Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

havja
10. nov 2011

@filipal uzivam to elenium uz tyzden 3krat denne 10mg, zatial dobre, ale len tu dobu, co to ucinkuje, potom zasa tie blaznive myslienky, a je to...pockam este chvilu a pojdem, tie zachvaty sa vedia ako casto vracat?

havja
10. nov 2011

@filipal a aj ked ste mi radili, ze to nemam brat, ja sa bojim to nebrat, za sa mi to opat vrati....

filipal
10. nov 2011

@havja nie ja som neradila, ze nemas brat Elenium. je to slabucke sedativum, tusim ani nie je na lekarsky predpis. ale ma len docasny efekt (ako sama citis) a je navykovy. sluzi na prekonanie kratsieho, zatazoveho obdobia.
asi si este nedozrela sama na to, aby si sa objednala k psychiatrovi. nemas sa coho bat, mozno on sam usudi, ze nepotrebujes medikamenty, ale skor terapie...musi ta vidiet.
zachvaty sa vracaju kazdemu inak. v starsich prispevkoch (mozno spred roku) prispievali zeny, ktore PP mali. mozno si skus precitat ich skusenosti....

monfat9
10. nov 2011

@havja čau ako ťa tak čítam 😉 vidím že máš so mnou niečo spoločné, aj ja mám paniku a depku 😎 a našim hlavným nepriateľom, vidím teda že aj tvojim je,že priveľmi analyzuješ svoj stav.....každý pocit, pichnutie, každá myšlienka - v hlave to rozoberáš spredu aj zo zozadu, vymýšľaš k tomu čo by ešte mohlo prísť, ono sa to celé nabaľuje ako snehová guľa, ktorá ťa potom prevalí v najväčšej rýchlosti. Ja som s tým mala veľký problém, preto som dostávala tie panické záchvaty, samozrejme 2 roky chodím k psychologovi,.relaxácie, dýchania, joga, autog.tréning všetko mám za sebou.. ale vieš čo mi pomohlo najviac? vieš čo robím teraz? zmena myslenia....myšlienky posúvam k dobrému nie k zlému...manžel sa zo mňa smeje..hocikedy...ked chodím po kuchyni a opakujem si : som len unavená, preťažená, to nič nie je za chvíľu ma to prejde, ano už to prechádza..nahlas..hned mi je lepšie, klamem niekedy samu saba..ale nakoniec tomu uverím 😀 😀 😀 😀 čo sa týka depresie- hlavne negatívne myšlienky..presmeruvávam v hlave preč! predstavím si veľkú rozbúrenú rieku, sedím na jej brehu a každučkú myšlienku aj záblesk myšlienky púšťam z hlavy dop vody, ktorá ju odnáša preč!na každého iné platí, ale skúsiť možeš 😅

havja
10. nov 2011

@monfat ahoj, áno, áno, presne tak je to, ja mám zrejme všetky choroby na svete, a velmi by som chcela svoju myslel navodiť iba na to pozitívne...ale mám pocit, že bez pomoci psychologa, alebo psychiatra to asi sama nezvladnem.ty berieš aj nejake lieky, alebo ti stačia iba tie relaxácie a sedenia s psychologom?idem sa objednat, myslim si, ze ja uz vazne nemam naco cakat...

jana822
10. nov 2011
anait
10. nov 2011

Zaoberala sa niektorá z vás zmenou stravy? Ale tým, že za tým všetkým môžu byť plesne a parazity?

anka12
10. nov 2011

@anait ahoj , pisem az teraz nemala som cas. -ano mam aj inhalatory seretide a pri zhorseni ventolin a samozrejme aj lieky. ale ked ma zacne dusit kasel ide ma rozhodit a ako pises do toho panika tocim sa dokola.ale zvyknes si 😀

anait
10. nov 2011

@anka12 mne dala teraz formovent, dala som si ho ho dvakrát a po každé ma chytí triaška, ktorá neprechádza...večer trvala asi 5 hodín, teraz už 2, normálne sa mi tak trasú ruky, že ledva niečo chytím...oni tam píšu síce, že je to jeden z nežiadúcich účinkov, ale že po pár dňoch odozneje... zajtra idem mojej doktorke na kontrolu, tak jej to poviem...

anka12
10. nov 2011

@anait mne sa v lete na dovolenke tak zhorsilo ,ze domov som isla rozklepana,lebo ja hrdinka som si povedala ,ze lieky uz nebudem brat a po mesiaci ma to draplo -fuj aj teraz ma dusi kasel hlavne vecer a rano ,ale si strieknem a o chvilu je dobre,len je to neprijemne

jana822
10. nov 2011

@andy.a mozem sa spytat ze co je OCD

anait
10. nov 2011

@jana822 obsedantno kompulzívna porucha, hoď si do googla 🙂

cmeliak78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminka001
10. nov 2011

Dnes jsem poznala psychoterapeutku a ta mi doporučila terapii,prý léky sami o sobe nic neřeší.,snášim špatne ad a ona mi doporučila homeopatika.Naopak muj psychiatr říka že homeopat.jsou na nic a trvá na ad.Máte někdo s homeopatiky zkušenost?Mám panickou ataku

anait
10. nov 2011

čo si tu ten cmeliak robil reklamu, či čo? 😕

@maminka001 áno mám, negatívne...peniaze von oknom...

maminka001
10. nov 2011

Takže nepomohly?

anait
10. nov 2011

@maminka001 nie 😠

maminka001
10. nov 2011

@anait a psychoterapie pomohla vám?nebo berete léky?

marcela91
11. nov 2011

@anka12 neviem preco, ale aj mne to kedysi zacalo na dovolenke po vypiti dvojiteho silneho pressa,
odpadla som vo velkej jedalni a klepala som sa, nemohla som dychat, kava bola spustac, preto uz nepijem kavu , len doma...to je tak, telo je vycerpane, vystresovane a ides na dovolenku s tym, ze sa tam uvolnis
a ked sa chces uvolnit konecne, namiesto toho pride panika, takze ked vam je moc zle, aj lekari odporucaju radsej nechodit na dovcu daleko, lebo sa to tam zhorsi a len ratate dni, kedy pojdete domov, vlastna skusenost ☹

marcela91
11. nov 2011

@anait kamoska mala tieto stavy z antikoncepsie, len co to vysadila, zacalo sa to lepsit, niekedy mozu raplovat hormony, ci zenske, ci stitna, nadoblicky, hypotalamus, niekedy moze byt nejaky organ byt zamoreny toxinmi, co vedie k unave, bolestiam hlavy az sa to moze rozbehnut v psychicke problemy, mozu to robit aj zablokovane stavce na chrbtici, tych dovodov moze byt vela ozaj..vraj sa to da vsetko pozistovat napr EAV pristrojmi, kedysi som na tom bola, ked som vysadila lieky, uzivala som vseliake preparaty, ked som mala ozaj blby den, supla som si xanax, bolo mi lepsie, len potom som so sebou dlho nic nerobila a teraz sa to vratilo, sice nie panika, ale silne uzkosti, depresia, vsakovake bolesti tela, tlaky v hlave, zaludku, na hrudi, ved to poznate 😒

marcela91
11. nov 2011

@maminka001 ak najdes dobreho klasickeho homeopata a najde spravny liek - jedine podanie vysokej potencie lieku na tvoju osobnost, je to 2 hodinovy rozhovor..tebe asi davaju uzivat denne homeopatiu v nizkej potencii na konkretne stavy co teraz mas. Ja som u hemeopata bola, ale po troch tyzdnoch cakania zlepsenia som to vzdala a nasadila lieky, asi mi netrafil liek, ked sa zacnu brat lieky, uz to zrusi ucinok homeopatik, pri uzivani liekov sa potom davaju len denne tieto nizkoriedene davky, ale ja som to s homeopatiou vzdala, aspon nateraz...Ale verim v ich ucinky, pomohlo to ludom s chronickymi ochoreniami, exemami...myslim, ze tieto psychicke problemy sa tusim liecia najhorsie ☹

marcela91
11. nov 2011

Dievcence, z celeho srdca si zelam, aby nam tieto problemy pominuli , aby sme na ne uplne zabudli a a zacal nam novy radostny zivot 🙂 🙂 🙂
ps. Musela som to tu napisat...

filipal
11. nov 2011

@maminka001 ako asi na vsetko, aj na tutu problematiku su rozdielne nazory. vzdy by sa malo zacat menej invazivnymi metodami. tak vyskusaj tu terapeutku a homeopatika. vzdy mas moznost prejst neskor na AD.

co ja poznam homeopatky, tak mali taky nazor, ze na tieto diagnozy depresia, PP a pod. radsej antidepresiva. pripadne naordinovali homeopatika na posilnenie organizmu a pod....nedoporucovali v ziadnom pripade AD vysadit. tieto homeopatky boli skusene lekarky.

tvoja terapeutka ti nepovedala celu pravdu. ano, dobre nastavene lieky mozu velmi zlepsit stav. a to same osebe.(to uplne spochybnila) to, ze je dobre zmenit aj postoj, postavit sa k svojim problemom aktivne a pod. to je tiez pravda. ale trufa si takto zovseobecnovat??....ked jej pride uplne zruteny pacient, tak ho je schopna stabilizovat terapiami a homeopatikami?

maminka001
11. nov 2011

@filipal Tak to jo ale mě dělaj ad zle,nevim proč.Ani dr to neví.Přijdu si jak pokusny kralík

filipal
11. nov 2011

@maminka001
ano, ty musis asi skusat aj ine metody....
vsetky AD ti robia zle? respektive kolko si ich uz vyskusala? mozno si to uz pisala, prepac, ja som dlho do tejto temy nechodila....

maminka001
11. nov 2011

@filipal celkem 4druhy,argofan,asentru,cipralex,lenuxil

filipal
11. nov 2011

@maminka001 no dost....ale nieco by este dalo vyskusat. skus si najst noveho mladeho psychiatra s inym pohladom ....

maminka001
11. nov 2011

@filipal mam mladého dr,je nejlepší ve mestě.

anka12
11. nov 2011

@filipal ahoj , som rada ,ze si sa tu opät objavila a vnesies sem dobre rady 🙂 ja som momentalne velmi sklamana ,bola som na "akoze" terapii u psychologicky ku ktorej som chodila tri roky a ktora mi opät vratila do zivota,teraz som tam zacala chodit kvôli strachu otehotniet, chcem babo,ale strach je hrozny. a po dvoch sedeniach mi povedla,ze sa s tym mam zmierit,ze ona mi nevie pomôct, ja jedno dieta mam a chcela som nejako usmernit ,alebo poradit-som zmierana aj s tym ,ze uz druhe mat nebudem len je to tazke ,.....

lelkesova
11. nov 2011

Ahojte,tiež sa liečim na PP poruchu,uživam lieky Alventa a Fevarin.Chcem sa spýtať,a vy mávate niekedy pocit že sa s vami točí cely svet,a nepostojíte na nohách?