Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

havja
30. nov 2011

Nemá niekto nejakú dobrú radu na tie návaly tepla a tlak do hlavy, ja mám už fakt pocit, že mi dnes vyletia oči von... 😒 😒

esselte
30. nov 2011

@andy.a Ahoj, beriem už 3. týždeň venlafaxin actavis, prvé 2 týždne som brala 75mg, 3. týždeň je to 150 mg v 2 dávkach , k tomu užívam 3 týždne xanax, ale ak sa rozhodnem xanax neužiť, je mi už poobede zle a musím ho zobrať, prosím ťa o tvoj názor. ďakujem

bubo551
30. nov 2011

Môže s tým súvisieť aj pichanie v hlave?

havja
3. dec 2011

ahojte, zasa tu píšem zúfalo, s prosbou o radu, alebo aspon o upokojenie mojej mysle 😉 Zhoršuje sa váš stav, ked mate menštruáciu?lebo ja som uplne neschopna, už tretí den, unavena, malatna, boli ma hlava, buši mi srdce, mam stale spotene ruky, triašky, slabosť v nohach..elenium ani dychanie mi nezaberá..ani počúvať hudbu, a odhánať tie myšlienky...toto je ešte horšie ako pred tým, než som začala brať ad... 🙂

lini
3. dec 2011

@havja moja nie ze ked ju mam ale ja ju este len mam dostat a uz mi je hrozne som slaba tlaky v hlavve slabe a boli ma od vcera tak divne hlava ☹ a to nechcem vidiet ako mi bude ked ich dostanem ☹ tak neboj nie si sama .-) ale uz som si to vsimla viac krat nie len teraz.....

esselte
3. dec 2011

@filipal Ahoj, takže včera som bola na kontrole, lekárka mi prehodila dávku 150mg na ráno a večer mám brať 75 mg venlafaxínu actavis, k tomu ak bude treba neurol 0,25mg, povedala, že sa to nejako ťahá, ale že každému vyhovuje iný liek, tak len treba byť trpezlivý a ja mám tej trpezlivosti asi málo, dúfam, že už to bude dobre, prajem ti pekný deň a ozvi sa, dík

daniela1974
3. dec 2011

@havja nemas nieco na rychlo na zabratie? Nejaky benzodiazepam???? Daj si to kym antidepresiva zaberu.
Staci oxazepam alebo diazepam. Nie???

havja
3. dec 2011

@lini ja už som ale dospela do štádia, že ma nič nebaví...fakt mam toho po krk, neni dna,aby ma hlava nebolela, alebo svaly, alebo, čo ja viem, čo všetko..fakt sa cítim, že ledva dýcham...ach kurník šopa aj s depresiou...@daniela1974 veru nemám nič také, ako je oxazepam, alebo diazepam, mám len elenium, ale to je slabé, rozmy´šlam nad magneziovými tabletami 500mg, no to sa zasa bojim, že mi zníži tlak...fakt ty si to tu kedysi dobre napisala, že takí čo droguju a potom maju absťák su natom ako my, čo sme nikdy nič nebrali, poriadne ani alkohol nepili, a sme roztrasene, slabe, spotene, mastne, dodr*bane, neschopné prežiť den, s bolesťami hlavy chrbta, vlasov, mna už aj vlasy bolia, čelo ma páli, ruky mi trnú...hotovo... ☹

januuusik
5. dec 2011

ahojte, chcem sa opytat, beriem uz druhy mesiac Lenuxin SSRI, uz mi bolo uplne dobre, ziadna depresia, ziadne uzkosti, citila som sa ako ja predtym, a dneska rano som sa z nicoho nic zobudila a opat uzkost, pocit na zvracanie, nechut do jedla, depresia. stalo sa vam ze ste este mali taketo vykyvy? ja som teda zatial ziaden taky nemala, tak neviem ci je to ok, alebo mi prestali ucinkovat lieky...dakujem za rady

monfat9
5. dec 2011

@havja neuvažovala si či to nemôže byť práve počas menštruácie preto, lebo berieš ibalgin? alebo iné NSAD? lebo tie ovplyvňujú účinok antidepresív... ☹ ja sa snažím brať ibalgin menej ako predtým, hoci nie vždy sa to dá 😀 😀 😀 ale samozrejme že aj hormóny robia svoje 😀

bebemaly
5. dec 2011

Ahojte, nájde sa tu dáka kočka, ktorá má manžela ktorý má ťažké depresie? Môj ich má v rodine, vekom sa to zhoršuje, lieky berie, podľa mňa ho len utlmujú, ale neviem to zmeniť, snaží sa všetko predomnou tajiť, ale som s ním už 11 rokov, tak viem, ako sa cíti. Má teraz pár zlých mesiacov, už to nezvládam ani ja. Som už veľmi zúfala a stále plačem ☹ čo teda situáciu nijako nezlepšuje, no neviem s tým prestať..

havja
5. dec 2011

@monfat9 aaaaaaaaaaaa...ibalgin????????ja ho užívam aj an bolesť hlavy, a mne mudr.povedal, že to možem... 🙂 to sa nesmie???

anka12
5. dec 2011

@havja ahoj ,presne takto sa teraz citim aj ja,vsetko ma boli nic ma nebavi a rano ledva vstanem do roboty uz normalne rozmyslam nad PN,ale skusim este vydrzat ,len dokedy to mi nikto nepovie.vobec sa neviem tesit zo zivota ,nejake plany do buducnosti ????som rada,ze prezijem od rana do vecera,uz to trva strasne dlho.....

marcela91
5. dec 2011

@anka12 citim to aj ja rovnako , ked je moc zle a rano ma zobudi zo sna priserna uzkost az mi je na vracanie
a nemozem nic zjest, premyslam, ako vydrzim do obeda, potom ked dozijem obeda, premyslam ako do vecera...vecer je uz vzdy o nieco lepsie, potom som rada ked idem spat a zaspim, ze o sebe neviem
a to neviem, ako pojdem za par tyzdnov po materskej do prace v tomto stave, uz len pomyslenie nato moj stav zhorsuje...

marcela91
5. dec 2011

dievcata neskusali ste niektora , alebo znamy vas REGRESNU TERAPIU pri plnom vedomi? nemyslim hypnozu, to je nieco ine, do toho by som nesla....

monfat9
6. dec 2011

@marcela91 možno práve to potrebuješ...zamestnať myseľ....ja sa tiež bojim nástupu do práce po materskej hoci ešte mam čas, lebo nastupim asi v septembri buduci rok, ale práveže to potrebujem vypadnuť medzi ľudí, riešiť iné veci ako plienky, hračky, papanie a kakanie 😀 😀 😀 😀 uvidíš bude to ešte lepšie ako bolo 😀

monfat9
6. dec 2011

@havja nieže sa nesmie, to som nepovedala, ale ja napriklad mam na svojich aj na letaku napisane, že sa k tomu nema užívať dlhodobejšie ibalgin a iné nsaid...nestreroidové protizápalové lieky.l.. aj Dr. Bukovský rozprával minule že pacienti s AD - hlavne SSRI - by nemali užívať tieto lieky, lebo oslabujú niekedy aj rušia účinok ADčiek......presne ako s alkoholom 🙂 niečo vypiješ dva poháre vína...v pohode, ale ked už vypiješ tri poháre vína, na druhý deň resp.o dva tri dni máš nevoľnosť, búšenie srdca..a pod. lebo vynechajú účinok, 🙂 nehovorím že je tomu tak aj v tvojom prípade, lebo vobec neviem aké antidepresíva berieš.... 😎 skus len prečítať leták, alebo sa opýtaj lekárky.... 😉

havja
6. dec 2011

@marcela91 ach presne, ako píšeš ty, v noci nevolnosť na vracanie, potom ráno bolesti hlavy, uplna nechuť do všetkeho, ked sa už dožijem obeda, tak čakám na večer a stale dokola...ale napr.včera, boal som v práčovni, nič bežne vešanie pradla, ako som sa zohla dole zakrutila sa mi hlava, oblial na studeny pot, a uz som padala k zemi...srdce ako odušu, tak som tam 15min.predýchavala, predýchavala...a čakala či sa vobec budem vedieť postaviť... 😒

marcela91
7. dec 2011

@havja mila HAVJA, ja dnes take stavy tiez, az panicky zachvat, nevedela som co so sebou, len ma klepalo, nic nepomahalo, musela som dat xanax, ten ma zkludnil, ale riadne utlmil, chodila som ako nadrogovana, prispata, keby som mohla spim cely den, potom ma cely vecer bolela hlava jak kona, uz ma takyto zivot nebavi o prezivani, kedy to uz prejde konecne ☹

havja
8. dec 2011

@marcela91 ach veru,dni sú len o prežívaní... ☹ ☹ a teraz idu sviatky, vždy som milovala toto predianočné obdobie...a mna nič nebaví, mam problem vstať z postele, okupať malu, navariť, upratať...bolí ma hlava, chrbat, ruky..no ale, čo už...aj na šibenicu si treba zvyknuť..a nemáš náhodou skusenosť aj s tým, že ťa pali medzi lopatkami, a vyráža to až tak, že máš pocit zapalu priedušiek, že ťa páli cela hrudná kosť???a pritom je všetko v poriadku...

marcela91
8. dec 2011

@havja ahojky, mozes mat nieco zaseknute stavec, ani o tom nevies, potom tuhne vsetko naokolo, mala som to, skus dobreho masera, co ta aj napravi ak treba. Inak tieto dni hroza, citim sa stale ako by som vypila 10 silnych kav a to kavu teraz nepijem, nerobi mi dobre, klepe ma aj bez toho...Mam toho plne zuby, po dlhom case som sa aj vyrevala, ci uz budem len takto ja zivorit ☹ Beries aj lieky, zaberaju?

marcela91
8. dec 2011

@havja aj mna to stve, idu najkrajsie sviatky v roku, ludia sa tesia a ja mam vidinu , ze ich prezijem v krci s lexaurinom vo vrecku,lebo vidim, ze posledne dni sa bez neho nezaobidem, 😖 nemam ani darceky, ani chut niekam ist a nakpovat, tak mi je blbo...

monfat9
8. dec 2011

😒 ☹
@marcela91 berieš lieky? prečo ti je tak zle 😖 ? či už si vysadila? alebo nezaberajú,? baby štve ma to ked vas takto čítam, chcem aby ste sa tešili zo života,,,je to ťažké..niekedy to proste nejde, ale existuje male svetielko na konci tej tmy a zimy...nadej že bude raz lepšie a možno až úplne dobre...žime pre to svetielko 😔

marcela91
8. dec 2011

@monfat9 uz len 1/6 Mirzatenu 30 mg, vysadzujem po 5 mesiacoch, si to rozkrajujem, mala som brat doporucanu celu tabletu lekarkou, lenze brala som len polku 3 mesiace a bolo mi horsie, ako ked som brala prvy mesiac len stvrtku zo strachu...tak naco to brat, nesadi mi , nepocuvala ma lekarka, ked som jej to vravela vsetko,
ine lieky nechcem, aspon zatial, este uvidim ako dalej...

havja
8. dec 2011

@marcela91 ano užívam ad alventa, 75mg denne, a tiež ked treba tak elenium, to je pre mna prvá pomoc, ked už je najhoršie...Bože, toto je fakt hrozný stav, ja idem zajtra na kontrolu, normalne sa teším, lebo fakt asi dožívam...mne nebere ani jesť, stale mám pocit, že idem vracať,a le to je len nutkanie, lebo nemám čo vracať...fakt som spotena, mastna, rozbita, utrasená, studena, mravčí mi cele telo a ešte k tomu ma aj tá hrudná kosť páliá, motá ma ako ožratú...no povedzte mi dokedy...A ako sa mám starať o dieťa, ked sa pomaly ani o seba nevladzem...najradsej by som sedela kdesi v kute, kde by ma nikto nevidel, nepočul, a hladela do blba... ☹ ☹ @monfat9 nech to svetielko vyjde, a nech svieti tak silno, až ho ja uvidím, lebo ja som momentalne slepá, nič nevidím a nikoho, len sama seba a svoje myšlienky...toto je za stav...fakt otrasný baby moje...otrasný

lini
8. dec 2011

@havja Ahojcek je mi moc luto ako ti je ja som takto bola pred mesiacom.3 tyzden beriem tie lieky od homeopaticky a je mi o tisic krat lepsie teda mam menzes dnes mi je zle ale uz sme min. tyzden s detmi piekli medovniky a konecne sa zacinam citit ako JA...tesim sa aj na vianoce nemam tlaky do hlavy iba ma niekedy boli a inak aj mna pali chrbat ked vela sedim.Ja som toto mavala kazdy rok na jesen a na jar ale tento krat som uz nevladala naozaj ani chodit preto som isla tej homeopaticke....mozem povedat ze konecne spim,chuti mi jest a hlavne ze uz mi nie je do placu stale a nevadi mi byt doma sama 🙂 prajem to kazdej z vas naozaj aby sa aj vam polepsilo a verte aj to bude .-) No teraz som slaba ked mam menzes aj mi bolo trocha divne ale preslo to a vzdy som na deti nervozna to ma hneva aka som ach jaj 😒

marcela91
8. dec 2011

@lini to som milo prekvapena, ze to pomaha aj na tieto problemy a nemusis brat lieky, aj ja som zacinala homeopatiou a mala som pocit, ze na mna vobec nezabrlali, mala som jednorazovy konstitucny liek 200CH potencia , tak som prestala dufat, ze homeopatia naozaj zabera na tieto stavy, ked je clovek zrely na psychiatra, ale tesim sa, ze to niekomu zabralo, mozno to ma cosi do seba, len je problem najst ten pravy liek, ked je ich 4000 druhov....moj homeopat mi odporucal nebrat lieky, ze homeopatia zaberie, vydrzala som 3 tyzdne, ale da sa to v mukach zit , ked clovek cele noci ani oka nezazmuri a ma pocit, ze uz horsie sa nemoze citit dlhsie cakat? pri liekoch sa odporucaju potom len nizsie potencie do max 15CH brat denne, ale uz som do toho nesla...

lini
8. dec 2011

Hej presne mna sa pytala vsetko od malicka ake choroby som mala a aj vsetko po psych. stranke aj v dedstve ci som mavala stresy alebo tremu a ja hej ja som jej vsetko povedala uplne ake pocity som kedy prezivala a ide to somnou a stale to bolo horsie...no teraz som v novembri brala ATB stale zapal dutin zle mi bolo nemohla som dychat slaba ,boleli ma svally no a ona mi povedala ze je to vsetko psychika a dala mi na to nieco slabsie rano a vecer a o tyzden mi bolo lepsie tak mi to zmenila a asi aj zvysila .-) nemam uz pocit toho tlaku v hlave co ma najviac trapilo....a este hlavne co mi povedala ...mam 2 deti kojila som kazdu rok a nic som nebrala ziadne vitminy stale som bola slaba a k Dr. som neisla a zistila ze som odvapnena a mam malo zeleza dokupila som vsetko co mi povedala a naozaj z 3 tyzdne mi je ovela lepsie aj som konecne pribrala skoro 2 kg a citim sa lepsie .-)

monfat9
9. dec 2011

@lini to je skvelé, že ti to takto zabralo..tešim sa s tebou.. 🙂 možno to skúsim aj ja..ked budem vysádzať. 🙂

monfat9
9. dec 2011

@havja a ta alventa...vobec nezaberá alebo čo...máš to ťažké, asi by si potrebovala zmeniť lieky..ked ich berieš už dlhšie a nič ☹