Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

deborah1
6. mar 2009

Miss,áno-PP,ale myslím,že to mám spojené aj s depresiou,aspoň teraz,keď som nebrala lieky.Aké si brala lieky tie dvoje pred tým?Ja som brala Seroxat,bol úplne v pohode,i keď zo začiatku,kým zabral,som bola troska-ale to mohlo byť tou samotnou poruchou.Mne 1.panický záchvat trval asi 2 hodiny 😨 slabá a trasúca som "behala" po meste v domnení,že umieram /lebo pred tým som nejaký čas mávala už také náznaky-závrate,strach,tras-a v Zdravovede som si hľadala,čo mi môže byť,tak som si vydedukovala svoju diagnózu/-moja turistika skončila na pohotovosti,kde mi pichli diazepam.Potom,keď mi dr.predpísala lieky,som ich ešte asi týždeň nebrala,lebo som sa b ála nežiad.účinkov,a potom keď som ich začala brať,kým zabrali,čo bolo asi 3 týždne,som iba ležala a každý deň chodila na Diazepam.injekciu-po tej mi bolo na chvíľu lepšie,inak som sa cítila na zbláznenie.Potom mi nejako zo dňa na deň bolo dobre a čím ďalej lepšie..len je fakt,že som tiež priberala,ale aspoň mi chutilo už jesť 😀
Dnes som si dala 1.polku Sertralinu,snáď sa mi stav prechodne nezhorší 😅
Ty už si v pohode bez liekov?Nepotrebuješ ich?Ja som 3 mesiace a už to poznám na sebe 😖,že lieky potrebujem.

miss
6. mar 2009

deborah- ja som brala predtým Paroxetin -uplne mi "zabil" vsetky nervy v tele, hororve sny, vysadila som, potom mi dala Moclobedin, ten mal na mna utlmujuci ucinok a dostala som z neho taký zivot ako v "hmle" a depresiu, po vysadeni som bola opat vesela, na panicku poruchu je velmi tazko nasadit lieky, kedze panikari nie su klasicky depresivny ludia, potom mi dala Serlift po 2 mesiacoch som uz bola uplne v pohode, praca, vsetko som zvladala az na ten spanok, nikdy som nespala dlhsie ako 5 hodin, proste sa nedalo a to som brala zabijak hypnogen k tomu. V tehu som lieky nebrala, na cas poporode sa mipanika stratila, ale ja som mala stresy tak sa mi vratila v plnej miere k leikom som s anevratila prave z toho dovodu, ze teraz si nemozem dovolit pri malom aby som prebdela celu noc, bez spanku je to desne 😒 V pohode nie som, su lepsie dni a su horsie dni, niekedy paradoxne zvladnem aj 7 hodinovu cestu v buse, ci po 3 hodinach spanku celodennu makacku a niekedy kedy by som mala byt teoreticky v pohode udrie to, v rade na poste..a tak ved to poznas...ale zaciatky pp boli tazke vobec som nemohla jest, prehltat po tých liekoch mi apson ostala chut na jedlo, teraz uz taka prirodzena 😎 Najviac ma trapi presne ta slabost o ktorej pises, ale zistila som, ze to treba len rozchodit, nie prist domov a lahnut si to je to najhrosie na pp aj divne myslienky z toho, chodit vela medzi ludi a tak, bojovat s nou.

kubaka
6. mar 2009

arleta - nemáme auto, takže neřídím, ale pozornost mně nikdy neovlivňoval - navíc jsem ho nejvíc používala právě před spaním, když jsem se nemohla uklidnit. Myslím, že toto píšou na všechny uklidňující léky jako alibi. Možná to na někoho funguje útlumově, mě Novo Passit akorát vrátil do normálu. Jsou to jen hlavně bylinky, žádný chemický oblbovák jako diazepam - po něm jsem málem spadla se schodů 😒

mimka54
6. mar 2009

baby je tu niektora z vas taka, ze ma znizenu funkciu stitnej zlazy a lieci sa na depresiu?

andy.a
6. mar 2009

podľa môjho prieskumu u pac.je na PP na 1.mieste Cipralex,2.venlafaxínové preparáty/Efecitn,Alventa,Velafax/ a až potom SSRI-najmä paroxetín/Seroxat/,potom sertralin/napr.Serlift,Asentra,Zoloft-originál../,potom citalopram/originál Seropram,generiká Citalec,Citalopram,Citalon a pod../,aj fluoxetín/Magrilan,Hapilux,Deprenon,kt.sa už nevyrába../

Cymbaltu alebo Ixel nikto neberie?? :: 😕 😉

hemi
6. mar 2009

Ten efectin , počula som o ňom , že je dobrá . Má s tím niekto skúsenosti?
Andy , prosím ťa : v čom sa líši seroxat od efectinu?
ďakujem

andy.a
6. mar 2009

http://www.psychologia.sk/forum/read.php?id=268430

Hemi,Seroxat je serotonínové /SSRI/ AD
Efectin je serotínovo-noradrenergné AD/SNRI/,teda duálne AD,ovplyvňuje aj serotonínová aj noradrenergný systém 😉

opakovane som to tu písala 😔 😝

andy.a
6. mar 2009

http://www.psychologia.sk/forum/themes.php?foru...
aj tu sú nejaké diskusie o depresii 😝 🙂

anymac
6. mar 2009

ahojte dievčatá, som rada že ste sa ozvali.Mslím že mi to psychicky pomáha tak ako aj ostatným, že viem, že nie som jediná na tomto svete ktorá ma depky a sú tu ľudia ktorí mi chcú pomôcť 😉

anymac
7. mar 2009

sarinkam zvláštne že aj u teba prišla depka po druhom dieťati, hovorili mi že je to dosť nezvyčajné, údajne to prichádza už pri prvom, ale ja som druhé rodila cisarákom a vraj je tu 6 x vačšie riziko vzniku pop.depky ako u normálneho porodu, tak neviem.

miss
7. mar 2009

Neviem baby, ale ja mam pocit, ze to suvisi aj so stavmi hormonov v tele..ja osobne ked dostanem menstruaciu nemam panicke ataky, skor pred...stitnu zlazu mam v poriadku, ale su este aj ine hormony v tele, napr. take nadoblicky produkuju tiez atd..atd...

hemi
7. mar 2009

Toto počasie naozaj veľmi pôsobí na ľudí 😢
Veru ide jar. V lete sa všetko zmení. 🙂

deborah1
7. mar 2009

Hemi,máš pravdu ☹ .Aj ja som dnes ako to počasie,som z toho nešťastná. ☹

mikike
7. mar 2009

hemi to pocasie vazne uz je horor 😠 ja v lete sa tak dobre citim, nikdy mi nie je zle, uz mi velmi chyba slniecko 😖 v tomto pocasi neviem vyjst ani do zahrady,tak nam ostanu len vitaminy a AD.. 😔

kubaka
7. mar 2009

miss - to je fakt - mě se Citalecem upravil i předmenstruační syndrom. měla jsem hrozné stavy a po AD to přešlo.

Aspoň že se můžeme opřít o ty léky , že mikike 😝 Když slunce nesvítí a doma nás štvou. Já mám navíc zánět dutin, bolí mě celý obličej, chlap mě moc nezastane, takže je mi fakt hej 😢

miss
7. mar 2009

kubaka - vazne? no psychika dokaze divy 😉

Inak baby chcela som s aopýtat ci nemate niekedy take problemy, ze s abojite, ze Vam nieco vazne je dokonca nastupi aj priznaky a aj tak sa nic nezisti, ja mam pocit, ze ta panika tie divne stavy vplyvaju u mna aj na strach o zdravie 😒 😒 😒

deborah1
8. mar 2009

Baby,tuším sme všetky nejaké zdepkované 😖 🙄

Miss,myslíš tak,že si myslíš,že máš nejakú vážnu chorobu a stále ti to nedá pokoja?Ja keď som ochorela na PP som mala asi pol roka zvýšenú teplotu do 37,5 a aj iné príznaky PP-všetko mi to zapadalo do jednej vážnej diagnózy,dlho som sa bála,neustále sa mi tento strach vtieral a zvieral ma.Po liečbe príznaky ustúpili,iba tá teplota dlho bola zvýšená /hlavne cez deň,večer klesla/.Časom sa upravila. 🙂 Ale dosť dlho,hlavne zo začiatku,mi hlavne tento strach vyvolával paniku,bol to taký začarovaný kruh-zo psychiky zvýš.teplota-z teploty zlá psychika.A ešte raz,to bolo asi rok pred tým sko som ochorela na PP /no zrejme už vtedy mi to začínalo/,som na jedno oko videla rozmazane-niekde som počula,že to býva pri vysokom tlaku,tak som si ho doma merala tým zápestným tlakomerom /kt.je na prd/,mala som tam také čísla,že 170,veľmi som sa bála,že ma porazí,mávala som triašky,jedla som kadečo na zníženie tlaku..Bola som u psychiatr.,dala mi nejaké lieky /už si nepamatám aké/ a časom sa zrak upravil.Ale to som ešte chcela,že keď mi psychiatr. alebo obvodná merala tlak,mala som úplne normál-120/70-80,takže aˇz časom som usúdila,že to bolo zo psychiky /čítala som niekde,že to môže byť pri depresiách/Lieky som prestala brať,keď mi bolo dobre,aj psychiatr.som prestala chodiť...a asi o rok som sa vrátila s panickým atakom 😅 Vtedy neviem,z čoho som to mala,ale je možné,že z diéty-za 2 a pol mesiaca som zhodila 10kg,možno to bolo na telo záťaž,neviem..
Miss,možno by si mala zase brať lieky 😕 ,neviem,no nikedy tie psychic.problémy sa objavujú tak rafinovane.Ja viem,vtedy si mala problémy so spánkom ☹ ,to by sa nedalo nejako upraviť?Spýtaj sa andy,neviem 🙄

miss
8. mar 2009

deborah- ale ja si to stale snazim hovorit, ze mi nic nie je, al eten strach je casto silnejsi ako ja 😒 ja viem, asi by som sa mala vratit k AD, ale zatial s tým stale bojujem 😝, mam vseliake priznaky, tlak v krku uz hladam uzliny ci su ok, potom ma pichne pod rebrom a zas dumem, pri ponahlani sa spotim a uz rozmyslam ci nemam zvysenu teplotu a tak dookola, proste tie divné priznaky su strasne silne, ale v podstate vsetko je super popisane v knihach od Mudr. Praška inak odporucam kazdemu, kto trpi pp, precitat si jeho knihy, presne popisuje chod tela a co sa deje pri pp a neurastenii, citam teraz od neho knihu chronick aunava a trochu to pomaha, ked sa tam clovek najde, ze treba s tým jednoducho bojovat 😠 😎 co ine..nam ostava a Ty ako sa mavas? Inak k tej teplote...na strednej skole mi zistili, ze mam "bezne" 37,6 -u doktora vzdy 😅 nevedela som o tom, potom som mala taku maniu merat si teplotu viackrat denne a ako pises ku veceru normalna, pri trosku fyzickej zatazi zvysena, dali mi ATB, mala som leukocyty 10, po ATB som mala teplotu 35,6 😅 😀 😝 takze fakt neviem ci tam bola nejaka skryta infekcia o ktorej som nevedela, alebo nieco ine, kazdopadne potom mi zacala taka ta nehorazna unava a pridali sa dalsie veci, PP som dostala po 20tke

deborah1
8. mar 2009

Miss,presne viem,o čom píšeš.Aj ja poznám takú hypochondriu 😅 .Mňa to vedelo držať v úzkosti celé dni,bolo to veĺmi unavujúce,chvíľami som si hovorila,nič mi nie je,ale chvíľami ma to dovádzalo až k panike-vlastne môj 1.panický atak bol spojený s tým,žeˇči už neumieram na tú chorobu 😲 Vtedy sme ešte nemali internet,tak som študovala Zdravovedu a všetko čo sa dalo.Ja som aj dr. o tom hovorila,ona sa ma postupne,ako som brala lieky,na kontrolách pýtala,či sa už menej pozorujem,a naozaj,po čase som sa prestala pozorovať,vpodstate aj príznaky mizli,ako som brala lieky.Miss,radšej začni znova brať lieky,to je ozaj taký začarovaný kruh-kopa všelijakých telesných príznakov z PP,potom človek sa nad tým zamýšla,je v úzkosti a tak dokola 🙄 😢 Ja som aj čítala,že aj pichanie a bolesti v rôznych častiach tela môžu byť psychického rázu,aj kadečo.
Ja už 3.deň beriem Sertralin.Vôbec mi nechutí jesť,je mi zle-ale nemyslím,že to je z tehu,lebo 1.trim.keď mi bolo zle,tak mi aj chutilo jesť,teraz ale pociťujem úzkosť.Neviem,či to je z liekov alebo zo psychiky..A stále som ťažkopádna a len sa tak vláčim hore-dole.Ale verím,že lieky mi zaberú,a zase začnem kvitnúť,lebo už som z toho nešťastná,aká som teraz ☹

kubaka
8. mar 2009

miss - přečetla jsem si dialog s deborou - taky si myslím, že máš nejvyšší čas zase brát AD. Tohle je úplně autosugesce - vsugeruješ si chorobu do té míry, že pak opravdu máš ty příznaky. Je to fakt začarovaný kruh. tímhle zrovna netrpím, ale znám to.

K té teplotě u deprese: já taky měla první čtyři měsíce zvýšenou teplotu, ale právě vždy večer mi vylezla na 37,2, pokaždé stejně a nic víc. Já jsem měla trochu jiný problém , zatím ho nikdo nezmínil. Ještě než zabraly AD, byla jsem v takovém vnitřním tlaku, excitaci nebo tenci (nebo jak to kdo nazývá), pohádali jsme se s mužem, který mě nedržel, naopak ještě se odtahoval a a se slovy "s tebou se tady nedá žít" znechuceně odešel z bytu a byl pryč až do noci a já zá zůstala s šestiletým synem doma sama a jen jsem ležela a brečela a už jsem fakt cítila, že jsem na dně, že to nejde vydržet. Ta vnitřní "bolest" byla tak šílená, k nevydržení, že jsem pojala neodolatelno chuť si ublížit. Popadla jsem zavírátko z teploměru, rozlomila ho a pořezala si důkladně hřbet ruky nad zápěstím. je to až divné, ale s těmi vnějšími zraněními najednou jakoby vyprchala ta vnitřní neviditelná bolest, byla najednou fyzická, která se dala ošetřit, pofoukat, zmírnit - jakoby ventil, metamorfoza té neviditělné. (prý to má logiku, říkala terapeutka, když jsem jí to líčila)
Pak mi došlo, jak si ubližuju, a že mi žádný člověk nestojí za to, abych na sebe byla zlá a že i bez toho chlapa můžu být a nikdy nebudu sama, protože mám sebe sama a i kdyby mě nikdo nemiloval, sama sebe budu a musím mít ráda vždycky. A musím se mít ráda, za všech okolností... To byla změť, co mi vířila hlavou během půl hodiny. A stalo se něco neuvěřitelného: popadla mě radost, úleva, klesla mi teplota, udělala jsem si kafe a najednou si užívala ten pocit, že mohu být sama a taky šťastná a že se budu o sebe starat, hýčkat se a klidně si může chlap jít a já budu se synem sama. Jakoby moje rozcupované neohraničené a nejasné JÁ jakousi "implozí" dostalo znovu tvar, ale přeskládaný, nový a mnohem funkčnější. Od té doby jako bych se odpoutala od muže, ale i od všeho okolo a hleděla si hlavně sama sebe a bylo mi čím dál líp. Samozřejmě jsme spolu zůstali a máme druhého kluka (on zpětně taky přiznal, že to všechno zvoral, protože se cítil bezmocně), ale ta moje změna mi už zůstala.
To teda nemyslím jako návod 😅 propána, ale jako další příklad toho, co všechno ta psychika dokáže, fakt rafinované...A taky že je dobré kombinovat AD s terapií - depky mají hluboké, hluboké kořeny - až v dětství, naprogramováním atd atd.

konečně mě nebolí dutiny, tak jsem se rozepsala . hi hi hi
😵

andy.a
8. mar 2009

dievčence,držte sa 🙂 😉 ide jar,konečne je dnes slnečné počasie,tak snáď sa vám všetkým uľaví 😉

veru,kočky,tie nepríjemné rôzne telesné pocity,aj zvýšené sledovanie každého pichnutia,zabolenia v tele atď..to patrí k príznakom depresie 😒 varí sa tomu hyperautoobservácia 😅

Kubaka-ten vnútorný tlak to je tzv.vnútorné napätie,intrapsychická tenzia..excitácia je niečo iné..a tie sklony k sebaubližovaniu si už viacej nemala ?? 😕 a ostala ti tam jazva na tej ruke ?? 😕
takýmto veciam treba venovať dosť pozornosť..človek vlastne upozorňuje na to,že mu niečo je..troška podobné sú demonštratívne samovraž.pokusy..takže by som to nebrala na ľahkú váhu 😔 to je vždy na liečbu,event.aj na hospitalizáciu ☹
u teba to bolo vtedy len také jednorázové skratové jednanie,že ?? 😕 teda dúfam 😕 😔

Miss,tiež si myslím,že by bolo vhodné nasadiť liečbu 😉

Deborah,to môžu byť prechodné nežiadúce účinky pri užívaní toho Sertralinu 😕 drž sa,ono to čoskoro prejde abudeš sa cíti lepšie..účinok je až tak za 10-14 dní u Sertralinu ,ako u koho 😕

Kubaka,na PMS-predmenštr.syndr.a problémy pri MS je lepší fluoxetín/napr.Magrilan..originál bol Prozac/,ako citalopram 🙂 😉 ale keď ti zaberá aj ten,tak je to OK 😉

kubaka
8. mar 2009

andy. a- jasně, 🙂 bylo to v roce 2003 a jen jednou a jako vyústění toho itnraps..co píšeš tlaku. Byl to zkrat a už tyto tendence nemám. Tehdy jsem se nějak odrazila ode dna a už to bylo jen lepší. Uvažovala jsem i nad tím, jestli jsem chtěla demonstrovat něco okolí, ale já tu ruku nikomu pod oči nestrkala, neměla jsem potřebu to ukazovat - I manžel si všiml až za dva dny, co to mám . Spíš se něco přeskládalo jakoby ve mě . Jizvy mi nezůstaly - naštěstí to bylo kusem plastu, takže to nebylo moc hluboké. I psychiatr mrkl , sice nic neříkal, ale zval mě častěji. On je takový kliďas...Teď už se mám naopak moc ráda na to, abych se ruinovala - jakkoliv.

Nepovažuje se také deprese svým způsobem za agresivitu obrácenou proti sobě? Nebo tak nějak? Tehdy jsem to nechtěla slyšet, protože mi to znělo jako že za to můžu, a to člověk v depresi nechce slyšet - ale jak to prosím tě je?

A jednu otázku konkrétní mám: je možné, že když jsem myslím měla vlastně od dětství sklony k lehkým depresím - bezdůvodnou neschopnost mít radost, cítit, celkový pokles energie i elánu atd atd.a pak zase bezdůvodnou radost a energii (ale není to maniodeprese!) - že není vyloučeno, že na této malé dávce 10 mg (čehokoliv, te'd zrovna Citalec) by bylo dobré - vhodné - nebo alespoň neškodné být opravdu dlouhodobě? Je možné, že bych se časem zase začala vracet "dolů" přestože jsem dávno změnila žebříček hodnot a relativně vyřešila traumata z dětství (matka narcistní hysterka se vším zlým co k tomu patří,léta se už nestýkáme...) Takže si myslím, že mám už na čem pevně stát, přeci jen to byla reaktivní deprese - ne endogenní.
Doktor mi na toto zatím neodpověděl. 🤐 Někdy je až moc kliďas 😕

Ale jinak jsem už dávno stabilizovaná, v pohodě - po porodu byl trochu propad, ale císařský řez, hormony + ty mé sklony. Funguju jako ďábel 😅
Na to PMS zabral Citalec spíš mimochodem - jako vedlejší účinek 😉 - ale je fakt, že jsem se i změnila, tak asi vše dokopy.

fuj - u nás v Praze je pořád hnusně - vy máte sluníčko?? Ale mě je i tak líp, nebolí mě obličej - jupí 😵

anymac
8. mar 2009

chcela som sa podeliť o skúsenosti pri šoférovaní, už 10 rokov šoférujem pod AD a nemám nijaké problémy pri ňom, teda nič som nespozorovala.Pre miss mám pocit , že by bolo najlepšie začať užívať AD, od MUDR. Praška čítam knihy sú fakt dobré - oplatí sa to.Poznám aj tie pocity, že sa bránim liekov hlavne keď som si nedávno musela zvýšiť dávky cipralexu, dlho mi to trvá, kým sa k takémuto kkroku odhodlám. Určite na vzniku depresie sú hormonálne zmeny, veď sa som toho jasný dôkaz, depka sa mi veľmi zhoršila po operácii vaječníkov, prišiel vlastne prechod aj keď užívam HRT.

deborah1
8. mar 2009

Anymac,to ťa obdivujem,že v pohode šoféruješ,a vlastne každého kto šoféruje,obdivujem 😵 ,lebo ja by som si vôbec netrúfla.Všetci by chceli,aby som si urobila vodičák,ale ja si to neviem predstaviť,často som prispatá,by som sa bála,či niekoho nezrazím alebo nenabúram 😖 😅
Andy,chcela by som sa ťa spýtať-navadí,keď nsi dávam Guajacuran aj každý deň?Dr.mi ho predpísala podľa potreby-v 1.trim.som si ho dala sem-tam,asi 5-krát,no teraz aj každý deň,občas aj 2-krát za deň.Viem,že sa v tehu môže,ale už začínam mať výčitky,či to nepreháňam. 😕

anymac
8. mar 2009

kubaka chcem sa opýtať passit je homeopatikum? a ako účinkuje? Mne najlepšie zaberá Rivotril kvapky už pri nízkych dávkach napr. 3 kvp., ale skúsila by som aj passit ak by mi zabral

andy.a
8. mar 2009

Deborah,Gujacuran je voľnepredajný liek,myslím,že sa nič nestane,ked si ho dáš aj častejšie,už si v 2.trimestri..a užívajú ho aj škôlkari 😉 😝

Novopassit je bylinkový sirup na ukľudnenie,tiež viac.menej určený pre deti..je to slabučké..teraz je ešte aj Passedan sirup,ten je dosť podobný 😉
Anymac,Novopassit nie je hopeopatikum..hometatiká sú zasa iná kapitola..napr.Sedatiff a pod..mrkni na nete,nemám s nimi veľmi skúsenosti.. a pac.tiež neboli nadšní z homeopatík 😅 😝

ale je to indi-vindi,niekomu stačí bylinkový liek..resp.aj placebo..

mali sme pac.vo veľmi zlom stave,ktorým super zabralo podanie napr.injekcie Thiaminu/vitamín B1/.. 😝 😀 stačilo im povedať,že je to vynikajúci liek na ukľudenie..sú určité typy,ktorým to vždy zaberie 😝
ale to bolo písané iba na okraj..nikoho konkrétneho v tejto diskusii som nemyslela 😉 🙂

andy.a
8. mar 2009

ach jáj,zasa preklepy..že hometatiká .. 😕 😝 😀 homeopatiká som myslela 😉

miss
8. mar 2009

deborah - ja viem, asi sa na to znovu dam, ja sa trosku aj desim 😕 pretoze ja mam hrozne silnu psychiku /vo vela veciach/ napr. nasla som si znamienko /idem s nim na kontrolu/ samozrejme prepadl ama panika, lebo je nove, ze co ak nieco...zase nastupil katastroficky scenar do takej miery ze 2 dni som si pozorovala uzliny na tele a teraz si predstav, ze ma ti euzlin yozaj rozboleli a vyhodil sa mi aj herpes...proste psychika je carodejka a teraz mam opat nad tým rozmyslat, hrozne psychicky ma to nici, keby som vedela spat pri AD nevaham ani na sekundu. Nechutenstvo na zaciatku brania AD je presla som si tým...no potom Ti bude chuti velmi 😅 😅 😅 ja som tak potom nabrala 7 kil ale jedla som od rana do vecra mozno aj vdaka pohodicke, ktoru mi lieky nastolili.

miss
8. mar 2009

kubaka - ano viem, ze teplota ma suvis so psychikou uz som tak aj skoncila na pohotovosti vsugerovala som si zapal slepeho creva, teplota 37,6, smaozrejme nic mi nenasli 😅 dokonca som podstupila niekolko dnovy rtg s kontrastnou latkou 😒

kubaka
8. mar 2009

anymac - andy odpověděla. Když přišla deprese, tak žádné bylinky ani homeopatika nezabrala - zkoušela jsem i ten Sédatif = všechno slabé kafe. Na někoho ale fakt může fungovat to placebo, jak píše Andy.
No, to ráda slyším, že je Passit slaboučký - u mě se tvářili i v těhotenství, jako že nic moc (jediné, co jsem si dala, když jsem nemohla spát)- tak to muhu občas dát i dětem, ne?

miss - 😒 to je fakt síla, nezávidím ti to ☹