Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sonoio
24. apr 2009

Ahojte dievcence, prajem Vam prijemny koniec tyzdna,i vikend.Mne je celkom fajn,da sa povedat,ze uplne 🙂 ale clovek nikdy nevie,niekedy su dni horsie,inokedy lepsie.ked tu niektore citam,tak si vlastne poviem,ze som na tom lepsie..a uprimne zavidim,ako to dievcence zvladate. 🙂 ale asi,ked clovek musi,tak to nejak casom ide samo a prirodzene,aj ked zaciatky su tazke..
Tu nemame nic nove,pocasie nam stale "hapruje",jeden den je horuco a ludia su jak blaznive velryby vycapeni pri mori,a na druhy den opat treba obliect nejaku teplu vetrovku..a dost nam prsi,taky blaznivy cas,ako vsade asi.na vikend ideme asi na nejaky agroturizmus..mne je to niekedy smiesne,ja ,ktora som detstvo travila u babky na dedine...pozeram vygulana,ako sa tu deti chodia vycumovat na kravy,sliepky a kozy.
ale aj tak sa da 🙂 😉
inac ,moja liecba asi uplne zabera,dokonca uz minimalizujem BZDP, a ostatne lieky na spanie uz vooobec nemusim.takze asi mi bude stacit "iba" Cipralex..
🙂 🙂 🙂 katka

juliana988
24. apr 2009

Ahoj Dievcata.Stale zijem.Milo som prekvapena. Tak uz som si nasla doma psychoterapeutku a pisali sme si caz net.Tak este vybavim posledne zalezitosti a pojdem domov. aspon na 1-2 tyzdne....Nasi sa tesia a ja tiez ze vypadnem z tejto uprsanej diery. leje leje a leje ako sialene...drzim vam vsetkym palce.. 😉

kejka
24. apr 2009

Ahoj holky 🙂

Andy jj celých 14let beru lexaurin.Bohužel,když mi ho tenkrát poprvé napsal-to jsem byla totálně sesypaná,tak mi nikdo neřekl,že je návykový-já leták nečetla,byla jsem ráda za jakoukoli pomoc.No a samozřejmě jsem si na něj navykla.Takže opravdu celý léta jsem na něm.A píše mi ho pořád,páč nejde najednou vysadit-což jsem zkoušela několikrát a bylo to děsný.Já nic jinýho nebrala,bylo mi celou dobu docela dobře,až ted v lednu,jak jsem hodně zhubla a marodila,tak mi bylo příšerně,takže mi napsal ten Esprital a díky němu už jsem dávku lexáku snížila-neberu si ho ráno a ani večer,už ho asi ty nové AD nahrazujou.Nejsi jediná,kdo se pozastavil-dr.co mě měla na starosti když jsem byla ted těhu,tak šla do kolen,že to do mě cpal léta a nesnažil se mě ho zbavit.Tak snad se mi to podaří ted. 🙂
Juli to je supr,určitě se doma dáš trochu do kupy,doma je doma. 😉 😉
Sonoio výborné zprávy,už ti bude líp.Perfektní. 🙂
Holky bojovnice bez léků-klobouk dolů.Máte-li tak silnou vůli,dejte mi taky kousek. 😉 Ale netrapte se zbytečně-mozek je nevyzpytatelný,někdy potřebuje pomoc.Tak jako srdíčko,když špatně pracuje. 😔
Jinak je mi ok,cítím se dobře,spala jsem cel.noc,nálada supr-malej je hodnej.Odpoledne samozřejmě zahrada,budeme grilovat,tak si dáme do nosu. 😝 😝
Kočky držte se,myslím na vás. 🙂

martule20
24. apr 2009

Andy: Moc děkuju! Zatím se držím, no je to se mnou jako na houpačce. Jednou si
říkám, že to bez AD zvládnu a nějak se s tím poperu, za chvíli zase šílím kvůli
blbosti a říkám si, že AD jsou moje poslední záchrana.... Nevím, zatím v tom
plavu. Phyto chi mi přijde ve středu, tak jednu lahev doberu(vydá asi na šest
týdnů) a pak uvidím... Přikládám jeden z odkazů, kdybych toho někde našla
o tomto zázraku čínské medicíny víc, určitě ještě vložím. Prý dokáže předcházet
i rakovinným nádorům.... Mně před těhu vyléčilo zánět močových cest, který
se se mnou vlekl skoro rok a nepomohly ani patery antibiotika...

http://www.extradoplnky.cz/cinska-medicina/phyt...

martule20
24. apr 2009

andy: Deprex už prý taky z trhu téměř vymizel, ale měla jsem ho před deseti lety a moc mi pomohl, žádné
vedlejší účinky (třeba pak Seroprem mi způsobil dočasně ztrátu orgasmu 😝 ), tak jsem ho sama chtěla.

andy.a
24. apr 2009

Marti,tak ten čínsky liek mi pripadá ako napr.Alveo 😝 😅

každý reaguje inak na tie lieky,Kubaka berie Citalec/ čo je v podstate tiež Seropram-rovnaká účinná látka/ a myslím,že nemala také vedľajšie účinky 😝

no,neviem,depresívny človek myslím na také veci ani nemyslí,pokiaľ sa nedá trocha do poriadku..teda ten orgazmus 😝 😅 😕

martule20
24. apr 2009

Andy: prosím co je Alveo? Jasně, to je jako se vším - někomu pomůže to, jinému ono 😉 , holt to chce
zkusit a já tenkrát s tím deprexem neměla problém. I když třeba teď už by mi sednout nemusel, no
uvidím, pokud ho začnu brát 🙂 Andy, ta čínská medicína je pro mě už taková poslední berlička. Stále
se těm AD bráním zuby nehty, i když vím, že mi tenkrát pomohly, ale marná sláva, je to chemie...
I když souhlasím s názory, že lepší spokojená máma na AD než bez nich a šílená 😀

Já vím, já vím... Mně to tenkrát spíš ještě víc deprimovalo, že i v téhle oblasti jsem takříkajíc k ničemu ☹
Měla jsem poměr s kolegou a jako v každém novém vztahu byl sexík pro oba hodně důležitý. No a ta
deprese přišla vlastně s tím, že jsem nevěděla kudy kam - jestli zůstat u manžela nebo se rozvést a
jít ke kolegovi.... Naštěstí zasáhl osud a já za pět minut dvanáct pochopila, že moje místo je u manžela 😉
A moje sexuální dysfunkce se s vysazením léků taky srovnala 😅

dzio2
25. apr 2009

Andy stou zavislostou na sedativach stebou do botky suhlasim ja to osobne poznam raz sa mi to vymklo spodkontroli bolo to hrozne tazke najprv stym bojovat tak sa stoho h....dostat a tak zase bojovat stym ze ich nemam Martule moja rec mas pravdu 😉 😉 😉 😉

kubaka
25. apr 2009

martule - taky jsem trpěla stejným problémem 😝 (i když jsem to jako problém moc nebrala)- pak to povolilo, Andy - tohle je asi jediný vedlejší efekt citalopramů, který jsem zaregistrovala. Při 10mg už ale není problém - ale pravda je, že opravdu depresivní člověk na sex nemyslí a ta dań mi přišla hodně malá za to, jak mi léky pomohly.
Když už nám otrne a jsme v poho, tak už si začneme vymýšlet.

Já jsem teď taky rozjetá: s podnikáním jsem se dostala do fáze nutnosti ochránit si výrobek průmyslovým vzorem (právník, úřady atd), protože mi začali můj nápad kopírovat, do toho syn dělá zkoušky na gymnázium a toho mladšího čeká malý chirurgický zákrok (obřízka)- jsem zavalená prací (i když jsem hrdá, jak jsem dobrá 😀 ) a cítím takovou úzkost v žaludku, že nemám chuť jíst, zhubla jsem, mám občas trochu problém s dechem a zatím odolávám zvednout dávku na 20 mg.
Co myslíš Andy - má smysl třeba na měsíc zvýšit a pak se zase vrátit? Já byla před týdnem u doktora a jdu za 3 měsíce a říkala jsem mu, že doufám, že to ustojím na mini dávce. teď o tom začínám pochybovat, protože prostě vynervovaná jsem - aspoň do doby, než se to vyřeší s tím patentem a dostane to nějaký tvar.
Já mám prostě disproporci v tom, co dokážu dělat, aktivitou a schopnostmi a tím, že mám jakoby "slabou slupku" - slabou psychickou odolnost a pak se mi to projevuje třeba i extrasystolami a tachykardií, (mám prolaps chlopně, ale bezvýznamný) žaludeční nervozitou atd. No jo, ale tak jsem uplácaná,ne? Jak se mohu v tomhle změnit - to je snad vrozené. ☹ ?

andy.a
25. apr 2009

Kubaka,na prechodný čas je možné zvvýšiť dávku AD-keď je človek viac vystresovaný-a potom zasa znížiť,keď sa to okolo ukľudní ..možno by ti stačilo zvýšiť na 15 mg /1 a pol tbl../ 😉

povahu si nezmeníš 😒 dá sa pracovať na tom,aby bolo človek odolnejší voči stresom -u psychoterapeuta,aj rôzne kurzy sú na to...ale celkovo povahu od základov nemôžeš zmeniť 😔 😝

hemi
25. apr 2009

Baby , dlho som tu už nebola a vidím , že Vás je viac. Vôbec mi nešlo otvoriť tieto strany len po tú , kde som sa ja naposledy "sťažovala" ☹ tuším 33 .
Ute , k tomu seroxatu . Ja si to tiež veľmi nepamätám , len tak námatkovo - no viem , že veľmi ťažko zaberal cca . 4 mesiace a bolo mi z neho na vracanie a bolesť hlavy som mala po celý čas , čo som ho brala.
Ja tiež patrím medzi tie asi , čo im ťažko zaberajú lieky . ☹
Musm si všetko dozadu prečítať . Ale zatiaľ , čo som hneď postrehla : Kubaka - zvládneš to.
A ešte niečo : Chcem sa poďakovať všetkým z Vás , čo mňa aj ostatných povzbudzujete. 🙂

kejka
25. apr 2009

🙂 🙂 Holky ahojky jen jsem vás přišla pozdravit.
Jsem grogy,byli jsme na zahradě celý odpoledne.Malej řádil jako blázen,mám toho plný kecky.Ale je nádherně.To sluníčko mi dělá moc dobře. 😉
Kubaka držím palce,je toho na tebe fakt hodně.Vidíš,mě bude kluk promovat,druhej maturovat a dělat přijímačky na vejšku,malej do toho,chlap 😀 a nějak mě to nerozhazuje.Zatím jsem v pohodě.Kéž by to vydrželo.
Hemi ahojjjjjjjjjjjjj 😉 🙂 Jak je ti?????????????
Martu drž se,snad AD nebudeš potřebovat,jen to nenechávej........... 😝 😔 zajít moc daleko.Pak je to ještě horší.Budeš klidná a vyrovnaná mamča.
Andy zdravím,ještě,že jsi tu.Jsi supr. 🙂 🙂
Tak se mějte,zítra slavíme a máma si bere na týden malýho,tak budu mít supr veget. 🙂 🙂 🙂 🙂

kubaka
26. apr 2009

Andy dík - už jsem najela na 15 mg - fakt to takhle nejde, ale až se to vyřeší, zase to bude vklidu.
To já jsem se právě u psychoterapeutky hodně posunula v té odolnosti - i tak je to pokrok - tohle všechno bych dřív nezvládla ani omylem, jenže samozřejmě to nejde úplně - je hranice, kdy mě to prostě dožene 😒 Ale s léky jsem to zvládala podstatně líp. Na ty kurzy se podívám - dobrý nápad a můžu to vzít i jako čas sama pro sebe. 🙂 Z toho původně klidného přivýdělku k MD se stává firma s lidmi pracující na Dohodu, účetnictvím a tomu já vůbec nerozumím, musela jsem sehnat účetní, co mi to povede, hrůza, fuj 😒

kejka: ha ha promoce, maturita -mrňous - dobrá sestava. Neumím si představit. Jsem ráda, že má Dan po zkouškách, zítra budeme vědět další dvoje výsledky, a pak už bude klid. 😵 Ta nejistota je nejhorší.

Hemi - ahoj 🙂 týden prázdnin ti záááávidím
odpoledně jdem na zahradu a tam je to balzám na duši - sluníčko dělá divy, to je fakt.

dzio - sedativa jsou návyková, ale s antidepresivy můžeš žít naprosto bezpečně, vklidu a míru a spokojeně. Měla bys být fit, než se ti mrňousek narodí - po porodu je to opravdu zátěž. Jestli se v tom plácáš léta, je načase si nechat pomoci - zasloužíš si to ty i miminko, které bude potřebovat a chtít veselou a vyrovnanou maminku. Nevěřila bys, jak se nálada matky přenáší na ty nemluvňata - kluci jsou jako baromentr mýho stresu. drž se 🙂

dzio2
26. apr 2009

neboj sa Kubaka zatial to zvladam potom pekle zatie roky si mozem povedat ze je to teraz super jasne ze su dni ked su maximalne cierne ale nemam zase silu zacinat u lekarou od nuli zase sa budu sprtat v tom co ja nechcem lebo je to tazke liky ktore som brala Hypnogen Rivotril a Frontin su uz tie silnejsie a ked som ich vysadila bolo to fakt strasne a neviem ci antidepresiva v mojom pripade by zabrali a aj tak mam konecne obdobie ze mam pocit ze to zvladnem dufam babenky aj vam zelam vela stastia 😎 a este som sa chcela spytat neviete nahodou nieco ucinne na prirodnej baze neake homeopatika ktore by zabrali keby to bolo somnou velmi zle 😒 dakujem

kejka
26. apr 2009

Kubaka to je dobře,že jsi na to najela.Bude ti líp a to je důležitý. 🙂 😉 Máš toho teda dost.Ufffffffffffff.
JJ AD nejsou návyková,až se dostanu do úplné pohody začnu je pomalu vysazovat.Naráz to taky nejde,ale postupně jo. 😉
Malej chrupe,za dvě hodiny se tu sejde osum lidí,mažeme na zahradu grilovat.Dítě už má sbaleno,pak je hodím s babičkou do auta a odvezu.Kubaka to já mám týden havájos.Máma si ho bere pravidelně každý měsíc na týden. 😀 😀 Je celej natěšenej. 🙂
Dzio homeo fakt nevím,moc ti držím palce,at ti není velmi zle. 😒
Přesně děti jsou na stres hrozně náchylný.Abys neměla ubulený a stresovaný miminko.Drž se. 🙂
Tak se mějte co nejlíp,jdu dát ještě v klidu kafe.
😝

kejka
26. apr 2009

Dzio kuk sem - třeba tam něco najdeš

http://rodina-deti.doktorka.cz/poporodni-depres...

dzio2
26. apr 2009

kejka dakujem za stranku

kejka
26. apr 2009

🙂 🙂 🙂 Dzio není za co.
Grilovačka supr,dítě u babičky,jsem přecpaná jako sud,doma parádní ticho. 😎
Doufám,že jste všechny v pohodě. 🙂 🙂

megy
26. apr 2009

Holky, právě jsem se rozhodla navštívit opět psychiatra. Byla jsem sice už u jednoho a před nějakou dobou, ale nevzbuzoval ve mě důvěru. Když jsem ho potřebovala, tak mi nepomohl. Na co se mě bude ptát?? Ten dřívější mi nechal udělat jeden test, kde zjistili středně těžkou depresi a tím to skončilo

hemi
26. apr 2009

Ahojte. Ja som mala poriadny atak v piatok. Dostala som také stavy : mravenčenie po tele , pocity , že sa zbláznim - fakt hrozné 😔 Volala som mojej psych. a ona mi povedala , že si mám dať magnézium a znížiť Zoloft , alebo sa vráťme k späť k seroxatu.( a ešte dodala , že je to taká hystéria , čo je v povahe - čo si fakt nemyslím , lebo tie pocity sú naozaj skutočné). Tak som si dala rýchlo Rivotril + lexaurin a volala na pohotovosť , kde slúžila prímarka psych. a ona povedala , že je to intolerancia na liek , tak neviem. No čo je kladné , poradila mi psych. v mojom okolí, že ju pozná a je dobrá. Tak zajtra pôjdem za ňou a prekonzultujem . Zoloft beriem 28 dní a nechcem zbytočne meniť lieky , uvidím , čo mi povie. Dnes bolo fajn , no keď užijem ráno ten Zoloft za cca.1 hod. na mňa príde fakt to mravenčenie + úzkosti a strach , že sa zošialim , ale dnes som si rýchlo nakvapkala Rivotril , čo mi poradila známa ( veľmi ďakujem) a bolo lepšie. A ešte niečo , od toho Zoloftu vôbec neviem spať , musím si dať buď hypnogén , alebo lexaurin ( no nechcela by som si zvykať na tie lieky).
Dnes sme aj my išli do prírody s deťmi a manželom - grilovali , naozaj som sa cítila fajn , keby to tak ostalo 🙂
Ach Kubaka , to je od teba pekné : týždeň prázdnin by sa mi zišiel , ale niekde pri mori v pohode. 🙂
Prajem všetkým dobrú noc a krásny zajtrajší deň. 🙂

kubaka
26. apr 2009

hemi: promiň - to kejka si bere na týden prázdniny od malého - překoukla jsem se - myslela jsem že ty, a že ti to pomůže.
No, to je tedapitomé, jak reaguješ na léky - ☹ je to hrůza. Já taky musela zvýšit - stres mě dohnal. 🙄
jdu spát, dobrou noc všem depresivním trpitelkám plných optimistického očekávání lepších dní. 🙂

sonoio
27. apr 2009
kejka
27. apr 2009

Zdravím holky
Hemi to je mi líto,že ti bylo zle. 😢 Už je to lepší????????? Na ten lexaurin bacha,je návykovej-beru ho léta 😖 a dost neúspěšně se ho pokouším zbavit i když ted co mám AD,tak jsem ho hodně snížila-snad to vydrží i dál.
Já jsem psych.změnila 3x a až ted jsem spokojená.
Megi prostě se vykecáš.Určitě se tě zeptá,co tě trápí a začneš mluvit sama,možná budeš i bulet-to je normální,nemusíš se za to stydět,nebyla by jsi sama.Popovídání a probrání problémů je hrozně důležité,aby poznal,co ti je a nasadil ti léčbu. 😉
Sonoio surp zprávy.Jsi v pohodě,to je důležité. 😉 🙂 🙂
Kubaka ten stres ti nezávidím,já ted machruju,ale až se to přiblíží klukům-zkoušky,tak nevím,jak mi bude.Budu mít určitě nervy v čudu,aby to dobře dopadlo. 😝 😝
Noc v pohodě,jsem zvyklá-máma si takhle malýho bere každý měsíc,takže jsem spala dobře.Jsem doma sama-to je balzám takový ticho.První den si to užívám nejvíc.Pak už mají myši prééé a já si jdu zapařit 😀 😀
Přeju vám krásný den,budu nakukovat. 🙂

hemi
27. apr 2009

Bola som u novej . Ale to som ešte nevidela: Sadla som si a ona si vybrala cigaretu a zapálila. Mne to prišlo také zvláštne a smiešne , pretože som lekára počas vyšetrovaní pacienta nikdy nevidela fajčiť.
Sonoio , máš pravdu , všetci ti povedia niečo iné. Povedala , že mám úzkostne - depres - porucha. ( tak mi to napísala). Mám vydržať ešte pri tom Zolofte cca. mesiac a keď nebude dobre zmena Ad.
Na noc mi povedala , že ak od lexaurinu dobre spím , tak si ho mám dávať. Musím vydržať , iné mi neostáva. 🙂
Ďakujem baby za povzbudenie.

kejka
27. apr 2009

😕 😕 😕 Cože??????Ona si zapálila????????Tak to jsem teda v šoku.To není zvláštní,ale krajně hnusný,podle mě se tohle teda nedělá.Tak to se mi teda ještě nestalo. 😠
Hemi ze začátku jsem po lexaurinu taky spala,ale jen něj.dobu,pak už na spaní nezabíral. 😖 Vydrž určitě AD zabere,něj.dobu to trvá. ☹

hemi
27. apr 2009

Veru , aj ja som kukala ako "puk" , ale mi to prišlo také smiešne , že si zapálila a keď som jej povedala , že toto som ešte nezažila , tak povedala , že ak som fajčiar , nech si zapálim tiež.
Ďakujem ti Kejka , pokúsim sa tomu veriť aj keď to ide veľmi ťažko.
Na večer je mi ale lahšie ako cez deň. Vlastne , tak sa to píše v knihe , nie? 🙂

andy.a
27. apr 2009

Ahojte 🙂 😎 😎

no,Hemi,ja len zírám 😕 😕 čo to bolo za Dr. ?? 😕 😠 😠 aj si si zapálila ?? 😝 😀 😀 srandujem 😝 ale MM by si určite zapálil ,i keď ťažko by on chodil na psychiatriu s depresiou 😝 😝 😝 ja som zarytá odporkyňa fajčenia 😝 😝 😝

tiež by som ešte radila na Zolofte vydržať,mesiac je krátka doba 😕 Lexaurin,ak ti dobre zaberá,si môžeš dávať aj počas dňa-ale polovičnú dávku ako máš na noc..budeš kľudnejšia a lepšie prekonaáš obdobie,pokým ti ten Zoloft poriadne zaúčinkuje 😕 😉

tie diagnózy sa dosť prekrývajú..depresívna porucha môže byť aj s úzkostnými stavmi a panickými príznakmi,ale vždy je základ tá depresia 😕
drž sa,moja,držím palce,nech si čím prv v dobrom stave 😉 🙂 😵 😅

Kejka,také "prázdniny" by som tiež brala 😀 😝 som rada,že si OK 😉

Megy-iba test so robila ??? 😕 😕 😕 pohovor,anamnézu a podobné veci s tebou ten psychiater nerozoberal ?? musela sa predsa pýtať,ako sa cítiš,prečo si vyhľadala psychiatrickú pomoc..atď..a spísať anamnézu-napr.či sa v rodine u vás vyskytujú duševné choroby..alergie na lieky..aké lieky berieš,na čo sa liečiš..sociálnu anamnézu a pod.. 😕 😕 až potom sa spíše nález,napíše diagnostický záver a doporučí sa terapia 😕 😕 😕 a dohodne termín kontroly 😉
to je štandardný postup,samozrejme lekár by mal vysvetliť diagnózu,informovať ohľadom liekov,užívania,nežiadúcich účinkov,ako dlho ich bude treba užívať,ako rýchlo zaberú....je toho dosť 😉 😝 😅

kubaka
27. apr 2009

hemi - tos mě teda dostala - ona si zapálí v orginaci - já to jednou zažila u chiropraktika - šla jsem se zablokovanou páteří a ordinace byla jako udírna. -byla jsem v šoku. Taky nenávidím kouření - a u doktora??? To je na hlavu. Manžel jako dítě zažil, že zubařka típla cigaretu o parapet a šla mu vrtat zub 😠

tak jsem volala svému psychiatrovi a doporučil mi zvýšit na 20mg a po čase se zase vrátit. Ach jo - už ty AD budu mít asi součást života. Nevadí mi to, ale vždycky když přijde nějaké období krize, tak reaguju pořád stejně. I když tohle co teď dělám by bylo pro jednoho na plný úvazek denně a to jsem ještě na mateřské. takže možná je to logické... 😒

ennya
27. apr 2009

Daj si rovno 40 mg a mas pokoj. 😀

megy
27. apr 2009

tak holky, včera jsem psychicky zkolabovala, šla jsem spát až kolem jedné a to jsem si vzala ještě lexaurin, tím, že jsem na nemocenské a navíc s antibiotiky, tak to asi udělalo své. Usla jsem, pak se vzbudila kolem páté na další dávku, usla jsem opět. Pak jsem si četla návrh na rozvod, jelikož se ještě rozvádím, psychicky jsem vybouchla, šla jsem k dr. kolem půl dvanácté a bum, kontrola a já nebyla doma, zítra mám jít k ošetřujícímu lékaři, no k tomu teda všemu ještě pech a obávám se nejhoršího. Jsem v pr........