Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 ake mas myslienky?

mijo53
2. okt 2016

@ametyst123 ja počas menštruácie strašné, ale strašné bolesti a nervy ani nehovorím, v škole som zaspala normálne na hodine, celú hodinu som spala, ale triedny vedel, že mám silné bolesti, v práci má veľmi bolelo brucho, tak som išla za kolegyňou, manželkou gynekológa, či nemá nejakú tabletku a ona ma ťahá za sebou a ponúka mi pohárik alkoholu. Hovorím jej, že tabletku potrebujem, ona sa smeje, že to je tabletka na menzes, že jej manžel nikdy nedovolí tabletku, len pohárik alkoholu, aby sa rozprúdila krv a uvoľnili kŕče, odtiekla krv a ozaj pomohlo, ale fľaša s teplou vodou na brucho, tiež na rozprúdenie krvi, skúste dievčatá, možno Vám pomôže, mne áno , 1 štamperliček neuškodí počas menzesu

mblazekova
2. okt 2016

@domkaaaa teraz žiadne a keď tie blbé ako že život nemá zmysel a najlepšie to ukončiť ale vždy si poviem že je to len úzkosť a tá prejde...

domkaaaa
2. okt 2016

@mblazekova a ako casto mavas tie myslienky? Aj cely den? Od coho ti presli

mblazekova
2. okt 2016

@domkaaaa nie iba keď začnem myslieť na tou blbou chorobou a prešli z AD

domkaaaa
2. okt 2016

@mblazekova kolko ich beries? Mozem mat este tie myslienky tyzden po nasadeni Ad?

domkaaaa
2. okt 2016

@mblazekova aku si mala diagnozu

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa kolky deň máš? musíme asi čakať ten mesiac aspoň...

domkaaaa
2. okt 2016

Tusim siedmy ... Len mne sa chce stale plakat aj ked si dam neurol 0,25 😢 Za uplne deviliny ... Ty placlivost nemas?@mm103

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa je to len týždeň neboj bude to dobré skús myslieť na niečo iné...ak sa dá.....rozpravaj s rodičmi...

esselte
2. okt 2016

Baby,viem,že je veľmi ťažké prekonať tie hnusne stavy,ale skúste aj prechádzky,dnes je nadherne,tteba ist niekam von,aj slnko dodava melatonin a serotonin,co nam chyba,ja dnes idem s manželom šoférovať,dala son sa na kondičné jazdy,už som ich skoncily,mám z toho ešte zmiešané pocity,ako yto pôjde,nesoferovala son 18 rokov,ale teraz to potrebujem a chcem sa to naučiť,mám aj strach,ale musím to prekonať,ale aspoň nemyslim na paniku

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 neda 😢 Vobec citim sa zle .. Co dnes robis?

domkaaaa
2. okt 2016

@esselte snazim sa velmi ale mam chut utekat do nemocky nech ma hospitalizuju moc to nezvladam neviem co niektora mala niekedy taketo hnusne stavy ako ja 😢

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa mám tu dnes svokru a snažím sa odpočívať ja teraz stále vyhľadávam spoločnosť..A včera v práci si to ako zvládla?ak ti je naozaj tak na nič tak skús odskočiť do nemocnice dajú ti niečo lepšie na upokojenie a asi možno treba vymeniť aj neurol pokiaľ ti robí ešte horšie...

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 vies co skor mi 0,25 nepomaha asi je to slaba davka ... Kks aj ja vyhladavam ale nechce sa mi s nikym ani rozpravat hroza stav moze to takto previehat baby poradte prosim som zufala

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 vcera v praci bolo perfektne a vecer ma prepadli tie hnusne myslienky krore ma dodnes drzia

mm103
2. okt 2016

A keby si skúsila ešte pol tablety?

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 myslis coho? Mas stav aj na nevydrzanie? Ja mam asi deprediu alebo tak silnu uzkost ze to az mozne neni

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa asi silnú úzkosť ja už také stavy nemám,ale mala som...pol tablety neuroly ešte..

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa vidíš včera v práci si na to nemyslela a bolo to super skús to aj dnes...vyjdi von s kamošmi či. .

domkaaaa
2. okt 2016

Akurat idem len dnes nemam na ni naladu 😏

umabell
2. okt 2016

@domkaaaa po tisíc krat 0,25mg neurolu môžu deti!!! Daj si aj 3 krat denne jasne ze neucinkjje ja neviem Domi ale uz ma hnevas... Precitaj si pribalovy leták!! To musis aspo 2 az 3 krat denne

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa ale máš len si choď vyvetrať hlavu bude ti dobre...

domkaaaa
2. okt 2016

@umabell umka zajtraidem predpisat 0,5 doktorovi ... Umka mala si taketo myslienky coti otravovali zivot? Nie len osmrti seba a maleho ale ze som neni pekna a ze ma nikto nema rad najma frajer ... To bude sposobene tymi nasimi problemami asi 😢

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 bolo lepsiem😊 A ako som prisla domov zasa zle 😏 Ty ako dnes ??? Aj sa ti polepsilo?

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa no vidíš😉 mne bolo dnes v celku ok lustila som potom krížovky... skús si aj ty kúpiť alebo čítaj knižku počúvaj hudbu čokoľvek...

domkaaaa
2. okt 2016

@mm103 nato sa ja vooobec neviem teraz sustredit mysel mi uteka vselikadial ... To je hned prvy zbak kedy viem ze sa mi polepsi ze sa dokazem sustredit ...

mm103
2. okt 2016

@domkaaaa ja keď mi bolo zle tak som si išla vždy ľahnúť..

ametyst123
2. okt 2016

@domkaaaa Ahoj Domka, chcem Ti napísať, že si začala brať iné adčka, berieš ich, ako píšeš 7. deň, takže Ti ešte ani nemali šancu zabrať, a popri začínaní s novými adčkami tu každý píše, aj ja, že treba, ak máš tieto zlé pocity, myšlienky a uzkosti brať istý čas, aspon mesiac aj benzáč, či sa Ti to páči alebo nie... pretože ak nechceš brať benzáč, teda napríklad Ty máš Neurol, ak ho nechceš teda brať, iba tú mini mini dávočku 0,25mg.... 😔 tak sa potom naozaj nečuduj a nediv, že Ti je zle,.... 😔 .... Ja neviem, prečo si fakt nepozrieš príbalový letáčik v tom Neurole, a neprečítaš si, čo sa tam píše.... ved tolkokrát,čo si tu už písala, za ten čas si si mohla prečítať príbalový letáčik už aspon 10 krát.... 😵 😕 ..... alebo si ho prečítaj na googli... ja, ked dačo chcem vedieť, surfujem po nete, a všetko čo chcem, tak sa aj dozviem, tak skús si sama pozistovať, kolko toho Neurolu môžeš brať.... Inak, ako Ti lekárka predpísala Neurol, ako často a kolko ho máš brať?... Lebo neverím, že ked už si tolkokrát menila adčka, a tolko krát Ti už bývalo zle, že Ti dala takú slabú dávku Neurolu..... nechápem.... a okrem toho, neverím, že máš brať len jednu tabletku 0,25mg na celý deň !.... Šak každý,alebo teda skoro každý na tomto fore už vie, kto tu číta príspevky, že benzáče učinkujú iba maximálne 3 až 4 hodiny.... a potom čo?..... už nič?..... Ja osobne beriem Rivotril, a ked som ho začinala brať, strasne velmi som sa bála ho brať, či mi veríš ,alebo nie, ale manžel ked videl, ako trpím, a je mi furt zle, tak mi povedal, že prečo si ten liek nedám, ked mi ho lekárka predpísala.... Tak som zobrala.....ale bolo mi stále zle,... a moj muž mi povedal, nech si zoberiem ešte aj druhú polovičku tabletky.... a tak ma presvedčil, a tak som skúsila, a predstav si, čuduj sa svete,.... 😵 😅 zaúčinkovalo.... a pritom lekárka mi hovorila, že môžem brať aj celú tabletku trikrát denne..... ale ja som ju na začiatku nechcela počúvať, lebo som sa fakt bála.... ale po tejto skúsenosti, že mi už po celej tabletke nebolo zle, a bola to neskutočná úľava, som si povedala, že trpieť nebudem, a že musim aj fungovať popri deťoch a tak, takže som brala lieky už normálne.... a bolo to omnoho lepšie, ako bez benzáču.... iba som zbytočne trpela.... 😔 ..... Potom ked adčka zaučinkujú, benzáč postupne vysadiš....tak sa ničoho neboj, a ber lieky normálne, prosím Ta.... lebo Tvoj stav očividne nezvládaš bez benzáču.... aspon mne osobne to tak pripadá, kedže Ti je stále zle, stále sa zle citiš, a stále máš také myšlienky, ako máš.... Inak, a čo Tvoja psychologička na to, že máš tak nízku mienku o sebe samej, toto nerieši s Tebou ? Mala by si jej o tom porozprávať, že sa citiš tak, ako sa citiš, a preberte to spolu.... a časom pochopíš, že máš svoju hodnotu, a si taký istý človek, ako my, ostatní, (tak ako som to pochopila aj ja.... 😉 😵 😵 )... más nížke sebavedomie, ale dá sa to zmeniť, viem to, a okrem toho Ti chcem ešte napísať, že ak si myslíš, že Tvoj priatel Ta nemá rád, lebo si podla seba, nie najsuperkrajšia na svete... 😕 tak Ti poviem jedno, že Tvoj priateľ by s Tebou nebol, ani by s Tebou nezačal chodiť, keby si sa mu nepáčila, a ak budeš nanho príliš tlačiť, lebo neveriš samej sebe, že si pre neho tá pravá, tak ho môžeš nakoniec sama vytlačiť aj zo svojho života. Tak to nerob, nebud, ako píšeš, stihačka, lebo Tvoj priatel Ta má naozaj rád, a je s Tebou, a takýmto správaním si ho len od seba Ty sama odplašíš....a odoženieš od seba preč.... a toto chceš?.... Silne pochybujem..... 😔 Tak ho ľúb a ver mu, a dufam, že začneš mať rada aj samú seba, presne takú, aká si, bez pretvárky, a bez pozlátka, nauč sa mať rada samú seba, lebo ak nemáme radi seba, ako môžeme ľúbiť iných ?.... (Aj Boh nám povedal, že máme milovať blížneho svojho, ako seba samého ! To je uplne a najvyššie prikazanie, aké nám Boh dal... je pred všetkými ostatnými prikazaniami....a je v tom velký kus pravdy,.... pretože tak máme milovať svojich bliznych, ako seba samých, ale ked nemilujeme seba, ako máme milovať ostatných?.... Takže ak sami seba nemáme v láske, nepáči sa nam to, akí sme, tak ako sa nám môžu páčiť iní? No nemôžu, a potom sa bojíme, aby sme ich nestratili, lebo čo ak nás nemajú radi, kedže ani my seba nemáme radi?..... No dufam, že chápeš prečo som Ti toto všetko napísala, lebo sa Ti fakt snažím pomôcť, ako aj iné dievčence, a ešte dodám jednu vec, hoci viem, že zase to bude siahodlhý príspevok, že nespoliehaj sa len na adčka, a čisto len na lieky, Ty musiš konečne začať pracovať sama na sebe,... pokial toto nezačneš robiť, ak sa Ty sama nebudeš snažiť o zmenu seba a svojho života k lepšiemu, ale nemyslím materiálny svet,.... tak možno skúsiť dalšie a dalšie adčka a ani jedny Ti nesadnú.... a prečo?... lebo si v hlave sama pomyslíš, "A, zase dalsie adčka, určite mi nepomôžu...."... a sme doma.... Tak skús tomu začať veriť, a skús "oblbnúť" a prekabátiť svoj mozog, a začni aj ten zivot brať pozitívne, nie negatívne..... a ja Ty silno silno držím palce, nech sa Ti to podarí,.... 😉 😉 😉 . Drž sa moja..... 😵 . Cauky....

domkaaaa
2. okt 2016

@ametyst123 dakujem moja zlata ❤️😍 Ja sa snazim ale zasa mam pocit ze ma to prevalcovalo 😢 Nemam chut s nikym sa bavit ... A ano neurol mi dokonca ani nepredpisal!!! Moj doktor .... Povedal nech pridem ked bude zle tak zajtra utekam predpisat neurol ale 0,25 a poviem mu ze ho budem brat 3 krat ci sa mu to paci ci nie ... Ja som taketo nizke sebavedomie nikdy nemala ja neviem co sa stalo kks doslova som jak troska ... Aj to sa moze upravit terapiou a adeckami? Zajtra idem aj psychologicke