Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timea179
10. máj 2012

@marcela91 tiez si myslim, 🙂 a tie neziaduce ucinky v liekoch poznam naspamat 😉 chvalabohu nic strasne z nich sa mi neudialo,ja som sa najviac tesila ze priberiem co sa mi aj podarilo 😀

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelia
10. máj 2012

@marcela91 dufajme, ze je to tak, ze si uziva pekneho poacasia vonku s dietatkom. 😉

kornelia
10. máj 2012

@marcela91 je to normalne, lieky zacali zaberat, o par dni bude fit.Vydrz! 😉

monfat9
10. máj 2012

@marcela91 ....no vidíš...hovoríš že sa lepšíš 🙂 🙂 🙂 neboj už bude len lepšie...čim ďalej tým lepšie... 🙂 snaž sa narozoberať svoj stav...v mysli.... 😒 aspoň sa pokús prísť na iné myšlienky...a nesledovať sa... 😉 uvidíš onedlho nám napíšeš že ako sa už máš super....a potom sa tu už dlllho neukážeš...ako mimok... 😉 asi jej už niečo isto zabralo 😲 to dufam 😔

monfat9
10. máj 2012

@marcela91 aaa na začiatku to tak býva....aspoň tie fyzické príznaky vymizli....aj psychicke zaraz odozneju... 😉

marcela91
10. máj 2012

@monfat9 uf, uz som myslela, ze lespie, poobede, sli na mna panicke ataky, co som pocas tej depresie nemavala, lebo skor ma trapila depresia , uzkost len obcas, zajtra cinknem lekarovi, ze ten Xanax mi nezabera,
ledva som sa dnes dotackala z hodinovej prechadzky uplne som nevladala, inokedy by som chodila aj cely den hore dole, ale teraz zkratka nevladzem, dakujem vsetkym za podporu , stale sa posilnujem, ze tyzden mam za sebou , este 1-2 tyzdne a malo by byt lespie...Ale najlepsie bude, ak raz budem bez liekov a takychto problemov, snad sa nam to vsetkym raz podari 🙂

kornelia
12. máj 2012

@marcela91 A nemas ten xanax moc slaby? Napamatam uz kolko si pisala mg, ale mozno je slaby pre teba a preto nezabera. Mne xanax velmi dobre zabera aj napriek tomu ze je SR pomaly ucinok, zaberie sice neskor ale vyborne, no odkedy mam AD nemala som ani jeden Xanax. 🙂

zuzkaaaa
12. máj 2012

Potrebujem poradiť, aký je najlepší volno predajný liek na ukludnenie? Doma máme problémy a nezvládam to... Prosím poradte, ďakujem!

mexico_16
12. máj 2012

Baby kolko mg AD berete pri PP ? Dakujem

marcela91
12. máj 2012

@kornelia mam ten najslabsi Frontin, rovnaka ucinna latka ako Xanax 0,25 mg, uspava ma, ale tie prejavy neziaduce z liekov mi vobec neodstranuje, ani busenie srdca. Kym som nebrala AD, davala som si ho prilezitostne a zaberal. Mozno by som mohla skusit vypytat Lexaurin alebo Rivotril, tie vraj su lepsie, neviem posudit...

marcela91
12. máj 2012

@zuzkaaaa mne pri slabsich stavoch zaberal Sedatif PC od Boiron - homeopatia, davaj 2 tablety naraz rozpustit v ustach podla potreby, ked uz nezaberie toto, skus Guajacuran tiez volno pripadny liek, pripadne prirodne tablety z valeriany, uvidis, skus, niekomu zabera aj pitie caju z lubovnika bodkovaneho, ale toto vsetko je na lahsie stavy len..

monfat9
12. máj 2012

@zuzkaaaa ...snad GS anxiolan? alebo persen forte...

vavo1
14. máj 2012

Mam 39 rokov. Mavam caste migreny. Neurologicka uz nevedela, co ma so mnou robit, tak mi ako prevenciu proti migrenam predpisala rivotril. Dostal som z toho hypomaniu, ktora trvala dva mesiace. Citil som sa uzasne, ale moje okolie stastne nebolo. Kedze som uzival prilis vela triptanov - silne lieky proti migrene, tak mi neurologicka odporucila pobyt na psychiatrii. Tam mi okrem liekov na migrenu nahle vysadili aj rivotril, z coho som dostal tazku depresiu s psychotickymi priznakmi. Potom mi Rivotril nasadili spet a hned som sa citil lepsie. Ale po jeden a pol roku uzivania rivotrilu mi prestal ucinkovat. Odvtedy mam tazku depresiu - trva to uz jeden a pol roka. Mavam sebevrazedne myslienky, z nicoho nemam radost, do vsetkeho sa musim prekonavat, uplne som stratil zaujem o sex, nedodrziavam ani osobnu hygienu. Od zaciatku depresie som bol uz tri krat hospitalizovany na psychiatrii, absolvoval som desat elektrosokov. Vyskusali mi asi 20 antidepresiv. Teraz beriem Zyprexu, Xanax, Tritico na spanie, Lamictal, mollome a Valdoxan. Nic mi nepomaha. Stale sa citim rovnako zle. Skusil som aj trezalkovy caj, alkohol a travu, kamarat mi uvaril vyvar z makovic, no z nicoho som nepocitil ani trochu radosti, po ktorej tak tuzim. Vie mi niekto poradit, co mam robit ?

b1105
15. máj 2012

@vavo1 a aku mas diagnozu?

b1105
15. máj 2012

vitamin B je vitamin dobrej nalady /pri lahsich stavoch

vavo1
15. máj 2012

b1105 bipolarnu afektivnu poruchu.

mimok
16. máj 2012

ahojte dievcence. Prepacte, ze som tu dlhsie nebola, ale bola som aj chora aj malicka. Ohladom psychiky, tak beriem ten serlift, rano 100, po obede 50 a vecer si davam prothiaden. Uz to bolo lepsie, ale este miestami mam take chvenie, mravcenie, je mi doplacu, mam strach. Fakt uz by chcela byt stale dobre na tom a necitit, ako keby stale na nieco rozmyslam. Uz to trva dost dlho. Inak tie stavy mam vzdy tyzden pred menzesom a tyzden po nom. Musim len verit, ze to prejde, lebo chceme s manzelom este jedno babatko

kornelia
16. máj 2012

@marcela91 No ja neviem, ale 0,25mg sa mi zda velmi malo, ani som nevedela ze aj taky xanax je, ale samozrejme nemusi kazdemu sadnut, no ja si aj tak myslim, ze je to jeden z najucinnejsich liekov, vela zien tu berie neurol, ja si myslim, ze na uzkost a paniku je skor ten xanax a nie lexaurin, ale prad sa.

kornelia
16. máj 2012

@marcela91 Pokial ja viem Lexaurin je skor na nervozitu ako na uzkost a PP.

marcela91
16. máj 2012

@kornelia dnes mi lekar povedal, ze to zabera len na uzkosti, paniku, strachy, nepokoj...ak mam take depresivne stavy spojene s derealizaciou a velmi neprijemne telesne pocity akoby som vypila otravu, tak som mu to opisala, ze nato to nezabera...

marcela91
17. máj 2012

@monfat9 takze bola som vcera u lekara, myslela som, ze mi bude nadavat, ze som 2 tyzdne uzivala len stvrtku Citalec 20 mg a nie polku po troch dnoch, ale povedal, ze som dobre urobila, led mi bolo tak zle, ze som si to nezvysovala, lebo niekedy ked su taketo silne neziaduce ucinky, telo si musi zvykat postupne. presne po 2 tyzdnoch som mala 2 vecery, ze som pocitila ulavu a konecne dalsi den aj rano, ze som mohla normalne fungovat, tak som si vitazoslavne zvysila na polku, mozno som ani nemusela, lebo lekar natom netrval, je mi znova zle , hlava sa toci, zaludok ako na vode, lekar sa pytal, zimnica, potom horko, zavrate, zaludok jak na vode, ospalost..lekar sa pytal, ci nemam nejake hormonalne problemy, lebo niektore AD ich mozu este zhorsit, ak by mi bolo stale takto blbo, mam mu zavolat a vymeni mi liek,ktory vraj nenarusuje hormony, ale skusim vydrzat 2 tyzdne o tej polke, povedal, ze do mesiaca by sa mali ukazat plne ucinky, ze netreba vzdy za kazdu cenu zvysovat /aj ked podla mna tych 5 mg Citalecu denne sa mi zda ozaj malo/, to neberie asi nik, viem ze udrziavacia davka je 10 mg ako beriem teraz, no uvidim, bodaj by tento liek pomohol, lebo nechcem donekonecna menit aby som nevymenila este za horsi liek a cakat mesiace, kym bude lepsie...

marcela91
17. máj 2012

@mimok a ty si mala problemy aj so spankom? lebo kedysi mi dali tiez prothiaden, pritom som spavala ako drevo aj bez neho, tak som si po mesiaci precitala letak , ze je to liek na spanie a prebrala to s lekarkou, vysadili sme to hned bez problemu, lebo som nebola schopna rano vstat do prace a vobec sa 2 hodiny po zobudeni prebrat z neho, potom bolo lepsie bez neho...

monfat9
18. máj 2012

@marcela91 oo tak to mi je ľuto...že sa tiznova pohoršilo...nič no asi si taký človiečik...že si citlivá na lieky..a stačí ti toľko koľko máš...tak sa len riad radami lekárky... 😉 neboj bude dobre... 🙂

monfat9
18. máj 2012

@vavo1 hmm...ťažké ☹ je to hrozné....myslím že ti nič nepomáha...a tých 20 antidepresív...ti vobec nepomohli....možem ti povedať len jediné......mysli na to že čo ak tie dvadsiateprvé ADčka pomôžu..... 😔 maš to ozaj ťažké....toľko diagnoz....depresiu....bipolarku...ešte aj migreny ☹ ale samovražda? nič by nevyriešila....ostal by si rovnako stratený, ...možno ešte oveeľa horšie..ako teraz....musíš bojovať...najdi si nejaký cieľ...určite je niečo v tvojom živote..čo stojí za to...aby si išiel hore.....skús sa upriamiť nato...a ži....chlape...lebo nič iné ti nezostáva...prijmi diagnozu...neodporuj tomu...vo svojom vnutri....ano maš depku...nemožeš rano vstať ...aj tak musiš..vstaň..aj ked nevládzeš...a plaziš sa po kolenách chod...viem je to ťažké...sama mam depresie...viem veľmi dobre čo to je..všetci to mame nahnuteee....ale čo už...žiť musime...hlavu 😉 hore..

marcela91
19. máj 2012

Babenky, ja sa chcem opytat, ako to mate pri tejto chorobe s cestovanim? Uz by som konecne , ked sa mi dufam polepsi toto leto chcela ist aj s malou prvykrat k moru, minuly rok som odmietala koli tejto chorobe. Nemali ste problem s cestovanim a pobytom niekde daleko? Nezhorsil sa vam stav? Ked u mna prvykrat vypukla PP,pred siestymi rokmi, dostala som prvy velky zachvat prave v Tunise po silnej kave, nevedela som este o co sa jedna a myslela som, ze tam umrem. Potom som zvysok pobytu bola nesvoja a bala som sa chodit do jedalne hotela, lebo tam sa mi to stalo , odpadla som v jedalni, len sa mi zatmelo pred ocami, slabost, potom triaska...
Ked sme potom po troch rokoch sli do Grecka, zacalo mi byt strasne divno tesne pred dovolenkou, derealizacie, divne pocity, tiz som tam bola uplne nesvoja, hlavne prve dni utrpenie, som myslela, ze to mam naspat, potom som zistila, ze som tehula, tak som sa ukludnila, ze su to len tehu hormony a bolo dobre.
Odvtedy som bola len v tuzemsku, kym bola dcerka malicka a teraz by sme koli nej radi niekam sli a mam strach...

monfat9
19. máj 2012

...no ano...tiež mam s tým zlé skusenosti.....stalo sa mi to v lete na dovolenke....ked si uvedomíš že si tak daleko...tak dostaneš ten blbý strach....že čo ak.... 😠 ...........najmä ked sme v Tatrách na turistickom chodníku vysoko v horách....mi doplo...že ma tu nikto nezachráni...a bum....už som myslela že umieram 😀 Teraz to riešim...tak že chodim len na take jednodňove výletiky....tu po SVK......tiež by som sa obávala vycestovať..koli tejto diagnoze... 😖

vavo1
20. máj 2012

monfat 9, Dakujem za empatiu a povzbudenie.

beba35
21. máj 2012

Ahojte. Som rada, že som našla takúto tému.
Dlho som brala Cipralex najprv 5, postupne 10 mg denne (cca 3 roky) - kvôli sťahovaniu som musela zmeniť lekárku . Kým som bola na dobrej ceste vysadzovania liekov, táto druhá ma musela najprvpozorovať - nemohla zo dňa na deň lieky vysadiť. Tak mi povedala.
Pred vyše rokom mi začala dávku znižovať, no neurobilo mi to dobre - po cca 2 týždňoch som mávala stavy strachu. Dostala som Eliceu, ktorú užívam dodnes v dávke 10mg denne v kombinácii s Lamictalom (na epilepsiu).
Vedeli by ste mi poradiť ... Elicea a tehotenstvo?

beba35
21. máj 2012

.