Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
9. okt 2013

aha, a teraz beries ten xanax ci uz nie? ... a zaujimave, ze ti to dal dr. , ale ked pomohlo tak dobre , to je predsa hlavne 🙂 😉

lenka00
9. okt 2013

@simka1111 na strankach ma ze 345-500kc/hod. coz mi prijde celkem palka, ale bohuzel jsem nenasla zadnou, co by mela dohody s pojistovnami, hlavne Ti co delaji KBT..to mas super, ze nemusis nic platit..to je fakt super...no, moc se tesim az nam tady budes dela psychoterapii 😉

simka1111
9. okt 2013

@lenka00 tak je to dost velka palka, to je fakt, si neviem predstavit kazdy tyzden tolko platit, 😒 ale skus este pohladat, popytat sa dakoho, urcite daco najdes.. a jasne ze vam tu potom budem robit psychoterapiu 😉

andy231
10. okt 2013

@hroska ahoj chcem sa ťa opýtať ty sa mi zdáš že vieš čo to o tých liekoch 🙂 🙂 🙂 ja beriem ten coaxil nie mesiac aj desať dni celé tri tabletky a do toho ten lexaurin trikrát denne spolu stým coaxilom a neviem mne sa zdá teraz že mi je horšie môže to byť že mám dostať menzes???? proste v hlave sa mi hýbe závraty mám vkuse a furt mi v mysli behajú myšlienky že prehrabne z liekov a takéto veci aj my bolo celkom dobre a teraz mi je divne.také zvieranie v hlavy mám.dnes ma aj nohy bolia nevládzem chodiť.ja už fakt neviem je ten coaxil dobrý???? bože už sa sním trápim od jula ale vieš ako som ti písala vysadila som potom tretiu a naspäť som ju pridávala. tak ja neviem neni to už dlhá doba aby bolo lepšie ja mám také výkyvy denne že mi je niekedy dobre a niekedy zle.hroška poraď mi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

hroska
10. okt 2013

@andy231 ach, no ja som ti hned pisala, ze Coaxil je sice fajn, ale je velmi slabucky a pri vacsine pacientov ho nestaci podavat v monoterapii, ale pridava sa k nejakemu silnejsiemu AD. Kedy mas dostat M? ano aj pred M byvaju velke vykyvy, to poznam z vlastnych skusenosti, vzdy som revala, bola som uzkostlivejsia, napatejsia, nervoznejsia,ustrachanejsia. Ale vacsina AD potom ucinkuje aj na tento predmenstruacny syndrom, takze ked sa ti polepsi celkovo, tak to citis aj na PMS. Od jula je to uz celkom dost a navyse si myslim, ze aj ten Lexaurin ta ako tak drzi,takze bez neho by bolo este horsie. A proste vidim, ze sa trapis,stale sa stazujes a nie je to dobre. Vies, co som citala, tak hlavny ciel je remisia, teda ustup vsetkych priznakov choroby, ale zase je dolezite, aby to netrvalo nekonecne, lebo dlho sa trapit tiez nie je bohvieaka liecba. Myslim, ze ak by ta tvoja liecba bola kvalitna, mala by si byt uz niekde inde, ale ty sa stale trapis.podla mna je ta tvoja liecba slaba, aj ked teda nie som lekar. len trosku je to asi skomplikovane aj tou tvojou citlivostou na lieky. skus zapracovat aj na tom, proste povedz si, ze ked vydrzia ostatni NU, vydrzis aj Ty, lebo ten vysledok ti bude za to stat. samozrejme pokial by si mala nejake alergie,tak take lieky uzivat nemozes, ale take tie bezne NU urcite vydrzis tie 2 tyzdne. Moj nazor je, Coaxil u Teba nepostacuje

andy231
10. okt 2013

@hroska ja som mala dostať menzes dnes ešte som nedostala ale už ma bolí brucho tak určite dostanem a proste tá nestabilita v nohách aj v hlave mi to hompála.tak čo teda mám vydržať do novembra ešte 27 idem ku doktorovi. ja si tiež myslím že asi mi nestačí len ked z tohto som mala stavy šialenstva tak neviem síce som tu čítala že jedna baba brala paroxatin a k tomu dva krát coaxil a zvýšili jej coaxil na trikrát denne a mal stavy ako ja myslela že sa zblázni.tak ja neviem teda fak. ale ja mám pocit že už ani ten lexaurin nezaberá.no uvidím po menzese. ja sa opýtam na tu tvoju alventu

hroska
10. okt 2013

@andy231 27.11. je dost neskoro,ja na tcojom mieste by som sla hned, ved nebudes predsa trpiet. Ano tak kocka to mala ale preto,ze Coaxil jej nestacil, tak priznaky sa vratili, ked soplnila Paroxetin, bolo vsetko zase ok.podla mna stavy nemas z Coaxilu, ale su to priznaky choroby a Coaxil na to proste nestaci. A vies ze aj mna napadla Alventa? 😨 😀 Ma malinko vedlajsich ucinkov, skoro nic necitis, len trosku nevolnost, inak nic a je vyborna aj na uzkostne porcuhy a je velmi ucinna a zabera rychlo, co by sa tebe tiez zislo, lebo sa uz dlho trapis. Andy chod do toho, nemas co stratit, drzim palce. 😉

hroska
10. okt 2013

@mexico_16 heeeeej supeeeeeer! Gratulujem,sikovnica si velka 😉 tak teraz mas 35mg Paroxetin a Frontin uz ziadny? 😕

ellenie
10. okt 2013

ahojte, taktiez som trpela depresiami, brala som antidepresiva pred par rokmi, v tehotenstve som ich vysadila. Pred casom som uz mala take chvile, ze znova do toho spadnem, ale pomohlo mi pozitivne myslenie a knihy ako Tajomstvo - The Secret a Miluj svoj život. Snazim sa nemysliet na hluposti a vstavam s usmevom na tvari, mne to pomohlo 🙂

andy231
10. okt 2013

@hroska no dám tomu ešte do konca mesiaca a vtedy to budem brat celé dva mesiace a uvidím ako bude teda a je možné že berem ten lexaurin a brala som o osmej a stále my v hlave pláva nemá mi tá uzkost prestat nemalo by to byt lepšie.nemohlo mi aj to už prestat učínkovať?????

mexico_16
10. okt 2013

@hroska áno 😉 aj tých 5mg zrobilo svoje 😀

hroska
10. okt 2013

@andy231 ano, Lexaurin je navykove anxiolitikum, pri dlhsom uzivani moze vznikat, na dosiahnutie rovnakeho ucinku,potreba davku zvysit,takze je mozne, ze ta davka ti uz nezabera.ja som to tiez citila pri Frontine,ked som ho brala dlhsie, obycajne mi stacila davka 0,5mg, ale neskor uz mi neucinkovala. Ja som si vtedy pomohla tak, ze som zamenila Frontin za Lexaurin a ten na chvilu zase ucinkoval.ale na toto ta nenahovaram.to boli take moje "zlepsovaky", ked AD nezaberali. Ked mi Alventa zabrala, odvtedy meviem co su benzaky 😉

hroska
10. okt 2013

@mexiko_16 takze citis to, ked si znizila o 5mg?

andy231
11. okt 2013

@hroska keď ja ale žiadne iné benzáky nemám len lexaurin aj to mi povedal doktor že to pekne vysadíme že napíše rozpis nie sama od seba tak vieš ja sa bojím možno to je fakt tým menzesom uvídím vydržím to do konca mesiaca to vlastne budu dva mesiace komplet čo užívam tak chodím všade nemôžem povedať že som doma a plačem lá nestabilita a závraty sú hnusné napríklad ráno mi je dobre 🙂 🙂 proste výkyvy.a ten frontin je slabší ako xanax???

hroska
11. okt 2013

@andy231 Frontin =Xanax=Neurol je to ta ista ucinna latka Alprazolam.ale to ti neriesi problem.... jasne, ty najlepsie vies ako ti je,tak ak sa ti da, vydrz do konca mesiaca a uvidis 😉

andy231
11. okt 2013

@hroska no tak potom mi asi nesadne keď xanax mi nesadol a ja som mala po ňom po vysadení miernu depresiu a ešte väčšiu uzkosť a hlavne že sa predpisuje na úzkosť a to nielen ja ale čo som si čítala diskusie ešte volakedy o xanaxe tam všetko zlé ludia sa sťažovali že je to svinstvo a to vysádzanie až potom som to pochopila ked som to ja vysádzala a nehorázne uzkosti po ňom a závraty tak to je pravda.no ja to vydržím a uvidím potom teda. 🙂 🙂 🙂 🙂 napíšem ti potom vďaka za rady 😉 😉 😉

hroska
11. okt 2013

@andy231 ano ten Lexaurin je pre teba lepsi, lebo je taky jemnejsi, uzivaj zatial ten 😉 . Ak by si sa do konca mesiaca neustalila, chod k dr., skus mu navrhnut ten Venlafaxin, je velmi ucinny a fakt malo NU. Drzim palce 🙂

adnil1927
11. okt 2013

@navstevnik Ahoj, trpela som na tazku depresiu, este uzivam Ad-cka, avsak som nedavno absolvovala antiparazitnu kuru Praziquantelom, mala som parazity na mozgu, teraz v tele uz nic nemam, a chcem sa opytat, ci si uzivala Ad-cka, ci ich mozem zahodit do kosa, alebo postupne vysadit?Dakujem

mariemmka
11. okt 2013

@sandra2308 ahoj, tak to si ma nepotešila, ked aj po 3mesiacoch sa Ti toči hlava 😝 možno naozaj potrebuješ zvyšiť, myslim, že pri PP je max. denná davka až 60mg, tak tých 20mg Ti nemusi stačiť...ja dnes 14.den, ale ešte nie som na celej tabletke ale 15mg. Ty si kedy pocitila zlepšenie ?

esselte
11. okt 2013

@hroska Ahoj, tak zdá sa , že sa to stabilizuje, večer ešte vezmem xanax na noc, ale cez deň mi už stačí cymbalta, tak aspoň myslím, že xanax mi neúčinkuje 24 hodín, ešte mi ho lekárka kázala vziať a potom vysadiť, ale na noc mi nevadí, keď ho vezmem, postupne prestanem Beriem na obed aj spitomin 1 tabletku 10 mg, ale ten začne účinkovať asi až o 2 týždne.

hroska
11. okt 2013

@esselte no supeeeer 😅 😅 , to som rada,tak mozno pomohlo to posunutie Cymbalty hned na rano 😉 😉 😉. Fakt ma to velmi tesi a drz sa aj nadalej 😵 😵 😵

andy231
11. okt 2013

@hroska no budem volať ak sa mi to nezlepší Ďakujem ti ale ja mám pocit že už ani ten lexaurin mi nezaberá dnes mám sucho v ustach vlnenie v hlave nestabilitu stále tak ja neviem 😖 😖 😖

hroska
11. okt 2013

@andy231 no chuda, co s tebou? 😠 ja viem, ked ty sa aj lieky bojis vymenit. 😕 vsak to tu citam furt, ze si nespokojna. 😠 . inak s tym Lexaurinom je to mozne, ze uz tych 1,5mg ti nezabera,lebo je to slabunka davka a dlhsie ju uz beries. 😝 Tak urob ako sme vcera vraveli, daj tomu este do konca mesiaca sancu, ak sa zlepsi, bude dobre, ak nie, sup k dr. a skust sa spytat na tu Alventu. 😉 A ostatne priznaky nemas? len to vlnenie v hlave a nestabilitu? 😨

mata37
11. okt 2013

čaute bojovníčky, no ako sa máte? ja sem nestíham chodiť vôbec, práca, rodina a navyše každý víkend objednávky na pečenie tak mám toho teda akurát tak dosť. Mám sa fajn takže super. Zajtra ak mi vyjde čas, prečítam si, čo ste prispeivali. tak sa držte a majte sa krásne a hlavne bez depiek, lebo je jeseň.... pozor na to.... Pekný víkend Vám prajem. 🙂

andy231
11. okt 2013

@hroska ahoj no ja si tiež začínam myslieť že mi to už pomaly ten lexaurin nezaberá.no ja mám tú nestabilitu, točáky,dnes mi mravčeli ruky,proste taká oblbnutá sa cítim sucho v ustach som mala, a zase som rozmýšlala dnes že ma začne dusiť a taku jemnu depersonalizáciu citim neviem proste to som nemala pred coaxilom.bolo mi celkom fajn a teraz je mi nejak horšie ☹ ☹ ja tam zavolám sestričke a poviem ak to vydržím do vtedy 😉

hroska
12. okt 2013

@andy231 u teba to na PP vyzera....pocuj vobec sa neostychaj, ked ti nie je dobre, tak ti nie je dobre a nemusis sa za to hanbit, po telefone sa taketo stavy nedaju riesit 😠 a uz vobec nie so setrickou. to je jedna vec a druha vec je, ze sa ti to moze nespravnou liecbou zhorsit alebo schronifikovat. ak sa necitis dobre, chod a sadni si do cakrne, dr. ta musi zobrat. vsak keby si mala inu chorobu a bolo by zle, tiez necakas a ides. nemas si co vycitat, je to tvoje pravo ist k dr. kedykolvek, ked sa necitis dobre.

andy231
12. okt 2013

@hroska a čo je to schoronifikovať????? veru pôjdem tam keď bude zle.vieš ja som ešte stále nedostala menzes už som mala dostať v stredu dufam že som neni tehotná 😉 😉 ale dnes mi je na vracanie proste ráno ked vstanem je to ok ani hlava sa mi netočí a ked si dám tie dve tabletky tak za hodinu dve mám aj závraty a je mi horšie.také krče mám dnes no uvidím ak dostanem menzes vieš ja ho mám taký bolestivý že prvý deň mi je strašne tak ked mi skončí menzes a bude zle tak pôjdem tam.posluchnem ťa.

simka1111
12. okt 2013

@andy231 ahoj, schronifikovat znamena, ze cim dlhsie budes cakat, tak tym horsie sa bude choroba liecit, ze to bude take tahave , chronicke :P

simka1111
12. okt 2013

@mary1995 @lenka00 ahojte baby, ako sa mate? co mate noveho ? @hroska sa ani nepytam, lebo viem, ze si uplne ok 😉 ale mozes sa aj ty pridat a nieco napisat, nieco povzbudzujuce 😝 ja tak neutralne , fungujem a to je vsetko . Nastasie nepokoj uz nezazivam , namam take stavy, ze neobsedim, ze ma ide od nekludu roztrhat , uzkosti su take ako kedy, take ze , ci este budem vobc dakedy ok, kedy to bude, ci sa mi to potom nevrati, ci si niekoho dakedy najdem , ako napisem pisomku z anatomie, ci to zvladnem, proste toci sa to stale dokolecka dokola.. Teraz mi napadla pesnicka z detskych cias, ze kolo kolo mlynske... tak tak to asi vyzera s mojimi myslienkami 😠 V utorok mam prvy zapocet z latinciny, tak som sa od rana ucila latincinu, tak mi potom drzte v utorok palce 😉 Zaobedom planujem sa ucit anatomiu , lebo tiez uz sa mi zapocet blizi a je toho strasne velaaaa. ani neviem , ako to zvladnem vsetko........ :P este sa chcem spytat @hroska , ze dakedy si citam aj stare prispevky a som si citala, aj z cias, ked si sa prvykrat liecila :P a sa mi zda, ze to u teba malo trosku iny priebeh, lebo teraz 5 mesiacov bola katastrofa ad nezabrali a potom ked ti dr. nasadila alventu, tak do mesiaca si bola uplne ok .. a ked si vtedy brala paroxetin, tak v podstate rok trvalo kym si bola uplne ok .......... rozmyslam , ako je to mozne.... ty to ako vidis?

hroska
12. okt 2013

@simka 1111 ty si velmi, ale velmi bystra a inteligentna dievcina 😨 a teraz to nemyslim ako lichotku,ale uplne suche , objektivne konstatovanie.....mas v sebe nejaky 6. ci 7. zmysel a hlavne ma to prekvapuje, ze vlastne mas este minimalne zivotne skusenosti a da sa s tebou kecat ako so zrelou, 40 rocnou zenou 😨 a ked budes mat uz tych 40r. tak sa pridem k tebe liecit na involucnu depresiu 😀 😀 Ano, ked som sa liecila 1.krat, tak ten nastup Seroxatu bol rychly,ale uplne remisia trvala dost dlho, teraz na Alvente to bolo fakt dost rychle aj cosa tyka nastupu ten bol prekticky uz v 1. tyzdni, aj co sa tyka remisie. akoje to mozne?? napadli ma rozne moznosti, jedna z nich bola, ze uz som 2.x bola ostrielanejsia, 1.x som blla z toho uplne vyorana,myslela som, ze to je moj koniec, proste zenska sa zblaznila....ako ta Viktorka z babicky 😨 😨 dalsia moznost, ze to bolo liecbou, 1x to boli SSRI a 2. x SNRI. ale nechcem tu zneistovat nikoho, kto uziva SSRI,ved napr. stare TCA su velmi ucinne.vela som citala rozne studie a vychadza to tak, ze naozaj tie SNRI su premakanejsie, aj co do ucinnosti samotnej, aj co do existencie mensich NU. je to aj logicke, lebo neucinkuju len na jeden nurotransmiter, ale ucinkuju vacsinou na 2, pripadne aj 3 neurotransmitery. cize ten ucinok je silnejsi, aj rychlejsi. a prave SNRI sa vyuzivaju, ak v pripadoch, ked uz dvojo SSRI nezabralo,aj pri rekurentnych depresiach, pri tazkych rezistentnych depresiach, pri chronickych depresiach.