Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
4. dec 2013

@hroska ja som ti poslala 🙂

lenka00
4. dec 2013

@elisha3274 ahoj Elisho, ja mela stejny problem v tehotenstvi jako Ty...kdyz jsem otehotnela brala jsem venlafaxin 75mg, kdyz jsem to zjistila, ze jsem tehotna ze dne na den jsem vysadila a v sedmem mesici se mi to vratilo...cetla jsem nejakou studii, ze zeny, ktere vysadi lecbu, maji 68% pravdepodobnost navratu nemoci...je to hormonalni boure...neni to o slabosti cloveka, nejsi slaba, jsi jen nemocna, stejne jako kdyz ma clovek diabetes, taky to neni zadny slaboch, ktery si svoji vuli neni schopen vyrobit inzulin, tak je to i s nama...v tehotenstvi jsem take uzivala zoloft - sertralin 50mg, pak jsem zvysila na 75mg a pak zase snizila na 50mg..moje dr. chtela, abych do porodu byla bez AD, kvuli adaptaci miminka, ale nebyla jsem na tom moc dobre a nebyla jsem schopna vysadit, zustala jsem na 50mg a miminko nemelo zadne problemy apgar 9-10-10, neboj se miminku tim neublizis, myslim si, ze bys vice ublizila, kdybys ses nelecila...drz se a kdykoliv napis..ohledne tehotestvi, kojeni a AD uz vim celkem dost 😉

misulee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisha3274
5. dec 2013

@lenka00 veľmi pekne Dakujem 🙂

mary1995
5. dec 2013

@simka1111 @hroska @lenka00 Ahojte dievčatá, už som v práci, doteraz som bola na OČR s mamkou, strašne veľa článkov tu pribudlo, nestíham to čítať, akurát som pochopila , že Simka1111 máš pridaný Welbutrin a , že sa cítiš lepšie, gratulujem 😵 😵 😵. Hroška Teba sa už ani nepýtam. Lenka a ty bojuješ, ale ver mi, že sa Ti zlepší len to potrebuje čas. 😝 😝 😝
Mne je fajn, sem tam nejaká úzkosť ale to je v pohode , ja som veľmi rada, že som zmenila dr. a tá mi pridala malé množstvo Anafranilu a mne to neskutočne pomohlo. Vidím tu aj príspevky, ktoré poukazujú na NÚ antidepresív, ale ja môžem za seba povedať, že keby neboli ja by som tu už asi tiež nebola, ja bez nich by som nevedela žiť.
Teraz narýchlo len toľko, dúfam, že Vás budem môcť už teraz sledovať , Pá

andy231
5. dec 2013

@elisha3274 ahoj tak ako ti je?? ja som dnes pridala rannú dávku sertralinu 25mg lebo beriem večer a ráno takže som prvý deň na 50mg.teraz sa začínajú objavovať NU už cítim slabosť v nohách je mi na vracanie a taká som ako nadrogovaná a napätie v nohách cítim.tebe už vymizli NU?? ja v noci uzkosti paniky dnes som nemala ale čakám keďže som zvýšila dávku.a ty berieš len ráno?? a nebývala si ospalá lebo mne sa nejak drieme aj ale od kedy som nasadila tento sertralin tak nespím až do rána zobudím sa vždy aj dnes niekolkoráz v noci tak neviem či to prejde alebo to treba fakt posunút tu dávku ako mi radila hroška.

esselte
5. dec 2013

@andy231 beriem magné B6 v takej bielej krabičke, podlhovasté a také trocha sladké , tu je link :tabletkyhttp://www.docsimon.sk/article_images.php?action=sendt...

esselte
5. dec 2013

@mary1995 Ahoj, tak tebe už musí byť super, keď sa neozývaš, ja som teraz vybrala injekcie Apaurin, zatiaľ ešte nič moc, uvidím, či nebudem musieť zmeniť AD

esselte
5. dec 2013

@hroska Myslíš, že mi zaberá cymbalta,ak injekcie už neberiem, vybrala som všetky, večer ešte beriem xanax, dnes prišlo takých možno 5 sekund zvláštneho pocitu tepla a hne´d to prešlo, zatiaľ som ok,tak asi pôsobí aj cymbalta, čo myslíš?

esselte
5. dec 2013

@elisha3274 Drž sa, všetky ti držíme prsty, ja tiež chodím do práce, lebo doma by som asi zdivela, stále iba premýšľam o chorobe, v práci sa musím sústrediť na iné veci, úzkosť ešte stále prichádza, ale asi sa s tým už musím zmieriť, hoci som verila, že to prejde úplne, ako bolo predtým, neviem prečo to teraz neprechádza, možno budem musieť zmeniť lieky

esselte
5. dec 2013

@andy231 ešte som ti zabudla napísať, že už som včera vzala poslednú injekciu, dnes som už bola bez, prišla okolo 10.00 taká slabučká úzkosť, lebo som si sppomenula, že už nemám v sebe injekciu, je to fakt všetko o psychike.Trvalo to asi 5 sekund, také teplo na tele a dosť, potom už bolo všetko ok, tak dúfam, že tá cymbalta zaberá, uvidíme, čo bude ďalej.Ja sa len strašne bojím vziať niečo, ak príde zle, lebo neviem ako to možno kombinovať.v konečnom prípade aj teraz som kombinovala na večer xanax a ráno diazepam v injekcii, ale aspoň bolo fakt dobre, a čo ty?Zlepšilo sa to?

andy231
5. dec 2013

@esselte ahoj no to sú tie tabletky čo som myslela že ich môžeš aj 6 denne lebo v jednej je len 48mg horčíka sa mi zdá.ja beriem šumivé silnejšie aby som nemusela brat stále tabletky a šumivé zaberie hned aj ked mi príde zle. no tak si už len na tej cymbalte??? ja som dnes už nasadila aj ráno tak prvý deň dobeda v pohode a teraz pod večer také brnenie v nohách, pocity na vracanie a ten tras.a tá cymbalta je tiež na uzkostnú poruchu?? lebo ja sa nevyznám do tých AD.ja viem že je to o psychike len keby to bolo také lahké 🙂 a mne sa to zlepší ked AD zaberú ved len týžden ich užívam tak zatial je to také že robím všetko všade chodím ale tie fyzické príznaky musím trpieť ☹

simka1111
5. dec 2013

@mary1995 ahoj moja, konecne si sa ozvala 😝 🙂 🙂 som rada, ze sa mas dobre 😉 fakg dobre si urobila, ze si zmenila dr. a nasadila anfranil 😉 .. ja tiez lepsie , ten minuly tyzden to bolo ocividne, a potom v pondelok ma uplne zdeptala jedna mudra biologicka..... Mali sme cviko z bioly a neviem ako doslo k teme o psychiatrickych liekoch... a zacala vraviet, ze psychicke poruchy su uz nevratne zmeny a ze ked ich zacnete brat neda sa bez nich uz byt a take bludy.. som prisla domov a bolo mi hrozne... dalsi den som sla za dr. , a ako som jej zacala hovorit o tom, normalne som za rozrevala, ze ja uz mam nevratne poskodene nervy a ze uz dokonca zivota budem brat lieky, ze proste mam zniceny cely zivot... a ona zlata ma tak upokojila, ze nemam verit take bludy, ze ona ani medicinske vzdelanie nema, ze mam verit jej, ktora ma dlhorocne skusenosti a urcite nevratne zmeny to nie su.., praveze velmi dobre liecitelne... a ze neni pravda, ze sa nedaju vysadit a byt bez nich.. a ze teraz kazdy 4. clovek ich skoro berie, len nikto sa neprizna.. 😝

esselte
5. dec 2013

@andy231 ano, cymbalta ja na úzkostnú poruchu, ale napríklad na čechách ju ešte vôbec nevyužívajú, dnes mi jedna lekárka na fore napísala, že sa príliš na seba sústredujem a preto si tu uzkosť aj vyvolávam, ja myslím na to, čo už bude dopredu, ak je príliš zle, môžem si zobrať oxazepam, ale radšej sa to snažiť prekonať a skúsiť nemyslieť na paniku.A dá sa to?Takže mám si kúpiť to šumivé, čo si mi poslala link?

andy231
5. dec 2013

@esselte ty vypisuješ tým psychiatrom 🙂 ja nepíšem nikomu.šak si dávaj aké chceš ty.môžeš aj šumivé aj tabletky len to som ti písala že to šumivé obsahuje v jednej tabletke tolko ako keby si pojedla aj 6 tabletiek.tak ja beriem lex a potom ked AD zaberú chcem ho vysadiť a byť už len na AD.nechcem brať nič iné veď AD by mali účinkovať nie???ty si presne ako ja že sa velmi sleduješ ja to isté robím.mne to aj doktor povedal že úzkost si sama vyvolávam čo má pravdu.vidíš aj tebe to napísala a z úzkostou súvisia aj panické ataky.mne keď fyzicky nič nebude tak dúfam že na to zabudnem a budem sa inak pozerať na to keď toho serotonínu budem mať dosť v tej hlave. 🙂

elisha3274
5. dec 2013

ahojte, dnes mi je oveľa lepšie ako včera 🙂, hroska pisaa myslieť len na prítomnosť, pomaha to. Dakujem 🙂, simka možno pani biologicka ma nejaký problém, ktory riesi a nevie vyriešiť,

elisha3274
5. dec 2013

andy a esselte som rada že je lepšie )))

hroska
5. dec 2013

@esselte jasne, ze ta Cymbalta posobi a robi svoju robotu, to sa nemusis bat. cymbalta je urcena na depresiu a z uzkostnych poruch je urcena na generalizovanu uzkostnu poruchu. ty mas diagnostikovanu panicku poruchu, preto sa staval ze ked mas zataz. obdobie resp. v tom septembri, ked sa ti zhorsi, tak Cymbalta ti nedokaze udrzat pod kontrolou tie panicke ataky, lebo pre ne je typicka vystupnovana silna nahla uzkost a to Cymbalta nezvlada. tak preto si mzslim, ze ak by u teba nedoslo po tych injekciach ku kompenzacii nemusis sa bat vymeny AD, lebo su AD urcene prave na panicku poruchu.

andy231
5. dec 2013

@elisha3274 no lepšie ešte neni ale dúfam že bude 🙂

kalv
6. dec 2013

@elisha3274 Ahoj, mozem sa Ta, nieco, spytat? A nesnazis sa byt dokonala, resp. nie si, nahodou perfekcionista?

esselte
6. dec 2013

@andy231 tak ako je dnes, ja celkom dobre, boli sme v divadle na Popolušku, takže sme sa neučili, trocha som is tam oddýchla, bolo to veľmi pekné, také moderné, ale pekné a bola som sa s deťmi aj prejsť po meste, aby videli adventný veniec, sfotili sme sa aj pri snehuliakoch, vieš , oni sú z takej menšej dediny, takže niektorí boli očarení, bolo aj pekné počasie.Ja sa mám teraz celkom dobre, ale ešte si aj tak nie som istá, ale zistila som, že v práci mi je oveľa lepšie, lebo teraz tam už žijeme Vianocami, robíme si výzdobu v triede, je to pred Vianocami také pekné a nerada by som o to prišla, aby som zas musela byť doma na marodke, dúfam, že sa to už konečne ustabilizuje

esselte
6. dec 2013

@hroska Môžem ja navrhnúť lekárke, keď pôjdem toho 19. na kontrolu, aby mi vysvetlila vlastne , prečo tá cymbalta, ak mám panickú poruchu?Neurazí sa?Ja viem, že zmena nebude strašná, lebo na lieky som už zvyknutá a už som raz menila, ak sú fakt lepšie lieky a priamo na paniku, bola by som za to, aby sme ich zmenili.Čo ty myslíš?A ty ako,v pohode?

esselte
6. dec 2013

@andy231 tak ako je dnes, ja celkom dobre, boli sme v divadle na Popolušku, takže sme sa neučili, trocha som is tam oddýchla, bolo to veľmi pekné, také moderné, ale pekné a bola som sa s deťmi aj prejsť po meste, aby videli adventný veniec, sfotili sme sa aj pri snehuliakoch, vieš , oni sú z takej menšej dediny, takže niektorí boli očarení, bolo aj pekné počasie.Ja sa mám teraz celkom dobre, ale ešte si aj tak nie som istá, ale zistila som, že v práci mi je oveľa lepšie, lebo teraz tam už žijeme Vianocami, robíme si výzdobu v triede, je to pred Vianocami také pekné a nerada by som o to prišla, aby som zas musela byť doma na marodke, dúfam, že sa to už konečne ustabilizuje

esselte
6. dec 2013

Ináč krásneho mikuláša a hlavne veľa zdravia všekým http://static1.asmira.com/photo/13/432213/forum...

andy231
6. dec 2013

@esselte ahoj tak som rada že sa máš dobre.ja tiež celkom fajn dá sa to teraz pri nasadení tej druhej tabletky mám slabšie tie NU ale tak neni to stále ono ale dúfam že zaberú a bude mi fajn.Aj ja idem s detmi teraz o piatej na mikuláša u nás máme v kultúronom dome.

hroska
6. dec 2013

@esselte ano,jasne kludne sa dr. na to spytaj. ved predsa si inteligentna zena a vies ze mas diagnostikovanu PP, ale v pribalovom letaku od Cymbalty si nasla len ze je na depresiu a generalizovanu uzkostnu poruchu. tak jasne, ze ta zaujima, preco prave Cymbalta,ked ona priamo na PP nie je. prvy si uzivala ten Venlafaxina dr. asi nechcela ist z dualneho AD spat na SSRI, tak ti dala zasedualne AD tu Cymbaltu. 😝 ja som chvalabohu vpohode , myslim, ze som stabilizovana 😵 , klop,klop...nech to vydrzi.

elisha3274
6. dec 2013

@kalv Ahoj Kalv 🙂, naozaj sa snazim nejako rozumne uhrať zivot. Detstvo bolo plne uzkosti, otcovi usla ruka a často aj slovom ublizil. v manzelstve som bola na zaciatku stastna, dufala v rodinu, narodili sa po sebe dvaja chlapci, mladsi mentalne postihnutý . Ale manzelovi na mne všetko vadilo, vaha, vyzor, moja kuchyna, upratovanie.... snazila som sa byť perfektna. nech som urobila čokoľvek nestacilo. zlozila som sa, zacala užívať Ad + psychoterapia. rozviedla som sa. exmanzel mi nevie prísť na meno, mama + babka omielaju teoriu, že sa treba obetovať. Nesuhlasim s tym, lebo ako mi pomohlo, že ma mama nechala biť a
urážať otcom , ako pomoze mojim chlapcom ked vidia, že ich mamka sa nechavava urážať ich otcom? Nijaký. Chcem žiť ďalej a byť stastna, ale som už príliš zranena, nedoverciva voči ludom, verim, že rany sa zahoja, časom 🙂

elisha3274
6. dec 2013

@esselte vsetkym krasneho Mikulasa 🙂, krasny vikend, esselte aj mne pomaha praca, sustredim sa na pracu a na nic ine 🙂, obrazok je krásny 🙂

kalv
7. dec 2013

@elisha3274 Velmi by som Ti chcela pomoct, poviem Ti, mas moj obdiv. A, hlavne, sa neboj, rany sa zahoja a Ty budes stastna, vies vsetko zavisi od toho, ako sa na to vsetko budes pozerat..hlavne, nedovol, aby Ta to zlomilo, si silna...Tak Ti prajem pekny den,,a kludne sa mozes ozvat 🙂

timea179
7. dec 2013

dnes tu nikto nieje?? 😉