Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

radulinka00
26. mar 2011

@robert1982 Ahoj, je to to samé. Můžeš si to podlě mě vzít,dej si pozor na stejnou gramáž. Určitě nevynechávej,mohl bys mít nepříjemné v.ú. z náhleho vysazení. Popros dr.ať ti předepisuje dostatečné množství léku do kontroly a už jsi ok?

senso
26. mar 2011

ahojte babenky tak ja uz 10-ty tyzden beriem stimuloton 75 mg a stale mam uzkost a taky cudzi pocit a chvenie proste nie je to ono.Ako som uz predtym pisala uz som ho brala rok a pol a tiez bola vtedy moja max. davka 75 mg a sedem mesiacov poslednych som brala len polku 25 mg a bolo mi uplne fajn 🙂 a potom som uz nebrala vobec a vydrzalo mi to 5 tyzdnov. Babenky zlate je mozne ze mi na druhykrat tie ad nezaberu??? 😖 Alebo je to mala davka 😕 ?
Kocky ja uz fakt neviem kde je chyba, uz som mala pocit ze je vsetko v poriadku minuly tyzden. v utorok som bola aj na kontrole u dr. a povedala som jej ze som ok ale ze mi bolo hrozne ale ze uz mam pocit ze som ok a bac na druhy den uzkost, chvenie, divne videnie , celkove napatie.snazim sa si to nevsimat a fungovat. Ale po tolkych tyzdnoch by som cakala ze to bude ok ako predtym 😒
Co vy na to ? Dakujem vam ste vsetky velmi zlate a prajem vam krasny vikendik 😉 !

senso
26. mar 2011

@aninakr tak ja som asi taky pripad ako ty, tiez mam ten tok vselijakych myslienok a prosim ta, kolko uz beries ad a ake ?
a po kolkych tyzdnoch sa ti to ustalilo? 😕 Tiez sa radsej s niecim zamestnavam , ked mi bolo najhorsie tak som upratovala, umyvala okna, varila len aby som bola zamestnana .
Dakujem za odpoved a drzim palce nech sa dari! 😉

janulkama
26. mar 2011

@robert1982 ahoj,ako sa ti darí?Už je to lepšie? 🙂

katarinka1818
26. mar 2011

ahojte 🙂 wčera mi priišli wysledk a zistili mi stafilokoky w krwy a pečienku mam choru a z toho som mala žewraj tie depresie aj nasadili mi antibiotyka a že malo by byt časom už uplne dobre 🙂 holky ja osm prekonala panicku poruchu wybrala som sa na wylet a to rowno do ostrihomu na baziliku som sa wyštwerala a bol to ten najkrajši pocit žiwote ked som už sedela na lawičke pod nou a boal som štastna že som to dokazala 🙂)))))) nemožme sa hlawne nikdy wzdawat nemožme zato že sme chre a kto howoori že zato možmne nech sa idu dat ony trošku preliečit 🙂))))) lubim was a držte sa 🙂 ked aj postele len ale werim že po čase z tej postele wybehnete a budete štastne ;)

kvixa
26. mar 2011

ahojte mne prednedavnom diagnostikovali neuroticku poruchu.. 😅 no otras.. a ja si v tej hlupej hlave stale nahovaram, ze mam nejaku schizu a nemozem sa toho zbavit 🙄 potom len revem a zas to prejde a chvilu je dobre no katastrofa so mnou.. mam len terapie , psychologicka ma upokojuje ze ziadna psychoza ani zacinajuca tam nie je vraj to ukazali testy..ale aj ked jej veri pochybujem 😒 panicku poruchu zvladam fajn aspon myslim🙂 nejako to vzdy predycham ale stale nad niecim rozmyslam nedokazem to zastavit a pred spanim si uz pripravujem o com sa mi ma snivat aby som tu hlavu zamestnala.. ale chvalabohu, ze uz mi je lepsie lebo tie stavy co som mala pred 3 tyzdnami by asi nechcel nik 😀 😝

robert1982
26. mar 2011

Ahoj 🙂 no tak psychicky som na tom dost dobre oproti tomu čo bolo. ale ide o tie telesné príznaky a tie sa zatial nemenia 😝 ale je ešte skoro uvidíme čo bude dalej 🙂 ale som rád že beriem escitalopram a zato môžem dakovat len tebe a Andy a babám tu 🙂 lebo 5krát som sa ho pokúsil nasadit a nešlo to až teraz a už beriem 20mg 2týždne 🙂 začal som brat štvrtku atd.... už vysádzam xanax.... uvidím čo dalej takto určite nechcem žiť. ako sa máš ty? dúfam že to je len lepšie a lepšie... 🙂

robert1982
26. mar 2011

@radulinka00 ok dakujem 🙂 tiež si myslím len som sa chcel uistiť... no ešte nie som ok ale je mi o 100 krát lepšie aspon psychicky telesné príznaky stále má a nemenia sa... uvidíme čo dalej.... dobre baby majte sa pekne a hlavne zdravo 🙂

katarinka1818
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulkama
27. mar 2011

@robert1982 ahoj,no tom som rada,už to pôjde len k lepšiemu 🙂 Ja sa mám celkom dobre,telesné príznaky sa úplne vytratili,sem tam ma pochytí len ten blbý pocit,ale len na pár sekúnd a je mi zasa dobre 🙂 Som rada,že sme ti pomohli 🙂

aninakr
27. mar 2011

@senso Ahojky, beru Cipralex 10mg denně, zatím... 3 týdny a fous. Jinak co se týče ustálení, bylo to lepší tak po týdnu, ale pořád to nemám za sebou, jen je to mírnější a tolik neřeším..kraviny... ale už jsem konečně začala věřit tomu, že bude líp a to je základ a deprese mi už taky odezněli...tak uvidím.
Ty se hlavně drž a věř, že to bude lepší 🙂 🙂 🙂

robert1982
27. mar 2011

@janulkama no to som rád že ti je tak dobre 🙂 už to len dotiahnúť a žiť ako pred tým 🙂 ja už som aj zabudol aké to je byt zdravý 😀 no ale dúfam že bude dobre.... maj sa krásne 🙂

monfat
27. mar 2011

@janulkama ty tiež už vysádzaš lieky? 😉 ak hej v akom štádiu vysádzania si?

monfat
27. mar 2011

nebojte sa všetci budeme okej verim tomu a potom to tu premenujeme 🙂 na serotonin v akcii 😀

janulkama
27. mar 2011

@monfat ahoj,joooj,ešte mám nejakú tú cestu než budem vysádzať...beriem cipralex 20mg len 5 mesiacov,tak ešte nejakú dobu ich brať budem asi.Takže žiadne štádium sa ešte nekoná 😉 A ty sa ako máš? 🙂

berto99
27. mar 2011

ahoj Andy, alebo aj niekto iny co ma skusenosti ja uzivam uz 3 ti mesiac spitomin,serouquel XR prothazin a neurol/helex/ a teraz mi vysadila doktorka helex/predtym som bral neurol/ a teraz su to uz 3 dni mam take stavy odovzdanosti,smutku a velkej uzkosti. co myslis ako zabranit najucinnejsie dalsiemu prepadu? nechcem si opatovne pridavat chemiu a psychiatricka chce hned vsetko riesit chemiou a kedze som bral silne davky chcem vystacit s tym co mam 1-0-1-0 spitomiin, prothazin 0-0-0-1, seroquel XR 300 mg 0-0-0-1 . cize budem vdacny zakazdu radu. kedze ADcka sposobuju u mna presmyky nemozem ich dlhodobo pouzivat lebo mi skor uskodia ako pomozu. uzival som napriklad serlift a ten ma rozpumoval nenormalne ale kedze som od prirody uzkostlivy a negativisticky typ tak tie uzkostne myslienky dostali pohonne hmoty v podobe ucinkov toho serliftu.

aninakr
28. mar 2011

Ahoj holky, jde na mě chřipka, malá už jí má asi 3 dny. Nevíte náhodou jestli na cipralex mohu nějaké léky (paralen, Mucosolvan....)? Díky za odpovědi.
Jinak se všechny držte, jak s vysazováním tak s braním AD.........

culinka
28. mar 2011

@cuttina ahoj,ja mavam podobne stavy ako ty,minule som sa skoro zabila na dialnici,nachvilku sa mi daco zasnivalo.ja som vyskusala uz asi sest druhov antodepresiv,teraz mam sertralin actavil,predtym som mala cipralex.je mi na houby a vobec nemam dovod.mne je najhorsie rano...trasiem sa ako osika a pomaha mi len neurol.a to sedim skoro stale v aute.som obchodacka a styri dni v tyzdni som na cestach.aaach jo.

cuttina
28. mar 2011

@culinka cullinka, ten Sertralin som mala mat povodne aj ja, ale v lekarni ho akurat nemali, tak mi dali Cipralex, lebo je to vraj uplne to iste, tak mi tvrdili....
Tak teraz si ma zmiatla....
Ja beriem tiez Neurol, ale dufam, ze mi uz bude buduci tyzden lepsie a zacnem ho pomaly vysadzovat. Kazdy treti den o 0,5 menej, ako je pisane v letaciku.
A mi hovor o tom soferovani.... Ja som tiez stale v aute, zajtra ma caka 5 hodin tam, 5 naspat. Ale idem s kolegom, takze sa budem snazit stale rozpravat. Ale Neurol si predtym urcite dam. Inak, desi ma, ze si brala uz tolko AD a nic. To ked ti nezaberu jedny a vymenia ti, zase cakas 2-3 tyzdne, kym ti zaberu druhe?
Lebo to si idem uz rovno hodit. Ja tak strasne cakam na den, kedy mi bude lepsie. Dufam, ze uz o tyzden..... ☹

cuttina
28. mar 2011

Chcela by som sa opytat, ci je mozne, ze mi AD vobec nezaberu? Co sa robi potom, ked sa to zisti, ze ich napr. neznasam?
A este som sa vas tu chcela opytat, tych, ktori uz maju skusenosti, ci to nejako extra pocitim, ze mi AD zabrali, ci budem stastnejsia alebo nieco ine? Ako sa to prejavuje?
Beriem Cipralex uz 7 den a mam priserne nocne mory a budim sa cela mokra. Rano sa velmi trasiem a cez den sa aj viac potim.
Je to normalne?
Dakujem za odpovede!

kvixa
28. mar 2011

baby mali ste niektora zo stresu aj halucinacie? mne sa stalo, ze ked som zaspavala, tak mi v hlave normalne ako real plakalo babo - som otvorila oci a zas som normalne zaspala...som to nechapala.. som to mala viackrat, mne povedala psychologicka, ze ked je clovek v strese moze mat aj halucinacie...Mne nechcu dat AD, ked som tehu 😖

culinka
28. mar 2011

@cuttina Neboj isto to bude lepsie,no ja neviem,co sa tyka tych liekov ako ja viem sertralin je podla mna to iste ako zoloft a cipralex je zase to iste ako elicea.Je tu niekto kto nam to moze objasnit prosim?kolko beries neurolu denne?
Tebe sa z coho zacalo robit zle?ja nemam nejaky specialny dovod,mam super muza,dve zdrave deti,celkom fajn aj ked narocnu robotu.Co sa tyka liekov som si ista len s tym neurolom.ty mas uz deticky a kde pracujes?

cuttina
28. mar 2011

@culinka praveze dieta este nemam a pravy dovod asi boli hadky s priatelom a teraz dlho sa natahujuci rozchod, sud kvoli praci, ale pred cca rokom a pol som mala autohavariu, dost zlu a zapricenenu uplnou bezohladnostou druhej strany. Takze teraz pred vianocami sa mi to zacalo prejavovat hlavne v aute a uz to postupuje vsade. Do toho som smutna, nic ma nebavi a je to horsie a horsie.
Tie lieky by som tiez potrebovala objasnit, lebo v tom pripade beriem nieco uplne ine, nez mi predpisala dr. ☹
Neurol beriem momentalne 3x denne 0,5 mg. No dr. mi napisala "podla potreby".
Ja sa uz v nicom nevyznam....
Ale pocula som, ze stavy paniky, depresie al. uzkosti vznikaju az po nejakom dlhodobom strese, ze to nema nahlu pricinu, tak neviem.
Tiez sa takto trasievam, ako totalna alkoholicka a hlavne rano.
Ako dlho uz beries AD a kolko beries Neurolu?

filipal
28. mar 2011

@cuttina samozrejme, ze sertralin je iny liek ako cipralex. ak dany liek v lekarni nemaju, maju ho objednat a nie ti dat iny. sertralin je to iste, ako zoloft, alebo serlift. cize sa jedna o tu istu ucinnu latku, len je iny vyrobca.

ucinky liecby sa dostavuju az po niekolkych tyzdnoch, na zaciatku liecby sa stav moze prechodne zhorsit.

cuttina
28. mar 2011

@filipal no to je teda skvele.... ☹ Tak ja beriem Cipralex. Je to lekaren v jednej a tej istej klinike a ta lekarnicka sa s dr. pozna a povedala, ze to je to iste. Verila som jej....
To mam teraz zase ist za dr. a nechat si vymenit lieky a zacat vsetko odznovu?

radulinka00
29. mar 2011

@aninakr ahoj, ty léky můžeš k cipralexu, přeji brzké uzdravení! 🙂

@cuttina ahojky, je dobrý pro tebe si myslet, že léky určitě zaberou... 🙂 😉 a ne se trápit co když nezaberou. Bereš jenom 7 dní, to je strašně krátká doba, to se stav spíš zhoršuje. Trvá to většinou 14dní pak už by mělo být líp. Každý to má jinak. Poznáš to tak, že se začneš cítit normálně jako v době, kdy ti nic nebylo, že nebudeš mít úzkost a problémy uvidíš jakoby s odstupem. Chce to ale dělat i něco jiného. Né se jenom spolíhat na léky. Doporučuje se psychoterapie, zdravý životní styl, udělat si pořádek ve vztazích. Můžeš ještě zkusit nějaké potravinové doplňky např. Ginko, Magnezko, Vit. skupiny B.....
Hodně zdaru! 🙂 a určitě zavolej dr ohledně těch léků, není to to samé!!!! 😖

filipal
29. mar 2011

@cuttina neviem, co ti mam na to odpisat.....totiz taku absurditu, aby si lekarnicky menili podla svojej lubovole liecbu, som este ani nepocula.....ako keby si isla do dosledkov, tak je to na oznamenie jej nadriadenemu, lebo minimalne prekrocila svoje kompetencie.....ja si nikdy neberiem z lekarne ine lieky, ako mi predpise lekar. zalezi mi aj na vyrobcovi. napriklad Sertralin sa vyraba na Islande a Serfit v Polsku.....ide o to iste zlozenie lieciva, ale ci je zabezpecena rovnaka kontrola a pod....

monfat
29. mar 2011

@janulkama ahoj tak mám sa podstatne lepšie, vysádzam už mesiac, a od začiatku apríla idem už len na jednu polku 2 krát do týždňa 🙂 tak uvidíme, ale nič prevratne sa zatial nestalo, akurát niekedy ráno cítim kým nič nezjem takú slabosť ako ked má niekto nizku hladinu cukru, vieš musím vtedy rýchlo do seba niečo napchať 😀 😀 😀 a tak už je to fajn 😉 Ad som brala 7 mesiacov, mam PP s depresiou 😒 ale celá liečba dopadla fajn, aj psychoterapia, tá mi pomohla hádam najviac, ale už tam nechodím. Ale teraz mám trocha blbé obdobie, moje obe detičky majú 40tky horučky už druhy deň, že nejaký vírus a viac ako päť nocí som sa nevyspala, tak asi také je to, šak kto má deti vie 🙂 pschaickej záťaži sa človek nikdy nevyhne ak má deti 😀 😀 😀

radulinka00
29. mar 2011

@filipal Taky to nechápu, kdyby to bylo aspoň generikum, ale to je úplně jiná účinná látka 🙄 🙄 Jako kdybys chtěla acylpirin a oni by ti vydali penicilin 😅 😝 😝 😝 😝

@monfat Tak to jsi šikulka a máš pravdu, že kdo má děti, tak ty stresy jsou a ještě budou. Prý s malými dětmi malé a s velkými velké. 😀 😝 😝 😝 😝 Drž se !!!!

cuttina
29. mar 2011

@filipal no, nevyznam sa v tom, tak som jej uverila... Teraz to uz menit nebudem, pockam na dalsiu kontrolu a budem dufat, ze mi Cipralex zaberie. Dnes rano mi bolo skvele, zivot bol zase krasny a teraz som zase uplne na dne... ☹
Tak neviem, ci je to tymi liekmi...