Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
30. sep 2013

@rondicka Hej clovek z nich zabuda :D sak ale to asi chceli dosiahnut ,az zabudnes ze ti cosi je 😀 Ja som sa niekedy musela domov vratit na 3 krat,lebo vzdy som tam cosi nechala...Ci uz daznik,telefon,peniaze atd 😅 A ked mi niec vravel priatel,tak nikdy som nevnimala,nemozem povedat ze by som nad niecim rozmyslala,len som akosi nikdy ho nepocuvala.Ako keby som len sedela vedla neho,ale duchom niekde inde.Dost bol na to nahnevany,pretoze mi musel vsetko opakovat 3 krat 😀 Ja sa snazim tie lieky nejest,aj ked naozaj ma chytia stavy.Proste zatnem zuby,vyzalujem sa tu a nakoniec to dam aj bez toho a tym sa mi utvrdzuje vzorec,ze ten liek nepotrebujem ,ze si nakoniec musim pomoct len a len ja sama...Proste sa prekonam a idem do toho...Nedavno som bola v zahranici,pracovne.No a dost ma chytala hysteria ,ze to nezvladnem a pride to tam na mna atd a proste som sa zatala ze ja si ho nedam a zvladla som to tam dva tyzdne a bolo super...Potom som zase sla inde na 3 tyzdne a zase ma chytala panika a zase som to zvladla bez lieku.A takto ma to chyta stale 🙂 pride uzkost ,depka a pretrpim a idem do toho...Tu sa postazujem,co ako a potom hodim radsej magnezium placebo efekt a idem do toho.Neskor som na seba hrda,te som to zvladla bez lieku a moj strach uz nieje taky intenzivny...Viem ze zase pride,ale uz viem co od toho cakat.Musim sa naucit zvladat taketo situacie,lebo hodit tabletku neriesi ten problem...Ja sa spolieham na antidepresiva a na seba,teda musim ak nechcem brat benzace 😉 Aj ja mam dni,ked uz je to naozaj take ze mam pocit ze sa zblaznim a napada ma vselico,ale bojujem,citam knihy pozitivne,skusam modlenie,cvicim a ono to zase prejde a zase je dobre....Som vacna aj za to vsetko co mam,pretoze viem ze moze byt aj horsie.Viem ze to nemas lahke a mozno si vravis ze sa mi to lahko hovori,ale naozaj jedna vec su lieky ktore pomozu ale neurobia vsetko za teba,to musis ty sama...Nemusis sa ucit zit s tym ako to je teraz,ale skus byt vdacna aj za to malo co teraz mas a bojovat kazdy den o to aby bolo lebsie.Dakovat za kazdu jednu minutku ulavya ver tomu,ze neskor budu aj hodiny hodiny,potom cele dni nakoniec budes v poriadku.Musis verit a byt vdacna a nezdavat sa,neopustat...Hned ako pocitis zlepsenie pri niakej cinosti tak sa jej chop.Ak pocitis ulavu pri behu,tak behaj,ak ti pomaha ze sem pises tak pis,proste hladaj to co ti robi dobre snas sa co najviac vyhladavat taketo cinosti.a keby si aj nevedela ako uz dalej,tak aspon v kutiku duse ver ze to bude lebsie a ono lebsie bude...

janka1012
30. sep 2013

@mary1995 Ahoj mary 🙂 ed hadam sa nic takeho nestalo,koniec koncom tes sa ze si maminu nakoniec nasla 😉 Ak si roztrasena,daj si magnezium,zastav sa a predychaj to...Super je to ze zvladas take veci ako odjazdit 100km,behat po doktoroch atd...Niektore kocky tu nevidu ani pred dom...Tak si vzdy musis povedat,ze som na tom este celkom dobre,teda mne to pomaha... 🙂

minyminy
30. sep 2013

@maria43 tak drzim palce aby sa ti to podarilo... hlavne povedz lekarke ako sa citisa ze ti lieky nezaberaju.... co sa tyka toho strachu,,.. pozdravujem ta a prajem vsetko dobre....

mary1995
30. sep 2013

@janka1012 Čau ako si zvládla piatok seansu? Dalo sa to vydržať?

janka1012
30. sep 2013

@mary1995 jasneee,oni si to nakoniec rozmysleli... 😅 😝 Tak sme sli len my...Ale ku veceru som bola uz v pohode,akosi zo mna ten stres opadol...Este ja som ich nakoniec volala von 😀 Vcera sme sli zase na birmovku a trosku som bola nervozna ale bolo super od prvej chvile co sme tam dosli,takze ako vravim,ziadne moje predtuchy ani obavy sa zase nevyplnili 🙂 a co ty???ako sa citis??dufam ze uz niesi roztrasena...

simka1111
30. sep 2013

@mary1995 ahojky , ja si tiez myslim , ze to je len nejaky vykyv alebo NU, este beries liek kratucko, tak sa neboj a vydrz, uz to ze si mala super vikend je velmi super, uz bude len lepsie a lepsie :P 😉 ja som dosla nachvilku domov , o 17 00 mi zacina este prednaska do 18 00 tak mam dlhy den ... ja sa mam tak nijako este, uzkosti su mozno tosku mensie, ale su ... ja uz chcem byt tak velmi strasne ok, a zit normalne... kedy sa ja toho dozijem ... boze furt polemizujem , rozmyslam nad tym, ze keby som davno nezacala vystrajat s jedenim a tak., nic by nemuselo byt a zila by som stastny zivot.. katastrofa-..... ale zasa nevedela som, ze taky stav alebo daco take vobec existuje... ...zajtra idem k dr po skole , tak neviem co pokecame ....vymyslime.....beriem ten sertralin mesiac presne a nevidim nejaky efekt extra.. ale zasa nechcem hned menit , mozno som ten typ , ze mi to dlhsie zabera, ja neviem ..... berem 100mg, tak mi mozno zvysi davku .... co si myslis ty o tom ?

simka1111
30. sep 2013

@hroska citala som tvoj prispevok a som na teba strasne hrda, fakt... 😉 Ako pekne si sa uz stabilizovala. Ja chcem sa uz tiez tak stabilizovat. A ze si uzivas kazducky den, tesis sa obycajnym veciam, to je uz ina trieda. 😉

esselte
30. sep 2013

@rondicka Užívaš stále tie isté ad?Mne lekárka po roku musela lieky vymeniť, vraj mi už tamtie neúčinkovali a tohto roku presne v tom isom čase v septembri sa mi príznaky objavili znovu, aké lieky berieš?

esselte
30. sep 2013

@mary1995 Ja som mala dnes takisto ťažký deň, ale vzala som si lexaurin a trocha o prešlo

mary1995
30. sep 2013

@simka1111 málokedy zaberú AD úplne za 1 mesiac, zvyčajne to trvá úplne aj 3 mesiace a viac. Ja reagujem tiež veľmi oneskorene aj 4-5 mesiacov. Ale na Tebe cítim, že sa pohýňaš dopredu, ty to ešte necítiš nejak markantne ale pomaličky sa to zlepšuje. Keď Ti zvýšia dávku, možnože to pôjde o niečo rýchlejšie, potom ked sa stabilizuješ by si mohla znížiť. Snaž sa dostať na čo najnižšiu udržiavaciu dáv ku. Držím Ti palce,

mary1995
30. sep 2013

@janka1012 ešte furt som roztrasená, pôjdem si domov ľahnúť a dúfam, že Vám zajtra napíšem, že mi je už lepšie. 😵 😵 😵 😵

mary1995
30. sep 2013

@esselte Možnože si náchylná na jesenné depresie. ja som to tu niekde písala, že sa mi vždy objavili na jeseň, keď sme išli do Tatier. Lekárka mi vravela, aby sme tam v septembri nechodili, lebo tá zmena mi na jeseň robí zle. Potom sme chodili v lete a nebola žiadna D a neobjavila sa ani v septembri.

rondicka
30. sep 2013

v podstate som doteraz užívala stále tie isté,, prvý som mala Seroxat /čo je vlastne Paroxetin),ten som mala doteraz.. zaberal mi cca 3 roky,no potm ma strašne tlmil vo všetkom,,vrátane sexu 😠 asi pol roka mám Tianeptin(COAXIL),,aby som ako tak mohla spravit aj niečo v domácnosti 😖 ten mám 2x1 a večer som si dávala polku paroxetinu..lenže ja som chcela ten paroxetin vysadit,tak som to užívala každý 2.-3.den,,aj ked sa to nemá..ale v lete mi bolo fajn,,teraz sa to spotvorilo ☹ bez liekov som skúšala byt úplne minulý rok v lete,,no nič moc po tých 2mesiacoch,,to prišlo znova ☹ ☹
no a ten paroxetin som hccela vysadit,,tak mi dr. povedala,že si mám dat aj večer tianeptin,, no po 3 dnoch,ako som to tak užívala,,som včera myslela,,že umriem 😔 😔 inak áno jeden liek som užívalaltie 3 roky a fakt mi pomohol..teraz skúšam zmenu,,ale zdá sa mi,,že ked si raz telo zvykne na jeden liek,,tak iný už tak moc neakceptuje 😖 Ako píšeš,,že sa Ti vrátili príznaky,,je dost pravdepodobné,,teraz na jesen je asi každému blbo,,zmena počasia a s nou aj zvýšený výskyt depresiíí a tak... 😢 😢

esselte
30. sep 2013

@rondicka Ale ja aj tak nehchápem, ak raz užívam lieky a je mi celý čas fajn až do septembra, prečo to je, zníži sa ich účinok alebo čo?

esselte
30. sep 2013

@mary1995 Dnes je asi fakt hrozný den, pretože viaceré píšeme, že nám je zle a tá hrozná jeseň..

rondicka
30. sep 2013

@ esselte ja to tiež nechápem,,celý rok v podstate účinkujú.. príde ale obdobie,,kedy je organizmus náchylnejší na úzkosti a to vačšinou býva ako skončí leto,, sama nad tým rozmýšlam 😖 asi zmena počasia,,tak ako sú ludia zmenou náchylní na rozne iné choroby,,alergie v určitom období,,tak to pravdepodobne funguje aj pri psychických poruchách 😒 to by ale mal vediet lekár,,prečo to tak je 😅

rondicka
30. sep 2013

@esselte odpísala som k príspevkom,zabudla som dat Tvoj login 🙂 ešte som chcela povedat,,že určite posobí na dobrú náladu a celkový stav organizmu--slnko a to sama možem potvrdit 😵 ..takže ,ked sa ochladí ,,zamračí.. aj my trpíme 😎

esselte
30. sep 2013

@rondicka Presne tak, celý rok OK a ked sa blíži jesen a je zmena počasia je to strašné,ja sa potom stále zľaknem, že budem tam, kde som bola na začiatku, ale všetci ma uisťujú, že je to len prechodný stav

simka1111
30. sep 2013

@mary1995 tak ako možno sa pohybom dopredu, ja nehovorím že nie, ale tá neistota, že to nebude úplne super ma ubíja dosť :| ale musím bojovať ďalej a nevzdávat sa 😉 a ja nechcem zatiaľ ani meniť ad a nechcem veľmi ani zvyšovať najradšej by som ostala na. tých 100 mg, lebo účinná dávka to už je.... Čiže malo by to zabrať :-P len kedy úplne to je vo hviezdach. Ty ako teraz? 🙂

hroska
30. sep 2013

@rondicka tianeptin je antidepresivum,ale ma len lahky antidepresivny ucinok,na taku nervozitu a uzkost celkom pekne zabera, ale ze by bol tianeptin nejako super ucinny na panicke ataky,to sa mi nejako nezda. 😨 Ataky zacali asi preto, ze si vysadila Paroxetin.Paroxetin je super na uzkosti, aj na PP, len zial, poznam len jedinu zenu,ktora po nom nema sex. disfunkcie a to je mexico_16. Takze chapem ta,ja som mala na nom ten isty problem, na sex som si ani nespomenula, proste som mohla zit uplne bez neho a ani mi na rozum neprisiel. 😝 No neviem, ci ti ten Tianeptin bude stacit na PP 😨

rondicka
30. sep 2013

@hroska,, no ved to si aj ja myslím,dr. mi povedala,ž eje jedno či si dám polku paroxetinu alebo tianeptin 😠 ja si to takisto nemyslím 😕 lebo prredtým mi hovorila,,že je to len slabulinke AD. a teda ja to tak pocitujem..ale nechápem úplne ako mi včera bolo,,ked som si dala tú 3. tabletku tianeptínu 😢 😢 😢 ja si myslm tiež,,že na PP je to slabé..preto rozmýšlam,že predsa len zostanem na tej polke paroxu... no to viem,že mexico-16 nemá problém so sexom,, 😀 😀 už mi to tiež píslala 😵 ja nie,,že nemám chut a tak,,ale proste bez orgazmu ☹ ☹

hroska
30. sep 2013

@rondicka to si dobra este s tym sexom 😀 , ja som aj zabudla, co to je, uuuuuuplny celibat 😝 🙄 to uz len z toho davkovania Tianeptinu vidis,ze je slaby, ked sa musi 3xdenne. A ked ti bolo lepsie davat na vecer tu polku paroxetinu, davaj si to tak 😉 . A to mas polku z 20mg,cize 10 mg? A preco si davas paroxetin na vecer, tlmi Ta? Inak tu kombinaciu Paroxetin a Tianeptin mas uplne vpohode. Ja som mala 30mg Paroxetinu rano a 3x1 Tianeptin. Takze na vecer si daj tu polku Paroxetinu a vobec nic sa nestane, ked si das s nim aj 1 tbl. Tianeptinu, cize budes brat Tianeptin ako ti kazala dr. , cize 3x1 a na vecer tu polku Paroxetinu a bude o.k.aj na PP aj v tom sexe by sa to malo zlepsit 😉 😉

hroska
30. sep 2013

@janka1012 ano kombinovat ssri a lubovnik bodkovany moze sposobit serotoninovy sok -triaska, zmatenost.....

hroska
30. sep 2013

@esselte ak ti pomoze na tie ataky ten Lexaurin1,5mg, ten si mozes dat 3x1,5mg, je to slaba davka, nemusis sa bat navyku. No a ako si si dnes dala tu Cymbaltu, kedy tych prvych 60mg a kedy druhych? Zatial to skus prekryt Lexaurinom, mozno to prejde a ak nie tak az potom chod do tej kombinacie.

hroska
30. sep 2013

@mary1995 no ale to by aj na kona bolo dost taky den mat 😝 pondelok a este ta fuska s maminou a do toho sa ti aj stratila 😲 , to aj mna by rozhadzalo, nic si z toho nerob, bol to stres a horsi den, ides dalej 😉

@simka1111 neboj sa aj Teba to caka, budes frcat a radovat sa, som o tom presvedcena, slecna medicka 😉 😀

rondicka
30. sep 2013

@hroska áno 10mg,, mne je fakt blbo z toho,,ked si dám ten tianeptin aj večer,,čiže 3x1... paroxetin už poznám a je výborný 😖 😖 len mna tlmí aj cez den,,nič s ami nechce,, kopa prádla na žehlenie na mna kuká 😕 a ja nič,,len prejdem,,riady--to isté,proste sa mi nehcce ani prstom pohnút 😅 prvé 3 roky úplná pohodička aj nálada,,všetko ok..teraz nič moc 😝 rozmýšlam stále nad tým,,či to nemože byt aj preto,,že som potom už len tú polku mala,,či by to nechcelo zasa celý 20mg ☹ 😒 😒

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simka1111
30. sep 2013

@hroska ty vies vzdy povzbudit 😉 a ze slecna medicka :P

hroska
30. sep 2013

@rondicka paroxetin by ta nemal tlmit,on patri medzi stimulujuce AD, 😕 to skor ten tianeptin tak "ukludnuje" . Ale kup si v lekarni zen sen,su rozne druhy,a davaj si kazdy den rano, ten by ti mal dodat energiu a aj celkovo je dobry na nervovu sustavu.tak po 3 tyzd. by si mala po nom pocitit zvysenie energie. A je dobry aj na libido. 😀 😉

mexico_16
30. sep 2013

@hroska inak hroska ja odkedy mam 3mes. zvyseni paroxetin na 40mg tak citim,ze ma tlmi 😒 pri 20mg to nebolo az taake..hm.. 😕 😕