Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dzio2
18. jún 2009

sonoio ahojky more dokaze cloveka strasne nabyt energiou zavidim ti ale tak zdravo 😀 takze je to pravda?s ocinom to mi je luto ☹ dnes unas fuka vypadla kabelovka 😠 nemam naco cumiet piste baby

martule20
18. jún 2009

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím a po dloooouhé době se taky hlásím do party 🙂 Nestíhám to tu dočítat,
zase jste doho nabrebtaly mraky 😀 Já mám novinku - po pětiměsíčním sama se sebou jsem konečně
nasadila Deprex a je mi fajn!!!! 😉 Asi jsem se tomu bránila zbytečně, měla jsem teď už pocit, že ať
dělám co dělám, v pohodě se prostě necítím a AD mi hodně pomáhají, i když je beru teprve tři týdny,
takže teď někdy asi teprva nastoupil účinek. Ale mám problém.... chuť na sex obrovská, ale i kdybych
se na hlavu stavěla, prostě nedosáhnu vyvrcholení 😝 Nemáte některá prosím nějakou radu? Doktorka
mi říkala, že se to pak dělá tak, že se prostě naplánuje sexík třeba na neděli 😀 a prášky se v sobotu a
neděli nevezmou... Ale bojím se, aby mi ta psychika zase nezahabrovala... Každopádně nejsem z těch,
kdo by si dokázal vybrat jestli orgasmus nebo klidné nervy 😀 😀 😀 Obojí je pro mě stejně důležité 😀

kubaka
18. jún 2009

martule - jo, to vlastně psala i Andy - stačí dvakrát nevzít a hned je schopnost orgasmu zpátky. Když se berou AD už pár měsíců, tak tohle vysazení mozek ani nepozná. ha ha - vybrat si co se důležitější -u mě teda lehce převažují ty klidné nervy , bez nich by tu nic nefungovalo. Takže sex je prostě trochu ochuzený... 😝 Priority mái každý jinak nastavený.
Hlavně, že ti je dobře 🙂 🙂

do Pandičky asi půjdu..

andy.a
20. jún 2009

dievčatá,čo už nemáte depresie ?? 😕 😕 😅
želám vám to,ale nejako málo sem píšete 😕

Dzio,ty si tam mala nejaké problém s vyplácaním materského,či niečo pracovné..skús napísať kočke s nickom gapa,v rubrike Paragrafy 😝 určite ti poradí 🙂 😉

mimka54
20. jún 2009

no ja som dnes hotova z toho pocasia ☹ ☹ ☹

megy
21. jún 2009

ahoj holk,y hlásím se tady a je mi hrozně. Dva dny jsem pořádně nejedla, je mi neustále na zvracení, mám velké pracovní problémy, ze kterých je mi ještě hůř, ačkoliv jem i myslela, že jsou dávno vyřešené . nevím, co dělat. Nemám žádného kamaráda, ktrerý by mi poradil, jen mamku a sestru, se kterou se moc nevídám a s mamkou máme velké problémy - vždy se pohádáme. Potřebuju pomoct

andy.a
21. jún 2009

Ahoj,Megy,tak napíš sem,čo budem vedieť poradím,aj iné kočky poradia 😉

megy
21. jún 2009

rok jsem se snažila zachránit manželství - zbytečně - 5.6 jsem si vyzvedla rozsudek o rozvodu, od prosince loňského roku jsem měla konflikt s kolegyní - řekla jsem o ní něco né moc nevábného - že vleze kdekomu do postele a jiní za ní pracují - byla to reakce na fakt, že jsem se dozvěděla, že je těhotná a že od prosince do ledna měla značnou absenci - vlastně i únor, ruply mi prostě nerv, protože já byla ta, která ji neustále zastupovala.Totéž jsem řekla i před svými kolegyněmi a jednou bývalou kolegyní, která pracuje na jiném pracivišti( věřila jsem ji ) a ona zřejmě roznesla i toto mezi své kolegyně. No a co se nestalo - vše se tato dotyčná dozvěděla a míto toho, abychom si to vyříkali mezi sebou, tak to řeší oficiální stížností, že prý jsem ji lezla do dokumentace a že využívám hesla v počítači pro tyto účely a že roztrubuju po odděleních, tuto zkutečnost - což není pravda. Když se to dozvěděla, tak zamnou přiletěla, řvala na mě i to, co jsem vůbec nevěděla, což jsem ji taky řekla, ale marně. Před čekárnou lidí, že se chovám jako prase, že doufá, že jsem se poučila a podobně. Po měsící co se to stalo napsala oficiální stížnost, na kterou se mám nyní vyjádřit. Když jsem se jí tenkrtá omluvila, nepřijala to. Myslela jsem si, že je to vše vyřešené - ona se nebaví, já taky ne a teď tohle. Bojím se, dnes jsem dokonce volala na linku důvěry - je mi mizerně, brečím, už mám strach ze strachu, nejsem schopna fungovat, přetvařovat se . Nejsem taková mrcha, jen jsem chtěla, aby si holka uvědomila, to co vidí ostatní. 😔

andy.a
21. jún 2009

Megy:
1.rozviedla si sa-máš aj deti a bývajú s tebou ?? 😕 to si neposmínala..

2.píšeš,že tá kolegyňa, okolo ktorej je také halé,je tehotná..to znamená,že by už mala ísť na MD a budeš mať pokoj od nej-aspoň tak som to pochopila,nie ?? 😕 ostatné kolegyne sú teraz tiež proti tebe,ale hádam,keď tam nebude tá tehotná,bude to lepšie 😕
..na tú sťažnosť sa vyjadri,naôíš tam pravdu,ako to bolo..

3.pokiaľ sa to nedá do poriadku a budeš sa stále cítiť hrozne,doporučujem návštevu psychologa..alebo si aspoň kúp v lekárni nejakú slabunké sedatíva,po ktorých nebudeš utlmená/napr.Gujacuran,Elenium a pod./,resp.nejaké bylinkové-Persen Forte alebo homeopatikum Sedatiff PC..tie bylinkové ale sú naozaj slabučké 😕 v lekárni ti určite doporučia aj niečo iné,je teraz toho veľa na trhu,ani ja nemám prehľad,stále sú nejaké novinky,čo sú voľnepredajné 😝
a kúp si ešte Magnesium a Ginkgo-na únavu a poruchy pozornosti 😕

Samozrejme,nedá sa spoliehať len na tie lieky,ale keď budeš pokojnejšia,lepšie to všetko budeš zvládať 😕

ak ak je to naozaj veľmi zlé,tak samozrejme neotáľať s návštevou psychiatra,aby sa nasadili nejaké AD..možno by ti stačili z tých slabších Coaxil..to môže aj obvoďák napísať 😕 😝

Držím ti palce,Megy,opatruj sa 😉 🙂 a neboj,časom sa vždy všetko utrasie 😝 😅 😕

andy.a
21. jún 2009

Megy,teraz nie som si istá,či si už písala do tejto témy alebo si mi písala IP-čky ?? 😕 😅

megy
21. jún 2009

myslím, že jsem ti psala, děti jsme neměli - potratila jsem, ona šla na potrat, proto to tak vyústilo 😔 kolegyně v práci ji v tu dobu absence taky tak nesnášeli, mě prostě z toho všeho ruply nervy - nějak jsemto sepsala, ale i tak se hrozně bojím. Kdyby šlo o poškození zdraví nebo tak, tak bych to chápala. \v ženském kolektivu to je vždy hodně těžké - už vím, proč mám ráda chlapy 😅 😔

dzio2
21. jún 2009

ahojky ako ?kde ste?andy pisala som jej poradila mi ona je velmi zlata pisala som jej IP andy ako sa mas?babky fakt malo pisete je vsetko ok? mimka aj ja citim to pocasie musime vydrzat 😉 Megy andy ma pravdu budem aj ja ti drzat palce zelam vela sil ja celkom ok babo tiez ok len sa mi zhorsila astma 😠 babky piste uz mi je fakt smutno 😢

andy.a
21. jún 2009

Dzio,drž sa,však rodíš o nejaký ten mesiac plus mínus,nie ?? 😕 😝

my po starom,stále je niekto chorý,buď jedno dieťa alebo druhé,alebo obe+ ešte ja nachladnutá 😕 😅 ale pracujem 😝 😀 musí niekto zarábať 😔 😝

Megy,to je žiaľ, ženský kolektív 😔 😝 😠 s tým nič nenarobíš 😕 keby si človek mohol nájsť niečo iné,ale doba je taká,že je rád,že má robotu 😔
to je teda hlúpe-že ona potratila-je mi jej síce ľúto,ale kebyže nepotratí,tak už teraz vlastne by bola na MD a určite by si mala v práci väčší kľud 😒
no,na tebe sa vlastne zviezli aj tie ostatné kolegyne,ty si bola akoby obetný baránok,aspoň som to tak pochopila 😕 😕 😖

takže pre teba platí,čo som písala vyššie,každý človek znáša stres a záťaž inak,niekto to hodí za hlavu,niekto ide ďalej a niekto trpí 😔 ak sa cítiš zle,tak potom platí bod 3. z toho môjho príspevku vyššie 😕
želám veľa síl,aby si to zvládla 😉 🙂

hemi
22. jún 2009

Ahojte kočky.
Mám 10 deň cipralex + trittico na noc a novú psychiatričku. Zatiaľ to ide. Určite lepšie ako pri to Zolofte ☹ ( nechápem ako som to mohla vydržať - to nespanie). Teraz zaľahnem a spím do rána len s trittico.
Občas Vám sem napíšem. Meggy - aj ja som robila v ženskom kolektíve a to je fakt nie moc dobré. Ak sa ti dá , skús popri tom hľadať niečo na nete - nikdy nevieš.

Ahoj Kubaka , Kejka , dzio , martinka , sonio..... a andy

Pekný deň 🙂

Hemi

kejka
22. jún 2009

Holky ahojjjjjjjjjjjjjjjjj

Moc vás všechny zdravím,hlásím,že jsme všichni ok.Až na to pitomý počasí jsme v pohodě.
Oslavili jsme narozky jedničky-24let.Ufffffffffff,děti stárnou a my mládneme. 🙂 🙂
Hemi konečně jsi se ozvala.Je supr,že spíš,však to potřebuješ. 🙂
Dzio držím všechny palce,co máme doma.
Megy zdravím tě. 🙂
Omlouvám se,že nedočítám,jdu nandavat žrádýlko.
Myslím na vás všechny-Marti,Kubaka,Sonoio,Andy a další kočky,at je jen dobře. 😉
Hmmmmm,tak mladej právě vylil vodu z hrnku-maluje vodovkama na koberec,suprrrrrr,jdu drbat.Mě z něj asi jebne. 😀 😀 😝

kubaka
22. jún 2009

hemi - to je paráda - byla jsi akční - tak ještě pár dní a fakt to bude o moc lepší. Mě ten citalopram vždycky začala účinkovat do tří týdnů - změna byla cítit podstatně. tak dej vědět, jak se to u tebe vyvíjí. To je úleva, když se člověk vyspí¨,co?
My dneska zrovna měli rušnou noc - malý projevuje svůj negativismus nejspíš i v noci - probudí se, sedí se zavřeným a očima, fňuká Néééé a nenechá na sebe šáhnout, nechce pít, jen poplakává 😒 Pak si milostivě nechal dá láhev s mlíkem, vypil a usnul u mámy v náručí. Jenže mě tak okopává, že se s ním moc nevyspím

Megy - s ženskýma, zvlášť těma slepičózníma typama je to vždycky hrůza. Taky jsem to zažila, přeřadili mě do jiného oddělení, kde byly holkdy bezva. Taky mě tyto konflikty hrozně drtí a leží v hlavě, nepracuje se mi v tom dobře.
Ale jak píše Andy - mám taky tu zkušenost, že jakmile jsem začala brát AD, byla jsem tak v pohodě, že mě ani tyto věci už nerozhodily. Když je člověku dobře, nepřipouští si spoustu věcí a bere je s nadhledem a hlavně s nadhledem vyřeší a urovná. Pak už se to dá naučit i bez AD. Prvořadé je dát dohromady svůj duševní stav. A začít znovu s čistým stolem... 🙂

jinak vás všechny holky zdravím - teď mám plnou hlavu kupování autíčka(do týdne už snad budu jezdit) a vybírání autosedačky - musím se zorientovat, takže jsem moc nechodím. Vy taky moc ne - což znamená, že je vám líp či dobře a to je to hlavní . Pa pa

dzio2
24. jún 2009

ahojky hlasim sa zatialnerodime 😀 mame sa ok 😉 sme v pohode a vy?

dzio2
24. jún 2009

martule mas krasne fotky a nadhernu dcerku 😉

mercy
25. jún 2009

Tak, som tu a žiaľ nutne potrebujem pomoc 😒 Môj starší syn má 3 roky, mladší tri mesiace. Pred prvým pôrodom som sa liečila na panickú poruchu, brala som seroxat, po prvom pôrode som asi tri mesiace po dostala strašné depky a strachy, myšlienky na samovraždu...Malý musel ísť na umelé mlieko a ja znovu na seroxat.Pritom celé tehu som bola bez liekov a v pohode.Teraz je to tu znova, ale mne je malého tak ľúto, tak krásne to svoje mliečko papá 😢Problém je,že už tretiu noc nespím.Po pôrode mi zostal aj vysoký tlak, neviem, či ho AD ešte nezvyšujú...Ak sem niektorá zablúdite,alebo Andy. skúste mi dať prsím aspoň radu, či ísť už na lieky-lebo strachy zatiaľ nemám,alebo čakať, či nezačnem zázračne spať,alebo čo mám robiť....

zuzkafuny
25. jún 2009

Ahojte babuľky 😵
Ako sa máte??? Som tu dlho nebola... Dáko sa mi nechce... Ale keď bude kus viac času, tak si vás prečítam dozadu, aby som vedela, čo nové...
Páááá

sonoio
25. jún 2009

ahojte baby,ja som ok,nic nove 😝 😝 len mam toho dost vela 😉 dufam,ze aj vy 😉 dzio,tak kedy to budeeee???hlavne,ze si ok 😅 😉 Mercy 😒 - mrzi ma,ze ti je tak hrozne...ako je to s tou nespavostou? skus nejake caje..kupel,nic nepomaha??a cez den sa potom ako citis..unavena,alebo si v pohode)nezaspis ani cez den??skus zajst za lekarom,a v kazdom pripade najst alternativu,a ak nezaspis ani dalsie noci,asi by som to s tym "bdenim" neprehanala...a ak AD budu jedinou moznostou..nic sa neda robit.. ☹

dzio2
25. jún 2009

mercy skus napisat ANDY IP URCITE TI PORADI moj nazor je ze urcite chranit materske mlieko ale ty musis vediet do akej miery to zvladas na nakolko to obmrdzuje tvoj sukromny zivot je vela moznosti len najst tu spravnu ja som taka blba ze trpim bez liekov ale trapim sa dobrovolne ☹ viem co je to nespat takze ta uplne chapem drzim palce mne teraz pomaha hodne medovka ale to zalezi ako si natom ako si natom psych tak pa 😉

andy.a
25. jún 2009

ahojte 🙂 😎 😎

žiaľ,tiež mám toho veľa,takže sem nestíham moc chodiť 😕 😔

ale na IP odpisujem,aj tebe,Mercy,som odpísala 😕 😕 🙂
pri kojení môžeš brať Sertralín,úplne bez problémov,a AD serotonínové TK určite nezvyšujú 😕 😕 😕 to skôr duálne 😝
a keď potrebuješ čisto len niečo na spanie,tak by som sa popýtala v lekárni na nejaké homeopatiká,resp.bylinkové preparáty,ktoré sa môžu aj pri dojčení 😉 😕 je ich veľa.. stále pribúdajú,aj lekári strácajú prehľad 😕 😅 😝

tak zatiaľ vsjo,až by boli nejaké otázky ,rada zodpoviem,ale nateraz sa lúčim 😎 😎 😎

páčko,majte sa krásne a nech ste "nedepresívne" 😝 😀 😀 😅 😵

veronkaj
26. jún 2009

ako sa dá zvládnuť depresia bez liekov????

v poslednom čase chytám depresiu, ale skôr už zo všetkého, z celého života, z toho čo všetko musím, a z toho že v podstate žiadne vyhliadky do budúcna v nejakom šťastnejšom zmysle.

😝

sasilinka
26. jún 2009

Poradte mi, prosim, pri vysazovani Espritalu mi je zle, vysazovala jsem po 14 dnech, 15 mg, 7,5 mg, 3 mg, 0. Porad to slo, ale pri uplnem vysazeni je to hodne neprijemne. Poradi te mi ? Dekuji moc.

kubaka
26. jún 2009

ještě zpomalit,
Otázka je, jak dlouho jsi ho brala - čím déle, tím déle se musí pomalinku vysazovat - několik týdnů i měsíců! Prudké vysazení dělá takovéhle nepříjemnosti.
Potom proč ho vysazuješ, zda z důvodu vyléčení lnebo přecházení na jiné AD? Pokud je ti zle, tak to může být i známka, že ještě na vysazení není čas (můj případ, bylo mi příšerně, takže jsem dostala místo Espritalu šetrnější Citalc a když zabral, bylo zase dobře.)

kejka
26. jún 2009

Ahoj holky po delší době
Jsem okejjjjjj.
Sasilinko beru Esprital cca půl roku,už jsem vysazovala,byla na čtvrtce před dvěma měsícci-nic mi nebylo,ale dr.mi řekl,že mám brát ještě půlku,že je to brzo a tělo si tak rychle nezvykne na látku co je v AD,když jí najednou nemá.Takže jsem poslechla,páč se nechci vrátit zpátky do stavu,ve kterým jsem byla-neměla jsem depky,ale potřebovala jsem přibrat.Beru půlku na noc.Takže jak píše Kubaka,tak bys asi měla ještě nějakou dobu počkat a pak fakt pomalu vysazovat.Mě Esprital vysloveně sedí.
Jinak vás všechny moc zdravím.Andy,Hemi,Marti,Kubaku,Sonoio,Dzio-tobě už se to každým dnem blíží kočko. 🙂 a ostatní holky. 🙂
Veronkaj,tak to ti neporadím.............myslím,že dr.by byl asi namístě. 😉 😉
Užijte si krásný víkend.
V pondělí vezu zvíře k mámě a opět budu celý týden lenošit.Jupíííííí. 😀

wobludka
26. jún 2009

Zdravím 🙂
veronikaj - proč chceš zvládat depresy bez léků? Když máš zlomenou nohu, tak si taky necháš dát sádru, ne? Ne všechny psychické nemoci a poruchy se léčí léky, ale někdy jsou nezbytné. Záleží na příčině. Pokud je tento stav vyvolaný nejakým spouštěčem - stresovou situací, tak je základem léčby psychoterapie a bez léků se obejdeš, případně jsou podávány jako stabilizátory, je-li příčinou chemické změny v mozku, obejdeš se bez léků jen těžko (ano, i zápal plic se dá bez antibiotik přežít, ale průběh bude mnohem horší a vleklejší).
sasilnko, ono záleží, jak dlouho jsi ho brala předtím a zda už jsi byla stabilizovaná - pokud ho vysazuješ na začátku léčby, tak se nedivím, že je Ti zle, pokud jsi už byla stabilizovaná, chtělo by to vysazovat pomaleji nebo je na vysazování prostě ještě brzy. Pokud vysazovat musíš, nahraď ho ve spolupráci s dr. jiným vhodným lékem.

i já bych měla malý dotaz 😉 zřejmě nás na přelomu léta a podzimu nemine ivf - v CAR mi řekli, že u pacientek s AD mívají někdy problém s celkovou anestezií. Setkala jste se s tím některá? Nerada bych cítila, jak se mi šťourají v břiše 😝 beru jen základní dávku 15 mg.

veronkaj
26. jún 2009

u mňa spúšťač depky je život a jeho životné situácie, poznáte nech robíte čo robíte akokolvek dobre, nič sa k lepšiemu neobracá a proste už potom si človek povie, že už má toho viac ako dosť a taký život snád už nemá ani zmysel

wobludka
26. jún 2009

kdepak Veroniko, život není spouštěč 😉 máš depku jako prase a měla by jsi zajít k doktorovi. Budeš až překvapená, jak se Ti uleví a najednou problémy nebudou konec světa, ale budeš je řešit s lehkostí sobě vlastní 😉