Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

antoine
23. feb 2012

@monfat9 vieš ako si mi pisala s tym vysadenim liekov tiež som sa snažila to nepodcenit..a ked som nemala nijake zhoršene stavy dlhšie mesiace mi dr hovori že v lete ich vysadime ,mala som prist k nej potom na kontrolu o tri mesiace už vtedy som brala len stvrt serliftu,bol decembera tak som začala lieky vynechavat až som prestala uživat uplne..bolo mi fajn i napriek mojim zdrav.problemom ktore mam a teda nie je lahke prekonavat občas trapenia s tym suvisiace zvladala som bez problemov ...od vtedy je to 2roky..možno viac a teraz ked som mala po 4rokoch čo som bola doma nastupit do prace som sa tak preto vystresovala,že normal sa u mna spustili mnohe priznaky...uvedomujem si že som si to sposobila aj sama bo som tak povaha že všetko chcem dokonale a som na seba prehnane naročna..nadavam si sama za to,ale tažko s tym bojovat som taka povaha..a ked prišli myslienky a uzskost,smutok atd som vedela o čo sa jedna...trvalo to asi 10dni...a zas sa to všetko dalo normalu..teda z roboty som odisla,lebo nakoniec chcem ist na živnost a tam bol nefer majitel...a ja sa tak hlupo vystresujem kvoli nejakemu kretenovi🙂dnes som stala pred dverami mojej dr..nasla som kontakt ma psychologa a psychoteraépeuta a tak som sa rozhodla že skusim sa z toho dostat vyrozpravanim...čitala som tu o tej regresnej terapii,ale každy hovori o skusenosti druhych,mam pocit že to by mohlo byt zaujimave ,hlavne sa vracia spat do minulosti..mam pocit že ma toho tolko postretlo a nie som s tym zrovnana,často sa vraciam myslienkami spat a sposobuje mi to citelnu bolest..možno toto by bola pre mna cesta...potom už len cesta do Tibetu🙂🙂🙂🙂ja viem že sa to neda brat ako osobna prehra...ale stalo ma to vtedy vela sil zbavit sa toho strachu že či ma to ešte niekedy postretne a ked to min,tyžden prišlo bolo mi fakt do plaču:(mame svoje plany a potom sme sklamane že to podla nich nejde vrrrrrrrrrrr🙂

mimok
23. feb 2012

ahojte dievcence. Dnes som mala taky riadny atak ze az. Strasne som sa bala aj bojim, aby sa to nezopakovalo. Taky strach som mala, aby som nieco sebe neurobila alebo malej.

filipal
23. feb 2012

@mimok a netreba ti zvysit davku? kedy mas ist na kontrolu? aku davku serliftu beries?

mimok
24. feb 2012

@filipal buduci utorok mam kontrolu. Beriem rano celu a na obed polku. Ja uz sa chcem citit dobre

mimok
24. feb 2012

@antoine ahojky. Aj ja trpim poporodnou depresiou a je to hrozne. Skoro dva mesiace beriem serlift celu tabletku,od stvrtka rano celu a na obed polku,ale je to strasne. Mam strach,aby nieco malej neurobila alebo sebe,total chvenie,strach. Buduci utorok idem na kontrolu. Porad ako to zladnut

filipal
24. feb 2012

@mimok celu z akej gramaze? kedze mas v utor kontrolu, povedz o tvojom stave lekarke. uz by ti malo byt lepsie, beries lieky uz druhy mesiac, nie? bud mas slabu davku, alebo potrebujes nejaku zmenu. Serlift sa dava ako liek prvej volby, niekomu nezaberie a musi sa skusit ucinnejsi.

antoine
24. feb 2012

@mimok ahoj a mas hlavne niekoho pri sebe?mas take myslienky?stale ta niečo dokola napada?bolo by dobre keby nezostanes sama,aby si mala pocit istoty že keby niečo mas oporu,ono je to dost doležite,a aj ta samota strašne taži,dietatko ešte nie je rovnocenny patrner,kedže nekomunikuje a hlavne ked ti je zle..spiš dostatočne?všetko čo opisuješ zhoršuje unava,potrebuješ sa prespat,nepamtam si akuou davkou som začala,mala som tiež myslienky že čo ked,ale to až potom čo sa ma dr spytala skor som mala v hlave vír všetkeho možneho,sa mi myslienky nemohli ustalit ako by som nemohla vypnut..preto som ani nemohla spat...mimok ale jedno viem,bud nebud sama kym lieky nabehnu informuj niekoho blizkeho..bez hanby..je to lepšie ako by bolo potom neskoro a hlavne mne dr hned prve sedenie povedala ak by boli nejake nutkave myslienky na ubliženie radsej nech pridem hned a nečakam na dalsiu kontrolu,,,tie hormony su fakt hrozneee a s každym zatocia inak,myslim,že je to aj nasou povahou...že sa trapime...mne srlift začal zaberat asi po 2mesiacoch..efekt prišiel o dost neskor....ale myslienky sa ustalili tak po 4tyždnoch,akonahle som trebars ostala sama doma a mala ten zvieravy pocit obliekla som sa aj malu a prechadzala sa vonku dovtedy až kym sa mi vnutorne neulavilo...občas v daždi a snehu-prišla som domov ako zbity,mokry pes ale mne to pomohlo...fyzicky sa unavuj ak sa da...vytvaras tym endorfiny..prinut sa ale nezostan ležat..ak možes chodit...aj ked viem že vtedy by si radsej lahla do postele a prespala cely život...bude dobre uvidiš...važne ,bude mysli na ten ciel,a ver mu,každemu sa polepšilo bud trpezliva a nebud sama ak sa da..manžel mi velmi pomahal ale ked videla moja mama ako som na tom zobrala si volno z prace.vedela že ju nutne potrebujem a ja som aspon nabrala istotu,že o malu je postarane a prespala som fakt 4dni....mozog potrebuje min.4hod neprer.spanku aby sa regeneroval,ak nemas spanok všetko sa tym zhoršuje...takže mne dala dr serlift a na spanie mirzaten...ten som sice nebrala dlho,ale svoje splnil...ten spanok mi pomohol a konečne po tolkom spanku som pocitila hlad...pretože som nebola schopna jest bez toho aby som to nevyvratila...popor.depka mi proste z každeho smeru dala fakt zabrat...ale prešli sme to obdobie...držim ti palce ako sa len daaaaaaaaaa 😉

antoine
24. feb 2012

a suhlasim s filipal,je možne že lieky ti nezaberaju,a nesadli ti za 2mes.by mala byt aspon nejaka pozitivna zmena,nie take trapenie ake mas....nečakaj a chod k dr..hmmm?

mimok
24. feb 2012

@antoine chodim k svagrinej, manzel ma vozi. predtym ten tyzden mi uz bolo lepsie a teraz opat hroza. Volala som vcera lekarovi, kazal mi dat si aj na obed polku a mam prist v utorok

kornelia
24. feb 2012

@mimok tiez si myslim, ze uz je to dost dlha doba na to, aby lieky zabrali, urcite zmenit davkovanie, alebo este lepsie mozno zmenit liek, neboj budes v poriadku!

marcela91
24. feb 2012

@mimok ked tak zmenis lekara, mna uz by to tiez nebavilo 2 mesiace brat lieky a taketo stavy, podla mna ti vobec nesedia, lebo ked niekomu sadnu, je mu o nieco lepsie zhruba po 2 tyzdnoch aspon statisticky....

filipal
24. feb 2012

@mimok ale aku mas gramaz lieku? vies vyraba sa 50 mg aj 100 mg.

mimok
24. feb 2012

dievcence dakujem vam. ved utorok poviem lekarovi co a ako sa citim a budem trvat bud na zmene alebo nieco

evagy
24. feb 2012

@marcela91
ja som sa trápila vyše roka..
@mimok určite treba urgovať a otravovať lekárku nech dá niečo poriadne

lialia7
24. feb 2012

Mimok drzim palec!

Inak kocky chcela som sa opytat ci ste niekedy mali pocit tzv. "Tazkej hlavy" a slabych noh.. Ja mam niekedy spolu so zavratmi aj pocit ze moja hlava je mega tazka a neudrzim ju na krku, ale neviem ci to nesuvisi s mojou blokadou krcnej chrbtice.. Ked si napr opriem rukou hlavu, tak mam mega bolest krku a hlavy a hlava akoby mi padala, aka je tazka...

marcela91
24. feb 2012

@evagy akoze rok si striedala lieky , ktore stale nezaberali?? strasne... 😒

lialia7
24. feb 2012

Evi, to je fakt strasne :(

havja
24. feb 2012

@lialia7 áno, aj ja to mám, pocit, že ma nohy neudržia, a hlava je otrasne ťažká, a tlačí... 🙂 Katastrofaaaa... ☹

monfat9
24. feb 2012

@mimok neboj sa budeš v poriadku...len musíš tú lekárku trocha tlačiť...že nezabera...ked Ti dá druhé lieky..uvidíš že bude dobre 🙂 Och ešte že je ich toľko veeľa... 🙂

monfat9
24. feb 2012

@evagy to by som nezvládla..rok takto 😢 😢 moja zlataaa 😨

monfat9
24. feb 2012

@antoine ale ved ty si to vlastne zvládla.... 🙂 dosť dlho si sa liečila....moja doktorka ma furt po roku prehovára...že vysadzať a vysadzať....a to už druhy krat..... takže neviem čo to bude..... 😨 ale nevadi...No a Psycholog je fajn....dosť ti to pomôže...hcoi zo začiatku to býva trochu ťažké..po rokoch sa rýpať v starých ranách...znova všetko vyjde na povrch...ale potom už bude dobreeeee 🙂 🙂 🙂

evagy
24. feb 2012

čo som mala robiť, nikto mi neporadil, ja som myslela že to trvá než sa dá niekto dokopy, ja som stále čakala, depky som nemala ani ale stále také zlé pocity, napätie a akoby som niečo na hlave mala taký pocit. Až som po roku liečenia išla do kúpelov a tam som stretla a myslím že to bol osud, podobnú pani čo má to iste čo ja, sme dokonca na izbe spolu boli a ona sa čudovala, vraj tiež mala kadejaké stavy ale že ak dali dobé lieky tak sa cítila po dvoch týždnoch super a že už sa stále cíti dobre. po liečení som to rozbehla, išla som aj k inej psych. podebatovať či je to normálne že stále nie som ok, ona povedala nemôže hovoriť do liečby inej psych ale už by som sa mala cítiť ok, išla som k svojej a mala som šťastie zastupoval ju lekár a ten mi dal serdolect a po 2 týždnoch som sa cítila super. Konečne. Zmenil sa mi život o 180 stupňov. Takže treba fakt otravovať lekára, nech preboha robí niečo!!! veď si môžeš aj ublížiť alebo nedajbože ako u mimok že má dieťa ohrozuje aj život dieťaťa..

lialia7
24. feb 2012

@havja Dik, tak potom je to asi "normalka" pri tejto diagnoze. Ja som myslela ze to mam z krcnej chrbtice..

lialia7
24. feb 2012

@evagy To mi je naozaj luto, ze si sa takto dlho trapila, ale ako pises, chvalabohu ze ti osud nahnal do cesty tu pani a ze to takto dopadlo!

mimok
24. feb 2012

dievcence verit ze sebe ani malej neublizim

mimok
24. feb 2012

@filipal gramaz som mala najskor 50 mg a od vcera mam 75 mg

mimok
24. feb 2012

tak som volala a idemv pondelok doktorovi

marcela91
24. feb 2012

@mimok dobre si urobila, nedaj sa odbit, keby ti tie lieky mali pomoct, pomohli by ti aj pri nizsej davke myslim...

filipal
24. feb 2012

@mimok to mas strasne malilinku davku! sa cudujem, ze ti vobec zaberala. bezne sa berie davka 150 mg, pri slabsich stavoch. 100mg rano, 50 na obed. Andy nam pisala, ze pri Sertraline (Sertlifte a pod) sa ide az do davok 300mg.
tvoj lekar ti dal zacinajucu davku, ale mal ju postupne zvysovat rozum mi stoji nad takymito odbornikmi.... 😝 😝
ja som tak trochu dufala, ze si mala 100mg tablety, takze v tom pripade by si teraz bola na 150mg......

mimok
24. feb 2012

@filipal tak ked bola na kontrole po troch tyzdnoch, vtedy sa pytal ako sa citim, ja vtedy lepsie, aj spavala, ale ze mam chvenie a strach. A on, ze nechce davat vacsiu davku, lebo mam chronicky zapal zaludka ale ze ked sa to nezlepsi tak zvysime. A teraz, ci je to fakt nizkou davkou alebo zlymi liekmi