Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

marlenka75
24. feb 2014

@esselte Krásneho havka máš.Mne to veľmi pomohlo,keď som otehotnela, dnes je u nás krásne,dúfam, že zvládnem prechádzku s dcérkou a psíkom. 🙂
@lucinka0921 Od rána vyvolávam k dr a nikto nedvíha, skúsim zase zajtra, škoda, už by som to rada mala za sebou ☹

lucinka0921
24. feb 2014

@aneta174 to je aka porucha?To som este nepocula,musim vygooglit 😉 Na dvor sama,to aj ja,ale mislym mimo domu ci chodis sama.Ako vidim,mame to dost podobne,no mna je to vraj agorafobia,tak som myslela,ci tiez ju nemas...Ale ono to je vsetko na jedno kopyto.Takze mas neopodstatneny strach?Nebojis sa ci sa ti nieco nestane alebo fakt nevies preco sa bojis?A ked mas atak,ake mas priznaky ako to prebieha?

lucinka0921
24. feb 2014

@marlenka75 a nemozes ist rovno tam?No teraz sice uz nie,no skus zajtra a ked sa nedovolas,tak chod rovno k dr...

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 ešte som nezvýšila, chcem až cez prázdniny, ja neviem, mne sa to nejako stále opakuje, už je až výborne a potom to znova príde, neviem prečo

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte a preco este cakas?Preco nezvysis hned?

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 Chcem počkať ešte tento týždeň, na budúci týždeň budem doma, lebo sú prázdniny a uvidíme, čo bude a mám aj nejaký strach z toho zvyšovania

aneta174
24. feb 2014

@lucinka0921 to je ako agorafobia uzkost depresia vsetko spolu bojim sa ze mi pride zle a budem sama

esselte
24. feb 2014

@anina63 ja som tiež mala dnes zlý deň, tiež mi ráno bolo zle od žalúdka a to moje potenie ešte nad ránom, postupne sa to stabilizovalo a potom už žiadny atak, len som dnes strašne unavená a nič sa mi nechce a žalúdok mám tiež ako na vode

esselte
24. feb 2014

@172 Áno, aj ja sa cítim zle, čo sa týka žalúdku, aj ma prehnalo a stále taký pocit ťažoby na žalúdku, už to mám od soboty, ja som dnes už aj kolegyne upozornila, nech ma nechvália, aká so temperamentná, plná elánu, lebo sa to potom hne´d zvrhne na zlé, tá moja hlava a psychika mi už ide poriadne na nervy, aby som si nedokázala povedať, že mi je fajn a nič sa nedeje.ja som tiež rozmýšľala, či ma nebolí žalúdok z AD, ale veď ich už beriem dva mesiace a stále nič nemením, to skôr znova z úzkosti

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte no to si sa hned mala priznat,ze mas straach 😉 ale tak si chcela zvysit a teraz to odkladas...Myslis,ze bude dobre ked budes zvysovat,ked budes doma?Viac sa budes pozorovat a tak,ci?No ale dobre,je to len na tebe 😉

lucinka0921
24. feb 2014

@aneta174 ja tiez,bojim sa ked som sama,ze mi bude zle,ze zomriem alebo tak,hrozne....Tak nam drzim palce,aby sme sa z toho co najskor dostali 😉 A ty sa liecis prvykrat?

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 asi máš pravdu,že sa viac budem pozorovať, len teraz ako to brať, lekárka povedala, že ráno 20 mg a naobed 10 alebo spolu, nechala to na mňa, ale asi mi to treba vziať spolu, lebo ja mám atak väčšinou doobedu, ak nejaký príde, poobede je už dobre

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 myslím spolu ráno 30 mg, podľa mňa som už na liek zvyknutá, tak veľmi mi to až nezvýšila, čo myslíš?

esselte
24. feb 2014

@aneta174 Si doma, alebo pracuješ, aké lieky berieš? ja mám panickú poruchu, liečim sa tretí rok, brala som venlafaxín, cymbaltu a teraz paretin a rivotril na začiatok

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte aj hroska ti vravela ze tiez naraz ci?Vezmi uz hned zajtra,budes to mas za sebou a potom ked nieco tak to budes riesit operativne,nie? 🙂 Ani si uz na lieky zvyknuta,takze sa neboj zvysenia,uvidis,ze ti bude len dobre 😉

esselte
24. feb 2014

@mary1995 ty si tu už dlho nebola, ako sa máš, asi už dobre, keď sem nechodíš, veď chvalabohu, ak dobre

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 áno, hroska mi kázala naraz, že je to lepšie mne to treba stále na ráno, aby som fungovala, no zajtra vezmem, veď je to len o polovicu tabletky viac, myslím, že telo si už na paretin zvyklo, podľa mňa to nebude nič hrozné a ak bude, aspoň budem mať prázdniny na zriešenie, ak by nastal problém, to máš pravdu, ty ju máš stále , ale aj tak sa už všetkých tých liekov nejako bojím

esselte
24. feb 2014

@hroska Mám si dať tých 30 mg naraz ráno, lebo lekárka mi povedala, že si to aj môžem rozdeliť na 20 ráno a 10 naobed, ale ja potrebujem byť ráno ok a celé doobedu, poobede som už doma, myslím že radšej spolu 30 mg ráno, aký máš na to názor? A nejako sa toho zvýšenia bojím, ale telo si už asi trocha na paretin zvyklo, nie?

esselte
24. feb 2014

@marlenka75 Aj u nás už konečne vyšlo slniečko, dúfam, že to už takto vydrží, ja som dnes nejaká odpadnutá, žeby už jarná únava, už aj nad tým som premýšľala a to sa mám na čo tešiť, lebo mne tie prechodné obdobia nerobia dobrotu, čo sa týka mojej panickej poruchy, aj som bola stále citlivá na počasie a teraz je to ešte viac

edimamija
24. feb 2014

@aneta174 ja som v pohode, ale v posledne dni ani mn nebolo dvakrat najlepsie..

aneta174
24. feb 2014

Ale ty s
@edimamija ale ty si bez liekov si silnejsia neZ my vsetky

anina63
24. feb 2014

@esselte Ahoj,tak ked som dokázala zvýšiť ja 😝 tak ty to určite zvládneš 🙂 Vieš,tak ako ty mám brať ráno a na obed,ale tiež začnem brať ráno,lebo na obed zabúdam 😀

anna1950
24. feb 2014

Dobry den.Citala som si skoro celu diskusiu.Ja touto chorobou s prestavkami trpim uz 22 rokov.Tak viem o com pisete.

lucinka0921
24. feb 2014

@esselte hej Jani,mozno mam pravdu,ale ja by som som tiez tak vydumovala,to len teraz som taka mudra,bo to ne o mna sa jedna 😀 Pockaj na druhy tyzden,jak tu budem panikarit 😀

lucinka0921
24. feb 2014

@anna1950 Dobry den.Uz 22 rokov???Fu,tak dlho.Mate depresiu?A mozem sa opytat,aku najdlhsiu prestavku ste mala?

esselte
24. feb 2014

@anna1950 To by aj mna zaujímalo, aké prestávky ste mala medzi tým a aké lieky ste brala, ja beriem paretin a rivotril, máte aj s tým skúsenosti

esselte
24. feb 2014

@edimamija aj tak ťa obdivujem, že si bez liekov, fakt, ja neviem, či to zvládnem

aprilka90
24. feb 2014

tak som mala vysadit lexaurin .... ☹ malá má celý den 37,5 a je protivná já panáikarým dál tak som ho zobrala ale som poriad nervozná achjo .. prečo to? ☹ ☹

esselte
24. feb 2014

@lucinka0921 ale, možno vôbec nebudeš panikáriť, teš sa, že konečne ťa dajú do laty

esselte
24. feb 2014

@aprilka90 ešte asi lexaurin potrebuješ, koľko berieš AD?Ako dlho a už plnú dávku?