Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
1. mar 2014

@simka1111 Simuška ahoj,som rada,že si sa tu zastavila 🙂 Takže si začínaš hopsať 🙂 držím ti prsty vo všetkom nech sa darí. A čo mi nejde do hlavy,že musíš trošku 😒 klamať rodičom,čo asi nepochopím.Ja som zase rada,ked viem kde,s kym a na aký čas moja ide.No,ale tiež dúfam,že moju dôveru nesklame 😝 Lenže ste plnoleté a nemyslím,že hlúpe kočandy 🙂 Všetko s mierou.Musím prestať,lebo sa rozpíšem,že chod,ale nenapij sa,neprespí sa 😀 ,daj si pozor,nesadaj do auta s hocikým.....to sme my rodičia.Maj sa krásne a užívaj si život so všetkým čo k nemu patrí....pa pa

anina63
1. mar 2014

@lucinka0921 Bud si istá,že to dáš,ved nebudeš sama.....nemyslí na agoru,ale hľadaj niečo pekné 🙂 Ja mať takú možnosť,tak si na to ani nespomeniem 😀 Mne niečo také nehrozilo a ani nehrozí,že ma mm zoberie na nákupy 😒 Hlavu horeee 🙂

lucinka0921
1. mar 2014

@anina63 ale aj ked som s niekym,tak mi tak vie prist,ale zajtra to nehrozi som sa rozhodla,chcem si kupit nieco pekne na seba,tak sa tesim 😉 No ja mam super priatela a chce ma niekam vytiahnut,tak ho napadlo toto,lebo vie,ze nakupy mam rada,tak ze to zvladnem,hoci aj vo velkom nakupaku 😀

danielagabriela
1. mar 2014

Caute baby, no idem vam povedat, co sa mi dnes pritrafilo... cely den som sa tesila, ze skusim dnrs zajst ku nam na fasiangovu zabavu... moj manzel hral, tak som isla sama....este som sa len malovala a obliekala, uz mi nebolo moc dobre, ale to dnes cely den, tak som sa prekonala a isla aj ked s tazkymi pocitmi... no vydrzala som tam len hodinku, aj to asi preto, ze tam bolo len par ludi, lebo bol este len zaciatok ..
Teraz ani neviem, ci sa mam tesit, ze som to zvladla aspon na chvilu, alebo mam byt nastvana, ze som sa nedokazala viac premoct, co myslite?

anina63
1. mar 2014

@danielagabriela Ahoj,ja si myslím,že je dobre,že si bola aspon chvíľu.Keby sa našla dobrá partička,možno by si vydržala aj dlhšie.Nabudúce to bude lepšie 🙂

simka1111
2. mar 2014

@anina63 ahoj, vies ani ja nie som rada, ked musim klamat, ked ja raz budem mat deti, budem chciet vediet , kde su a co robia, ale s mojimi rodicmi sa proste neda inak. Oni si za to mozu. A neboj, nebudem nic pit, ja som v tomto dost striktna a ani nenastupim nikomu cudziemu do auta . 🙂 A aj ja drzim prsty, nech sa tebe a dcere dari 😉 😉

172
2. mar 2014

@lucinka0921 ahojky tak hor sa na nakupy..budeme tu urcite vsetky na teba mysliet....pri handrikoch zabudnes na vsetko neboh hned by som isla 😉

172
2. mar 2014

@simka1111 ahoj tak vidim,ze klamat rodicov som nemusela iba ja....teraz mam dcerku a ta mi moze povedat vzdy pravdu!

lucinka0921
2. mar 2014

@simka1111 joj moja,tu knihu stale nemam a uz ma presla ta euforia,lebo som si ju objednala u nas v knihkupectve a minuly tyzden mala prist,dala som im aj cislo moje,mali mi poslat sms a dva tyzden fuc a ani kniha este nie je....Preco musis v tomto klamat vasim?Ja som tiez nikdy neklamala,mama vedela vzdy kde som s kym som,kedy pridem,ak sa to pretiahlo,tak som jej len napisala sms,aby sa nebala.Aj ked mama v pohode bola,len ocovi obcas zasibavalo....

anina63
2. mar 2014

@172 Ahoj,tak klamať som musela aj ja a preto nechcem,aby mi deti klamali.Vzájomná dôvera je dôležitá pre obidve strany a viem,že sa môžeme spoľahnúť na seba v čomkoľvek.

esselte
2. mar 2014

@lucinka0921 No čo ? Odhodlala si sa na nákupy?Dúfam, že áno.

lucinka0921
2. mar 2014

@esselte Este mame pred sebou nejakych 70 km a za sebou nejakych 60 cca.Akurat sme sa zastavili na obed,som uz hladna ako vlk.Zatial pohoda,tak dufam,ze to tak aj ostane.Taka trošku napata jak keby som bola,ale v pohode,aj priatel mi povedal,ze sa mam tesit,ze mame pekny vylet a nie,ze stale len doma sedim,tak aj to.ma tak ukludnilo 😉 tak Dufam,ze a verim teda aj si to vravim,ze bude dobre a aj je,

ja1980
2. mar 2014

@anina63 ahoj, mám sa dobre, ráno mám trocha žalúdok ako na "vode" ale po tabletke bez problémov fungujem celý deň, večer si dám trittico a spím ako bábo 🙂 je krásne, ideme sa naobedovať a trocha do prírody 😉

esselte
2. mar 2014

@ja1980 A čo berieš ráno, aké AD?Alebo niečo iné?

ja1980
2. mar 2014

@esselte beriem Citalopram Teva 20 mg

esselte
2. mar 2014

@ja1980 Tak ti to chvalabohu dobre zabralo, je beriem tretí mesiac paretin, najprv som brala 20 mg a teraz prvý týždeň 30 mg, ale ešte nič moc, mám k tomu rivotril, jeden deň fajn, druhy veľmi nie, tak na striedačku

ja1980
2. mar 2014

@esselte a aké máš problémy ? Ja tie lieky nepoznám, beriem AD prvýkrát 😒

esselte
2. mar 2014

Mám panickú poruchu, liečim sa už tretí rok, brala som venlafaxin, potom cymbaltu a teraz paretin, lebo cymbalta mi už nezaberala a iná lekárka, ktorá zastupovala moju mi navrhla paretin, že je lepší na panickú poruchu

aneta174
2. mar 2014

Ma niekto skusenosti z neurolom

marlenka75
2. mar 2014

@aneta174 Ja som brala neurol, čo potrebuješ, pýtaj sa.

anina63
2. mar 2014

Ahojte kočky 🙂 vidno,že dnes bol pekný den.Všetky v prírode,na prechádzkach......a ja som popoludnie prespala 😀 Ked som vstala,nevedela som čo je za den 😀

aneta174
2. mar 2014

@marlenka75 ako si ho prestala brat

marlenka75
2. mar 2014

@aneta174 No poviem ti bolo to všelijaké.Ja som ho mala predpísaný od začiatku spolu s AD a po mesiaci som ho mala postupne vysadiť.Brala som ho tri krát denne 1 mg.Keď som ho vysadila, oblievala mňa horúčava, motala sa mi hlava...prešlo to tak po troch týždňoch.

aneta174
2. mar 2014

Dakujem

simka1111
2. mar 2014

@172 tak to sa mi paci , ze mas taky vztah s dcerou . Je tiez , ked budem mat deti, budem voci takym veciam tolerantna, ked sa bude dieta chciet ist zabavit, jasne ze vek je dolezity, tak nemam preco ho nepustit. Radsej nech viem ze je na diskoteke ako byt v domneni , ze spi u kamaratky. . A ked sa daco stane aspon budem vediet, kde moje dieta naozaj je.

simka1111
2. mar 2014

@lucinka0921 u mna je to trosku inak, praveze oco je v pohode a mame zasibava v tomto . Proste ona robi na ARE , vidi , co sa na takych miestach stava, ona sa nemusela takto zabavat a je tu , to su jej slova, ze je tyzden , ze sa treba ucit a nie sa flakat , potom by mi povedala, ze 2 nocne bola v sluzbe a ked je doma tak jej ani spanok nedoprajem , vyvolala by sa hadka , mozno by ma nepustila a keby ma pustila, tak by mi furt vyvolavala, smsky pisala, proste s nou sa neda .

lucinka0921
2. mar 2014

hlasim,ze som v zdravi dorazila domov 😀

lucinka0921
2. mar 2014

@simka1111 aha,tak to chapem....No niekedy je fakt klamstvo lepsie riesenie ako pravda

anina63
2. mar 2014

@lucinka0921 Pochvala 🙂 si frajerka a vidíš,že to ide 🙂 Nakúpila si niečo?

timino
2. mar 2014

ahojte dievcata tak ja zaktra idem na endokrinologiu na vysetrenie uz teraz mam strach tak prosim drzte palce dakujem