Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evagy
13. jan 2012

nemáte náhodou niektorá skúsenosti s kryokomorou - liečbou chladom? chcem to vyskúšať už som odhodlaná absolvovať 10 vstupov, vraj zlepšuje náladu.

lialia7
13. jan 2012

Dakujem filipal 🙂

havja
13. jan 2012

@kornelia Ahoj, čítam tvoj príspevok, a myslím, že aj ja som bola naposledy takto u lekára, so zúfalstvom a s tým, že neviem odkial skor začať, a hned po prvej vete som bučalaaaa 🙂 čo sa týka toho xanaxu, davaj si iba polku, a ak ti nebude stačiť, skús celý...Ja užívam neurol, a mne Mudr.dokonca povedal, že si mám dať aj 4 tabletky denne pri uzkosti a panike 🙂 nikdy som si tak nedala, neurol si riadim podla seba, tak si tak aj ty dávaj ten xanax..čo sa týka liekov na spanie, tiež si myslím, že skús nedávať, ja mám síce iba hypnogen, a tiež si ho dám iba vtedy, ked o 4 ráno počitam ovečky, a čakám na okamih, kedy mi už pukne cievka v hlave, alebo neviem čo... 🙂 Keby sa tak dalo lúsknuť prstom a zažehnať toto zlé, nech už príde iba to dobre a lepšie.... 🙂

lialia7
13. jan 2012

Kornelia, presne ako to zazivas ty, som to zazivala u dr aj ja. Tiez som sa rozplakala a aj doma sa mi predtym chcelo plakat ale pred navstevou dr som sa citila ok a v jej ordinacii som sa rozplakala ako mala. Inak spociatku som nevedela spavat a uz opat spinkam super a celu noc. Aj hrozne sny kde som len bludila a nieco hladala sa zacali vytracat.
Inak co sa tyka libida, tak seroxat zatial nemal ucinok, mam vsetko normalne ako predtym, akurat mocenie som mala spociatku take plytke, ale aj to sa teraz upravilo spat na normal. 🙂
Drzim ti palec, aby nove lieciky skoro zabrali, neboj bude dobre!

daniela1974
13. jan 2012

@sisinka8 ja si to nemyslim ze AD su skodlivejsie ako benzodiazemap i ked je logicke ze na tehotnych nikto nebude robit pokusy ale citala som rozsiahlu studiu aj o kojeni s liekmi a tam bolo (teda o mlieku) ze maloktore lieky prechadzaju do mlieka a ak aj prejdu tak len v milimilimili proste skoro nemeratelnej davke su v mlieku a aj tak sa zakazuje vacsinou kojit s AD.
Tu baby beru escitil cele tehotenstvo, skoro vsetky.
Drzim palceky.

daniela1974
13. jan 2012

@sisinka8 ja som brala len podla potreby ale boli dni ked som si supla aj 8 kvapiek.
Ked som bola tehotna so strednou dcerou tak som si dala polku flasky v 9 mesiaci. Skoro som umrela od paniky na ulici milion ludi elektricky a hluk a zima smrad a ja sama a brucho taka panika ze som lupla polku flasky. Ale to bolo prvy aj posledny krat co som tolko dala do seba 😲 😲 😲 😲 😲 😲 .

kornelia
13. jan 2012

@evagy mas IP

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 To fakt? Pani teraz rozmyslam nad tym kto si??? 😀 😀 😀 Ved ja sa rozpamatam neboj, ale super, som rada za si nakupila, dufam, ze si spokojna. 🙂

sisinka8
13. jan 2012

@daniela1974 🙂 antidepresiva celkom inac vplivaju na mozog vyvijaceho plodu.nechcela by som zasahovat tak radikalne do anatomie mozgu,nikto to nevie ako to vlastne vpliva po XY ROKOCH!dali suvislost aj s autizmom napriklad teraz je to najnovsie. 😒 mnesa vyjadrila farmakologicka v ruzinova tak ze escito tiez neni tak dlho sledovany pri podavani tehotnych ako rivotril!nie su rozsiahle studie ☹ a davka je tiez ina vec lebo casto tehotne potrebuje vissie davky pre dosiahnutie ucinku aj ked by malo byt naopak najmensie davky a podla moznosti monoterapia(iba jeden liek)je to velmi zlozite...ja som sa venovala tomuto velmi vela casu.studirovala som mnozstvo clankov,studii.dost ma zarazi ze je velmi vela tehotnych depresivnych,panickych,uzkostlivych pacientiek a lieky vlastne nie su pre ne ziadne!!! 🙄 neviem preco sa vlastne v tomto odbore nedeje este stale nic.na to by sa maly vyjadrit nase psichiatricky odtialto ako aj andy napr.bola by som zvedava.... 😉

kornelia
13. jan 2012

@lialia7 Ahoj, najlepsie je, ze ja diagnozu neivem, lebo kedze si leiky chodim vypisovat k psychiatricke, tak ona mi nedala opis diagnozy, ale dnes som tam znova bola rano, lebo sa doslo na to, ze mi dali ten xanax omylom silnejsi v lekarni 😀 😀 😀 , no stava sa, takze na recepte bola 0,5mg a oni dali to 1mg balenie, takze mi to vymenili a bola soms pokojna. Zabudla som vsak vypytat ten opis, lebo sama som bola zvedava co mi je, takze ked tam pojdem sa ukazat o dva tyzdne, tak si od sestricky vypytam.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia ano dola sim maximalne spokojna.... 🙂 a velmi ti drzim palce.ako vidis aj ja mam svoje obdobie tiez 😒 a cakam druhe babetko.takze je to este zlozitejsie....strieda sa mi nalada.chvala bohu mne maximalne pomaha moj muz vo vsetkom.sama by som to nezvladala.vedeli sme do coho ideme,ze musim vynechat antid.ked otehotniem,ale ze ako sa budem mat to nikto nevedel dopredu....on my slubil ze spolu to zvladneme a bude mi stale pomahat vo vsetkom.mala som strasne abstinencne priznaky!predstav si liek som vynechala zo dna na den! 😝 a ktomu este tehotenska nevolnost,zavraty.slabost,stala uzkost,nespavost...... ☹

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 Dakujem ti krasne za rady, som rada, ze mas dobre skusenosti s tym liekom, lebo trosinka som bola v rozpakoch, ked som o nom citala, lebo bolo aj dobre aj zle, ale ja verim, ze mi pomoze, tak dufam, ze moj mozog bude diktovat spravne aj mojmu telu na zaklade toho, xi.

Ved prave o tie hypnotika ide, ze ja som neratala, ze mi da hned take silne - mne sa zdaju byt silne, ratala som s tym, ze mi da nieco o com sa tu tak vela pise, ze su miernejsie, ale prave som dosla od kamaratky , dali sme si narodeninovy cajik a on apovedala, ze jej manzel/moj byvaly spoluziak/ bral nedavno lieky na spanie a ze ich mam v klude dat len na par dni, ze sa mu potom uplne precistila hlava a bolo mu dobre. On bol uz tak vycerapany, ze ked isiel do BA do roboty, zaspal na krizovatke, museli mu trubit, aby sa prebral, hrozne, ale on mal ine problemy, skor fyzickeho razu, tak kvoli tomu nespaval.
Tak teraz rozmyslam, ci si naozaj vyskusat ten liek, skusim polku, ked deti budu u nasich a ja viem, ze budem pokojne moct spat bez prebudenia a uvidim, co to spravi. Snad sa rano prebudim 😀 .

kornelia
13. jan 2012

@filipal OÓÓÓ, dakujem za pochvalu, a vies, ze sa citim tak ako si to napisala, akoby som uz pokrocila a prezradim, ze mi v tom pomohlo par ludi, s ktorymi som sa rozpravala za posledne DVA dni, zdoraznujem DVA, lebo to tak naozaj bolo. Jednoducho som za dva dni natrafila na ludi, ktori mi velmi ale velmi pomohli a stroska ma usmernili.
Tu Eliceu budem brat tento tyzden len tu polku rano a buduci tyzden si dam aj tu druhu polu na obed. Myslite ze to budem tak musiet brat stale, alebo budem moct si dat celu hned rano? Lebo je to viac obmedzujuce ked si musite dat lieky aj pocas dna, hlavne ked ste mimo domu, snad by sa mohlo nie? Alebo neviem...... 😖

Pisala som vyssie, ze ten xanax som isla dnes vymenit, a prislo sa na to, ze lekarnicka dala zle balenie, na recepte bola 0,5 ka,t akze vymenili a uz som spokojnucka ako blcha, xi. Dnes mi ten rozhovor s priatelkou spravil velmi dobre, len keby to bolo castejsie. Inac som prisla na to, ze to ja som taka blba a hlupa, ze mne sa nikdy nikam nechce ist a potom ked sa premozem, tak sa citim velmi dobre a potom mi je aj luto, ze som to nepsrvila skor, najma tieto stretnutia s priatelkou.....Musim byt prisnejsia a ona mi tiez povedala, ze si mam od zivota brat viac a nie vzdy sledovat druhych a ich potreby - tu myslela na rodinu. Povedala, ze sa mam naucit byt trosku aj sebecka a urcit si cas len a len pre seba- tusim mala pravdu. Takze taketo rozhovory ma stretali posledne dva dni a som velmi rada, lebo mam cistejsie videnie na VEC. 🙂

daniela1974
13. jan 2012

@sisinka8 ja ked si predstavim ake stavy mam pri depresii tak chuda to dieta vo mne keby si prezilo somnou taku depresiu. Radcej lahku davku antidepresiva. Tolko za mna 😉 😉 😉 😉 😉 .

kornelia
13. jan 2012

@filipal Este som zbudla, asi trikat co som brala xanax som ho prepolila este aj tu 0,5mg ovu tabletu, lebo som chcela dat menej, a vcera mi lekarka povedala, ze to sa nema polit - tusim to tu raz pisala aj andy, ze to potom nevyvija ucinok, takze to by som polit nemohla lebo to bol liek SR s pomalym uvolnovanim. Ale uz je vymeneny, tak je fajn.

kornelia
13. jan 2012

@lialia7 Mne Seroxat robil problem v prych cca troch mesiacoch pri sexe, potom to ustupilo a bolo lepsie. No teraz zasa kvoli tym stavom libido pod zadkom zaby, takze snad aj to bude lepsie. Zaujimave je, ze o tomto sme nikdy nehovorili s lkarkou a vcera ona sama po tom, co som jej povedala mi riekla, ze asi aj v sexualnom zivote zazivam tazkosti a ja som prikyvla... ☹ POvedala som jej, ze so Seroxatu som pribrala, no minuly rok od januara som zmenila zivotny styl a za pol roka som schudla 10kg, tak ze by som si to chcela velmi udrzat, lebo po tejto stranke sa citim ako vymenena bez tych 10kg, a davala mi tu Eliceu prave kvoli tomu, ze to nebude mat taky ucinok, no ale samozrejme v letaku je uvedene: Moze sposobovat nechut, alebo zvysenu chut do jedla 😀 😀 😀 , tak si vyberte. ja som si vybrala tu nechut, dufam, ze ma mozog vypocuje 😀 😀 😀 .
Uz sa toho tak nebojim, lebo viem, ze tym, ze som zmenila zivotny styl, sa budem vediet aj spravne stravovat, takze by to nemalo naskocit tie kila navyse, budem makat!

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia profesor Dr.Czeizel(znamy madarsky genetik) radil zenam,mamickam ze NECITAJTE ZIADNE PRIBALOVE LETAKY! 😉 tam napisu uplne vsetko lebo musia aby sa chranily!mno krat to odradi uzivat dany liek aj ked je to velmi potrebne!nikto dopredu vobec nevie ze ako na neho dany liek zaucinkuje!kazdy organizmus je iny,kazdy si to musi vyskusat na sebe.mnoho krat ked precitas to vsetko negativne,vyvolas si aj sam vedlajsi ucinok lebo to tam je napisane. 🙂 musis sa naladit pozitivne pre liek ze ti pomoze.treba aj troska verit v uzdraveni to ti povie kazdy lekar.

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 Tak moja to ti nezavidim tie stavy po vysadeni, ja by som mozno umrela mat tolko toho naraz. Drzim ti palce velmi, aby ste to zvladli a nech je vsetko ok.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia vies ,ja neverim na nahodu! 🙂 😉

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 a vies, ze ja nikdy necitam letaky a manzel stale potom mu je zle, ale aj jemu som to zakazala, no pri tomto lieku na spanku mi to akoby niekto nasepkaval, precitaj precitaj a uz ked som to vytiahla z krabice som videla, aky je dlhy, uz vtedy sa mi rozbusilo srdce, xixi. Asi to bola len panika z toho, takze po ukludneni mojej priatelky dnes si ho asi dam, ked deti nebudu vecer doma spat ale u starkych a uvidime, na jak dlho ma to polozi, som zvedva kedy na druhy den vstanem 😲 . Mozno sa vyspim raz tak dobre, ze potom to uz ani otrebne nebude, aby som si dalsi davala, xi.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia az teraz som dosla na to ze aka som silna! 🙂 musela som sa prekonat.a robim to kazdy den......

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 myslis na aku nahodu 🙂

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia NEBOJ SA DOPREDU! 🙂 ja som bola pred tym ako ty a mam stymto skusenosti habadej....ja viem co mi pomohlo....ako som musela zmenyit rozmyslanie co mi menilo moje pocity....a tym padom som sa vyliecila.lebo iba antid.podla mna nestaci.treba menit sposob rozmyslania.....

sisinka8
13. jan 2012

@sisinka8 na taku nahodu,ze akoze nahodou stretnes takych ludi ktory ti pomozu v tej zivotnej situacii v ktorej sa nachadzas.nahoda neexistuje!!!!! 🙂

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia A ESTE, XANAX SR SA NESMIE POLIT!!!!!!!

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 ved ano nahoda nie, ale nieco alebo niekto to tak chcel, ja verim v to a mam aj tusenie kto to bol 😉 Ja som v uzkom spojeni s mojou nebohou starkou a som si ista, ze je tu stale so mnou a chrani ma, i ked sem tam sa vzdiali 😀 , mozno dava pozor aj na ostatnych clenov rodiny, tak si ju nemozem len tak pre seba ......ale viem, ze mi to velmi pomaha, ked na to myslim.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia to urcite ano!a nemaj kvoli nej smutok v srdiecku lebo som presvedcena ze sa ma dobre.ovela lepsie ako mi si to vieme tu predstavit. 🙂 musis ju nechat odist.....tvoje trapenie ju trapi tiez.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia vedela by som ti poradit este ked ti zacinaju ucinkovat lieky a budes sa mat lepsie skus masaz!!!ja som tiez chodila tyzdenne2x!velmi mi to pomohlo!viem ti poradit maserku profesionalku blizko ds.kam som chodila strasne sikovna pani a velmi pozitivne naladena!masaz uvolnuje telo aj mysel a endorfini sa vyplavuju po nej.je to skvela terapia.chodila som aj na psichoterapiu ale nie do ds lebo tam som nenasla nikoho kdo by sa mi pacil 😉

filipal
13. jan 2012

dievcata, neviem kde ste to zobrali, ze sa nesmie davat polka xanaxu....
keby mi niekto vysvetlil co sa moze stat, aky to moze mat chemicky dosah? vsak trochu uvazujme. 😉
len tak nahodou som nasla na strane 223 v tejto teme radu od Andy a hned druhy prispevok z vrchu radi polku xanaxu. podla potreby.
pisem to preto, aby si nevycitali niektore citatelky nasej temy, ze spravili nieco zle, co im snad poskodi liecbu.

monfat9
13. jan 2012

🙂 čauteeee 😀 😀 ako sa dnes máme? piatok 13teho 😀 😀 😀 normálny deň...slniečko dnes krásne svieti...úžasnéé, mám sa dobre, dokedy to neriešim 😎 hlavne že je to fajn...išla by som niekam, ale nemôžem, lebo má usoplenú ukašľanú dcéru 😒 inak všetko je super....od rána som poupratovala celý dom, navarila, urobila som si masku, píling...vytrhala obočko... 😀 lebo som ho mala už ako 😀 😀 Brežňev 😀 ešte si vyžehlím vlasy a len tak sa namaľujem..nech muž kuká čo ho doma čaká 😀