenie kvoli tehotenstvu