Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
30. nov 2016

@ivka1302 autorka Tatiana Brezinska. Dobrú noc

somodtoho
30. nov 2016

Odhalte 3 hlavní příčiny deprese
Máte život podle svých představ?

Mít život podle svých představ je právo každého člověka. Přesto skoro 3 miliony z nás byli v posledním roce u psychiatra. Zřejmě neumíme své životy prožívat hezky.

Vyzkoušejte si, že si můžete své myšlení změnit prací se svým mozkem. Získáte návod pro změnu svého života k lepšímu.

Živý přenos Aleše Kaliny začíná

6. 12. 2016 / 20:15
https://ales-kalina.cz/webinar/registrace/jak-s...

mm103
1. dec 2016

Ďakujem dobrej dušičke za srdiečko 😘😘😘

domkaaaa
1. dec 2016

Ajojte babky co robkate 😊😊 dnes hnusne pocasie ... Ja upratujem od rana a idem do praaace 😊 Aj ked sa mi nechce 😂 Uzkost je ale hadam do vecera prejde 😊 S tymi emociami je to lepsie 😊 Uz nemam ten stav derealizacie

esselte
1. dec 2016

@domkaaaa chvalabohu,že si na tom lepšie,teším sa a ver,ze bude uz len lepšie

mm103
1. dec 2016

@domkaaaa super domi ani nevieš ako si ma potešila 😉

umabell
1. dec 2016

@domkaaaa ahoj no konecne 😊😊aj ja upratujem varim idem Mikuláša kúpiť a balit darčeky ak stihnem. Tu sneží aj prší nič moc... Takze tam sa už nevrátia pravda? Drzim palce nech je už len lepšie 💜

domkaaaa
1. dec 2016

Dakujem moje zlate ze na mna tak myslite ❤️ Aj ja som rada ze dokazem uz fungovat teraz uz len zabojovat nech to cim skor prejde 😊 Baby a chodite este psychoterapeutovi? Ja to nechcem zanedbat aj ked casu moc neni ... Je dobre pokracovat v psychoterapii pravda?

domkaaaa
1. dec 2016

@umabell aj ja idem robit priatelovi adventny kalendar 😊 Potom vam poslem foto 😊

esselte
1. dec 2016

@domkaaaa jasné,ze je dobré chodiť na terapiu mne už zostáva len jedna,tak si ju nechavam,ak bude najhoršie😉

flakulka
1. dec 2016

@evak12 krče v nohách a rukách , triaslo ma zalievala horúčava na hrudi a rozšírené veľké zreničky bolo to hnus

slavkasobanska
1. dec 2016

Ahojte kočky,ja som dnes začala chodit na psychoterapie a som zničena a ako,..nechapem,normalne ma to vyčerpalo,...

ivka1302
1. dec 2016

@mm103 prosim ta nemozem najst tu knizku cez online ako si to nasla.?🌺🌺🌺🌸🌸

ivka1302
1. dec 2016

@
@slavkasobanska😘🌺🌺🌺Niekedy to sedenie vycerpa hlavne ak na sedeniach rozoberate veci ktore ti v zivote ublizili a tym padom ich zase oprasis a su ako zive. 🌺💞🌺🌺😘Neboj tvoja psychologicka vie urcite ako s tym pracovat ked budes chodit pravidelne tak budes na tom lepsie🌺🌺🤗🤗😘😘

sahenka
1. dec 2016

Ahojte kocky, moze byt pri užívaní AD, že postupne sa mi vracajú stavy ktoré som mala keď mi uzkosti začali? Myslím tak, že jedno odide, druhé pride. Najskôr keď som začala užívať myslienky, ktoré má trápili a koli ktorým som začala Ad brať som mala častejšie, potom tie prestali, prišli panicke ataky ktoré som dlho nemala, a teraz zasa fyzicky na odpadnutie a hrca v krku, to som mala kedysi davnejsie

mm103
1. dec 2016

@ivka1302 ja som si ju on-line kúpila ak chceš pošlem ti ju len mi daj mailik

sandra2308
1. dec 2016

@sahenka a ako dlho beries lieky? Mne sa to stalo ked som brala Eliceu, ze pi troch mesiacoch sa mi stavy vracali, zvysila som, potom zase a tak mi lieky vymenila. A ty ake beries?

sahenka
1. dec 2016

@sandra2308 ja mam Citalec, beriem 6 týždňov, ale mne nieže sa mi vracia, ale jedno odide a akoby druhé čo som mala kedysi taký problém tak sa znovu vynoril teraz keď beriem Ad. Mi to príde ako niečo také ako ked uzivas niečo prírodné, že najskôr ti všetko vyjde má povrch postupne a potom sa to lieči, tak dúfam, že to tak je aj teraz, nech to postupne pride a odíde už navždy! ;)

ivka1302
1. dec 2016

@mm103 🌺💞🌺🌺ivana-1975@virgiloi.it😘😘🌺🌺❤️🤗Dakujeeeem

domkaaaa
2. dec 2016

Ahojte babulky mam taky priblem ... Rano som vstala a mala som miernu uzkost ktora mi zasa postupne presla a uz necitim uzkost ale uplne utlmenie alebo otupenie emocii akoby som to nebola ja len sedim zadumana spomalena ... Mali ste to niektora? Ze ci je to z liekov alebo z choroby by ma zaujimalo?

domkaaaa
2. dec 2016

@sahenka aj ja to tak mam kazdy den sa vynori nieco nove nieco skonci druhe sa objavi 😏

umabell
2. dec 2016

@domkaaaa nevsimaj si to a neanalyzuj z coho to je.. Bude lepsie. Kasli nato aj mne je dnes nejako divno ale tak ma vyfukalo kurnik ze ma az gebula bolí 😀. Nzc sa mi dnes nechce a neriešim aj zajtra je deň no nie? 🙋🙏🙏.. Oddychuj...

mat15286
2. dec 2016

Ahojte, tak som si povedal ze aj ja pridam svoj prispevok a skusenosti s depresiou. Chodim na toto forum po rady uz dlho, ale dosial som len cital. Z pociatku som prezival len lahke depresie po nestastnych udalostiach v rodine a myslel som ze to prejde. Neskor sa vsak depresia prehlbila do klinickej depresie a pridali sa psychosomaticke prejavy ako potenie ruk, neznesitelna uzkost, unava ze som rano nevladal vstat do prace. Ked som prestal spavat, tak to uz som vedel ze nieco fakt nieje v poriadku. Po hromade vysetreni som siel najskor k psychologovi ktora mi urcila diagnozu a s nou som siel k psychiatrovi po lieky (vsetko ostatne som uz skusil vcetne Omega3, D a B vitamin, magnezium, dovolenka, cvicenie, joga, sport). lieky som brat nechcel ale uz som nebol schopny si ani navarit,schudol som asi 10 kil. Zabrali mi az druhe AD a to az po zdvojnasobeni povodnej davky, takze som skusal dobre 3 mesiace a uz som prestaval dufat ze ma z tej ciernoty nieco moze vytiahnut. po 3 ryzdnoch od zvysenia davky, AD krasne zabrali a ja som bol jak novy clovek. TAKZE moja rada pre vsetkych deprakov a uzkostlivcov znie. Ak mate lahke stavy mozete skusit veci ako vyziva, sport alebo psychoterapia a snat to pomoze. Pre tych co uz to nemozu vydrzat a maju psychosomaticke prejavy tak necakajte a bezte si po lieky, nezufajte ked vam prve nezaberu a skusajte dalej. Ak nemate doveru v psychiatra tak ho zmente (standardny postup je urobit vysetrenia na stitnu zlazu, krvny rozbor a podobne, potom si pokecat s psychologickou ktora s vami bude kecat aj hodinu a vie urcit diagnozu presnejsie, musite vsak byt uplne uprimny. Na zaklade diagnozy a stavu vam skusia nasadit AD, ak nezaberu tak zvysit davku, ak nezaberu stale tak zmena AD). Ak ste v tom az po usi, ste zmateny a vsetko vidite cierne, mate sebevrazedne myslienky a nic uz nema cenu tak nezufajte. Vsetko sa vrati zas do normalu, zaklad je verit a cakat kym lieky zaberu. Ak nemozete do prace/skoly tak ist na PN a byt s clovekom ktoremu verite, mozete sa mu zdoverit a pomoze vam tuto krizu prekonat. Hlavne je nepocuvat tie myslienky a nesnazit sa s nimi bojovat, kazdy den sa venovat nejakej cinnosti, aj ked na silu, ale neprepinat sa, depresia ubera z tela mnoho energie. Mozte sa ist prejst, navarit, umyt riady, zacvicit jogu a pod. Hlavne verit a cakat kym lieky zaberu. Az potom, ako sa vyliecite tak sa mozete venovat tomu preco depresia vznikla, ako zabranit jej navratu, vyriesit vsetko potrebne pripadne zmenit zivotny styl.

slnecnica333
2. dec 2016

Podľa vas čo mi je ak citim taky smutok alebo uzkost ked viem ze manzelovi konci dolenka.teraz mal dovolenku tak vsetko v poriadku ziadny smutok zla nalada a teraz ked viem ze uz zajtra nastupuje na 2tyzdne tak opat taka uzkost.taky smutok alebo ja ani neviem ako to nazvat.akosi ma ani netesi uz ani to ze darceky uz mam nakupene ani to ze idu Vianoce.inokedy ma tie veci tesia.asi skusim prv vitaminy a ukludnujuci caj pomahalo mh to ked bol v praci ale teraz ked bol dlhsie doma tak som nebrala ani vitaminy a ani caj som nepila.budem vdacna za kazdu radu/povzbudenie.

slnecnica333
2. dec 2016

@junova citala som uz skor lebo tuto diskusiu citam uz dlho len tu nepisem ze neberies AD.mozem vediet co ti je a ako si to zvladla bez liekov?nie som asi celkom OK vlastne ani neviem co mi je a lieky velmi nechcem brat

umabell
2. dec 2016

@slnecnica333 ahoj myslím že je to normalne ze citis smútok za muzom nie kazdemu vyhovuje ked pracuje muz prec a pokial si zvykne... Asi ste na seba viac naviazani moj kedysi dávno chodil na dlhšie prec nevedela som si zvyknúť ale zvykla som si a potom ked ostal doma aj mi na nervy veru liezol😊😊😊.. Ja myslím ze si smutna ze ostávas sama... Uz dlho takto chodí pracovať? Aj tieto zmeny pocasia su neni nič moc.. Jednoducho si asi smutna ze chodí na dva týždne preč...

domkaaaa
2. dec 2016

@slnecnica333 to je normalne aj ja vzdy citim smutok ked odchadzaju nasi do zahranicia 😊

junova
2. dec 2016

@slnecnica333 Mne začali tento rok panicke ataky, boli slabé, nebolo treba sanitku ani benzáč. Alebo bolo to nepríjemné, návaly tepla do tváre, zimnica, napinanie na vracanie. Ataky od leta nemám, občas uzkosti. Tie vedia byť tiež nepríjemné ale snažím sa odvrátiť pozornost inam a prejdú. Mesiac som v pohode, potom pár dní uzkosti. Chodím dva krát do mesiaca ku psychologicke, relaxujem, pracujem z domu, cvičím, starám sa o domácnosť a deti. Rada by som sa toho úplne zbavila. Aj dievčatá, ktoré berú lieky majú občas zlé dni, ako ja, tak zatiaľ nevidím dôvod na lieky. Vela zdravia.

junova
2. dec 2016

@mat15286 Krásny, optimisticky príspevok. Želám Ti aby si sa mal stále dobre a raz sa z toho úplne dostal posilnený tým, čo si prežil a porazil 🙂

slnecnica333
2. dec 2016

@umabell uz dlho.odkedy sa pozname.mne to ani nevadilo ze takto chodi.vadi mi to a citim taky smutok a uzkost odkedy sa nam narodilo male.9mesiacov.predtym mi to nevadilo ani som nepocitovala smutok