Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

meum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hroska
24. apr 2010

Baby, ale ved klidek, to je pohoda 😵 😵 😵 😵 , Dali a Linette su prave tie, ktore laka tato tema, pretoze je to pre nich velka neznama a chcu sa niecomu poducit, tak ich za to pochvalme, ake su sikovne a snazive. 😨 😨 😨 😨 😨

Naozaj klobuk dolu, z tej najnizsej urovne, bez osvietenia mysle, bez pohody, bez vnutorneho pokoja, ktory urcite hladam, bez zdravia a bez sily s vedomim, ze zivot nikomu nič nedaruje a každému sa všetko vráti a s ponaucenim, ze si mam davat pozor na svoje slova a bez akychkolvek urazok a provokacii chcem povedat, ze sa idem z toho "usr@t" (Andy ten zavinac je fakt dobry, to som odkukala od Teba), ked niekto v 21. storoci zavadza ludi s bludmi a sarltanstvom a pritom si neuvedomuje, ze normalnym ludom to moze uskodit a doviest ich az do hrobu. 😝 🙄

Pekny vikendik vsetkym dievcatka 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

hroska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bejby29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nepochopena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danu
24. apr 2010

Ukludnite sa, v opacnom pripade temu zamknem!

kubaka
24. apr 2010

Tohle téma maximálně plnilo svou funkci a pomohlo mnoha holkám s klinickou depresí, panickými stavy už jen tím, že zjistily, že v tom nejsou zdaleka samy. Psalo se tu vždycky k věci, užitečně, kompetentně, chodí sem paní, která je psychiatr. My, které sem chodíme více jak rok nemůžeme za to, že se sem naveze někdo, kdo začně mluvit do velmi choulostivých věcí, o kterých nemá ani zdání a začně zpochybňovat doporučení lékařů holkám, které jsou až po uši v problémech a sbírají odvahu zajít za lékařem a třeba po letech trápení sebe a rodiny začít konečně něco řešit.
.
Toto téma je spolu s několika to nejužitečnější, které vůbec na koníku je. Podobně jako maminky s roztroušenou sklerózou, cukrovkou, smrt dítěte a podobně. Tam také řeší zatraceně vážná témata. Je to veřejné fórum, jistě, ale každý by měl mít tolik soudnosti, aby věděl, kdy se vyjádřit a kdy být ticho, když o utrpení druhých nemám ani páru. Pokud jim začne kázat bludy pohádkové obludy, tak je jasné, že se proti němu vzedme vlna odporu jak od holek-pacientek, tak od odborníka-lékaře. Mě by ani nenapadlo vyjadřovat se k problémům ve zmíněných tématech - nemám ani zdání, jak tyto ženy žijí a co prožívají.

Promiňte, ale pokud nedokážete určit hloubku a smysl tohoto tématu, nechte rozhodování co smazat a vyhrožovat zavřením někomu kompetentnějšímu. Udělali jsme si SS, kde si povídáme i o jiných věcech a více osobně, ale toto téma chceme udržet živé právě kvůli nově příchozím, které se stále objevují.

lucijeje
24. apr 2010

Plně souhlasím s názorem kubaky a určitě nejsem sama 🙂

nepochopena
24. apr 2010

Zdravím vás,
tak teraz už naozaj ničomu nerozumiem...ved ja som tam nič urážlivé ani poburujúce nenapísala...podla akeho kriteria mazu prispevky????

hroska
24. apr 2010

Ano, Kubaka, presne tak.

Aj mna mrzi, ze takato kvalitna diskusia musela prejst krizou 😝 😝 , ale dufam, ze kriza je prekonana a zasa tu budeme mat staru, dobru Depresiu, ktora pomohla desiatkam dievcatam a osobne aj mne, v tych najtazsich chvilach nasho zivota a za to Vam dievcata zo srdca a uprimne dakujem. Verim, ze ostanete verne tejto teme aj nadalej 😵 😵 😵. Ja Vam slubujem, ze tu urobime vsetko preto, aby ste sa aj Vy, dievcata, opat s doverou na nas obracali, ked je Vasa smutna a chora. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hroska
24. apr 2010

pardon, v zavere malo byt........, ked je Vasa DUSA smutna a chora.

filipal
24. apr 2010

nechapem Danu, preco som bola ja zmazana, ked som sa konktretne k teme pytala, preco bol kvalitny Kubakin prispevok zmazany. prepac, ale nezdas sa mi kompetentna k posudzovaniu, co je k teme v oblasti depresie.
a myslim si, ze som uplne kludna.

logout
24. apr 2010

Ja sem casto neprispievam, ale diskusiu si pomerne pravidelne citam. Vzdy som ju vnimala ako velmi kultivovanu a dozvedela som sa tu vela uzitocnych informacii. Zmazane prispevky som sice necitala, ale zda sa mi zvlastne, ze zrazu sa tu objavilo tolko nevhodnych prispevkov, ktore bolo potrebne zmazat. Asi "administratorka" diskusie nie je celkom v obraze???

aandyna
24. apr 2010

hroska, ja dost dobre nechápem prečo odhodlanosť zmeniť svoj život a pozitívne myslenie pokladáš za šarlatánstvo 😕 😕 😕

hroska
24. apr 2010

aandyna, prepac, ale nechapem, ze co si sa pytala 😨 😨 😨 😨 😨 , ja som nikdy netvrdila, ze odhodlanost zmenit svoj zivot a pozitivne myslenie pokladam za sarlatanstvo 😨 😨 😨 😨 😨 😝 . Aj Ty mas skusenosti s depresiou??, lebo v tejto teme si Ta nepamatam? 😨 ???

aandyna
24. apr 2010

Ale ano, písala som sem párkrát. Napíšem ti radšej ip...

aandyna
24. apr 2010

hroska mimochodom si to spomínala dnes 11.44

hroska
24. apr 2010

Aandyna o 11.44 sa v mojom prispevku pise sice o sarlatanstve, ale nie v suvislosti s odhodlanostou zmenit svoj zivot a pozitivnym myslenim, to si sa pomylila. Suviselo to uz s predchadzajucou debatou, v IP som Ti to napisala.

andy.a
25. apr 2010

tiež nechápem,prečo bolo v tejto serióznej diskusii vymazaných toľko príspevkov 😕 😕 😕

absolútne nechápem vymazanie príspevkov Kubaky,ktoré sú vždy fundované,neodbočujú od témy a pochybujem veľmi silne,že by boli urážlivé a provokatívne 😕 😕 😕

pokiaľ adminkám vadilo používanie pejoratívnych výrazov v niektorom Kubakinom príspevku zo včera...citovala len M.Kunderu 😕 😕 😕 😝 😝 😝 takže boli to len citácie 😉 😉 😉
ak si prebehnete bežné témy na MK-diskusie zo sekciií "Spoločné termíny" ,"Regióny" atď.....tak tých výrazov a oveľa koprolalickejších.....tam nájdete oveľa viac 😕 😕 😕

táto diskusia je na úrovni,pokiaľ sem neprispievajú osoby ,ktoré okolo depresie ani zo 100 km oblúku neprešli....menovať nebudem 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
a dotyčné si neuvedomujú,že týmto vlastne odrádzajú ešte /možno v tejto chvíli/ potencionálne pacientky od adekvátnej terapie 😝 😝 😝

veľa kočiek,ktoré sem prispievajú,sú už v pohode,zaliečené,mnohé si prešli zo začiatku náročnou liečbou,aj ECT terapiou/elektroškokmi-pre nezasvätené/....tak prosím o toleranciu 😉 😉 😉
a "že majú pred sebou dlhú cestu"...niektoré áno,lebo liečba AD je dlhodobá záležitosť 😕 😒 myslím skôr,že tú dlhú cestu majú pred sebou tie kočky na druhej strane,ktoré "odráza už samotný názov tejto témy" 😝 😝 😝

takže v závere: ako píše Kubaka,táto téma je na MK potrebná 😕 😕 😕
depresívnych ochorení stále pribúda-žiaľ do istej miery aj trend dnešnej doby/nezamestnanosť atď...../...... 😔 😔 😔 to sú reaktívne depresie,ktorých je stále viac a viac...ale pribúdajú aj endogénne-nemusím vysvetľovať pre kočky,ktoré prežívajú naozajstnú depresiu a úzkostné,resp.panické stavy 😕 😕 😕 😔 😔 😔

milé adminky,dúfam,že môj príspevok tu ostane
😎 😎 😎 😎 😎

...a nebudem od vás dostávať IP-čky,že si nadháňam klientelu 😝 😝 😝 😀 😀 😀
...lebo doba je taká,že čakacie doby na prvovyšetrenie sú minimálne mesiac 😕 😕 😕 a naozaj zháňanie klientely je to posledné,čo momentálne potrebujem 😎 😎 😎 😝 😝 😝

andy.a
25. apr 2010

Aandyna,písala si mi niekedy IP ?? 😕 😕 😉
nejako si ťa tiež neviem zaradiť 😕 😕 😅

aandyna
25. apr 2010

andy, nie, nepísala si mi ip. Ja som sem raz dala jeden článok a všetky ma tu zvozili a vysmiali že nemám také čítat 🙄 .

aandyna
25. apr 2010

teda nepísala som ti ip... andy

inkinka
25. apr 2010

vazena administratorka , pri vsetkej ucte nechapem, preco odporucas zenam, z ktorych niektore sa z tazkych stavov dostali len za pomoci modernej mediciny a farmakologie, a ktore niekto neinformovany presviedca, ze si nevybrali spravnu cestu, ze len potlacaju svoje emocie, aby sa ukludnili...ja si myslim, ze prave taketo neinformovane nazory urazaju tieto zeny, pretoze zlahcuju ich utrpenie.

filipal
25. apr 2010

aandyna, ten clanok bol o tych britskych vyskumoch, ze AD zaberaju priblizne ako placebo?

kubaka
25. apr 2010

aandyna - jo, to byl o tom AD jako placebo - pěkná blbost. Jasně že jsme se tomu vysmály. Kolik pitomých výzkumů se dneska dělá? Hromady Jen aby se utratily peníze, protože by pžíště tolik nedostali přiděleno. Vždyť si to nemusíš brát osobně - tys ten výzkume nedělala. 🙂
A je třeba opravdu odlišovat a umět se orientovat ve vší té záplavě nesmyslů, co se píše.
Navíc bůh ví, kdo tu zprávu z výzkumu četl, špatně pochopil, přezvýkal v článku, kolikrát tuto informaci převzaly různé agentury, kdo to překládal do češtiny. Nakonec se to vůbec nemusí podobat původnímu výstupu. Věř tomu.
Byla jsem novinářka - vím, jak tečou informace, jak se deformují, vytrhávají z kontextů, jsou polovičaté tak, že nakonec vyznějí úplně jinak - , kdo je píše, jací lidé, takže opravdu co je psáno v tisku, není slovo boží. Od zkušenosti v redakcích už tiskoviny nečtu vůbec. Nejsou to prostě informace. Když něco potřebuji zjistit, najdu si to na nějakých odborních stránkách.

Pokud jsme nespokojené s prací administrátorky, můžeme se ozvat na info@modrykonik.cz a požadovat třeba i navrácení některých příspěvků.

filipal
26. apr 2010

no vyborne Kubaka, takze tam hadam dostanem odpoved, preco bol tvoj kvalitny prispevok zmazany....kedze od Danu som nestala za odpoved, hoci som sa jej slusne 2 krat pytala. myslim si, ze ani administratorka si nemoze robit co chce...

kubaka
26. apr 2010

Doporučení je takové, že jakmile se sem naveze někdo s nekompetentníma radama, začne vrtat a podkopávat, tak hned hlásit adminům, aby ho zmazali, protože je opravdu neslušné a nesebekritické začít kecat do něčeho, o čem nemám ponětí a podkopávat tak už dost křehkou duševní rovnováhu čtenářek s těmito problémy.

🙂 🙂 🙂
čtěte směle dál a neostýchejte se ozvat - schválně: která bedlivě sleduje dění v tomto tématu a ještě nenapsala? 😉
stačí jen napsa Já.

meum
26. apr 2010

pytam sa teraz admina:
takze ak som to pochopila, tym ze je to tema deprsie mozme pisat len o nej, o nicom inom.

to ze tu niekto cituje a napise slovo sr@cka je urazlive, tak sa musi zmazat?

tie co urazaju vsetky tou ich nadradenostou, tu mozu kludne pisat dalej?

a to ze za posledny tyzden sa tu zmazalo niekolko prispevkov co asi este nikde tolko, svedci o tom kto sa "bratrickuje" s anjelickarmi, inak si to neviem vysvetlit co zrazu taky zaujem mazat nase prispevky

inak je tu vela zien co to len cita a uz to je pre nich pomoc, tak neviem preco by tu mali prispievat take ako dve nemenovane, me tato tema velmi pomohla, z toho najhorsieho, ale citat to teraz tak to si fakt radsej podrezem zily ako citat tie dve.

a nech sa paci adminka, kludne si ma zas zmaz, ideme predsa do doby kde sa za vyjadrenie vlastneho nazoru aj vesalo

myska183
26. apr 2010

Rada by som sa pridala aj ked neviem ci moj problem ci skor situacia patri prave sem. Chcem vas poprosit o radu, viem ze mnohe mate ine problemy a tie moje su proti tomu nic a sama si uvedomujem, ze mozem byt rada, ze sme v rodine zdravi a nic nam vpodstate nechyba. Zacala by som asi tam, ze mam uz nejaky ten rok priatela cize nie som vydata. Sama na sebe pozorujem, ze som sa zmenila a bojim sa ze ho stratim. Aj ked si proste uvedomujem svoje chyby a poviem si, ze uz to nemozem robit a musim sa uvedomit, tak proste pride zase daka situacia aj robim stale to iste. Ide napriklad o to, ze sme spolu stastni, ale mne vadi, ked spomenie kamaratov, proste akoby som vtedy dostala zachvat. Inak jej vsetko takpovediac ok. Bola by som najradsej keby sme boli stale spolu. Ale zase netvrdim, ze nech si nejde s nimi posediet obcas na pivko alebo tak, ale ked sme spolu a oni volaju aj 2-3 krat za vecer, ze kde je ci nejde na pivo..... mne to proste vadi, to sa dialo jednym casom casto aj a som dostala na nich akusi averziu a preto by som bola najradsej keby sme boli iba mi spolu a chodili sa zabavat a tak, ale na druhej strane viem, ze to je nerealne. A ked sme s nimi aj ked by som chcela tak sa nedokazem uvolnit a to smeruje znova k pochyteniu sa. Uz milion krat som hovorila sebe aj jemu, ze si to nejako sama v seber zrovnam, aby bolo dobre, ale je to stale to iste. Potom mi je zase luto, ked sa kvoli mne pohadame, ospravedlnujem sa a serie ma to natolko, ze ma proste nic nebavi, ked som sama. Najradsej by som len spala a cakala kedy budeme spolu a bude dobre. Baby poradte mi? Asi som chora, vsak? Chcem s tym daco robit, ale bojim sa ci mi este veri, lebo je to super clovek, aj ked kazdy ma svoje muchy. Som strateny pridad. Prosim poradte mi🙂

frisbee
26. apr 2010

Ahojte dievčatá,chcem vás podporiť,pretože toto je tak doležitá, špecifická a prínosná téma,ktorá má nesmierny význam pre zainteresované osoby,my laici si tento význam nevieme ani predstaviť,takže akékoľvek hodnotenie alebo zasahovanie do príspevkov /samozrejme ak sa nejedná o urážky/ mi príde nevhodné a neodborné,v tomto prípade je naozaj treba postupovať empaticky a citlivo,prípadne požiadať o radu odborníka,toto nie je téma o tom,čo si myslím o svojom susedovi,alebo akou farbou vymaľovať detskú izbu.
Všetkým vám prajem duševný pokoj a harmóniu,snáď k tomu prispeje aj to jarné slniečko,držte sa 🙂