Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
10. mar 2014

@172 Ahoj,taktiež tak a s cvičením,jooooj ked som taká lenivá 😀 Drž sa zlato a ostatné kočky tak isto. Pekný den všetkýýýýýýýým 🙂

lucinka0921
10. mar 2014

@hroska dakujem moja,ty ma tak dokazes ukludnit 😉 takze nemusim ani tu zmenu pociti hej?tak to je super.Ona ze mi da toto,lebo ze ma s tym najlepsie skusenosti a ze je velmi dobry na PP,tak uvidime no.A citam,ze ty uz dobre,tak to je super,tesim sa s tebou.Ale obcas nas prid povzbudit 😉
@172 ahoj moja,tak sa mi pacis.Prepac,ze som ti uz nevolala,ale nemala som vobec cas a priatel uz odisiel na tyzden prec,tak teraz ti nebudem moct zavolat.Ale vidim,ze ty sa mas asi dobre,naladicku mas dobru co?To je super.A inak ako?

lucinka0921
10. mar 2014

@anina63 neboj,len vydrz a bude dobre 😉

lucinka0921
10. mar 2014

@hroska a este sa ta opytam.Moja dr. mi dala oxazepam,aby som mala poistku,ked pojdem do BB,ale kazali mi ho este vziat predtym,hoci len polovicu,aby som zistila,ze mi nic po nom nebude,len dobre.Myslis,ze ho mam normalne vyskusat,aj ken nemam atak ci uzkost?neuskodi mi to nejak?preto idem k nej este 17.3,lebo aby mala istotu,ze som ho zvala este predtym nez pojdem na Slovensko.

bronka13
10. mar 2014

@esselte @ hroska najhorsie je to ze keby neviem ze mam yzkostnu poruchu tak na to ani nemyslim tym ze viem ze to mam tak ma to nuti na to mysluet aj to prejde? to ze ma to fyrt nuti?

mmama
10. mar 2014

@hroska 🙂 hihi hroska normalne som si teraz ppripadala ako starenka....ze stara 29 rocna.Ono netvrdim ze je jarna unava fama ale dost ma zmohla nielen ona ale aj vratenie tej pliagy.A neziaduce ucinky nevies ako dlho najviac mozu pri venlafaxine trvat?

esselte
10. mar 2014

@lia09 no to máš ťažké, že ti je zle, keď ideš šoférovať, ja som mala presne taký strach a nešoférujem, vodičák som síce spravila, ale nejazdím, práve kvôli tomu strachu, ty to nemôžeš liečiť tabletkami, musíš vedieť sama potlačiť ten strach, čo budeš stále na tabletkách, aby so sa naučila šoférovať?Potom to bez nich vôbec nezvládneš, neskúšaj to tabletkami, skús sa ináč ukľudniť

esselte
10. mar 2014

@bronka13 áno, je to presne to, všetko je to v hlave, ja sa dnes nejako nemôžem prebrať, bolí ma hlava a som strašne unavená, asi je tu už aj jarná únava

esselte
10. mar 2014

@hroska Ahoj, ty si bola tiež pri paretine unavená, ja dnes pociťujem strašnú únavu a to sa mi nestávalo, práve že som mala dosť energie, žeby to súviselo s jarnou únavou?

bronka13
10. mar 2014

@esselte a to prejde ze na to prestanem mysliet ?? ...to tak zaberaju lieky ze prestanem mysluet na uzkost ?

172
10. mar 2014

tak moj den dnes..navarila,zvliekla periny ,poprala asi 5 praciek,vyvesila,sadila,vyhrabala travniky,zasiala travu,zavlaha,tetaz kaficko a potom zehlenicko a to nepisem ze este okolo maminy robota...jaaaj a este chcem okopkat okolo kyticiek...stihla som dost? 😀 ..ocino mi vravi ci mam vrtulu v zadku...

danielagabriela
10. mar 2014

@sono2 ahoj, samozrejme, ze viem, ze to nie je na spanie, ale mne to na spanie fakt pomohlo, ja som predtym asi tri mesiaxe spala tak tri hodky a teraz uz spim v poho. Niekedy sa teda zobudim a nemozem znovu zaspat, ale neda sa to ani porovnat. Ale vsetko asi zavisi od toho, ako ti liek sadne.

danielagabriela
10. mar 2014

@lucinka0921 ahoj. No dnes som bola u tej dr. Tak mi kazala zvysit ten citalec este jednu na obed, pretoze mi byva tak casto blbo a od minula sa mi uz nepilepsilo, este skor trochu pohorsilo🙂 a odpoeucila mi aj tu psyxhoterapiu, dala mi tc na psychologixkt, krore nie su sukrimne, takze nebudem ani platit. Zajtra tam zavolam a uvidim...
A ty dnes ako?

esselte
10. mar 2014

@172 no to si toho fakt stihla, ja som dnes strašne unavená, už bolo ok, nemám ataky, ale cítim strašnú únavu, ale zvyšovala som už pre troma týždňami, myslím, či pred dvoma a až teraz by prišla únava,nemôže to byť spojené s jarnou únavou, no vidíš a u teba opačne

esselte
10. mar 2014

@danielagabriela takže aj ty psychoterapia, aj ja chodím, je to fajn.ja dnes cítim pre zmenu strašnú únavu, dala som si kávu, dúfam, že to prejde

esselte
10. mar 2014

baby, pomoc, mne sa chce strašne spať, už som aj kávu vypila a nič, normálne nevládzem

bronka13
10. mar 2014

@esselte najhorsie je to ze si ten strach sama davam ze si poviem ze neviem ci som twda uplne v pohpde a zacn sa obavy a talto to potom cely den trva ze sa musim stape resviedcat ze ano si v pohpde si aby som zvladla den..

timino
10. mar 2014

@bronka neboj sa tie stavy zmiznu ja som to mala tiez take a teraz je dobre tiez som si myslela ze to nikdy neprejde,raz rano sa zobudis a budes mysliet uplne na nieco ine zabudnes ze aj lieky treba brat.Drzim palce

gretyka
10. mar 2014

Ahojte,
zalozila som si novy nick, lebo tu mam dost priatelov a znamych, tak aby ma nik nespoznal a nevedel o mojom probleme, nejaku dobu vas uz citam. Mohla by som sa k vam pridat? 🙂

esselte
10. mar 2014

@gretyka jasné

esselte
10. mar 2014

@bronka13 áno, presne tak, musíš si hovoriť, že bude dobre

timino
10. mar 2014

@gretyka vitaj medzi nami

bronka13
10. mar 2014

@esselte aj ty sa tak dennodenne presviedcas alebo.si sa presviedcala teraz uz ti asi zabrali lieky ze ?

esselte
10. mar 2014

@bronka13 aj ja sa presviedčam, merala som si teraz tlak a mám nízky, takže už viem, prečo mi je tak divne v hlave, to je vysvetlenie, musíš si hovoriť, že to nič nie je, nič sami nemôže stať, to prejde a stále si nájsť nejakú činnosť

mmama
10. mar 2014

@timino ty si sa po kolkych tyzdnoch zacala citit ok myslim ked si nemala strach,myslienky a obavy?a samozrejme priznaky.

timino
10. mar 2014

@mmama ja som brala najprv asentru ta mi moc nezabrala a dr.mi dala potom mirzaten a uz na druhy den bolo citit ze zabera a teraz po troch tyzdnoch to je ok

lucinka0921
10. mar 2014

@172 ejha moja,tak ty mas naozaj dnes vtrtulu v zadku 😀 ale to je dobre 😉

lucinka0921
10. mar 2014

@gretyka ahoj a vitaj.A ak mozes,tak nam napis nieco viac,co ti je,co beries atd. 🙂

lucinka0921
10. mar 2014

@danielagabriela ahoj.Tak to je dobre,terapia ti pomoze.Ja tiez budem chodit.Inak ja dnes fajn,doteraz som pracovala a idem si urobit veceru 🙂

lucinka0921
10. mar 2014

@esselte Jani,tak si si mala trochu pospat,ja som si pospala 2 hodky 😀