Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
27. máj 2013

inak nesuvisi uzkost anatky pocity ze mi pride zle tak trochu z domyslavostou???ved to si len clovek namysla a potom mu naozaj pride zle....teda ja som bola vzdy domyslava takze sa necudujem ze sa trat liecim...vela ktar som si tu precitala a ja sama tiez tvrdila ze vsetko je to v hlave a podla mna si to len domyslame clovek si to napmysli potom vyvodi zaver domysli si co mu je a co pride a potom sa tak citi je to normalne myslim si ze kazdy kto trpi paranojami uzkostou domylanim ze mi bude zle ze z tych a z tych situacii mi pride tazko atd je vhodne na 100 percent naj dobreho aj psychologa lebo niekedy nevravim ze vo vsetkych pripadoch ale niekedy ide prave o domyslavost ktora toto vsetko spusti a nakoniec sa clovek lieci desiatky rokov a uz ma rozne diagnozi atd...ale myslim si ze takato domyslavost je choroba ale da sa s tym pracovat teda aspon ja si dovolim tvrdit ze som domyslava a riadne mi to komplikuje zivot takze nechcem zlahcovat cituaciu ale podla mna za to moze z velkej casti predtavivost a domyslavost ked som bola mala bola som expert na vymyslene pribehy a v skole som pisala perfektne fantasticke vymyslene slohy ako napr co by sa mohlo stat s nasou lanetou o 100 rokov atd 🙂 prepacte ze tu pisem stale take dlhe uvahy ale ja som taky filozof uz od malicka a snazim sa pochopit kde vznikol problem a odstranit ho 🙂

ruzicka32
27. máj 2013

@lucinka0921 ahoj velmi dakujem za povzbudzujuce slova, tiez som rozmýšlala nad psikom ale manzel nepovolil. Ja mam problem aj so zniženou funkciou stitnej zlazy tak to mi len dopomaha k uzkostiam ale uz mi lekarka zvýšila dávku na štítnu tak verim, ze sa to pomaly zacne upravovat. Ja sa snazim tiez zmenit myslenie ale ešte mi to nejde ako by som chcela. Včera som isla zase asi 16km a aj ked so strachom napokon som to zvladla ale velmi mi bilo srdce tak niekedy sa bojim, ze si privolam aj infarkt. ☹

mexico_16
27. máj 2013

@hroska a preslo to potom ?

hroska
27. máj 2013

@janka1012 no vies to zavisi od dr.,mne napr.dr.nikdy nepredpisala k AD,ziadny frontin,Neurol a pod.a to mi dal hned na zac.taku davku ja "svina",zvladla som to,aj ked to bolo o hubu 😅 .je pravda,ze tieto lieky niektori dr. Davaju na zaciatku lkecby k AD a niektori dr.ich nedavaju.ale jedno viem,ze tieto lieky ti rychlo ulavia,ale neliecia,narozdiel od AD.Preto si ich kocky dvaju len sem tam,ked sa uz neda vydrzat.tak neviem,preco tv.dr.trvala na tom,aby si ich brala pravidelne,vsak skus sa jej na to spytat.vieskeby si bola 70r.babka tak pravdu povediac je to jedno,ci budes na nich zavisla alebo nie.
@mexico_16 tak postupne sa to zmiernovalo,to urcite,ale zatial sa zasob dobrymi antiperspirantami 😉 .Ink zaujimave,teraz,ked ho berem 2.x,uz s tym potenim nemam problem. 😨

mexico_16
27. máj 2013

@hroska NO ja ked som brala nemala som tiez a bolo leto a teraz pri zvysenie to sledujem 😕 a este som dostala aj kramy dnes k tomu 😀 😝

evapavla
27. máj 2013

ahojte kočky, existuje tu aj nejaká súkromná diskusia o depresii, PP a pod.?

hroska
27. máj 2013

@mexico_16 no tak to mas jedno s druhym,treba preckat M a potom zhodnotis aj ako ti zabralo to zvysenie. :

lenilu
27. máj 2013

@hroska Já jsem ho začala brát kvůli toho, že to mám trošičku složité s autistickou dcerou a dcerou puberťačkou 🙂 . Je toho na mně už za ty roky moc, a byla jsem pořád rozhozená, vzteklá, nebyla jsem schopná pořádně doma něco udělat apod. Brala jsem Miraklide 10 dní, a dnes jsem byla pro jiné, z důvodu toho, že mi bylo pořád na odpadnutí a bylo mi i občas na zvracení.
Dnes mi paní doktorka napsala teda jiné SERTRALIN, a že uvidíme.
Jak tyhle léky působí na váhu, máte někdo přehled? 🙂 Já jsem na váhu háklivá, od mala člověk bojuje s kily, a kdybych přibrala, tak je tu další deprese 😎

janka1012
27. máj 2013

@hroska hm opytam sa jej na to ...ty si teda riadne silna ked si to zvladala aj bez tych druhych liekov...ja sa zlaknem jednej blbej byslienkya uz som hotova...mozno by som to dala aj ja ale myslienky ze co ked saliem uz niesu bohvie co a dost sa bojim potom hodim frontin a zabudnem hned...dnes som sa bavila s jednou kockou ktora sa tiez liecila a som sa jej opytala ci to co ma napada je normalne a vraj mala podobne myslienky a ze to ma prejde ze som este neni stabilizovana a ze zbytocne si domyslam a obavam sa ze to iste robila aj ona a nemam sa bat ze ma to prejde tak ma upokojila.este stale sa obavam a sem tam blbe myslienky som taka ustrachana stale riesim co ked to a to boze ale esteze to nikdy netrva dlho...

hroska
27. máj 2013

@lenilu sertralin brala @janka1012,tak sa skus jej opytat,ake ma skusenosti s priberanim pri nom.jooooooj ja by som aj tu tucnotu brala,len aby hlava bola dobre 😝
@janka1012 zvladla som to vtedy,lebo som ani nevedala,ze je nejaka ina moznost a sama som sa bala nasadit ten Frontin,ked mi ho lekarka nepredpisala.ale mozem ti povedat,ze som sa plazila po zemi a skriabala po stenach a jeden den,ked som sa rano zobudila,mysela som,ze do 2 minut umrem,normalne som sa uz videla na druhom svete,schudla som vtedy asi 8 kg. 😝

lenilu
27. máj 2013

@hroska Mně by víc deptala ta tučnota 🙂 než děti asi 😀

lenilu
27. máj 2013

@janka1012 Prosím Tě, můžeš mít napsat Tvé zkušenosti s Sertralinem, jak jsi ho snášela, a co váha? 😝

mexico_16
28. máj 2013

@lubka1983 Ahoj..Nepotrebujes vymenny listok..A co sa deje ?

mexico_16
28. máj 2013

@lucinka0921 Ahoj..Ako sa mas ? 🙂

hroska
28. máj 2013

@lenilu este ohladom toho priberania, co viem tak velmi sa pribera z AD Mirzaten a aj zo Seroxaru,ten mam ja.Pribrala som z neho,ale tak 2-3kg,viac nie. O ostatnych AD,teda aj o Sertraline neviem,ze by sa nejako extremne priberalo.Takze nemusis sa nejakk velmi bat a rozumnym stravovanim, pripadne cvicenim, to urcite ustrazis. 😉 ako ti AD zabrali,uz citis nejake zlepsenie,kolky den beres? 🙂

mexico_16
28. máj 2013

@hroska a pri PP sa beru ake najvyssie davky ?

mexico_16
28. máj 2013

Baby beriete pri ADčkach antikoncepciu ? Ak ano aku ? Nebiju sa tie lieky ?

hroska
28. máj 2013

@mexico_16 pri PP je maximalna davka paroxetinu az 60mg,takze si len v polovicke 😝 .len zvysovat sa musi len o 10mg,aby sa nevyprovokovali zachvaty. Tu HAK by som nebrala,aj ked v letaku AD nie je uvedena kontraindikacia s HAK,takze teoreticky by to vadit nemalo.Ale ja som napr. Mala z HAK totalne depky,len vtedy som este nebrala AD.po4.tabletke som revala uz celly den. Takze u mna to spolu nehraje.ale u kazdeho to moze byt indi-vindi.Treba prebrat aj s cvokarom aj s gyndosom. 😉

lenilu
29. máj 2013

@hroska Dnes ráno jsem vzala druhou půlku Sertralinu. Předtím asi 11 dní Miraklide, ale z toho mi bylo blbě, ale byla jsem zase úplně v klidu, i když ještě nemohly účinkovat ty léky 🙂 . Dnes jsem trochu nervózní, ale to bude asi nevyspáním... dcerka má střevní chřipku, tak jsem celou noc měla pohotovost ☹
Jsem zvědavá jak to bude s těmito léky. Navíc trpím na migrény, a mám předepsaný Sumatriptan, který se ale moc nesnese s AD. Před týdnem mně vezla i rychlá jak jsem na tuto kombinaci dvou léků zareagovala, myslela jsem, že je to má poslední minuta. ☹

mata37
29. máj 2013

Ahojte holky no ako sa dnes máte? U nás vyšlo slniečko, tak dúfam, že bude pekný deň. Ja za chvíľu frčím do práce a ťahám do 18 hod. Nechce sa mi, ale čo už. Ja celkom fajn, po menzese sa hladina hormonov aasi rozhodla ustúpiť a umúdriť sa. Takže už je celkom pohodička, žiadne úzkosti. Tak Vám prajem pekný deň a hlavne bez depiek, nech nás na ďaleko obchádza. 🙂 😉

janka1012
29. máj 2013

@lenilu ahoj ale ja som sertalin nepapala... 🙂

janka1012
29. máj 2013

@hroska tak to si teda riadna bojovnicka 🙂 ked si to takto zvladla asi aj ja len som asi pohodlna a je mi lebsie hodit tabletku a mam pokoj... 🙂 ja som myslela ze mas len depresiu ci??lebo to skriabanie aj po stenach a mysliet si ze umries do dvoch min vypada skor na niaku panicku uzkost alebo cosi podobne ja ze depkari len rozmyslaju 🙂 inak mne to na tu uzkost asi pekne zabera teda aspon neriesim ju ale mam tolko myslienok v hlave a stale nad niecim rozmyslam cice neviem najst riesenie ale riesim a priatel je na mna nasraty ze mi vsetko musi vraviet 30 krat lebo ze mi to povie ale nikdy nepocuvam pretoze ja si rozmyslam nad tym svojim 😅 asi si kupim knihu miluj svoj zivot musim sa niako zamestnat ucit sa niaky jazyk asi viqcej sportovat proste asi zamestnat hlavu niecim inym inak frontin som vcera vynechala rano pol naobed pol a tu celu som si nedala sak mi nic nebolo ale take divne sny som mala katastrofa...rano zase rozmyslacky stale riesim cosi ale hvalne je ze sice ma to ubija ale niesu to myslienky ze nechcem zit ja zit chcem prave naopak 😀 len stale riesim nieco co nemusim chlap byvanie mna atd niekedy vypnem pri dobrom filme alebo teda skusim tu knihu...mali by nas zamestnat niekde kde treba rozmyslat aspon by sme rozmyslali nad inymi vecami a navise uzitocnejsimi ako riesit stale dokola niake problemi a zatazovat sa... 😉 niekedy mam pocit ze by mi pomohlo kebyze mam pracu a den usporiadany tak ze by mi neostala ani chvilka na rozmyslanie a to by bol liek len teraz ta prax 🙂 mam niekedy 100 chuti prestat to jest to antidepresivum lebo sa mi zda ze riesim este viac odkedy ho berem uzkost uztupuje ale rozmyslam riesim o 100% viac ale tak co uz dala som sa na boj tak vydrzim...inak samotne roz myslanie nieje zle len tie negativne myslienky vsak??a na to mame tie antidepresiva az sa negativne myslienky nahradia pozitivnymi spravne som to pochopila???lebo ak budem rozmyslat v tomto tempe a len pozitivne tak to budem az nad mieru stastna lebo asi budem stale riesit ako mi je dobre aka som stastna atd sa smejem trosku som chcela odlahcit temu 🙂 ja som zatial vdacna za kazdu minutu bez rozmyslania nad hlupostami aspon na tych par minut si odpociniem 😉

hroska
29. máj 2013

@janka1012 sertralin si nepapala ale papala si serlif a to je ta ista ucinna latka,len iny obchodny nazov,tak kludne mozes napisat @lenilu ako je to s priberanim
@janka1012 ja nemam len depresiu,mam zial uzkostne depresivnu poruchu. Nie,to skriabanie po stenach,to nebola ziadna panicka ataka ja som nevladala vstat z postele,citila som strasnu bolest v dusi a hlava produkovala strasne myslienky cierne,zle.Lezala so v tej posteli,uplne odovzdana a citila somze odchadzam na druhy svet,ale nie zeby som mala atak,ja som bola uplne kludna v pokoji,nebala som sa tej smrti,chcela som ju uz prijat,lebo to utrpenie sa uz nedalo vydrzat.toto sa mi stalo jeden jediny krat. To tvoje rozmyslanie ak to ty volas,ja to vola automaticke alebo vtierave myslienky,to koze byt priznak depresie a pisala som ti ,ze po tych 8-12 tyzdnoch by sa ti to malo upravovat.tie priznaky dpresie a uzkosti neodchadzaju naraz,ale pomalicky jeden po druhom,az uplne vymiznu,vsetky, chapes? 😨

janka1012
29. máj 2013

@hroska pre boha tak to je fakt hrozne ze taketo pocity si mala ako si to riesila isla si hned ku doktorke???asi si to tu pisala vela krat ale necitala som vsetko od zaciatku je toho vela 🙂 hm tak ja mam vseliake dni ale skor ze rozmyslam nad dvoma troma vecami dokoliecka ako nahrata paska a ked ma to prejde tesim sa ze fajn zaberaju a potom pridu na mna myslienky zas ale neviem ci su cierne skor take obavy ze ako by som to zvladala kebyze mam deti a vela takych co som ti pisala.... ☹ uf pockam tolko este ich jem malo najviac ma trapi ze chcem uz ist cim skorej ku psychologicke ale stale mi dava take terminy ze cakam mesiac a pol na dalsie sedenie a ja mam pocit ze to potrebujem riesit castejsie potrebujem sa vyrozpravat...chodis aj na psychoterapiu??tak podla opisu asi trpim aj ja deresiou vsak???doktorka mi nic nepovedala...velmi sa ma nepita ake mam pocity len sa opyta ako mi je ja jej poviem zle alebo lebsie najblizsie sa jej spytam co mi vlastne je lebo sama si to len analizujem a myslim ze je to uzkostno depresivna ale moje depresie maju opodstatnenie proste ja sa trapim nad niakymi vecami co ma trapia nemam nechud do vsetkeho bez priciny ja mam chud hocico robit len tie myslienky mi robia zle a obavy mozno tu depresiu uz mam s toho ze neviem vyriesit problemi ktore mam aj v sukromnom zivote a vela mi napoveda urobit niaku vec ale neviem to uskutocnit lebo nemam zatial riesenie z tejto situacie a navyse su tam uz aj city...ta si ma povzbudila uzkost odchadza pomalicky a tu depku poslem casom s nou...dakujem za objasnenie... 😉

janka1012
29. máj 2013

@lenilu no tak teda som zistila ze tvoj liek mal tu istu zlozku co som papala ja takze ucinom je rovnaky....no ja som pribrala okolo 10 kf ale ja som vzdy cvicila a bola v pohybe a celkovo som prestala aj cvicit vobec som nedavala pozor na vahu lebo som aj vela papala...nocne rabovacky v chladnicke aj o dvanastej jedla som vsetko a strasne mi chutilo sedava praca a ziadny pohyb to bol moj problem myslim nie samotne lieky... 😉 alevela ludi nepribere vobec ja som mala kludne nervi bolo mi dobre a nestrazila som liniu ani som nesportovala takze ak nebudes jest viacej ako do teraz a budes cvicit sem tam tak nepriberies ale casom mozes mat vecsiu chut na jedlo podla mna to je kamen urazu preco ludia priberaju ale ja uz som ich davno schudla a hlavne co mam posledne 2 mesiace nervy tak tak 5 kg dole...a teraz mam pocit ze zase zajedam vsetko co ma trapi proste ja som kludnejsia ked sa najem 😀 ale tak hadam nepriberem zase ja budem stale cvicit ja cvicim dva krat do tyzdna niekedy aj 3 krat a papam ale zase sa neobjedam jeden den mi srasne chuti druhy den zase moc nie takze ak by som zacala zase opriberat aj napriek tomu ze pohyb tam bude dam ti vediet 🙂

janka1012
29. máj 2013

@lenilu este ma napadlo ze prvy mesiac som tusim schudla....

janka1012
29. máj 2013

@hroska inak moje lieky funguju takto : (SSRIs).
vychytavanie serotoninu je to to iste ako tu je vcsina nie????ja sa do toho velmi nevyznam

lenilu
29. máj 2013

@janka1012 Aha, hroska psala že Ty jsi papala 🙂)))

lenilu
29. máj 2013

Tak děkuji mnohokrát za odpovědi, snad se nerozežeru 😎 . Budu si váhu hlídat tak jako pořád, a když uvidím že se nějak hýbne směrem nahoru bez zjevného důvodu 😎 , poběžím k doktorce že to brát nebudu 😝 . Já jsem na váhu pako. Celý život bojuji s váhou, a když se mi podařilo dát dolů skoro 30kg, tak je strašné jen pomyslet že bych nabrala většinu nazpět. Měřím 185cm a vážím teď + - 83kg, a když jsem měla denně pohyb tak to bylo i 78kg, ale to už mi neslušelo 😉 Holt nejsem anorektický typ 😀

janka1012
29. máj 2013

@lenilu ja som prave prisla z behu a tiez som na vahu velmi hakliva pretoze dalsie depky aj s toho ze som tucna stacia mi tie ostatne zena si vzdy cosi najde pravda 😀 hlavne udrzuj pohyb ako do teraz a papaj rovnako potom myslim ze ti nic nehrozi ak priberes kilo dve to neries ale ak bez dovodu 3 a viac tak potom ries vymenu liekov...mne kilo dve nevadi to je normalne ale viac nechcem pribrat ani ja 🙂 po tom lieku co teraz beries som tusim bola trosku leniva preto sa mi nechcelo cvicit a chutilo mi jest vies ked je clovek kludny a stastny neriesi ani tak vahu tak som papkala davaj na to pozor a uvidis navise pohyb nam len porospieva ja som teraz taka nabyta endorfinmi ze az 😀 taku mam precistenu hlavu po namahavom premyslajucom dni... 😅 ale ja tak behavam sedem a viac km takze to dokaze precistit hlavu navyse beham v prirode fitko je zbytocne ked sa vonku mozes nadychat cerstveho vzduchu atd 🙂