Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
29. sep 2013

@mexico_16 Ja užívam cymbaltu, najhoršie je to ráno, mám pocit pálenia kože, potom, ked to všetko prejde, cítím neskutočnú únavu, oči sa mi zatvárajú tak že ich nedokážem mať otvorene, včera so tak zaspala na 2 hodiny,potom naoobed beriem cymbaltu a do večera to ustupuje, potom je už všetko ok.

mexico_16
29. sep 2013

@esselte a neda sa upravit ta davka do jednej na obed ?

mexico_16
29. sep 2013

@hroska ahoj..si ma neoznacila cize az teraz citam prispevok..No ja som mala 20mg+benzu k tomu a bez NU. preco ti dr. dala take davkovanie ? 😕 Nie nema sex.disf. som nadalej nymfa 😀 😀 😀 u Teba to preslo ? Inak som uz len na jednom Frontine a do tyzdna vysadim aj ten 😉

hroska
29. sep 2013

@mariemmka ano prave to som myslela, aby si sa poradila s kardiologickou,ale kedze tam nie je zakaz uzivat ich spolu,as7 bude aj dobre, ked si to ty pekne odsledujes,swmozrejme, ze na zaciatku to mozu byt aj NU Seroxatu,tak sa nevyplas, ale potom, ked uz budes brat AD dlhsie,tak si to skus odsledovat,pripadne sa s kardiologickou dohodni na castejsich kontrolach,aby ste to trosku posledovali. A tu tabletku Seroxatu mas 10mg denne, ci?

@esselte pockaj nejako tomu nerozumiem, pises, ze beries Cymbaltu rano 60mg a vecer 60mg a potom dalej pises,ze okolo obeda vezmes Cymbaltu?? 😕 😨 Ano,chapem tu unavu, telo je unavene po tych atakoch, pretoze tieto PP ataky to je vlastne taka strasne vystupnovana a intenzivna uzkost a potom ked uz je klud, takto telo je z toho strasne unavene. U tebaje dolezite nastavit to davkovanie tak, aby ta ataka nemala sancu. Takze ataky pocitujes najma rano a kolkej hodine? Akedy chodis vecer spavat a kedy rano vstavas?

@mexico_16 to nieeeeeee, to myslis vazne, ze aj teraz,ked mas 40mg Paroxetinu nemas sex. disfunkcie? 😲 😨 A inak si dobra s tym vysadzanim Frontinu 😉. Uz lej jeden denne a kolko 0,5mg?

mexico_16
29. sep 2013

@hroska nie a 40mg uz berem 3mes. a Frontin som za tyzden vysadila 2 davky a teraz mam len 0,25mg 😉

hroska
29. sep 2013

@mexico_16 fuuuuuuuuuu,tak to si fakt riadna sex. divoska 😉 😀 😀 Ako to robis? Daj daku radu.....aj ja chceeeeem....... 😀 S tym Frontinom super, gratulujem 🙂 😉

mexico_16
29. sep 2013

@hroska po 22,00 pokracujeme,kedze konik je plny deti 😀 😀 😀 Krasnu nedelu 😵 😵

mariemmka
29. sep 2013

@hroska vieš ja to beriem vlastne kvolu tomu, že som uzkostlivy typ a ked som bola v strese, tak sa mi to srdce vždy rozbuchalo, ale inak mám pulz v norme 🙂 ved ja som ten liek predtým brala len pri stresových situáciach, ale ked sa prejavila tato choroba, tak som citila, že to musim brat denne, takže je to z tej psychiky a ja dufam, že ked mi liek zaberie, inak ja mám Arketis, tak ho budem moct uplne vysadiť, lebo ten paroxetin mi na tu uzkosť zaberie 🙂 mám brat 10mg týžden a potom zvýšiť na 20mg,ale ako som už písala, začala som 1/4 tbl. takže 5mg...

hroska
29. sep 2013

@mexico_16 heeeeeeej to nieeee, teraz ja idem na radu k tebe 😅 tak daj do IP,prosiiiiiim 😉 😀

hroska
29. sep 2013

@mariemmka ahaaaa, tak to je. Ano, ten Seroxat ti na to busenie srdiecka zaberie vyborne, ak to mas z psychiky. Mne sa tiez srdce rychlo rozbuchalo, ked som mala nejaku zatazovu situaciu,ale pod Seroxatom uz veru nie. Naozaj na toto je skvely. Mozno budes potrebovat 30mg to je taka stredna davka, ale nepredbiehajme. Aha, takze mas 20mg tabletky, ano dobre ides po tych 1/4 , teda po tych 5mg. Skus po tych 5 tich dnoch, takze 5 dni tych 5mg, potom zvys na 10mg a zase 5 dni atd. Az kym nedas tych 20 mg.velmi drzim palce 😉

esselte
29. sep 2013

@hroska Cymbaltu užívam okolo 11.30 a potom večer o 21.30,keď som dnes vzala lexaurin, lebo som už nemohla vydržať, hneď som zaspala, potom som vzala Cymbaltu o 11:30 a už sa to stabilizuje.Lekárka mi pred týždňom povedala, že môžem skúsiť zobrať cymbaltu už hneď ráno, keď vstávam.Čo sa týka tých atakov, mávam ich rozdielne, napr. v sobotu som mala až o 10:00 a dnes už o 6.00, pričom večer po oslave som si vzala lexaurin pred spaním spolu a cymbaltou.Lekárka mi povedala, že lieky meniť určite netreba,lebo že je to aj originál lieku a nie je možné, aby mi presne po roku a stále v septembri prestal účinkovať.Mám strach, že sa to všetko začína odznova, môže sa mi to začať úplne odznova, keď užívam už dva roky lieky?Odpovedz mi, čo najrýchlejšie, prosím ťa.

esselte
29. sep 2013

@mexico_16 Lekárka mi to tiež navrhla,zvýšiť dávka sa už nedá, ale aby som ju zobrala hned ráno a nie až na obed dnes som musela užiť aj lexaurin, po ňom som hned zaspala, som aj nejaká unavená

esselte
29. sep 2013

@lilinka111 Ja som si dnes tiež dala lexaurin, lebo to bolo nejaké nezvládnuteľné, no uvidíme, zajtra zavolám lekárke, hoci už ma má asi plné zuby, ale keď ja to potrebujem vedieť, že čo sa deje, ked bolo všetko už ok?Potom načo sú také lieky, čo aj tak máme z nich výkyvyy?

sikea
29. sep 2013

ahojte davno som tu nebola ako sa mate holky ... mne je dnes nejako biedne ale to zato ze som celu noc zurovala teraz som si dala eliceu ale neviem ci som mohla kef som v noci pila....a mozem aj polku neurolu ?

esselte
29. sep 2013

@sikea Neviem ,ja nepijem vôbec, ale asi sú nejaké zlé dni, pretože aj mne je všelijako a už bolo dobre.Kľudne si neurol daj, ved alkohol už neúčinkuje, ja sa bojím piť, lebo lekárka i povedala, že radšej vôbec a ja sa bojím, hoci, ked sa naštvem, tak ba som si jeden dala

esselte
29. sep 2013

Dievčatá, bral tu vôbec niekto cymbaltu, myslím , že som jediná

sikea
29. sep 2013

@esselte ahoj a dakujem za odpoved.....neboj za jeden si mozes kludne dat ja tiez vobec nepijem to som bola oslavit narodky inak som pomaly abstinent ale v noci som to prehnala ... pila som vino striky a aj pivo a teraz ma hrozne boli hlava a mozem si dat neurol aj ked som si dala eliceu?

esselte
29. sep 2013

@sikea Áno, elicea je ad a neurol je benzák, účinkuje rýchlejšie. možno budeš po ňom ospalá, neviem ako naň reaguješ, ale kľudne ho zober.Ináč ja som mala včera tiež narodky.

sikea
29. sep 2013

@esselte ale dam si asi len polku neurolu lebo z celeho by som bola ako opita....inak vsetko najlepsie.....vies ako ma boli hlava a je mi na vracanie fuuuj katastrofalne sa citim 😒

hroska
29. sep 2013

@esselte nepanikar, si na AD,takze do takeho stavu ako si bola pred liecbousa nedostanes, predsalen tie AD ta drzia. To uzivanie o 11,30 a 21,30h sa mi zda uplne postavene na hlavu. Podla mna by si si mala davat davku inak. Chcelo by to 30 mg kapsule,neviem ci si ich vies zohnat. Rano ked vstanes , hned po ranajkach by si si mala dat davku 60+30mg a vecer okolo tej 17h dalsich 30mg. A takto to presne dodrziavat kazdy den. Ak sa neda zohnat davka 30mg, tazko s tym nieco narobis. V zahranici tu 30 mg maju. A zase povedat ti, aby si si davala rano davku 120 mg naraz sa neodvazim, lebo je to uz najvyssia davka, ale najlepsie riesenie je davat si davku 1x denne. Ale evidentne to delenie 2x za den po 60 mg nie je u teba efektivne davkovanie.

hroska
29. sep 2013

@sikea no, no,no 🙄 😝 !!! S tym alkoholom na AD to je sebevrazda. Alkohol je sice stare zname anxiolitikum,ale aj totalny vyvolavac depresie, ta abstinencia ti svedci lepsie 😉 .Ale nechcem moralizovat, ked si das raz za cas jedno, dve pivka, o.k., ale rozhodne nie miesat vino, pivo atd. Neurol si mozes dat aj na Eliceu. A na buduce s tym alkoholom radsej opatrne a hlavne na jesen,zlato 😉

esselte
29. sep 2013

@hroska Dík za povzbudenie, ja som taký strachopud a hned, ked niečo začnem cítiť, tak sa zľaknem a možno preto si to viac vyvolám, čo keby som brala 60 mg hned ráno 60 mg večer?Písala som online aj jednému lekárovi atiež mi odpísal, že lieky určite po roku ešte účinkujú, že nemám na to stále myslieť a ono to prejde, ak by neprechádzalo mám to kombinovať s nejakým iným liekom s okamžitým účinkom.

esselte
29. sep 2013

@sikea Na alkohol musíš dávať bacha, najlepšie je vôbec nepiť, alebo si dať radler, birel alebo niečo také slabučké.Ja nepijem vôbec.Už budeš vedieť, že radšej bez alkoholu,Ja som si ešte na začiatku liečby raz dala na Vianoce 1 pohárik hriatej a bolo mi na druhý den, ako po opici.Na AD radšej nič, držím ti prsty, aby si sa z toho dostala, skús aj magnezium ak máš.

hroska
29. sep 2013

@esselte iny liek s okamzitym ucinkom tak to je vlastne anxiolotikum,teda Neurol, Frontin, Xanax,Lexaurin a pod. Kazdopadne tu prvu davku si davaj hned rano ako vstanes a naranajkujes sa.Co sa tyka druhej davky,nevidim dovod, preco by si si ju mala davat vecer, podla mna druhu davku by si si mala dat na obed, teda okolo tej 12 hod. Vecer ataky nepocitujes,takze je zbytocne davat si davku na vecer a noc. A pripadne na tie prve 3-4dni,kym si zvyknes na novy sposob davkovania si mozes pomoct tym Lexaurinom vtedy,ked citis,ze ide uzkost , resp. na ten vecer a noc, ked pises, ze Lexaurin ta uspava.Drzim palce, nech sa to uz stabilizuje 🙂

lilinka111
29. sep 2013

@esselte no verim ze nám bude dobre

ina22
29. sep 2013

@mariemmka snazim sa dobehnut co som nestihla precitat kym som tu nebola. A vidim ze mas aj ty predpisany Egilok. J a som bola u doktorky kvoli buseniu a dostala som ho tiez ze v pripade busenia uzit jednu tabletku zistili mi sinusovu tachykardiu a este nejaku paroxyzalnu tachykardiu. Ty mas aku tach. ? A ako sa ti to prejavuje? Len v strese ti bucha?

rondicka
29. sep 2013

@hroska ahojky,, tak som bola u dr.. ,,povedlaal,že namiesto poky paroxetinu večer,,si mám dávat ja večer tianeptin 😖 čiže 3x 1,, bože ja som si to začala dávat,,ty kokso a neverím,,že zvýšenie o 1 tabletku,mi ože navodit takéto stavy ,čo mám 😠 😠 😠 .. teraz som musela sadnút za PC,,čo mi tak prišlo tažko,,búšenie,,triaška,,tažké dýchanie a zasa tá hnusná panika,,že asi vyleziem z kože ☹ ☹ ☹ Ako ,,keby som dostala prvý panický atak 😠 bože,,ale som vyklepaná,, a to po 5.rokoch užívania AD...som si už mohla zvyknút 😕 ach,, ja neviem,,čo mám robit,,, ten paroxetin,, mi asi na to fakt viac zaberá..moj záchranca 🙂 🙂 🙂 keby som z neho nebola takmer "frigidka"" 😀 😀 bol by ok.. to snad neni pravda,,že mám tú paniku znova zažívat 😅 asi ma rozdrapí v tejto chvíli,,ako mi je blbo.. musela som si dat frontinu polku,,nech sa ukludím..to je o život tieto stavy,, aspon,,že možem takto popísat tu,,a nie som sama..no,,ale po tolkých rokoch som dúfala,že som ok..no ale tá zmena mi neurobila dobre..jedna tabetka navyše a som celá rozhádzaná..normále som mala 2x1 Tianeptin a večer polku paroxetin..a relatívne super a toto --no des ☹ ☹ ☹ manžel spí,,bože on ani nevie,že tu takto buntoším,nechcem ho budit,chudáčik,,zas by mal stresy zo mna..no ale je to na nič,,takto sama tu sedím,,všade ticho ....

rondicka
29. sep 2013

@esselte ahoj,, no aspon nie som sama,čo hned panikári,,ked ma niečo zabolí alebo mi zostane divne,, ja sa tak prelaknem až sa roztrasiem... 😅o ,,je to hroza.. tieto stavy psychické 😢 😢

rondicka
29. sep 2013

@esselte presne aj ja pocitujem také pálenia,,štípanie a strašná zima mi je..viem,,čo prežívaš,, ja sa trápim ž 5 rokov.. a zdá sa mi ,,že je to večná "choroba",, aj ked to už nie je také intenzívne ako na začiatku,,ale stále je 😢 😢 práve tento týžden som menila liek,,čo som mala na večer-paroxetin za tianeptin..ktorý užívam cca pol roka 2x1,,tak teraz 3x1.. no ale,ako mi prišlo teraz zle..ako prvýkrát.. asi budem pokračovat pekne ako doposiall.. lebo paroxetínové AD--seroxat..paroxetín..atd sú na panické poruchy naj--aspon ,,čo mi dr.. vravela a aj z vlastnej skúsenosti 🙂 žiadne ataky,,nič..vyše 3 rokov.. sem- tam v poslednej dobe,,ale to len preto,,že som všelijako experimentovala s tými liekmi 😠 😠 lebo najradšej by som bola bez nich,,ach a ked to nejde 😔 😔 😢

andy231
30. sep 2013

@rondicka ahoj ty bereš tianeptin coaxil????