Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sandra2308
24. júl 2013

@hroska no tak v tomto asi nebudem vynimka,lebo ja mam s priberanim cely zivot problem,najviac som schudla asi pri tejte chorobe,ale hlavne aby pomohol.Ale to sa pribera konkretne z toho lieku,alebo mam vacsiu chut na jedlo a da sa to kontrolovat?Ale asi ano,ked tebe sa to podarilo

jajkamia
24. júl 2013

Tak babulki. Dnes som bolo na tom sedeni u psychologa a ze ci mi to pomohlo. Akurat sm sa vykecala a on na mna hladel ako tela na nove vrat 😉

hroska
24. júl 2013

@sandra2308 z lieku asi nie,skor z toho,ze ked zaberie,clovek sa skludni a celkovo je lepsi,tak mu aj chuti jest ale myslim,ze sa to da ustriehnut 😉

@jajkamia predsa len mozno,ze by bola lepsia psychologicka ako zena.chlapi menej rozumeju tym nasim problemom 😝 . A pomaha to,ked sa vykecas? 😨

natalyt
25. júl 2013

@mary1995 musim suhlasit, aj mne viac pomaha porozpravat sa s rodinou a tiez tato diskusia ako psycholog

mariemmka
25. júl 2013

@natalyt ahoj, a ty si už OK ? 🙂

natalyt
25. júl 2013

@jajkamia aj ja som to zazila, teraz sa liecim uz druhy krat, predtym som tiez bola vesela osoba plna zivota, nicoho som sa nebala, uzivala zivot a potom zrazu zlom a bala som sa vsetkeho a celu buducnost videla cierno..........ale uz si urobila 1.krok k vylieceniu, priznala si si, ze mas problem a ze sa chces vyliecit.....zo zaciatku je to velmi tazke, kym lieku zaberu, ale neboj sa po par tyzdnoch sa budes citit ovela lepsie, tych prvych par tyzdnov je dobre okrem AD brat este nieco na ukludnenie, ja som brala fronti, este aj teraz si obcas polku supnem, hlavne, ked nemozem zaspat....tal ti silno drzim palce, nech ti je lepsie, viem, ze je to strasna choroba a kto nezazil nepochopi

natalyt
25. júl 2013

@mariemmka no, u mna tak na striedacku - raz dobre dni, potom pride este par zlych, no AD beriem este len 2 mesiace a citala som, ze ked sa clovek lieci uz 2hy krat, tak to trva trochu dlhsie....ty ako?

mariemmka
25. júl 2013

@natalyt asi tak ako ty.....max. 2-3dni lepšie, potom zasa aj týžden horšie 😝 trošku ustupila uzkosť, no stale som akási unavena, slaba, spala by som cely den.....ja beriem 10týždnov AD. a ty aké máš ešte príznaky ?

natalyt
25. júl 2013

@mariemmka mna ubijaju hlavne tie negativne myslienky a strach, ze sa stane nieco mne, alebo niekomu z rodiny, unava a slabost uz ustupili,teraz uz normalne fungujem v praci...na zaciatku som tiez mala strasne fyzicke bolesti, ale tie uz nastastie zmizli, ale este stale citim taky tlak na hrudi a obcas problem sa nadychnut, asi uzkost

hroska
25. júl 2013

@mariemmka , @natalyt tak ja som na tom podobne ako Vy,uzivam lieky 8.tyzden,ale ziadna slava to nie je.Tiez sa liecim 2.krat. Depresia ma stale drzi a dost a tiez mam aj uzkost.ja ani nemam,ze lepsie dni,ak mozno,tak nejake minuty,ale o hodinach sa tiez este neda hovorit. 😝

mata37
25. júl 2013

@hroska neboj hroska bude dobre. Ešte treba asi chvíľku vydržať. Veľa síl 🙂

hroska
25. júl 2013

@mata37 dakujem, snazim sa jak sa da,ale niekedy ma to stve ako dlho to trva.7 tyzdnov Seroxat a nic,teraz uz skoro 8.tyzdnov Settralin a slabota.takze to je uz skoro 4 mesiace. 😝

Fuu, kocky radte,co robit?

mariemmka
25. júl 2013

@natalyt ja mám tiež strach z toho, že sa mi niečo stane, stale sa kontrolujem, mne sa dosť toči hlava, tak sa bojim, aby som niekde neodkvecla 😖 a take divne pocity okolo srdca cítim tiež.....no neviem si predstaviť, že by som v takomto stave chodila do práce, pre mna je to ráno najhoršie 😝 a 1x ti to ako dlho trvalo, kým si sa stabilizovala ?

mariemmka
25. júl 2013

@hroska väčšinou radíš ty nám 🙂 ja sa bojim, že už sa normálne cítiť ani nebudem.....vlastne už ani neviem ake to je, človek sa s tým akosi nauči žiť ☹ ja mám problémy už od februára, ani neviem ako som to mohla doteraz vydržať 😝 a ty si ten lexík už vysadila? ja som bola tento týžden na kontr. a dala mi dalšie bal. pritom som jej hovorila, že sa už bojim ako ho vysadim, a ona, že nebojte sa, ked vám bude lepšie vydasime... 😒

hroska
25. júl 2013

@mariemka to zas nie....urcite sa este budeme citit normalne,ale kedy,to je to,co nevieme 😉 Ja si vravim,ked som sa z toho dostala 1.krat,musi to ist znova! A take,ze naucit sa s tym zit,na to ani nepomysli,lebo s tym sa zit neda 😨 Ja som takato od marca a presne ako pises,neviem ako som to doteraz vydrzala 😲 Aaale kdezeeee, ten Lexik mam stale,to je jedina ulava,proste teraz sa mi vysadit neda,tak si ma potesila,co ti dr. Povedala 😉

anatanka
25. júl 2013

Nepriznava se mi to lehce, ale taky mam bohužel co rict k tomuto tématu... První deprese u me propukla uz v 16-ti letech. Tenkrat bylo spoustecem narocne studium na prestižním gymnáziu a vůbec jsem netusila, o co se jedna. Naši, chudaci, taky ne, tak moje projevy tezke deprese brali jako pubertalni vyjevy. Nakonec u me vse postupne skončilo prestupem na méně narocne gymnazium.
Ovšem podle me teorie je deprese něco jako zavislost na cemkoliv, jak se jednou ty receptory aktivuji, uz nikdy nevypnou, jen odpocivaji... 😉
Takze se mi deprese vratila kolem 22 celkem z niceho nic po tezkym rozchodu, coz se mi zpetne, po tom, co jsem ještě všechno prozila, nezda vůbec jako zadny horor, ale clovek je asi fakt s touto prognózou oslabeny a smete ho kazda vyraznejsi zatez. V ty době jsem opet stále ještě nevedela, co se mnou je, proc se 2 mesice nestykam s nikym ze svých kamaradu a jen lezim v pokoji se zatazenymi žaluziemi. Nastesti jedna kamarádka, co chodila k psychiatricce, me tam vylozene dokopala a ja ji za to pak byla tolik vdecna. Pozdeji jsem vůbec nechapala, jak je mozny, ze me nenapadlo, ze mam depresi, když to bylo tak evidentni...
Kazdopadne od te doby se v tom nejak stále placam. Vlastne uz to nikdy nebylo uplne dobry. Prislo hodne nepovedeny manzelstvi, soudy o dite, dluhy po manzelovi, exekuce a nakonec ještě velky zdravotni problémy po starem urazu patere.

Dneska jen s usmevem vzpominam na to, jak mi kdysi exmanzel povidal, ze me miluje proto, ze mam veselou povahu... To si nejak ani neumim představit - ja a vesela povaha - ha ha. Ale maně si na to pamatuju...

Dlouho jsem psychology a psychiatry vynechala a rikala si, ze to prece zvladnu sama, ale ted beru prothiaden - je to takove podivne antidepresivum, ktere mi doporucili na rehabilitaci vzhledem k memu zdravotnimu stavu, ze se uziva při dlouhodobých silnych bolestech. Efekt nula mimochodem na všech frontách...

hroska
25. júl 2013

@anatanka ahoj, tak ozaj ten tvoj pribeh je tazky.taka mladucka si sa uz stretla s touto chorobou 😨 Fakt zvlastne ze rodicia si to nevsimli,lebo tieto choroby su vacsinou dedicne. Rodicia ani jeden, ani druhy netrpeli depresiou?alebo niekto z rodiny?
A ako dlho uzivas ten Prothiaden,ked pises,ze efekt je nulovy?

mary1995
26. júl 2013

@natalyt je to perfektné mať niekoho v rodine , komu sa môžeš zdôveriť,u mňa je to manžel, vždy ma vypočuje, poradí a ukľudní ma. Je to moja opora, za čo mu ďakujem. Ale na druhej strane poznám ľudí, ktorých rodina nechápe, dokonca odcudzuje , takýto ľudia sú odkázaní fakt len na toho psychológa ale veľmi dobré sú pre nás aj tieto fóra, lebo tu sú takí ľudia, čo nás fakt vedia pochopiť a aj poradiť. A ty aké AD berieš?

janka1012
26. júl 2013

@hroska ahoj hroska tak ako sa mas mas cosi nove?ja uz makam siedmi den a zvladla som to aj bez lexaurinu nedala som si ani raz proste som si povedala ze som to tam vzdy zvladla aj bez liekov tak to musim aj teraz a nechcem si spojit tu robotu s tym ze bez lexaurinu to tam nedam zbytocne si zvyknem a bez neho tam ani nevkrocim a to je zly navyk kedze to vypada ze od decembra tam budem robit asi nastalo to by som asi bola na lexaurine zavisla 🙂 som na seba hrda ze to tam tak zvladam prvy den som mala asi 2 slabe uzkosti a napadlo ma ze si radsej dam ale potom si vravim ze kaslem na to ved o nic nejde a tie lieky uz 5 den zo sebou ani neberiem nechavam ich na apartmane proste ich nechcem fungovala som bez nich dlhe roky a kym naozaj nemusim a sama doktorka mi ich nepredpise tak ich jest nebudem.v celku je mi fajn sem tam slaba depka 10 min a je fuc poviem si chyba v programe nieje to tak ako to momentalne vnimas a ono to zase prejde takze som rada.mam tu vela prace nemam cas sediet a rozmyslat naozaj to pomaha normalne by som vymenila moju pohodlnu robotu za tuto stovky ludi vsade hluka akcia cas rychlo ubeha a ja nemam cas zamyslat sa ci mi cosi je mozno toto je s polovice cesta k uspechu nie nadarmo sa vravi ze jedine fyzicka praca dokaze cloveku dat kludnu astastnu mysel tak som sa bala a nakoniec to je tu celkom fajn.tak sa drz aj ty hroska a ozvy sa pa 😵

hroska
26. júl 2013

@janka1012 juuuj moje zlateeee,si ma potesila. 😉 10 minutove depky by som brala 😝 😀.Si velka bojovnicka,ze si to zvladla bez Lexaurinu.Gratulujem. O Teba sa uz fakt nebojim.ja tak postarom,ale urcite sa niektore priznaky zlepsili,tak chvalabohu aj za to. 😵 pa a som rada,ze si sa ozvala. 😉

ruzicka32
26. júl 2013

@svija a pomohli ti na to len AD?

natalyt
26. júl 2013

@mariemmka no prvykrat som na tom bola velmi velmi zle, takze som bola na PNke 3 mesiace, potom to uz bolo lespie, ale lieky som brala 14 mesiacov, potom bol dva roky pokoj a teraz zas, ale uz som vedela o co sa jedna, tak som to podchytila skor, inak tie pocity okolo srdca mavam aj ja, ale snazim sa ich nevsimat, aj prvykrat som to mavala a potom ako ustupila depresia, tak zmizli aj vsetky tie fyzicke priznaky

natalyt
26. júl 2013

@mary1995 beriem Escitil, najnizsiu davku....to si stastna zena, ked mas takeho manzela 🙂 u mna su to rodicia a surodenci, ktori ma chapu 🙂

jajkamia
26. júl 2013

Baby mne je cim dalej horsie,uz nechodim nikde a uz nevladzem,vsetci nadavaju a ja mam chut sa na vsetko vykaslat!

hroska
26. júl 2013

@jajkamia kedy pride ten tvoj dr. Z dovolenky?

jajkamia
27. júl 2013

Hroska az o tyzden. Ked ja uz si pripadam ako v zlom sne,nikto mi nechce pomoct,kazdy mi rozprava,ze som leniva,ze nic pre to nerobim,ze nechcem,ze robota pomoze ale ja uz nevladzem ani psychicky ani fyzicky,citim sa na odpadnutie. Kazdy mi rozprava,ze som neschopna a ja si to moc beriem do hlavy,citim sa ako obycajna troska,ktora sa z toho uz nikdy nedostane. A mam take divne myslienky na zivot,kazdy ked nieco rozprava tak sa mi to zda ako iny svet. Kazdemu zavidim ako sa citi dobre,preco prave ja. Uz nechodim nikde,som zanedbana,nestaram sa o seba. Vcera sme mali navstevu a mamka mi hovorila,ze mi to prospelo,ale ja som sa tak necitila,citila som sa pod psa. Ked vidim mamicky s detmi tak strasne zavidim,ze ja asi pre tuto pliagu nebudem mat deti,teda uz neviem ci aj chem ked uz som na tom tak,ze len prezivam. Citim sa ako keby dalsi den bol pre mna posledny a rano sa zobudim a zas to iste,ten sami kolotoc,ziadna radost,proste nic. Budem vobec niekedy normalne zit? Hambim sa aj pred priatelom aka som nemozna,nestaram sa o nic,vsetko zanrdbavam. Pl

jajkamia
27. júl 2013

Ja uz ani neviem aka v skutocnosti som,uz je to tak dlho a nevidim akosi ziadne riesenie. Co by som za to nerozmyslanie dala,kde sa tie myslienky beru a same negativne. Strasne som aj schudla a nemozem sa akosi donutit najest,vsetko pre mna nema akosi zmysel. S priatelom uz spolu ani nespavame,lebo na to vobec nemam chut. Ved ako mozem mat na ti chut,ked nemam ani chut zit. Placem,ja uz naozaj nevladzem.

jajkamia
27. júl 2013

Baby aj vy ste boli niekora na tom tak zle,alebo som ojedinely pripad?

jajkamia
27. júl 2013

To tu neni ziadna dobra dusicka na pisanie?

jajkamia
27. júl 2013

Babule co mam robit?