Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kachita
2. okt 2016

@ametyst123 palec hore za tvoje slova!

ametyst123
2. okt 2016

@domkaaaa Jasné že, Domkaaa, psychoterapia je na to najsuper, Ty sa neboj toho, že sa nedáš do poriadku, dáš sa, uvidíš, len to fakt naozaj treba na to proste čas, a trpezlivosť, ja som tiež chcela byť super fit hned, akože už včera bolo neskoro, ale to nejde, práve preto to máme, tieto naše psych.problémy, lebo niečo sme zanedbali, niečo sme prehliadali, niečo sme neriešili, alebo riešili až niečo až príliš, všeličím možným sa zapodievali, ale na seba sme zabudli, že aj my si máme dopriať trochu pokoja, kludu, pohody, nielen stres a zase samý stres.... To je všetko preto, aby sme sa zastavili, a zamysleli sa nad sebou, čo sme v živote nerobili celkom tak, ako sme mali, a podstatné veci nám utekali pomedzi prsty.... každý si to môže aplikovať na svoj život, ja to píšem všeobecne, lebo každá z nás máme iné životy, každá niečo iné riešime, alebo sa staráme, stresujeme, trápime .... Takže to myslím tak všeobecne... ale ide o to, že sa neboj, lebo dáš sa do poriadku, uvidiš, a budeš zase fungovať ok, ale chce to čas, a aj snahu zabojovať o samú seba, a upratať si vo svojom živote nepodstatné, a prísť na to, čo je pre nás naozaj dôležité a podstatné.... 😉
A inak Tvoj doktor, nehnevaj sa, ale je odveci, nechá Ta takto trápiť, a to si už vystriedala myslím 4 adčka...? A teraz berieš myslím piate, však?.... Je to ...... do kelu..... čo za doktor?...nechcem nadávať.... ale ja by som takého lekára poslala niekde..... a išla by som k inemu.... 😵 .
A ver mi, že my, čo sme tu na tomto fore, sme si tým tiež prešli, týmito hroznými stavmi uzkosti, a depky, a všetkým tým, čo aj Ty, a vieme, ako Ti je, a sme s Tebou, citime s Tebou, lebo Ta chápeme, to mi môžeš fakticky veriť.... a práve preto sa snažíme Ti pomôcť aspon našimi radami, ako to najlepšie zvládnuť, lebo to čo zažívame alebo sme zažívali, je hrozné, ...ale dá sa to poraziť.... dá sa to zvládnuť, a hlavne dá sa s tým, ale aj bez toho, žiť. Raz, časom, určite.... 😉 to príde....len to nebude šibnutím čarovného prútika, chce to aj snahu z našej strany.....pričiniť sa o to, aby to tak aj bolo.... 😉. Držím palcčeky..... 😅

umabell
2. okt 2016

@domkaaaa ja mam pocit ze ty nepočúvas nikoho a hľadáš len dokola niekoho podobného ako sa mas ty prepáč... V prvom rade by som zmenila lekára ale vážne pretože ten tvoj chuj je o nicom... Ja som bola v hroznom stave a lekarka mi pomohla lebo chcela pomôcť co ten tvoj chuj očividne ma u riti prepáč ale uz som nasrata... Ked nechceš trpieť jedz tie benzace aj my sme jedli ja uz Pomaly vysádzam beriem obden polku rivotrilu a to ho uzivam od januara alebo februára nepamätám si presne... Uzivaj to lebo zase budeš meniť ad co si myslim ze by ti zabrali j tie predtym len nikho nepočúvas Dominika!! Koľko ich chces vystriedať uz si mohla byt daaaavno za vodou... Aj ja som bola ospala zo začiatku ako hovado hlava sa mi krútila ako besna a to mam tez asi 40 rocne obycajne antidepresíva a vydržala som a teraz mi je super.. Ale mala som aj mam rivotril!! Lebo bez neho mi to bohužiaľ neslo... A to mame deti a domácnost na starosti..... Domi kua pocuvaj konečne...

esselte
2. okt 2016

@umabell aj ja beriem rivotril a ajpatetin a vobec to neriesim,tak mi je fajn ,dokážem normálne fungovať

elkusik
2. okt 2016

@ametyst123 Ametyst dakujem ti pekne za povzbudive slova, velmi pomahaju. Dnes som mala tazky den kvoli PMS, ale zvladla som to a verim, ze o par dni bude lepsie, dnes 14 den na vyssej davkej.

mijo53
2. okt 2016

@umabell prepáč, ale s takým vyjadrovaním jej určite nedodáš pozitívnu energiu, vulgarizmy zle pôsobia na psychiku

timea179
2. okt 2016

@mm103 a ja s tym lahnutim to robim doteraz

umabell
2. okt 2016

@mijo53 vies co my jej dodávame energiu stále aj na mna Bola leaeka nepríjemná ked som ju nechcela počúvať... Vies niekedy clovek musí aj inak... Ano vybuchla som ale myslela som to v dobrom...

ametyst123
3. okt 2016

@mijo53 Ahojky Mijo, ide tu o to, že Domka už začala brať piate adčka, k tomu neberie žiadne benzáče, alebo len občas, čo jej teda absolutne nepomôže, a citi sa zle, doteraz má stavy uzkosti a depresie, a pritom už fakt mohla byť na tom podstatne lepšie, ale bohužial má lekára, ktorý nepozerá na pacienta, ale na seba, a to v tom zmysle, aby mal čo najdlhšie pacienta, a zanho dostával prachy.... bohužial aj o tomto je zdravotníctvo, o Biznise s velkým B... bohužial.... nepozerá sa tu na pacienta, ktorého treba vyliečiť, ale na to, ako na nom čo najdlhšie zarábať, a ked pacienta nevyliečiš, ale stále ho nechávaš v nevyliečenom stave, čo to znamená pre lekára?.... No predsa príjem.... za každého jedného pacienta, ktorého lieči....a niektorí lekári proste idú študovať za lekárov nie preto, že chcú ludom naozaj pomáhať, ale kvoli peniazom... uprimne .... Mijo, poznáš len dobrých lekárov?.... Nemusíš mi na to odpovedať.... aj ked napíšeš, že áno, bohužial ja poznám a stretla som väčšinou len takých, ktorí bud boli neochotní, alebo nepomohli človeku, alebo boli neodborní, a človeka ešte viac dobabrali....a velmi málo bolo tých, ktorí robili svoje POVOLANIE ako svoje naozajstné povolanie ...byť lekárom...a pomáhať chorým.... Vedela by som ich spočitať možno na prstoch dvoch rúk...
A čo sa týka Domky, niekedy proste človeka treba doslovne "nakopnúť" alebo obrazne povedané ...."prefackať", aby pochopil, že ludom naokolo záleží na tom dotyčnom človeku, a chcú jej pomôcť... ale ona nepočúva rady tolkých dievčať, ktoré tým už prešli, alebo prechádzajú, a vedia ju perfektne pochopiť, lebo to tiež zažili (tak ako aj ja..), ale namiesto toho sa stále zapodieva len tým istým, tou istou otázkou..."Prečo mi je stále tak zle?"..."A prečo ja?".... Ale odpovede má rovno pred nosom... ale momentálne na to neprišla, že sa to zvládnuť dá, aj vyliečiť sa z toho dá, ale musí k tomu aj sama priložiť ruku "k dielu".... samé to len tak neprejde... musí sa o to snažiť, nielen sa stále zaoberať tým, že jej je zle... a zase dokolečka dokola....ale musí nájsť ten kuštiček odvahy pozrieť sa na seba, usmiať sa do zrkadla na seba, a povedať si len tak sama pre seba..."Nie je mi zle, zvládnem to, predýcham to, dám si aj benzáč, ked mi je na hovno (sorry za výraz)...ale zvládnem to, a je mi ok, nie je mi zle, je mi dobre, prejde to, a bude mi fajn, som v pohode, alebo si poplačem, ale potom sa na seba v zrkadle usmejem, a bude mi fajn.... 😉 😵 "... toto od nej "IBA" chceme.... 😉 ... aby sa nad sebou tolko netrápila... aj ked jej je skutočne zle, ale prejde to... hoci zase to príde znova... ale zase to prejde... a tak zas a zas... až raz nad tým kývne rukou a povie si, že už ju to vôbec nevystraší, a prekoná to aj bez liekov.... 😉 ... raz... druhýkrát... tretíkrát.... a potom už stále... a raz už na to len možno spomenie, a povie si, zvládla som to, som skvelá, a idem dalej... je to už minulosť....
A uplne chápem Umku, že Domke napísala to, čo som jej chcela napísať aj ja... 😅 ...ale podstatné nie je to, že použila nadávky, podstatné je to, že Umke záleží na tom, aby sa Domka z toho dostala, lebo keby jej nezáležalo, nepísala by vôbec.... 😉 My, Domke, a samozrejme všetky navzájom, si takto chceme vzájomne pomôcť, lebo už to, že sa človek môže s niekym podeliť o to, čo mu je, s niekým, kto tým prešiel, je skvelá vec .... Takže Umka, palec dávam hore.... 😉 a obidve Umka a Domkaaa držte sa, zvládnete to....a aj my všetky ostatné... 😉 . Zatial všetci...čauky....

mijo53
3. okt 2016

@ametyst123 jasné, sú všelijakí lekári, ale ja sa s nimi budem slušne hádať a potom sklopia uši, veď ja som Domke tiež písala, iným štýlom ako Vy, ktoré medzi sebou viac komunikujete, lebo stále píše, že je nepekná, nepáči sa priateľovi, ale úprimne Ti poviem, že také vulgarizmy nemám rada , ona sa musí naučiť tešiť z maličkosti a aj ľudia, ktorí vôbec neberú lieky majú občas úzkosť, triašku, bolesti žalúdka, ale ja napríklad pri tých stavoch neberiem žiadne lieky, život prináša rôzne situácie, radostné, bolestné, žiale ap. Ibalgin je humus, jedna lekárka mi povedala, že by ho do úst nezobrala, už radšej Novalgin keď veľmi bolí hlava

simka1454
3. okt 2016

dievčatá mne už začínalo byť troška lepšie ale po tom čo sa stalo som zas horšie,ja už neviem čo ma má toto všetko trápenie a starosti naučiť ale už mám naozaj pocit že nevládzem,je toho na mňa už priveľa

janka_banka
3. okt 2016

Ahojte dievčatá moje, chcem sa Vás spýtať, či ste aj vy mali/máte problémy so sústredením, keď Vám je horšie ... mne bolo supeeeer minulý týždeň ale teraz ako sa menilo počasie je mi na prd :(, vôbec sa v práci neviem sústrediť a premáham sa ... bleee hnusný to pocit..... prajem Vám veľa síl 🙂 ....

ametyst123
3. okt 2016

@mijo53 Ahoj Mijo, občas človek použije aj vulgarizmy, aj ja,ked si si to nevšimla... 🙂 ...a aspon sa človeku uľaví,.... a ked si proste Domka nedá a nedá povedať, a nenechá si od nás poradiť, a stále len lamentuje nad tým, že jej je zle, aj napriek tomu, že jej všetky radíme, čo má robiť, aby jej tak zle nebolo, tak potom to človeka aj naserie, ked a aj je mi jej lúto, a s nou plne cítim, ako jej je, ale som aj nasrdená, nechcem napísať nasratá,... 😖 ked dalej čítam a čítam, že sa má stále zle, a nič jej nepomáha, lebo ani nič z toho, čo jej radíme, nevyskúšala, resp. neurobila tak, ako by mala... takže to človeka bohužial aj naserie..... prepáčte všetky za výraz, ale ja svätá nie som.... a som človek ako každý iný, aj ked som veriaca, ale zanadávam si občas, ked chcem, a mám chyby, a viem o nich, a nehrám sa na niekoho kto je uplne skvelý, všetko s prehladom zvláda, nepoužíva vôbec nadávky, a je proste super človek..... ja taká nie som, som z mäsa a kostí, a osobne si myslím, že ked si človek občas aj zanadáva, aspon sa mu ulaví... a nedrží to v sebe.... 😵 ...a potrebuje si občas vypustiť paru.... či sa Ti to páči alebo nie.... Ty si proste uplne super, ked tak čítam Tvoje príspevky, nič nerobíš tak, ako sa nemá, všetko so sebazaprením zvládaš, robíš veci tak ako sa majú, nevybočíš z kolají, proste si super človek,.... ale ja taká nie som, a viem to o sebe, ale pracujem na sebe, a aj celý život na sebe pracovať budem, ale nemám rada ludí, ktorí sa robia svatými, a možno ani takými nie sú.... neverím, že si super na 100ˇ% skvelá, určite máš chyby, Mijo, len som zatial o nich nejak nečítala.... Ja o svojich chybách píšem, netajím sa nimi, a už vôbec nie som skvelá,... ale jedno viem, že na sebe pracujem, a chcem pracovať... ale nemám rada ludí, ktorí sa tvária, že sú svätí, ale v srdci takí nie sú, ..... Mala som kolegynu, ktorá chodila na samé púte, stále dokolečka hovorila o tom, ako chodí na omše, ako bola na takom svätom mieste, a na hentakom svätom mieste, a v práci nám robila také dusno, a každého deptala a ničila, a bola harpia prvej triedy.... tak takéto pokrytectvo ja osobne nemusím,... a takí ludia odrádzajú tých, ktorí by mali aj záujem napríklad ísť do kostola kvoli sebe, lebo tam chcú ísť, ale ked vidia takýto "príklad" tak ich to odradí.....bohužial 😔 😖 .... Ja tým zase nechcem povedať, že Ty si presne takáto, ale chcem povedať to, že občas by si mohla ludí aj pochopiť, nie nás len súdiť,.... ok?.... My nie sme svätci, sme obyčajní ludia, a žijeme si svoje životy tak, ako najlepšie vieme, ale niekedy to nejde tak, ako by sme chceli,.... a máme svoje chyby, a namiesto toho by si nás mohla povzbudiť, a nie len stále písať o tom, ako Ty veci zvládaš, a my nie.... 😕 .... No dufam, že to nezoberieš v zlom... ale nevadí.... čakám na odozvu.... 😅 ... viem... občas aj podpichnem.... 😅 ... ale nie som svätá... tak prepáč.... 😵 . Cauky...

mm103
3. okt 2016

@domkaaaa ahoooj ako si dnes pochodila u dr.?

ametyst123
3. okt 2016

@simka1454 Simka, ja mám pocit, že teraz máme asi také "obdobie" že sa to akosi každému pohoršilo... ked tak čítam, tak sa vela dievčatám teraz pohoršilo... a môže to byť aj tým počasím, bohužial ...tie prechody z tepla do zimy, a také všelijaké jesenné počasie, to na ludí, aj zdravých, zle vplýva, takže možno to môže byť aj tým... ale nevzdavaj sa, moja, skús si nájsť viac priestoru na oddych a ak môžeš tak, skús relaxovať, ak sa dá.... a neboj sa, bude lepšie, .... nevzdavaj sa, dobre?... Raz je nam lepšie, potom to zase je horšie, ale podstatne je, že už nam dokaže byť aj lepšie, nie tak ako na začiatku, takže sa to dá, aby nam bolo lepšie... tak som s Tebou, a držím Ti palce , nech sa to zlepší, a nech je zase dobre.... 😉 . Drž sa....

simka1454
3. okt 2016

@ametyst123 ja som veľmi unavená zo všetkého,neviem sa ani usmievať a teraz už vôbec nie, nedá sa mi myslieť pozitívne akoby som nevidela pred sebou nič dobré,v noci mávam zlé sny,stále o malých deťoch alebo stále niekde blúdim a na piatok som mala sen o vojne

evak12
3. okt 2016

@ametyst123 ahoj moja,ze sa nou vobec zaoberas ......setri si tvoje povzbudive slova na nas,ktorymi nas stale nakopnes .... 😉

mijo53
3. okt 2016

@ametyst123 ja nie som svätá, čosi, ale prečo berieš všetko čo napíšem ako kritiku, prečo neberieš ako povzbudenie, keď ti napíšem, že Ibalgin veľmi škodí a ničíte si tým sliznicu žalúdka, že už skôr Novalgin, to ti chcem a aj ostatným dobre, to my povedala lekárka, že Ibalgin by nezobrala do úst, taký je to humus.
Domke som napísala, že všetky ženy sú pekné, sú len muži bez fantázie, to by malo byť pre ňu povzbudením a nie kritikou a možno práve tým, že ju veľmi poučujete jej viac škodíte ako pomáhate. Ona síce raz písala, že Ty si pre u veľká podpora, ale prečo potom nerobí, ako jej kážeš. Neviem, či som už tu písala, že profesor dal svojim žiakom úlohu , aby nakreslili na čistý papier A4 čiernu bodu a opísali ten papier. Každý písal, že bodka je čierna, malá, veľká, v takom rohu, v takom uhle apod. , ale nikto nenapísal, že papier je biely, veľký A4, má obdlžníkový tvar. Takto vnímajú ľudia, ktorí majú psychický problém veci, že vidia iba tu čiernu bodku a nevidia všetko krásne okolo seba. No a že ti nepoviem svoje dobré a zlé vlastnosti, na čo by ti boli, ja to čím preto, že má zaujíma široké spektrum oblasti psychológia, právo, sociálne veci, financie ap. Nadávať môžte , aj hrešiť, ale prečo ľudia dávajú vysväcovať domy, aby očistili dom od tých nadávok, zla atď. Ja som asi čudná, ja som nikdy nemenila prácu, stále jedna a tá istá, žiadneho lekára som nemenila, zdravotnú poisťovňu , ani manžela ha ha, keď som nespokojná tak to riešim a život ide ďalej ale tiež sú veci v živote, s ktorými som nespokojná a viem, že to sa jednoducho zmeniť nedá, lebo už je to pase, tak sa vytešujem z maličkosti a ďakujem Bohu za to čo mám a pamätaj, že každé zlo je na niečo dobre
Domka, má prácu, má priateľa a furt je nespokojná, musí na sebe pracovať aj sama, toľko jej radíte a je to k ničomu Držte sa

ametyst123
3. okt 2016

@simka1454 Ahoj Simka, skús sa pozrieť na tie sny z "vtáčej perspektívy".... Čo sa dá z toho vyčítať a zhrnúť?.... Ja ked som si prečítala, že máš sny o deťoch (ktore väčšinou znamenajú nejakú zmenu...) , že stále niekde blúdiš, a mála si aj sen o vojne.... mne to všetko hovorí o tom, že prežívaš ťažké obdobie, a v snoch sa Ti to takto vyobrazuje,.... vieš v snoch sa nam sniva o tom, čo prežívame počas dna, a poskladá sa to dokopy, a z toho vznikne sen.... a Ty máš teraz ťažké obdobie, je Ti horšie ako predtým, si smutná, a máš na to dôvod, a toto všetko v tých snoch je, .... hladáš spôsob, ako sa z toho dostať, chceš sa citiť dobre, hladáš riešenie, a vlastne blúdiš, lebo máš pocit, že to nedokážeš, a sama so sebou bojuješ, lebo sa chceš pozbierať, ale zároven nevieš zatial ako.... ale poviem Ti, že to chce čas, netráp sa nad tými snami (inak, mne ked sa snívajú zle sny, tak vtedy si vo sne poviem, môže to byť naozaj?.... a tak zistím, že je to sen, a tak si ho viem upraviť podla seba, zmenim ho, aby ma nestrašil.... to mi raz poradil môj blizky človek, lebo sa mi snivalo, že ma niekto nahana, a chce ma chytiť do vreca.... 😵 ... tak ten človek mi poradil, že nemám utekať, lebo stále budem mať ten strach, ale že nech skúsim opak, napríklad skočiť rovno do toho vreca.... 😵 ... a ja som sa teda zase pri tom istom sne, rozbehla oproti tomu, čo ma chcel chytiť a neskočila som síce do vreca, ale začala som ho biť... 😅 ... viem, znie to čudne, ale vieš čo, zabralo, odvtedy, ked sa mi snival ten sen, už ma netrápil, a aj tak rýchlo ako ten sen začal, tak aj rýchlo skončil.... 🙂 ). Takže netráp sa nad tými snami, a ked môžeš, tak si ich zmeň, dá sa to, je to Tvoj sen, a Ty si ho môžeš upraviť tak, ako Ty chceš, napríklad si pomysli, že jeeej super, detičky, ....zahram sa s nimi, a bude dobre, alebo napríklad bludisko...hned si skús v tom sne nájsť miesto a tam nájdeš východisko, východ, možno svetlo, hocičo... a dostaneš sa z toho von, a takisto o vojne, Ty v nej vyhráš, a aj v skutočnom svete nakonieč porazíš svoje problémy, a aj časom sa dostaneš z toho, čo Ta trápi, a čo Ti spôsobilo smútok,... uvidíš... len to chce čas, a odhodlanie, lebo Tvoji blízki Ta potrebujú, aj oni potrebujú povzbudiť, a potrebujú citiť podporu a pocit, že držite spolu.... 😔 a potrebujú svoju mamku, aby bola zdravá a ok... 😉

ametyst123
3. okt 2016

@mijo53 Ahoj Mijo, ale ak si si nevsimla, ja som o Ibalgine napísala presne to, čo Ty teraz, a napisala som to už skôr, ked si si nevsimla.... a súhlasim s Tebou, že Ibalgin je humus, áno je... a tiež by som ho nezobrala do úst... ale na druhej strane, ja mám silný PMS, a už od detstva, od svojich 12-tich rokov mám s tým problém, dokonca mi gynekolog predpisoval už od tolkých rokov silné lieky, aby som to dokazala prekonať, ale nezabrali, a citila som sa stále zle, za tie roky som vyskušala kopec liekov, a ani Novalgin mi nezabral.... vôôôôbec.... a jediné čo mi fakt na PMS zabralo, bol bohužial Ibalgin.... prípadne Nospa ako podpora.... takže ked chcem normálne fungovať 7 dní v každom mesiaci, tak bohužial ten Ibalgin zoberiem, lebo mi je tak zle, a mám také silné krče, žeby som sa najradšej škrabala po stene od bolesti.... a z tých bolestí aj odpadávam ...bohužial.... takže čo robiť?.... Ostáva mi Ibalgin... ale ten obmedzujem maximalne ako sa dá.... a snažím sa vydržať, a či mi veriš alebo nie, ja viem vydržať bolesť, ale ked je silnejšia ako ja, proste to nedám.... a len tak ku príkladu... ovládam aj bojové umenie, takže padavka nie som, a vidíš, aj ja môžem mať problémy, a pritom by človek povedal, že niečo také by som mala hravo zvládnuť, zvládnem udery a kopance, ale toto je tak silné, že sa to proste nedá... bojujem s tým roky (myslím s PMS).... a jediné čo mi zabralo je Ibalgin... tak čo robiť.... neostáva mi iné, ked chcem normálne fungovať....len si ten Ibalgin zobrať... Ale vieš čo, asi sa zbytočne tolko snažim vysvetliť niektorým ludom veci, niekedy sa to proste nedá, a tak to teda nechám tak, škoda len, že proste nechápeš, že ludia niekedy konajú ,alebo robia veci tak alebo onak, a inak ako Ty, lebo zažili iný život ako Ty, každý má svoj vlastný život, a Ty nevieš ,čo kto, každý prežil, alebo čo všetko prežíva....a prečo robí veci tak, alebo onak..... ale nemusí Ti to nikto vysvetlovať, prečo to tak robí..... Takže zhrnutie.... 😅 ...Suhlasím s tým, že Ibalgin je fakt humus, ale ak mi nič iné nezaberá, tak ho proste zoberiem, ked nechcem trpieť ako pes....ale netvrdím, že pomôže každému, alebo že je to jediný liek, ktorý pomáha, len hovorím, že mne pomáha, aj ked nie je dobrý.... Toť vsjo....

mijo53
3. okt 2016

@ametyst123 ja mám tiež menzes od 12 rokov a taký silný, že na zomretie, na strednej som zaspala na hodine a písala som, že kolegyňa, manželka gynekológa mi odporučili štamperliček alkoholu na rozprúdenie krvi a zbavenie krčov, že jej manžel nedovolí tabletky, iba štamperliček, ja viem čo je silná menštruácia, guma s horúcou vodou a šup pod perinu aj nálady predmenštruačné poznám, nič nové pre mňa, alebo čaj s rumom a to sa nevysmievam, to myslím vážne, lebo viem čo sú to za bolesti, ale ja keď napíšem, tak ty vždy berieš ako útok, ber to pozitívne ako radu, no skús aj ten pohariček, ibaže nemôžeš to kombinovať s liekmi, ja som lieky nebrala a zasa nie každý mesiac boli nenormálne bolesti, keď napr. človek niekde premrzne, je to horšie

domkaaaa
3. okt 2016

@mm103 bola som u psychologicky a ta mi krasne vsetko vysvetlila ze toto su len vedlajsie ucinky liekov nie moja psychika 😊 A sme preberali moje sebavedomie a uzkosti robili meditacie a autogenny trening. A kazala mi brat 2 tyzdne neurol rano a veecer lebo ze nad touto uzkostou z vedlajsich ucinkov lieku sa zvytazit neda iba prezit a opakovat si ze sa to zlepsi a prejde to 😊 A ze ked mi ke zle mam ist behat nie chodit sem a utapat sa v uzkosti a fakt mi ke dnes lepsie ako som tu aj nebola ked len o kusok 😊

mm103
3. okt 2016

@domkaaaa supeeeeeer teším sa s tebou.. nech už je to len lepšie 😉

domkaaaa
3. okt 2016

@mm103 a ty ako? 😊😊

ametyst123
3. okt 2016

@mijo53 Mijo, ano niekomu štamperlík pomôže, mám aj kolegyne aj kamarátky, ktorým pomáha alkohol, ale mne bohužial nie, vyskušala som, a bolo to ešte horšie, okrem toho, mám uzkost z alkoholu, ked si ho dám, je mi z neho zle, stačí aj stamperlík.... 😖 a mám kožnú reakciu na neho.......ale okrem toho beriem aj lieky, tak ako si písala, a s nimi kombinovať alkohol sa nesmie...tak čo robiť...?...Ako som už písala, vyskušala som všetko možné... ale nakoniec mi fakt zaberá iba ten Ibalgin, a občas aj Nospa...na zmiernenie krčov.... 😖 . Nič v zlom.... a už nebudem písať , nič neberiem v zlom, ale asi sa v niektorých veciach proste nezhodneme, ale to nevadí, ved sme každá iná, každá máme svoje názory a to je na tom super... takže maj sa krásne,...a ahoj....

mm103
3. okt 2016

@domkaaaa ja ako na hojdačke láme má to hlavne večer tie blbé myšlienky ale hovorím si dookola tu frázu je to len úzkosť,je to len úzkosť...

mm103
3. okt 2016

@domkaaaa niekedy mi je tak blbo že si myslím že je to Moja posledná chvíľa...ako dnes zrazu mi prišlo slabo ale tak že divne slabo ale snažila som sa nevyvolat v sebe paniku....

ivka1302
3. okt 2016

@ametyst123 niekedy je dobre len precitat a ignorovat😘❤️🌺😊🤗alebo este lepsie necitat!!,! Tiez nechapem ako moze niekto radit divcatam ktore su na AD a maju uzkosti aby si dali alkohol ale este ze kazda z nas mame svoju hlavu a svoj zdravy rozum❤️🌺🌸🌸🌺🌺Zrejme tu niekto nechape o com su uzkosti a depresia ale nevadi 🌺🌺🌺😘😘😘😘❤️

mpg
3. okt 2016

@mijo53 K liekom a AD alkohol nie, to môže niekto, kto nič takéto ešte neberie.

lenieta25
3. okt 2016

@mijo53 wau to si riadne pekne napísala. Presne tak úplne suhlasim s príspevkom. Aj môj manžel uživa AD cca 3,5 mesiaca, teraz už postupne vysadza Rivotril, mal tiež hrozné stavy ale nikdy sa neopúšťal , postavil sa a začal s tým hneď bojovať napr. tiež mu bolo riadne zle, plač, uzkosť, na začiatku mu hlavne pomohol odpočinok, relaxacia a začal čítať bibliu Počuli sme slovo Pánovo od Faudenoma. Tam sa konečne naučil na niečo sustrediť a veľmi mu to pomohlo aj odohnať myšlienky na robotu a iné veci - lebo kniha veľmi pomáha. Oddychoval len cca štyri dni a už hneď šiel do roboty. Občas príde naňho taky stav napätia, ale je to omnoho lepšie a presne ako píšeš zlé veci ktoré sa deju su na niečo dobre a mali by nám otvoriť oči a ukazať inu cestu akou mame isť. My sme veriaci katolici, ale aj môj manžel ako robil cely minuly rok na velkych stavbach dosť zanedbaval kostol aj spoveď, stale bol uponahľany robotou a tak prepracovaný že nedele nechodil ani do kostola a týmto ho Boh len upozornil, že nie všetko su peniaze a robota ale je dôležitá aj rodina, nedeľa, ktorá je dňom odpočinku a hlavne silná viera.