Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

adnil1927
25. máj 2014

@kachita davam si persen, to je bilinny preparat, ja uz nechcem ziadnu chemiu, ale v najhorsom pripade mam este lexaurin.

kachita
25. máj 2014

taky lexaurin by sami zisiel

norikk
25. máj 2014

anketova otazka. co je pricinou vasej depresie? ako dlho ste sa odhodlavali zajst za odbornikom? co vas nakoniec presvedcilo ist?

kachita
25. máj 2014

@norikk Mna presvedcilo ist to utrpenie, ked uz clovek nevedel ako zit, velky ubytok na vahe a pud sebazachovy.

anina63
25. máj 2014

@norikk Ahoj 🙂 odpoved-priveľa stresu,veľký pocit zodpovednosti,strach o blízkych.....naguľatilo sa toho toľko,až jedného dna sa tá guľa rozbila 😀 po týždni depresii ktoré neprechádzali prišiel na rad odborník 😎 Neboj sa zájsť za dr. čím skôr,tým lepšie. A ako píše @kachita,pud sebazáchovy.Presne vystihnuté......

aninika
25. máj 2014

U mňa bola príčinou nerovnováha medzi telom, mysľou a dušou. Keď som to ešte nevedela, tak "príčinou" podľa mňa bolo tehotenstvo. K odborníkovi som sa odhodlávala niekoľko mesiacov. Presvedčilo ma, keď som už dlhší čas nebola schopná fungovať sama, robiť bežné činnosti, niekam ísť a podobne.

kachita
25. máj 2014

@aninika Ja to vnimam tak, ze stale ma to hadze do nejakych uzkosti v stresovom obdobi a ze vlastne som sa stale este nenaucila to hlavne a preto ma zivot takto skusa. Clovek, ked mu je dobre, prestava pracovat na sebe a sklzne do povodneho stereoptypu. Mozog sa dokaze zmenit, ale je to pracne.

norikk
25. máj 2014

@anina63 nemozem....kuk v skupine som to gnes pisala.....ale dhystam sa, az ked bude po vsetkom

anina63
25. máj 2014

@norikk viem veľmi dobre na čo myslíš,ale nemaj obavy.......ver mi a čítala som

norikk
25. máj 2014

@anina63 dnes bol hrozny hrozny den

anina63
25. máj 2014

@norikk dnes bol hrozný....no zajtra to tak vôbec nemusíš vidieť čierne. 😎

mirulka147
26. máj 2014

@norikk ahoj mne to spušťa stres ,prebdene noci pri malom ,strach o deti beriem dva tyždne AD začiatky boli horšie ale každym dnom sa to zlepšuje .Lutujem že som mesiac rozmyšlala či mam isť za odbornikom myslela som že to zvladnem sama ,že si len dokupim dake vytaminy pretože som sa už raz liečila na uzkosť a po roku som sa zbavila AD a že to predycham .Len to bola chyba pridala sa mi k tomu depresia ,keby som išla skor už pri prvych priznakoch už mi mohlo byť fajn uplne .Radim žienky nečakajte s liečbou ved detičky nas potrebuju usmiate ,nie utrapene .

sono2
26. máj 2014

U môjho muža to išlo od bežnej hádky za päť dní bol hotový. Žiadne jedlo. Plač zúfalstvo. On išiel k doktorovi už na piaty myslím. A od vtedy sa s tým pasuje. Vymenil tri lieky dve diagnózy. Skončil že bipolárna porucha. Tak isto keď mu to začína zrazu nemôže dobre spať. To ho ničí. Psychika je hrozne vážna vec. Si to žiaľ nikto neuvedomuje. Hlavne nie zdravý alebo taký čo už má na malé. Samozrejme že sa to zakrádalo. Posledný rok bojoval a nevedel s čím. Už vtedy mal vsetky predpoklady ale doktor ho len posielal na všelijaké vyšetrenia dával lieky. Možno vtedy stačil rozhovor so psychológom... Nemuselo to takto skončiť. Je to už iný človek. Veľmi ho choroba zmenila. Tie nálady. Niekedy nevládzem... ☹

mirulka147
26. máj 2014

@sono2 držim palce aby ste to spolu zvladly lieky určite zaberu viem že je to žažke a hlavne u mužov oni si to nechcu pripustiť a potom je to horšie ,ale hlavne že sa už lieči .

anina63
26. máj 2014

@mirulka147 Ahoj,určite si niekde písala aké lieky užívaš,lae nechce sa mi spätne hľadať.Ja už eriem rok a pol no ešte stále mám výkyvy.Miri čo ty berieš?

mirulka147
26. máj 2014

@anina63 Ahoj beriem valdoxan druhy tyžden a konečne zabera už po tyžni som mala lepšiu naladu prestali mi tie plačlive ataky aj už vladzem čoto porobiť ešte mavam take tlaky na hrudi a slabe nohy hlavne rano no už aspon nebolia dufam že bude už dobre

mirulka147
26. máj 2014

@anina63 možeš mi aj do IP napisať ak chceš pokecať budem rada







i
@anina63

sono2
26. máj 2014

@mirulka147 manžel hovorí. Že sa dá všetko vydržať. Ale ten tlak. Toto že je zlé ., on keď má zlú fázu tak toto. Zla nálada a tlak . Volá to že had.

babetkomoje
26. máj 2014

@lenka00 no mne na uz´kost najskor po dvoch mesiacoch....potom to zacne pomalinky odznievat, nieje to tak zen to uplne vymizne ale hlavne uz nechodia nove myslienky. Uz ked tak su to len tie stare otrepane... mala som tych myslienok uz tolko ale verim ze je milion dalsich, lebo myslienok mame v hlave neobmedzene mnozstvo :D
tak mi napis nejaku najhorsiu myslienku :D
ja som mala obdobie ked som sa velmi bala ze sa zabijem.. ze skratka spacham samovrazdu... bala som sa ostat sama doma lebo som sa bala ze sa v noci prebudim prepne mi a dopicham sa nozom a podobne... potom napriklad ze keby som mala deti tak ich zabijem v nejakom amoku atd atd ...uz mi ani nerobi problem to tu napisat... veru napadaju nas rozne hlody... a ked vidim v spravach vec ze matka chcela splachnut novorodenca a podobne kraviny vzdy to vztahujem na seba, ze raz to urcite urobim...

sikea
26. máj 2014

ahojte .....dnes mi je vokako zle tlaci ma pri srdci bojim sa o seba ze umrem a to uzivam jednu eliceu rano ....pred polhodinou som si dala pol neurolu ale mam pocit ze mi moc nepomohol .....ze by z toho tepla mi bolo tak zle???ale vypila som tri latte kavy a jednu nescu doma ☹

mimok
26. máj 2014

ahojte dievcence. Prosim vas kedy mi uz bude lepsie. uz porobim aj nejake veci, ale vzdy doobedu sa citim tak otrasne, ze myslim, ze miuplne prepne. Totalny strach, ako pisala @babetkomoje ze spacham samovrazdu, bojim sa, do toho divne citim ako keby po celom tele take tlaky a napatie, chvenie.Do toho aj zaludok nic moc- zapal citim, tak aj strach sa poriadne najest. Jaj dievcence, som rada, ze s mahzelom cakame babo, ale niekedy neviem, cisom dobre urobila, ci to mam iba hormonmi take stavy. Pol roka som nic nebrala a vsetko bolo super. Manzel mi je oporou, ten ma drzi a povie ze tozvladneme a po porode sa to ustali. Uz lieky beriem 6 tyzdnou, myslite, ze sa to zlepsi?

babetkomoje
26. máj 2014

@mimok Ahoj Mimok, pamatas ked som ti pisala ze ta obdivujem koli tomu tehotenstvu? Bolo to presne koli tomuto... Ja ked som sa bala ze som tehu tak som mala presne uplne identicke myslienky ako mas ty... Je to cele len uzkost vovbec sa neboj a nebojuj s tymi myslienkami. Cim viac pojujes a nechces ich mat tym vacsiu silu im davas...pozri doteraz zakazdym tie myslienky odisli... su to LEN myslienky ktore neublizia, Viem...su take hnusne ze nam tym sposobuju uzkost, ale ver mi ze odidu!! Pisala som si s viacerymi tehulkami co to mali podobne a zvladli to az do uplneho konca 🙂 Porodili miminko nasadili lieky a bolo to zasa fajn 🙂 Mysli len na to aj ked je to nesmierne tazke...
Kludne ak chces a bude ti najhorsie dam ti na seba cislo a mozes mi kludne prezvonit a ja ti nazad zavolam... mam neobmedzene volania vsade... mozem byt tvoja barlicka na telefone 🙂

mimok
26. máj 2014

@babetkomoje dakujem ti za podporu. Tie myslienky ako keby ja sposobujem sama rozmyslanim a niekedy mam strach, ze to neudrzim a fakt sa nieco stane, aj doktor mi hovoril ze svedomie mi to nedovoli.

sono2
26. máj 2014

@mimok toto má tiež manžel. A čo ti behá hlavou? On má veľkú agresivitu a má chuť ublížiť ľuďom. Ale navonok nepôsobí nervózne. Desí ho to. Nikdy to predtým nemal. Boli sa že ho to ovládne...

mimok
26. máj 2014

@sono2 mne hlavou beha ken nozik a taky strach ze si nieco urobim.

sono2
26. máj 2014

@mimok takže na seba..on aj keď bol úplne na dne tak nepociťoval sebe niečo urobiť . Len druhym. A keď si fajn že pohoda, vtedy myšlienky niesú či?

sono2
26. máj 2014

@mimok už by to málo byť lepšie. Aj manžel trojo liekov vystriedal. Mal úplne zlé teraz má antipsychotiká. Ale hada má stale už druhy týždeň. Predtým mu bolo tri týždne fantasticky.

sono2
26. máj 2014

@sikea ja som čítala že kofeín neni vôbec dobrý v takýchto stavoch že čaje na to určené. Ale káže. Musí podľa seba. Ja vás obdivujem. Ja mám pri oboznamuje niekedy tiež stavy ale to také normálne aj mi často bije srdce aj vuci v ušiach aj mávam v noci strach. Sama spať neexistuje. Ale to od decka. Keď manžel chodil na týždňovky som sa musela večere vždy pripiť. Poviem na rovinu. Nie každý večer lebo veď bola som aj ok.to hneď človek citi že je ok že aj dobre zaspí. Ale viem to nejako korigovať. Neni to také ako máte vy. Som skôr silná osobnosť. Len niekedy ma prepadne taká úzkosť, ale viem to zahnať. Už nepozeráme ani horory. Keď sa dá spať ideme aj o deviatej. A keď sa v noci zobudím si v duchu spievam to pomáha. A keď mám nejaký zlý sen. Tak som zvykla manžela budiť teraz už nemôžem lebo som rada keď spí . Alebo sa modlím. Poviem vám na rovinu

sikea
26. máj 2014

@sono2 ahoj mne je vacsinou fajne ale dnes som to z kavou prehnala ....ale aj moc teplo bolo a to,som bola este v solarku .....ale uz mi je chvalabohu fajn .. ....tak vies kazdy sme iny a tebe pomahaju ine veci .....a moc dakujem za odpoved 🙂

1andrea111
26. máj 2014

ahojte dievčatá, často vás čítam. Nemáte niekto knihu Nespavost od J. Praško - kúpiť či požičať. Nedá sa zohnať a rada by som si ju prečítala. Chcem sa spýtať, kto beriete neurol, vznikla u vás závislosť, ako ste si odvykali, alebo prestal zaberať. Beriem ho mesiac 0,25 večer a začínam mať obavy zo závislosti, pretože neviem bez neho zaspať. Ďakujem. Držte sa a veľa veľa treba vzájomne pracovať so psychikou, lebo len lieky nestačia.