Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
30. sep 2016

@mm103 dufam ze je to tak 😬 A nebudem ako hovori moj doktor zapisana v guinesovej knihe rekordov ako prva zblaznena z obycajnej neurozy 😂😂😂😂😂

mm103
30. sep 2016

@domkaaaa tak nejako ako ty to mám aj ja už sa nenutim do ničoho len aj mňa láme ešte ťa úzkosť aj v podobe tých myšlienok....

mm103
30. sep 2016

Inak kočky chcem sa ešte opýtať máte aj vy také stavy že zivate to je asi vedľajší príznak a ako zivnete tak vám oslabnu ruky aj nohy a cítite taky trás? potom nám ako keby hrču v hrdle...

esselte
30. sep 2016

@domkaaaa všetko chce čas musíš vydržať,skus si nájsť nejakú záľubu,niečo,co si robila rada,ja som vymyslala hocičo,aj som luskala orechy,upratovala,piekla,varila,chodilana prechádzky,na telku som sa nevedela sústrediť,vyrabala somveci z papiera,to ma baví,keďže som učiteľka,ucim druhakov,vtedy sommala stvrtakov,stale son hlafala na nete,aby somsi zamestnala myseľ,tvorila,vyzdobovala triedu,musíš sa zamerat na ine a neurolu sa neboj,ja beriem rivotril dlho a neriesim to

bunkovce
30. sep 2016

@elkusik som 5.mesiac po operácii s platničkou a 3 mesiace som mávala závraty strašne začala som uzyvat citalec 10 mg je mi dobre je to s operácie že ten hormón blázni ?dokedy to tak bude?

bunkovce
30. sep 2016

@elkusik som 5.mesiac po operácii s platničkou a 3 mesiace som mávala závraty strašne začala som uzyvat citalec 10 mg je mi dobre je to s operácie že ten hormón blázni ?dokedy to tak bude?
@elkusik

elkusik
30. sep 2016

Ahojte. Vedel by mi niekto povedat kolko mg obsahuje 1 kvapka rivotrilu? Davam si 3 kvapky denne popri zvykani si na AD, len sa obavam zavislosti. AD beriem uz skoro 5 mesiacov a stale si musim pomoct rivotrilom. Ak zaberu AD naplno budem moct zahodit rivotril? Chceli by sme aj 2 druhe dieta, co s rivotrilom nepojde, tak sa chcem spytat cim ste prekonali uzkost ak ucinok AD nebol dostatocny a otehotneli ste?

ariadna08
30. sep 2016

@janka_banka
@kubimatej
@umabell dakujem vam za povzbudive slova, ste velmi zlate. Mne uz bolo tak dobre a teraz toto, cely den sa neviem dat dokopy. Musim verit, ze to zvladnem. Este ma trapi, ze predpisal dr. Duphaston na upravu cyklu a ja som sa v tom strese nespytala ci to mozem uzivat s AD. V pribalovom letaku som citala, ze nema ziaden vplyv na ine lieky, ale pri neziaducich ucinkoch bola spomenuta depresia, tak toto ma zase vystrasilo. Ach zmetkujem ja viem, mala som sa opytat a teraz sa to bojim uzit ☹

domkaaaa
30. sep 2016

Baby stava sa ze vas uzkost dezi cely den? Aj vecer? Mne vecer zvykla prejst 😢 Mize to byt tym ze je pristel bezomna vonku?

ametyst123
30. sep 2016

@bunkovce Ahoj Bunkovce,.... ja len chcem napísať, že Spitomin bol pre mna ako lentilky... vôbec nezaberal... neviem ako Tebe, ale ked pises, že Ti nezaberá, zrejme treba zmeniť za iný benzáč, hoci návykový, napríklad Rivotril skús... ja beriem ten... Spitomin som brala na den aj 6-7 tabliet, ale nepomáhal vobec, ja som ho chcela preto, že je nenávykový, ale nepomohl... tak som prešla na Rivotril, hoci návykový, ale beriem ešte menšie ako minimálne dávky, a pomáha mi, a teraz aj postupne znižujem... a nemám problem so znizovanim... ani žiadne "absťáky" z rýchleho vysadenia, lebo nevysadzujem rýchlo.... dávam si načas... 😉 .... A tak to treba robiť pri všetkých benzáčoch, pomaličky vysadzať, a neprídu žiadne vedlajšie učinky, resp. abstáky, a v pohode sa dajú vysadiť, a takisto to platí aj u adčiek.... hoci nie sú "návykové"... ale vlastne ja osobne by som ich k návykovým zaradila,... kedže ich človek tiež musí vysadzať pomaly..... aby sa nevratili uzkosti, depky, pp...atd.atd.... 😉 . Takže môj názor, ked Spitomin nezaberá, treba zmenu za iný benzodiazepín...resp. anxiolytikum.... 😉

ametyst123
1. okt 2016

@elkusik Ahoj Elkusik, a aké adčka berieš? Pripomen prosím Ta... Inak Ak berieš Rivotril kvapky 2,5mg/ml.... to znamená že jedna kvapka Rivotrilu je 0,1 mg Rivotrilu... Takže ak berieš 3 kvapky denne to znamená že na celý den berieš 0,3 mg Rivotrilu.... to je asi tak ked by si zobrala z tých slabších tablet Rivotrilu, ktoré majú 0,5mg.... tak ako keby si zobrala iba polovičku z jednej tabletky na celý den.... a to je super málo.... Ani sa nečudujem, že Ti nejak ten Rivotril nepomáha velmi, ked ho berieš tak málo.... Ja osobne beriem po polke tabletky na obed a večer, niekedy aj celú tabletku... a to znamená, že beriem 2x denne po 0,25mg.... ako keby 5 kvapiek denne... a to ešte stále som pod minimálnou hranicou.... Takže u kvapiek je z mojich výpočtov minimálna udržiavacia dávka na celý den...... rozdelená do troch dávok a to po 5 kvapiek.... takže 3xdenne po 5 kvapiek.... A Ty ked berieš iba 3 kvapky, a to na celý den iba raz, tak to je super málo... takže sa nemusiš obávať, že by si ho vevysadila, skôr si myslím, že je to len psychika, že si myslíš , že ten Rivo Ti v takej malej dávke zaberá.... ale podla mna vobec nepocitiš rozdiel ak pomaličky Rivotril vysadiš, a to ked budeš postupne napríklad celý mesiac brať každý den len 2 kvapky.... další mesiac iba 1 kvapku.... a potom už nič.... a myslím si, že sa budeš citiť rovnako.... ako keby si Rivo brala alebo nebrala.... Takže skús tie dva -tri mesiace počkať, kým ten Rivotril vysadíš, a potom sa kludne pokúste o babatko.... ok?.... Ale čo sa týka adčiek.... tie máš zatial iba jedne....?... to znamená, že užívaš už 5 mesiacov tie isté adčka?.... a stále Ti nie je lepšie?.... Potom to asi nebudú tie správne adčka..... neviem.... skús napísať , aké berieš, a ako dlho.... či naozaj celých týých 5 mesiacov.... tie isté adčka.... Ale je pravda, že niektoré adčka potrebujú aj 6 mesiacov, kým zaberú.... tak skús napísať.... 😉 Zatial čauky...

mm103
1. okt 2016

Ahojte kočky,no dnešné ráno fujky,zase ten pocit,uzkosti,uz včera večer som cítila,ze to na mňa akosi ide,dala som si neurol a išla spať... ráno zase strach,uzkost... dnes deviaty deň AD... začínam mať strach aby sa to nevracalo späť do starých koľají....😔

domkaaaa
1. okt 2016

@mm103 ja to iste 😢 Idem na 12 ku do prace a tie hnusne myslienky fuj ha ja ich nechcem 😢😢😢 uplne debiliny ze ma nikto nema rad a podobne depresivne debiliny 😢

mm103
1. okt 2016

@domkaaaa ja depku už nemám ale úzkosť áno....A som dneska taká nijaká....

domkaaaa
1. okt 2016

@mm103 ja neviem ci je to depka alebo uzkost ja to neviem rozlisit a podla mna jedno bez druheho ani neexistuje asi 😢 Lebo ked mas uzkost jasne ze nie si stastna a jasne ze nemas chut robit veci ktore ta predtym bavili ved aj ked mas obycajnu chripku sa ti nic nechce 😊

domkaaaa
1. okt 2016

A od rana som bola nervozna aj na ludi 😢 Vsetci v praci mi liezli na nervy ale pokusala som sa to nedat na sebe poznat

mijo53
1. okt 2016

@domkaaaa Keby ťa aj nikto z ľudí nemal rád /čo určite nie je pravda/, ale určite ťa má rád Boh a to takú aká si a na to si stále spomeň, či si veriaca alebo neveriaca

mblazekova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elkusik
1. okt 2016

@ametyst123 Ahoj Ametyst. Momentalne beriem 100 mg zoloft a 1/3 trittico na noc. 100 mg davku beriem zatial 12ty den, zvysovala som ju zo 75 mg, lebo to mi nepostacovalo, bola som uzkostna niekolkokrat za den a mala som problem ist vonku s dietatom alebo na nakup, lebo som sa bala, ze uzkost prerastie az tak, ze budem pre okolie zle reagovat. Zacinala som na 25 mg a postupne som isla vyssie a po 2 mesiacoch na zolofte mi lekarka dala trittico, takze preto to trva 5 mesiacov. Pri 75 mg davke zoloftu som si davala 6-7 kavpiek za den. Teraz pri 100 mg davke mi postacuju ako som pisala 3 kvapky Rivotrilu na jeden den. Myslim, ze este 100 mg davka potrebuje nejaky cas, aby som sa citila ok. Vcera ked som pisala, ma prepadli hrozne myslienky, ze co ked budem mat abstinencne priznaky pri vysadzovani Rivotrilu a ze to nezvladnem a cely den bol katastrofa, lebo sa objavil zase strach ist s uzkostou medzi ludi. Vecer som zistila, ze som 4 dni pred menzesom a k zlemu dnu prispel PMS. Zoloft mam ako najlepsiu volbu pre tehotenstvo. Podla mojej lekarky je sertralin vhodny pocas tehotenstva a zoloft je vraj najcistejsi liek so sertalinovou molekulou, preto ma aj dost vysoky doplatok. Lekarka o tuzbe po dietatku vie a preto som chcela byt nastavena na liek, ktory je ok, ak by sa to nahodou podarilo.

mm103
1. okt 2016

@elkusik prosím ťa môžem sa ťa opýtať po akom čase ti dr zvyšovala dávku?ja mám deviaty deň AD...A dnes sa cítim na figu zase Veru....mám 20 mg paretinu... tiež túžim po dieťatku...to som ti asi hovorila...

elkusik
1. okt 2016

@mm103 Vacsinou to bolo po 3-4 tyzdnoch, ako som chodievala na kontrolu. Ta moja tam casto nie je, lebo chodi na seminare, tak som to musela takto vydrzat. A mozem sa opytat ci tebe hovorili o liekoch, ktore mozes uzivat pocas tehu alebo chces vysadit AD a potom byt tehotna?

mm103
1. okt 2016

@elkusik najskôr mám predstavu vysadiť ad a potom byť tehotná keby sa mi to tak do budúceho roka podarilo bola by som šťastná 😔 len či to tak bude keď dnes deviaty deň a zase cítim zhoršenie....

elkusik
1. okt 2016

@mm103 tak to drzim palce, mne sa to bez AD nepodari, mna tlaci hlavne vek a aj prve tehu som mala so zoloftom a maly je v poriadku, tak sa potrebujem dostat do pohody, nech ma strach neparalyzuje.

mm103
1. okt 2016

@elkusik ďakujem ti krásne... strašne verím...ja budem mať o tri roky tridsať a rada by som dovtedy porodila druhé....

mm103
1. okt 2016

@elkusik a aj tebe držím palceky nech všetko vyjde podľa tvojich predstáv...

ametyst123
1. okt 2016

@elkusik Ahojky Elkusik, takže už rozumiem prečo máš nižšie dávky Rivotrilu...a ked Ti postačujú 3 kvapky, je to ok, ... 😉 . Inak ja si osobne myslím, že trochu nechaj tým adčkam čas nech zaučinkujú v tej dávke ako máš teraz, to chce proste čas.... minimum 1 mesiac... ja osobne by som aspon mesiac počkala... a potom keby som citila, že adčka zabrali, tak by som si začala dávať dve kvapky Riva na den.... a to by som brala takto celý 1 mesiac, resp. dovtedy, kým by som citila, že to zvládam aj s dvoma kvapkami,... a potom, keby to bolo ok, by som zase o kvapku znižila........a tak podla mna za také dva-tri možno 4 mesiace sa Ti podarí vysadiť Rivo... Ty sama ale musiš citiť, že sa citiš dobre, netreba to siliť,.... ale pekne pomaličky to zvládneš uplne bez abstákov, neboj sa a nemaj strach, dá sa to.... a okrem toho berieš naozaj minimálne dávky... takže nemaj fakt strach, či to zvládneš... podarí sa Ti to ...uvidíš... 😉 😉 😉 . A s tým PMS a zhoršením stavu treba fakt počítať, aj mne sa to zhoršuje pred a aj počas menzesu, ale potom to prejde a zase som ok.... Takže na to sa len treba psychicky pripraviť, že teraz prídu horšie dni, ale vydržím to, nebudem si plánovať väčšie aktivity, iba také čo sa dajú zvládnuť, a bude to v pohode.... Vydržala som to doteraz, vydržím aj ďalej.... 😉 ... skús si takto hovoriť.... a ono to pôjde.... Ja som si osobne pomohla, ked ma bolel teraz tieto dni,ked mám menzes, zalúdok, Pancreolanom... pomohol mi s trávením... a občas aj Ibalgin... ale ten sa nesmie počas tehotenstva používať.... (aspon ja tak viem....že Ibalgin velmi škodí...... a preto som sa počas tehotenstva, tomuto lieku max. vyhýbala....), ale myslím, že Paralen sa môže počas tehu brať... To len tak naokraj....Tak držím palčeky, nech sa Ti splní Tvoje prianie, a všetko zvládneš v pohode,..... 😉 😵

domkaaaa
2. okt 2016

Baby ja mam strasne myslienky prejdu? .... Uplne ma trapia ze nie som dostatocne pekna pre mojho frajera uplne na neho ziarlim som jak stihacka uplne mi siblo to moze byt tou hormonalnou zmeniu? A som na neho zla 😢😢

mm103
2. okt 2016

Dnes desiaty deň a ja cítim krok späť, myšlienky idú do útlmu vždy si poviem že je to len skrytá úzkosť....ale stále nedokážem mať radosť zo života...ako keby som nič vo vnútri necítila... úzkosť,obavy... kočky čakať ešte? Myslíte že ešte treba vyčkať?bojím sa že už nikdy nebudem taká ako predtým...😔

mijo53
2. okt 2016

@domkaaaa každá žena je pekná, sú len muži bez fantázie , prečo by si nebola pekná, si na obraz Boží stvorená a vonkajšia krása nie je všetko, krása je v srdci,

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 ja dnes to iste trapia ma sibnute myslienky ale doslova ze robim nasim len strach ked ma takto vidia ze ma priatel nelubi a podobne debiliny ... A mam triasku palenie celeho tela a uplna uplna uzkost nic nerobim na nic sa sustredit len na tebto stav sa sustredit 😢 A to som cakala ze uz bude lepsie ale asi edte len teraz sa stare ad vyplavili ...