Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
24. feb 2014

@danielagabriela Supeeeer,už bude len a len dobrééé.Veľmi držíííím prsty 🙂 🙂 🙂

lucinka0921
24. feb 2014

@danielagabriela nebude uvidis,lebo sama zistis,tvoja hlava,podvedomie zisti,ze sa ti nic nestane a uvidis,ze potom uz bude dobre.Len je to na dlhu trat a trva to trochu dlhsie,ale ako sa vravi,trpezlivost ruze prinasa 😉

danielagabriela
24. feb 2014

@anina63 naozaj dakujem pekne za podporu, sa nemam komu tak zdoverit, kto by ma az tak pochopil....

lucinka0921
24. feb 2014

@anina63 vsak aj ja len kvoli tomu chcem.Ale aj ked vyjde pozitivny,nemusi to hned znamenat to najhorsie,ale zase ked bude negativny,tak budem pokojna 🙂 existuje test na to,len neviem kde ho zohnat,asi si kupit cez eshop lekaren,lebo v normalne co som sa pytala,tak nemali,neviem preco a na nete hej.Asi si ho zajtra hned objednam a budem vediet hned vysledok,to bude najlepsie.Aj chcem ist na odber krvy,ci vsetko v poriadku,aj ked myslim,ze ano,tak ako vzdy 🙂

danielagabriela
24. feb 2014

@lucinka0921 no dufam ze to bude aj moj pripad, dakujem za podporu...a ty si mala tiez taketo stavy..ze si myslela ze ani pred dom nemozes vyst?

lucinka0921
24. feb 2014

@danielagabriela ano a nie,ze som len myslela,ale ja som niekedy nevychadzala z bytu niekolko mesiacov,ale to bolo pred niekolkymi rokmi.

anina63
24. feb 2014

@danielagabriela ja,ked som vyšla na dvor,tak sa mi točilo v hlave,spotená ako myš,triaška a útek dnu 😒 myšlienky na odpadnutie strašné-fuj

mary1995
25. feb 2014

@esselte veru máš pravdu, dávno som už neprispela ale čítam Vaše príspevky. Ja sa mám vcelku fajn, klop,klop občas nijaký výkyv ale to sa dá vydržať 😝 . Veľký týždňový výkyv som mala pred Vianocami, keď sme nastúpili na dovolenku. Ja som tiež tak, že zle reagujem na zmeny, pritom som sa tak tešila na Vianoce.
Ja beriem lieky od 17.9.2013 a predstav si, že ešte sa stále stabilizujem, všimla som si to na tom, že veľmi dobre spím a ja som nebola až taká dobrá spáčka. Teraz už prichádza marec a na jar a jeseň ja veľmi zle reagujem tak dúfam , že to v pohode prežijem. Ja sa už liečim pomaly 20 rokov na tieto pliagy a už som ostala taká otrlá, síce veľa mám naštudované a už sa ináč pozerám na moje diagnózy ako predtým.
Všetky Vás pozdravujem a prajem príjemný zvyšok dňa 😵 😵 😵 😵

172
25. feb 2014

@lucinka0921 ahoj presne ja som vcera rano bola na stolicu a krv ale potom uz viac nic.....dnes mi je uplne nanic potim sa hlava boli unava...

maria43
25. feb 2014

@aprilka90 pri 37,5 C panikaris? to je normalka, moj maval pravidelne 40-tky ked bola maly a zvladla som to. zabaly, citrony na zapastia, lieky na teplotu a bolo. drzim palce

172
25. feb 2014

@anina63 @esselte ako sa dnes mate?

maria43
25. feb 2014

@batyda ahoj, dlho si sa neozvala, ako sa mas? uz je lepsie?

lucinka0921
25. feb 2014

@172 niekde som raz citala,aj to,ze to moze byt aj z AD.Ja som to uz dlho sice nemala,ale aj tak na to vzdy myslim a neda mi to pokoj....Ta co to,ze tak ti je dnes?

172
25. feb 2014

@lucinka0921 neviem moje ale vcera som sa zlakla toho a stale o tom premyslam tak asi s toho mi je divno...aj ked este som to nemala...aj ten zaludok mi zacal ked som zacala uzivat AD Esoprex...uvidim v utorok ked pojdem na kontrolu...ved vlastne aj ty.. 🙂

anna1950
25. feb 2014

@172 Citala si si pribalovy letacik? Tam je pisane ze moze nastat krvacanie http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/esopre... bod c.4.

anina63
25. feb 2014

@172 ahoj,ja dnes tiež nie som v pohode,prichádza jar....včera som porobila všetko možné,dnes sa možno preberiem do večera 😀 žalúdok ako na vode,v hlave ši ši 😀

lucinka0921
25. feb 2014

@172 no super,tak sa budeme hned chvalit spolu 😀 ono zalezi aku krv si mala,ci krasne cervenu cerstvu,ale urcite ano.Mozno si viac tlacila a praskla ti nejaka zilka,ale ako ti pisala anna1950,ze v pribalovom letaku pise,ze moze nastat krvacanie.Ja som tiez niekedy davno citala na nete niekde,ze sertralin moze vyvolat krvacanie,tak tiez neviem,ale ja som to uz mala viackrat....A urcite ti moze byt z toho tak,predsa len clovek sa zlakne,ze co.Mne ked sa to stalo prvykrat,ja rozklepana,ze co sa deje,hrozne a tak som par dni bola na tom,lebo ja som to mala aj par dni za sebou tak....

anina63
25. feb 2014

@maria43 ahoj,tiež si tu dlhšie nebola maš sa?

172
25. feb 2014

@lucinka0921 no ved prave este k tomu som si precitala ten letak v cera a hned myslienka ze zomieram..no hroza...hej cerstvu a cervena bola no a tyzden som nebola na stolicu...dnes uz nic stolica bez krvi..ale vo stvrtok sa chystam k obvonej na krv a vysetrenia nech mi porobi

172
25. feb 2014

@lucinka0921 prave davaju v damskom klube o onkomarkeroch

172
25. feb 2014

@lucinka0921 ze su zavadzajuce..vraj zdravemu cloveku moze vyjst pozitivny vysledok a choremu negativny..lepsie je poziadat obvodneho lekara o onkomarker...nas to vraj zbytocne vystrasi

marlenka75
25. feb 2014

@danielagabriela Ahoj, no nepodarilo sa mi objednať, majú tam celý týždeň dovolenku.Musím vydržať do pondelka.Včera sme trčali s dcérkou doma,lebo zaspala až po 14 hod a spala do 16.30 a potom sa mi už nechcelo nikam ísť.Dnes sa musím donútiť ísť von, máme ísť ku kamoške, tak sa snáď trochu zabavím, lebo je to so mnou čoraz horšie ☹

esselte
25. feb 2014

@mary1995 ahoj, ja tiež zle reagujem na zmeny, myslím, že to nemôže byť z liekov, pretože beriem tie isté paretin a rivotril a už som bola mesiac úplne v poriadku a zrazu znova cítim výkyvy, lekárka mi teraz zvýšila dávku paretinu, brala som najnižšiu 20 mg na 30 mg, tak uvidíme, ale výkyvy ešte prichádzajú, ale už ma to prestáva baviť, chcem a potrebujem byť v poriadku, tešiť sa zo života a nie stále myslieť, že čo keď to zas príde. aj ja som mala pred Vianocami výkyv, a tiež na mna pôsobí zle jesen a jar

esselte
25. feb 2014

@172 ja ráno hrozne, teraz sa to už stabilizovalo, vzala som už zvýšenú dávku Paretinu 30 mg ráno, tak čakám, zatiaľ sa to dá, doobedu prišiel taký slabý atak a potom už nič, najhoršie je pre mňa ráno. potenie, teplo na tele a mala som aj hnačku, už mi to ide na nervy

esselte
25. feb 2014

@anina63 Aj ja asi tak, hneď som to pripisovala jari a asi je to fakt tak

yollanda
25. feb 2014

@esselte neboj, vydrzat, vydrzat, vydrzat!!!!!!

esselte
25. feb 2014

@172 nehľadajte nič o onkológii, choďte vonku na prechádzku, je krásne, myslím tým aj lucku,nič vám nie je, to je normálne, ak sa ukáže krv v stolici, môže to byť aj z liekov. Ja sa dnes tiež nemám celkom dobre, ale som v práci, deti boli strašné, pretože vyšlo u nás konečne slniečko, už aj farár, ktorý mal náboženstvo ich mal plné zuby a ja už ani nevravím a musela som to nejako zvládnuť, ešte mám dnes aj krúžok, takže píšte, budem tu,a v piatok skúšky na angličtinu, teda test, aby som ju mohla učiť, nie ste choré, je to len porucha, ktorú má každý druhý človek dnešnej spoločnosti

esselte
25. feb 2014

@yollanda veď si to stále vravím, ale niekedy je to veľmi zlé a potom to už nepomáha

anina63
25. feb 2014

@marlenka75 ahoj,čítam,že chodíš do fitka,tak to si OK lebo ja by som nedokázala teraz cvičiť.Cítam si pozitívne afirmácie,keby tie dokázali liečiť to by bolo 🙂 Pomôže to v ten moment,ked čítam a potom figu.

esselte
25. feb 2014

@simka1111 Viem, už som sa to dočítala na internete, že je to Ad s predlženým uvoľnovaním, a je ti fajn?