Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
9. jún 2013

@janka1012 Jani,ty mi pripadas cisto ako moja sesternica...Jej priatel robil v inom meste a tak boli spomu velmi malo,niekedy aj raz za meciac na chvilku.A jej tiez tak velmi vsetko vadilo,aj ked on bol mozno trochu iny,ked prisiel domov,tak za nou prisel na 5 minut a sie hned domov a nie ze by ostal u nej alebo ju zobral k sebe,kedze u neho predtym aj byvala,ale on radsej siel za kamaratmi do krcmy a tak a ona strasne vsetko riesila,hadala sa s nim,no katastrofa,aj brala lieky AD tiez setralin,teraz akurat vysadza...Ale ja ta chapem,kazda zena chce byt co najviac so svojim priatelom a to ze ked nie ste casto spolu a je doma,tak mohol by ta prist pozriet do obchodu,zena tak rozmysla,no chlapi trochu inak....

hroska
9. jún 2013

@lucinka0921 tie pivka aj dve,aj tri 😀 ,len kto by ich pil? Najskor ti nasi havovia..... 😝 😉

lucinka0921
10. jún 2013

@hroska a im nepatri 😀 Od smedu,aspon im nebude tak horuco,teda aspon tomu mojmu,chudak,cely den prelezi len a podlahe,aby sa trochu schladil 🙂 A akeho mas psika?

hroska
10. jún 2013

@lucinka0921 zobrali sme z utlulku,je to taky bastardik,mensi,rysavy,straaaaaasne velke usi ma postavene ako radary,odseknuty chvostik,ale vdacnyyyyy.je to fenka. A tvoj? 😵

lucinka0921
10. jún 2013

@hroska taketo psiky su fakt vdacne...Ja mam kavaliera cistokrvneho,ale kupila som ho len za veterinarne poplatky,lebo ma podkus a uz nebol vhodny do chovu,tak som si hp vzala ja,lebo inak by skoncil v utulku alebo utrateny....Ja ho uz mam 5 rokov,aj ked plzne cely rok neskutocne,tak by som ho za nic nedala,on mi velmi pomohol v mojich najtazsich chvilach,ktore som prezivala vdaka tejto hnusnej "chorobe"....Ale keby mi nebolo to co mi je,tak by som zase mojho havina nemala asi nikdy 😉 A ako sa dnes mas?Svizna? 😉

hroska
10. jún 2013

@lucinka0921 ano,aj mne 1. krat psik pomohol.tiez je to moj pokladik.s plznutim mi nemusis hovorit,u nas su chlpy vsaaaaade a furt len vysavam.dnes som vstala tak,ako tak, hodila 7.tbl do seba a v tom vola svokra,ze pracku chce ist kupovat. 😲 😖 .Skoro ma vykotilo.tak som sa pozviechala,zobrala auto a sla som.svokra ako vypustena z retaze, ☹ ,ked sme kupili pracku,este ze toto a toto a toto....... 😲 behala,striedala obchody, 😨 A ja za nou ledva,taka depresivna,som sa klepala a este som sa pred nou musela aj pretvarovat,ze ako suuuuuuper 😨 Na zaver ma skritizovala,ze ake to mam vlasy,ze mastne a nech si korienky zafarbim,ze mi uz vytrcaju sediny. 😝 pekne som jej dotrepala nakup domov a uz som doma aj ja,uz som si aj porevala.....a tak 😔
Mala by som aj cosi porobit,ale nie a nie sa prinutit,s tou svokrou to bol pre mna dnes nadludsky vykon 🙄 .
Dnes som veru v tych obchodoch sj na Teba myslela,ze ako to mas s tou agorafobiou,ja som sice do toho obchodu mohla 🙄 ,ale straaaasne ma to deptalo,byt tam medzi ludmi a bavit sa o pracke a pod.,prisla tam na mna taka nevolnost,ze som myslela,ze ked otvoril ten predavajuci bubon na tej pracke,ze sa mu tam do neho dog@cam 😝 😲 .takze tolko moj dnesny vylet v depresii.najradsej som teraz doma,tu sa citim tak najistejsie,porevat si mozem kedy chcem,teda ked tu nie su decka a nemusim sa pretvarovat.Ach aspon tu hlavu keby som si umyt mohla.... 🙄

lucinka0921
10. jún 2013

@hroska joj nezavidim....No bola si blizko toho,co som ja zazivala v obchodoch,zle,pocit,ze odpadnem, a z toho strach,ze sa mi nieco stane a tak...hroza...Z tych mastnych vlasov si nic nerob,aj ked som bola na to zle,tak mi bolo jedno ci su mastne ci nie....Ale preco si ich ty nemozes umyt?Preto,ze sa necitis dobre?A plakal si kvoli svokre alebo preco?Ja som sa takym ludom vyhybala co na mna neposobili dobre....Neboj,dnes je sice mozno horsie,ale zajtra bude lepsie 😉 Si na zaciatku,tak vykyvy su,este vydrzis tych par dni a uvidis,ako ti bude dobre moja 😉

hroska
10. jún 2013

@lucinka0921 luci,to v depke mi je aj zuby umyt zatazko 😅 ,to nieze by som fyzicky nezvladla,ale nemam na to absolutne volu,chut ani nic. ☹ nie kvoli svokre nie,to ja si v depke casto musim plakat,placem nad vsetkym,nad tym,aka som nemozna,ze co to so mnou je,ze sa z toho nedostanem a tak.... 😢 proste taky veeeeeelky svetabol.ano, mas pravdu,som len na zaciatku,tak hadam pomalinky,to pojde. Dufam, ze Ty si vpohodke? Luci a ty beries tusim ties tych 100mg,vsak?ako si brala na zaciatku a ako si potom zvysovala?

lucinka0921
10. jún 2013

@hroska jasne,chapem,ale neboj,bude dobre 😉 Zvysovala som o 50mg,cize brala som 50mg mesiac a potom 100mg.teraz ked uz druhykrat tak som brala 50mg tyzden a potom som hned presla na 100 a v pohode,ziadne vykyvy,prave naopak,hned po prvej zvysenej davke som sa citila lepsie...

mary1995
10. jún 2013

@hroska moja musíš ešte vydržať aspoň do 10.-12. dňa. Ja som sa pozerala do diáru a veru okolo7. tablety som celý deň plakala, upravilo sa mi to skokovito na ten 10. deň. Do toho 12. dňa som bola v eufóriu / vtedy som bola na 200 mg/ potom to kolísalo. Takže fakt, treba vydržať , to Ti práve hovorí tá pravá. . Ja by som na Tvojom mieste počkala aspoň do 12 dňa a keby mi to nezabralo, išla by som za dr. nech mi to zvýši na 100 mg. Myslím si, že keby si išla k nej aj skôr nezvýšila by Ti lebo by povedala , že ešte nezaberajú. Mne to vlastne zvýšili len preto, lebo ja som predtým bola na vysokých dávkach AD a vedeli, že mne malá dávka nezaberie. Ináč, keď mi zvyšovali dávku po 25 mg / od 200do 300 mg/ už na 4. deň som to pocítila. Všetko dobré a vydrž!!

hroska
10. jún 2013

@mary1995 dakujem za info a rady.jeeeeej a Ty si to pises do diara,to je perfektne,ze takto pozres a vies ako bolo 😵 🙂 .vidis a pre mna je to nahodou teraz velmi uzitocna info,ze 7.den este moze byt urevany a 12.uz lepsi. 😉 Ano ta davka 50mg je aj podla mna nizka,myslim ze mi bude treba tych 100-150 mg,lebo aj ja som brala tie predchadzajuce AD skor vo strednevyssej davke.(tam bolo davkovanie od 10 do 50mg a ja som mala 30mg a niekedy ked boli vykyvy dala som aj 45mg). 😝 Mary ako si dopadla na kontrole? 😨

hroska
10. jún 2013

@lucinka0921 ahaaaa,no vsak rozmyslam aj mary aj janka brali vyssie davky,aj ty,pockam este cez vikend a mozno skocim na bud tyzden,nech mi tu 100mg rovno da,ved aj to predchadzajuce AD som brala skor v tej strednevyssej davke

lelkeska
10. jún 2013

Baby ja uz fakt neviem co zo sebou ☹ Dnes som bola v robote,z nicoho nic som mala závrate,triašku,bála som sa ze odpadnem.Bola som aj na vysetreniach,vsetko je ok len mám malo zeleza.Neurolog mi poradil psychiatra+psychologa.A pritom 6 rok uzívam Fevarin,ale teraz v poslednej dobe si dam aj xanax 0,25mg.Som stale nervozna,podrazdena.Uz teraz sa bojim ist zajtra do roboty,aby mi nebolo opat zle,nechcem to nikomu vesat na nos,som len v skusobnej dobe.Podla vas by som potrebovala zmenu liecby?

hroska
10. jún 2013

@lelkeska ahoj, no zo zeleza to isto nebude 😝 myslim,ze ked uz si pobehala vsetky vysetrenia,tak ten neurolog ti dobre poradil.neviem kolko beries toho Fevarinu,ale treba ti zvysit AD.A keby ani to nepomohlo,tak bude asi treba zmenu AD.Uz ich veru beries dost tych 6 rokov,tak sa mohlo stat,ze prestavaju ucinkovat. 😕 Tak sup sup treba skocit k Dr. A poradit sa,pouvazovat, nech sa dlho takto netrapis 😉

mary1995
11. jún 2013

@hroska no v piatok na kontrole som dopadla tak, že mi povedal, že som v poriadku jednoducho musím sa naučiť s tým žiť. Medzitým mi prišla odpoveď z OCD centra z Košíc, kde mi vysvetlujú, že takéto stavy sú bežné u OCD. Takže v podstate sa necítim dobre a všetci mi svorne tvrdia , že je to O.K. Toho KBT terapeuta mi Dr.neodporučal vraj to by mi nepomohlo.
S tým diárom je to dobrá vec aj preto , že keď sa človek zle cíti, tak už po troch dňoch si nevie spomenúť ako to bolo predvčerom. Ja keď som v zlom stave ani neviem posúdiť či sa to zlepšuje alebo zhoršuje a keď si to píšem tak si skôr niečo všimnem. Zvyknem si písať aj hodiny , koľko mi je zle alebo dobre a hlavne dávkovanie AD a aj počasie / na mňa veľmi vplýva /.. Postupne uvidíš že ten čas keď Ti je lepšie sa bude predlžovať. Držím Ti palce.

mary1995
11. jún 2013

@lelkeska plne sa stotožňujem s hroskou, Akú dávku máš teraz?? Možno, že len treba zvýšiť a to by Ti malo zabrať oklo 4. dňa . V robote by si nemuseli nič všimnúť, netráp sa keď máš čas utekaj k psychiatrovi. Vidím , že si od Galanty , kolegyňa chodí k Dr. Uhrínovi ordinuje v starej nemocnici, predtým , že vraj robil primára v Záluží. Vraj je veľmi dobrý .

svija
11. jún 2013

@mary1995 - všimla jsem si tvých příspěvků a jsem ráda, že je tu taky někdo s OCD. Já ho mám taky a na Anafranil nedám dopustit. S ním funguju fakt úplně v pohodě, ale Zoloft ani Escitalopram mi nezabral úplně, ani, když byl augmentován antipsychotiky. Lepší to bylo, ale úplně dobré ne. Takže za mě Anafranilu třikrát hurá 🙂 .

hroska
11. jún 2013

@mary1995 nie som odbornik,ale tazko sa uspokojit s odpovedou,ze "naucte sa s tym zit", ked si bola pred tym 12r. vpohode 😨 .mne keby teraz niekto povedal,ze sa mam s tymto naucit zit,tak ho asi prerazim....... 😠 samozrejme,ze je dolezite,ze fungujes,to je zaklad, si inteligentna,tak mozes skusat aj ine moznosti.ja som napr. citala,ze s tym sertralinom sa moze v niektorych pripadoch ist aj na 300 aj 400mg vzhladom na relativnu bezpecnost ssri.spominam si bola tu jedna kocka s ocd a brala ssri spolu v augmentacii s Anafranilom a kusticek nejakeho AP, pekne sa stabilizovala a podarilo sa jej aj uplne vsetko vysadit.takze mozno aj toto by stalo za pozornost augmentacia sertralinu a anafranilu.... 😨 drzim palce aby sa riesenie naslo 😉

hroska
11. jún 2013

@mary1995 @svija noooooooo super svija, ved na teba som myslela,o tebe som mary pisala,to je sila 😀 😀 ,normalne som ta privolala 😲 😀 ,som ja ale bosorkaaaaaa....momentalne depresivna bosorka 😀

lucinka0921
11. jún 2013

@hroska no mne povedala psych.,ze ked uz beriem druhykrat AD,tak uz nemusim zvysovat po mesiaci,ale uz mozem po par dnoch mozem zvysit na taku davku ako predtym,cize tych 100mg.Vsak uvidis ako sa budes citit po vikende a potom ked tak,tak radsej chod sa s nou poradit...
@lelkeska suhlasim s babami,bud zvysit alebo zmenit....

mary1995
11. jún 2013

@svija máš pravdu, Anafranil to bola lahoda. Teraz ho berieš v akej dávke ?? Ja som ho brala 16 rokov pomaly som sa vyšplhala na 200 mg .Každý mi vyprával o tom , aké má vedľajšie účinky ale ja som ani pri tej vysokej dávke nemala žiadne. Robili mi aj pečeňové testy aj viackrát a vždy bolo všetko OK klop...klop..Od tých čias / tretí rok/ skúšam aj iné / Alventa, Zoloft/ ale nie je to ono. Kompulzie nemám ale mám nepríjemné myšlienky z ktorých potom chytám úzkosť. V akej dávke si brala Zoloft a Escitalopram ? Veľa som čítala aj o Fevaríne , niektorí ho označujú za najlepšie AD na OCD.

lucinka0921
11. jún 2013

kočky,je tu niekto z Trenčína, Bánoviec, Topoľčian, prípadne aj z Prievidz?Potrebovala by som poradit nejakeho dobreho psychiatra.Dakujem 🙂

hroska
11. jún 2013

@lucinka0921 dik luci,dr. ma aj mail,tak som jej poslala majlik, ci teda po tyzdni mozem zvysit,ked nemam ziadne neziaduce,tak uvidim co odpise,vsak dam vediet. 😉

lucinka0921
11. jún 2013

@hroska daj vediet,jasne,som zvedava,ale podla mna by si aj mohla,kedze sa neliecis prvykrat....A 50mg,je naozaj malo...A dnes ako sa citis?

svija
11. jún 2013

@mary1995 - já jen v rychlosti, víc napíšu večer, vzbudilo se mi mimi 🙂 . Anafranil jsem brala 150 mg, teď se mi před pár týdny podařilo snížit na 75 mg, které mám teď. Jinak sertralin 200 mg escitalopram 30 mg byl k prdu. Také mám obsese s úzkostí bez kompulzí 😉 .

hroska
11. jún 2013

@lucinka0921 fuuu,dik za opytanie. 😉 zatial stale este dost bieda,mozno malinke nepatrne pokroky. 😝

mary1995
11. jún 2013

@svija Máš obsesie aj teraz s Anafranilom ? Ja som s ním nemala žiadne obsesie. Začala som na dávke 125 mg a za 16 rokov som mala 3x zvýšenie po 25 mg. Dr. mi povedala , že Alventa je to isté a Anafranil ale veľmi sa mýlila. Tak sa drž a opatruj detičky
P.S. Najkrajšie obdobie môjho života bolo, keď som bola MD. Veľmi rada na to spomínam. Takže si to užívaj plnými dúškami.

lucinka0921
11. jún 2013

@hroska bude dobre.Este uvidis,co ti odpise dr..... 🙂

lelkeska
11. jún 2013

@hroska Dakujem ti moja,uzivam 100mg Fevarinu vecer.

lelkeska
11. jún 2013

@mary1995 Ahojcek uzivam 100mg Fevarinu.A ten lekar ordinuje v Galante?