Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

inkinka
20. mar 2010

skusme zalozit novu temu, v starej zachovat satus quo a cas ukaze, co sa kde bude preberat, ci jedna z nich nebude zbytocna atd. - veci sa vyvijaju. Ale moznost zalozit SS vyuzime.

filipal
20. mar 2010

Inkin napad sa mi paci 🙂 a vam?

este sa zhodnime na tom nazve - Srdcko je za : vesele dievcata u datla (je to sranda, ale ludia by nevedeli o co kraci.....)
Andy je za: vesele dievcata ( ta je fajn, ale zase neupresnuje problem depresie)
Meum za cesta k uspechu, lepsie zajtrajsky ( dost abstraktne)
ja som asi najviac za: vesele dievcata a depresia (je to trochu kostrbate....nejako by to chcelo vylepsit)

divne, nejako mi blbne grafika 😖

srdcko81
20. mar 2010

No mne je to jededno babenky.

A co tatko "Lepsie zajtrajsky s depkou a PP" myslím ze to má menej ako 40 znakov-moment prepocitam-ano má a takto by to zase baby poznali.
Vsak skuste este cosi povymyslat.
Ja zase idem na oslavu -babka má 75 tak ideme slavit-
Vecer nakuknem a uvidim co ste vymysleli.

andy.a
20. mar 2010

"veselé dievčatá s depkou a panikou" 😝 😝 😀 😀
ten názov si trocha protirečí,ale v tom je to práve zaujímavé 😕 😅 😝 😝

aj tak toto bude názov SS a v rámci tej SS sa aj tak musí vymyslieť ešte jeden názov témy.. 😕 😅 😉

kŕmim malú,inak by som sa sem ani nedostala 😝 😝 😅

filipal
20. mar 2010

Andy, to je pekne 🙂

vesele dievcata s depkou a panikou 🙂 🙂 🙂

davam hlas tomuto navrhu

Srdcko, zase na oslavu!? 😝

baba77
20. mar 2010

filipal ,srdcko81...a ostatny tu dnes bolo super slniacko,ale ja este zatia nic dobre okolo AD...25.03 idem na kontrolu asi sa lepsie vyrospravan....ci my pomoze??ked nie tak asi tolkoto AD...podla mna na moj vstahu a nervami nepomoze.....ale vam tu vsetkym dakujem za snahu.pekny vecer.....

motylik_22
20. mar 2010

Ahojky baby... ja prezivam tiez nieco podobne .. mam doma krasne dievcatko aj ked nie uplne zdrave...... je uzasna usmievava ma pomaly 6 mesiacov..... tesim sa z nej... no depku mam asi uz od zaciatku tehotenstva ked som musela byt dva tyzdne v nemocnici.... pravdu povediac asi si za to mozem sama... cchem aby malinka mala uplne vsetko a uplne najlepsie .. potom idu bokom ine veci ako pranie zehlenie upratovanie .... niekedy nestinem ani jest.... a tak vsetci uz davno spia a ja o druhej v noci zehlim periem a tak....ziadna pomoc... vobec.....ale najhorise je to asi s tym.. ze pocas tehotenstva som pribrala 35 kg kedze osm malu mala v bruchu chybou lekarov cca 44 tyzdnov ....no takze teraz mam o 30 kil viac ako predtym a moj drahy ma ponizuje kde sa len da.... on je byvali futbalista a posotavu ma ... viete si predstavit aku... on aj ked zje kona nepriberie .....a tak som pomaly rok doma ... vkuse ten isty kolotoc ,. nikde nechodim pretoze malu mi nema kto aspon na hodinu postrazit .. na nakupy k lekarovi.... vsade chodime spolu... milujem ich... ale takto zit necchem ...redsej viobec ako tak.....

filipal
20. mar 2010

ahoj Motylik 🙂
ako tak citam tvoj prispevok, vychadza mi z toho ako hlavny problem sebecky partner. ☹
ved dieta je rovnako jeho ako tvoje. on ma takisto povinnost starat sa o dcerku ako ty. podla mna si nedoverujes a tvoj partner to takto nechutne zneuziva.
nedaju sa riesit vsetky problemy naraz. najprv by si sa mala ty trosku pozviechat. este mas len 6 mesiacov po porode, tak mas este aj pravo byt zo vsetkeho zmätena. potrebujes nabrat sily, potrebujes pomoc s dcerkou, aby si mohla cvicit a dat si postavu trochu do poriadku. zatial by si mohla cvicit aj doma. ak mas naozaj depresiu, musis navstivit psychiatra a zacat brat antidepresiva. podla mna by si mala najprv vyhladat psychologa, on posudi, ci ho potrebujes a pomoze ti pracovat na tvojom sebavedomi. ziaden chlap ta nema pravo ponizovat, musis mat rada samu seba a nedovolit mu to. kludne nam sem pis, poradia ti aj ostatne dievcata. 🙂

kubaka
20. mar 2010

andy - také jsem myslela-nějaký protimluv - Optimismus a deprese, to je pěkná recese. 😀
jsem za návrh Andy - Veselá děvčata...
Já byla dnes zlehounka lyžovat, bylo bezva sluníčko, na kopci pár lidí - nádhera. odpoledne jsem usnula 😀

motýlku - filipal to napsala výstižně, nedá se než souhlasit. Hlavně to mateřství tak "nežer", nemusíš se malé věnovat do roztrhání těla. Žehlit se dá jen něco, uklízet se dá i s ní, npotřeebuje abys pořád kolem ní skákala. Stačí být s ní a na blízku. Tvoje povinnost je ale také starat se o sebe - ona potřebuje zdravou a veselou mámu, ne někoho, kdo se obětuje tak, že se zhroutí a pak jí budeš nanic. Takže trocha sobectví je důležitá i pro tvou maličkou.
S manželem se domluv, jeden večer v týdnu bude hezky hlídat a ty můžeš jít cvičit nebo s kámoškou. to je nutná věc.
V první řadě ovšem zajdi za psychologem - nasměruje tě tvůj praktický doktor, pokud nevíš kam a kde. Najít si ho ovšem můžeš i sama.
🙂

filipal
20. mar 2010

no, Kubaka, konecne si sa ukazala! fajn, profesionalny nazor na nazov 😅 fakt, az teraz som si uvedomila, ze je to "protimluv"
rozmyslam ako sa to povie po slovensky.... opozitiv? protiklad? 😝 😀 protimluv je najvystiznejsi!

Motylik, Kubaka to vyborne doplnila, neprehaj to s ttou domacnostou. ja som skoro nic nezehlila! a teraz zehlim len to najnutnejsie. dokonca moja sestra nezehli ani muzove kosele, povie mu, nech si ich vyzehli sam....
inac potvory to maju na svete lahsie! 😀 detom sa ale venuje nadstandartne, nuz , kazdy ma ine priority. ale naozaj to s tou starostlivostou neprehanaj. hlavne o muza. ved, co sa ti najhorsie moze stat? ze odide.... 😉

maria62
20. mar 2010

Ahojte dievčatá 🙂
Tak konečne aj ja sa pridávam na novú verziu a verím, že ma do tej súkromnej beriete.
Ja som od včera mala sestrine deti chceli prísť ku mne spinkať a išli až dnes večer domov tak som si ich poriadne užila sú takí zlatí. A teraz som trošku nakukla a idem tiež spať zajtra máme oslavy brat mal narodky aj meniny aj otec meniny takže celý deň budeme oslavovať ale dúfam, že večer tu pozriem celkom sa mi to páči tak dúfam, že sa budeme aj nadalej takto stretávať a pomáhať.
Filipa a Hroška len to nadalej udržujte a teším sa na vás.
Pozdravujem všetky dievčatá 🙂
Filipa ešte ten názov je super môže byť. 🙂

alika54
21. mar 2010

ahojte,,,,,ako bol vikendik??? takze chceme novy nazov??? hm porozmyšlam 😉 😀 depresivne optiMačky???? 😀 jujuuuj,,,včera som školu neako prežila,,,dva testy v jeden den 😝 a ja ze som normalne počitala štatistiku 😀 lebo ja a matika nejde k sebe,,,,,v utorok ma čaka kontrola u dr tak som zvedava bo neako sa mi nelepši 😝 pekný zvyšok vikendu prajem 😉

meum
21. mar 2010

motylik: ja som po porode zehlila len maleho veci, ostatne vesiam tak aby neboli pokrcene, usetri to tim cas, muz nastastie kosele nenosi takze to mam vyhodu ale ked nieco chce ozehlit, tak si to ozehli aj sam 😀 predpokladam ze mas prve dietatko a si na tom asi ako ja na mrnouse naviazana trosku viac. ja som tiez pribrala vela. 25 pocas tehotenstva a dalsich 10 z antikoncepcie po porode. manzelovi sa tiez nepaci kolko som pribrala, ale nastastie ma neuraza. ale vie ze ked sa mu nepaci ze moze ist, ale pride o staly kontakt s malym a to ze som tolko pribrala je aj jeho zasluha, kedze dieta sme spodili obaja 🙂 a ako ti radia ostatne babenky tak v prvomrade by som sla navstivit psychiatra na tvojom mieste, pokial sa bojis o tom povedat doma tak chod aj bez ich vedomia a az potom im to oznam.

inak nech uz je zajtra uz chcem mat za sebou prve sedenie 🙂 zacinam byt moc nervozna

a som za nazov Andy

len dufam ze potom na ma nezabudnete ma pribrat 😀😀😀

peknu nedelu vsetkym

motylik_22
21. mar 2010

baby dakujem pekne ... no ja som aj nasla nejakych na nete .... ale bohuzial neakceptuju sedenie ak je pri tom aj dieta a to moje mi nema kto postrazit .... a urcite ho niekomu koho ani nepoznam postrazit nedam.... nemozme at tzv.. opatrovatelku pretoze malej musim robit specialne mlieko a to nieje ochotna robit ani jedna ...ale mam zavazok ze takto o rok uz buudem niekde inde.... splnim to aj keby neviem co.... len ..... vsetko by bolo oki keby mi aspon trochu niekto pomohol.....

inkinka
21. mar 2010

ahojte 🙂
este na napadol ako nazov skupiny jednoducho "Depka", pretoze nazov starej temy je taky seriozny, Depresia a tento by yvyjadril aj to, ze ide o depresiu, aj to, ze je brana s nadhladom. Alebo " z depresie depku nemame". Ale Vesele dievcata tu maju uz velku podporu, tak sa pripajam.
Filipal, protimluv sa moze prelozit ako protirecenie 😉

dari226
21. mar 2010

ahojte

tak uz som tu aj ja

motylik a manzel ti na dieta nevie dat pozor?

aj ja pevne verim,ze budem v novej skupine.

ja navrhujem nazov "Z depresie k veselemu dievcatu"
alebo "Kazdy moze vyhrat nad depresiou"
alebo "Depresia-spolu to zvladneme"

pozdravujem vsetky kocky a pekny nedelu este 🙂

andy.a
21. mar 2010

sorry,baby,ale toto vaše dohadovanie je o ničom 😕 🙄

my sme si -iná skupina-založili SS ,hneď ako sa spustila nová verzia a žiadne naťahovačky,vymýšľanie a pod... 🙄 🙄 🙄 😠

Fil a Hroši,kde ste ?? 😕 😕 😕 😝 😝 😝

názov SS je niečo iné,v rámci SS sa môže otvoriť veľa tém,ale akosi to stále nemchápete 🙄 🙄 🙄

už by som tú SS kľudne založila,nie je to problém,skôr je problém,ktoré kočky vybrať,lebo je vás tu strašne veľa a nové môže potom pridať len zakladateľ ....čo by som ja mohla tak raz do týždňa cez víkend,aj to nie vžd...,keďže málokedy mi to vyjde,aby som sa sem v týždni dostala 😕 😝 😖

hroska
21. mar 2010

Inka,to je zlate- tak nazov by mohol byt: vesele dievcata,aneb z depresie depku nemame.to je hned jasne kazdemu. Motylik ja veru tiez nezehlim,len detom ak je to moc pozuvane ,pripadne len narovnam rukami. Motylik potrebujes niekoho kto by ti s malou pomohol.je to povinnost celej rodiny pomoct matke s malym dietatom.ja som si vystrihovala z casopisov rozne clanky a hesla ako treba matke s dietatom pomahat a davala som to na chladnicku.mm a svokor sa poucili a v ramci svojich moznosti pomahali,na svokru to nezaucinkovalo,ale u tej by nepomohol ani prihovor prezidenta 😝 meum a zajtra napis ako bolo.

andy.a
21. mar 2010

Motylik,držím palce,baby v podstate napísali,čo by som aj ja napísala 😕 😅 😝
už sú namakané 😝 😝 😝 +zdravý sedliacky rozum 😝 😝 😅 😅

a nediv sa,že psychoterapeut ťa nevezme,ˇpokiaľ by si mala so sebou malú...tam treba pokojné prostredie,on by sa mal venovať len tebe a ty počúvať len jeho a nie sledovať malú 😕 😅

a u psychiatra je to detto,i keď ku mne chodí veľa mamičiek s malými detičkami/niekedy aj 4 naraz 😝 😝 😀 😀 😲 😲 /....len ono to potom fakt narušuje prácu,keď ti tam po ambulancii behajú decká a bombardujú,čo sa dá 😝 😝 😝 toto píšem o mamičkách,ktoré sa liečia samé so sebou/čo je tvoj prípad/,iné je keď matka príde s dieťaťom na vyšetrenie a nie so sebou 😕 😝 😀

andy.a
21. mar 2010

a Mango tu tuším dlhšie nebola 😕 😕 😕

Hroška,ten názov je dlhý,ja ostávam verná Veselým dievčatám s depkou a panikou 😝 😝 😝

motylik_22
21. mar 2010

dari226 : hm on no ked nieej v robote tak je stasne unaveny ... a ked by ju mal stzrazit... no tak plienku a vsetko bude mat oblecene naopak... pridem domov a ako keby bomba buchla ... mala som slaby zapal pluc okolo vianoc a nevladala som ani zit.. tak aby nemusel prat tak vyhadzoval veci ked nahododu ogrcala ... a tak... tak si predastav co by to bolo... a on by asi ani neostal.. ako sa vyjadril....

hroska
21. mar 2010

Ano mango absentuje,dufam,ze je o.k. - len zacinala brat seroxat... Andy o.k. Tak tie vesele... A teda patrilo by sa,aby andy zalozila a prijimala,co vy na to?

filipal
21. mar 2010

dobre, treba to rozhodnut. najviac hlasov ma navrh: vesele dievcata s depkou a panikou.
zalozim to?

ak ma potvrdia aspon 3 baby, zakladam....

filipal
21. mar 2010

dokelu, ved ja sa nenukam, len Andy pisala vcera, ze nema cas....
citajme riadne, kto co pise, lebo sa tocime stale dokola... 😝

rena28
21. mar 2010

Ahojte dievcata,

takze uz nam ide opat MK 😉 konecne . Ja beriem 4 den seroxat , citim sa lepsie . (viem, ze ad este nemohli zabrat za tak kratky cas presla som z ad citalec na Seroxat) , ale naozaj uz nemam take silne neg.myslienky aj pocity uzkosti sa o nieco zredukovali. Dnes sme boli s rodinkou na velkonocnych trhoch na zamku SchlossHof, bolo uzasne, dlho som sa tak necitila fajn, konecne mi zacina chutit papat. Verim , ze uz bude len kazdym dnom lepsie. Prajem Vam vsetkym kockam krasny zvysok vikendu.

filipal
21. mar 2010

oznamujem kocky, ze som zmenila nazor, rozmyslela som si to. ja tu sukromnu skupinu nezalozim.
davam prilezitost ostatnym. 🙂

hroska
21. mar 2010

O.k. Takze zakladame ss vesele dievcata s depresiou a panikou. Andy nech sa definitivne vyjadri ci moze byt zakladatel,ak nie,tak zakladatel bude filipa. A este treba zoznam clenov ss. Ten posleme zakladatelke.

povuma
21. mar 2010

hlasim sa do SS, na nazve predsa nezalezi, tak potom na mna nezabudnite 🙂 mam teraz pred MS, tak som trochen mimo, ospala, mrzuta...do toho danove..... 😝 😝

povuma
21. mar 2010

zakladatelka SS ma aj nejake povinnosti, ked si to prehadzujete ako horuci zemiak? 😕 ....ved to je v podstate aj jedno, nie?....ale andy.a tam bude mat cestne clenstvo 😎

inkinka
21. mar 2010

Filipal, zaloz to, ak to pre Teba nebude velka zataz 🙂