Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

marcela91
25. máj 2012

@hlavinka tak to je teda gol...tak skoro prechod? co teda urobis? skusis sa liecit na gynde hormonalne a vysadit AD?

marcela91
25. máj 2012

@hlavinka no viem si to inak predstavit, ja mam len jednu trojrocnu a je to niekedy des, kedysi stacilo, ze zaspala, alebo sla s babkou mala von a nabrala som nove sily, ale teraz , aj ked nie je mala doma, mam pocit, ze mi je este horsie samej, tiez sa niekedy citim ako stroj bez emocii, co len chodi, upratuje dokola a nikde to nie je vidno, nakupuje, vari a vrci na kazdeho, ale aj ked som sama a nic nemusim, stale ta neschopnost sa "hodit " do pohody a byt v klude , ci som doma, alebo vonku s malou.. Snad tie lieky uz zaberu konecne.

hlavinka
25. máj 2012

@marcela91 Jo, to kdybych vedela. Jeste bych chtela nejakou dobu kojit, ale je fakt, ze teda asi by bylo lepsi kojit prestat a byt radsi v klidu. 11 mesicu je pekna doba, takze bych si nemela co vycitat. Ale MAjda nechce UM (Adelka ho taky nechtela a nikdy nepila). Ale aspon ji kase, tak by to snad slo.
Takze asi prestanu kojit a zkusm lecbu HA pres gyndu. Kdyby to nemelo ustoupit, tak bych brata i AD.

Dekuju. Se dvema deckama je to hrosi v tom, ze proste to nekdy nejde zkoordinovat, jak clovek potrebuje, hlavne spanek. A kdyz nerve jedna, rve druha....
Jsem rada, ze mi rekla tohle. Protoze kdyby to byly jen deprese, tak bych se musela lecit na ne a hrozil by navrat. Takhle se "zaleci" jen prechod a bude to lepsi snad na dalsich 20 let. ten vztek vazne nejde nijak ovlivnit.

filipal
25. máj 2012

@hlavinka no toto?! pocula som uz o predcasnom prechode....aj sa mi stazovali nejake zeny, ze prisli do prechodu okolo 35 rokov. a gynekolog spominal, ze je stale viac zien, ktorym zacina klimakterium okolo 40. zvlastne.
takze budes brat zatial len fytoestrogeny? a po skonceni kojenia HA?
teraz si spominam, ze moja mama, ked prisla do prechodu mala zaroven aj depresivne stavy...aj bola velmi nervozna. mozno sa to ani neda velmi oddelit - prechod a depresivne stavy.

hlavinka
25. máj 2012

@filipal Ano, presne jak pises. ted jsem si poridila sarapin - soja a jetel🙂 Timpadem AD ted nebudu znovu brat, leda by se to nezlepsilo. Ona lekarka rikala, ze podle delohy to vypada na prechod, ale ze by mi musela udelat jeste hormonalni vysetreni, ale to ze musi, az prestanu uplne kojit. Ale vzhledem k tomu, ze podle delozni sliznice se tam nic nechysta (coz touhle dobou pri stejnem kojeni s Adelkou uz jsem 2 mesice mela MS), tak asi uz nic. No uvidime. Rikala, ze to muze byt ale jen i docasne, ze se telo brani dalsimu poceti, nebot asi dostalo hodne zabrat....Neco na tom asi bude.
Nevim, moje mamka rikala, ze teda navaly mela, mela stavy na omdleni, ale deprese nemela. Podrazdena asi byla, ale ne tolik, co ja, aspon si nepamatuju, ze by na mne rvala a byla nepricetna. Ja si nekdy pripadam jako san 😅 😝 😢 😔 😀
No, aspon to taky vysvetluje tu pneumatiku kolem pasu, kterou jsem nikdy nemela (byla jsem vzdy typ hruska) a ted ji tam mam a nemuzu ji dostat dolu☹

filipal
25. máj 2012

@hlavinka zda sa mi, ze uz sa ti vracia humor! 🙂 🙂 🙂 to je fajn. pozri, ved nech je to uz akokolvek, vzdy sa ti da pomôct. aj to je dobre, ze si svoju podrazdenost k detom uvedomujes. aspon sa to snazis drzat na uzde.
ale ta pneumatika.....no neviem neviem 😝 😅 vsetko by som nehadzala na nedostatok estrogenu! 😀 mne sa teraz dost podarilo schudnut pravidelnym jedenim, s dostatkom bielkovin a zakazala som si sladkosti. iba zdrave som si dovolila 🙂 tvaroh s ovocim a podobne. 😝 😝 😝 😅 a este som si naordinovala dost pohybu. bicykel je dobry. aj zajtra ideme. potom napisem, aka bola trasa. pekny vecer. 🙂 🙂

hlavinka
25. máj 2012

@filipal Ale jo, to zas jo, to ja humor mam, spis ironicky, sarkasticky a taky docela cerny🙂 Humor, ne kasel. (ehm, trapne) 😀 😅
Vis co, ja pribrala 30 kg pri kazdem tehu. Po Adelce jsem byla pul roku na puvodni vaze 60 kg. Ale ted se nemuzu zbavit poslednich 8 kg a bohuzel vetsina z toho je na brise. Mam kylu a pricny rozestup, takze cvicit brisni svaly nemuzu tak, jak bych chtela. Navic bricho ja jsem vazne nikdy nemela.
Od brezna dodrzuju jidelnicek na miru. Od listopadu cvicim alespon 3x tydne. ted jak je hezky, jsem kazdy den venku pesky s kocarem....+ to cviceni. a nic. Ani deko, ani centimetr☹ Nekdy to na vaze vypada, ze mam treba 66, ale za tydne mam zase 68. A to nebyl treba nejaky prohresek, ze bych sezrala pytlik bramburek nebo litr zmrzliny. Takovy veci nekupuju (protoze kdybych je koupila a vedela, ze je mam doma, asi bych je fakt sezrala 🙂 )
Bicykel mam rada, ale nejak nemam kdy. Ale pred 14 dny jsme byli tyden v Treboni, kazdy den jsme jezdili, ja mela vozik s Majdou za kolem. Pekny. jedina nevyhoda kola (aspon u mne) je, ze mi nabydou nohy a pak se neoblecu do kalhot☹ A to uz u lytek poznam, jak jsou mi tesny.
A taky porad zadrzuju vodu, nohy mam sice svalnaty, ale videt to neni, nebot je prekryva jeden velky tvaroh.
Tak hezky vecer a pekny vylet zitra! 😉

barborkark
25. máj 2012

@marcela91 ja som brala 10mg citalecu kazdy den alebo kazdy druhy, ale lepsie mi nebolo a psychoterapeutka mi povedala ze to som ani brat nemusela, lebo tá dávka má byt min. 20mg denne. Skus podla mna tych 20mg denne napr a uvidis ako ti bude.
Ako som spominala mne to teraz psychoterapeutka zmenila na Magrilan a to su vraj uz silnejsie antidepresiva, ale vraj menej utlmuju. Beriem ich 4 den, a citim sa ospala (asi aj z toho Trittica) vidim neporiadok ale nie som schopna vstat a upratat ☹

marcela91
26. máj 2012

@barborkark skusim na bud. tyzden volat lekarovi, co povie. Inak psychologicka ti predpisuje lieky, ci po dohode s psychiatrickou ste to zmenili?

kornelia
26. máj 2012

@hlavinka Ono je toho ovela viac ako si myslis, to nie su len det, deti samotne o sebe nie su pricinou depresie, je to vsetko okolo toho, ze mas manzela v praci od nevidim do nevidim - ja rovnako, ze si na vsetko sama, ja rovnako, ze sa nemozes spolahnut, len na seba - ja rovnako, vsetko je na tebe - ja rovnako a teraz poviem mozno nieco bolestive, ale tipujem, ze je to tak aj u vas, zda sa ti, ze zijes ako slobodna matka s dvoma detmi a sem tam mas manzela ako tretie dieta, lebo viac nepomaha - je to tak? Ak nie, prepac, mylim sa, no vacsinou je to tak aj u nas, takze dovod na depku??? Je jasny a bohuzial neviem co sa s tym da robit, peniazky je treba v tejto hlupej dobe a treba si ich zarobit, co sa dnes uz neda za 4h denne akoro ani za 8h, takze bud ma manzel dve roboty, alebo skapes od hladu a tym padom ho nikdy nemas doma. Je to tazke, kedz vezmes uver a vsetky seky co treba platit, je pekne povedat, peniaze nie su vsetko, ale bze penazi sa neda zit! ☹ Dobre riesenie bohuzial nemam ani ja, tiez sa len prebijam zo dna na de a snazim sa aby to bolo lepsie, sand sa podari. Drzim palce. pa

kornelia
26. máj 2012

@hlavinka Ale ja nechapem, ked kojis kde je problem s menzesom? Ved su zeny, ktore kym koja uplne nemaju menzes, to je normalne, ja by som nehovorila o prechode, alebo sa mylim?

hlavinka
26. máj 2012

@kornelia Mas pravdu, z vetsiny. Ale jo, manzel kdyz je doma, tak pomaha, to zas jo. vetsinou s tou starsi, vezme si ji treba na kolo a podobne. Ale ten servis okolo musim udelat ja. Nachystat svaciny, piti, oblikani a podobne. On si to totiz neumi zorganizovat a kdyz pak nahodou neco chybi nebo neni, tak to rika takovym tonem, jako by to byla moje chyba. Neni, samozrejme, ale proste ve mne vyvolava ten pocit, ze za vse muzu ja☹
Chybi mi od nej podpora - hackuju cepicky, je to jediny, co mne drzi nad vodou, protoze vidim vysledek skoro hned a uplatnim se tam. A on to nechape, rika: zase hackujes, kdyby ses radsi venovala mne. Ano, mysli to v legraci, ale stejne....ja proste potrebuju taky nejaky cas pro sebe a ten nemam☹ Snad ani jednou mi cepicku nepochvalil.
ale abych nenadaval, to zas on je hodny, pro holky vsechno, chce s nami byt, nechodi do hospody nebo tak. Jen proste nejak moc nechape, ze jsem vysilena, unavena a moje prani je byt sama - cili bez nej, bez deti. tak si jedine odpocinu. Ja vim, ze bychom meli nekam jet jako rodina, na vylet, on si nas chce uzit. jenze ja fakt chci byt bez nich, abych vypnula. je to tezky.
A to vis, ze zavidim kamoskam, co maji muze doma v sest hodin a muzou jit od sedmi cvicit. To u mne nehrozi☹ Radsi bych o par korun mene, ale muze vic doma....Ale holt to nejde.

k tomu prechodu - dr. rikala, ze to tak vypada. podle utz tam nic neni, co by naznacovalo na MS v nejblizsi dobe. hlavne to vyvodila z toho, jake mam priznaky: navaly, migreny, naladovost, poceni, suchost sliznice, zapominani, bolesti kloubu...delala jsem si test, vic jak 35 bodu bylo to nejtezsi klimakterium, ja mam 45 bodu. Ale rikala, ze samozrejme az prestanu kojit, muze se to zmenit. Takze ted jakoby v prechodu jsem, ale nemusi to tak byt na porad. Ja jsem totiz uz pred pul rokem u ni byla a resily jsme navaly, poceni, zavrate....Ona uz to naznacovala, ze moje hormony klesly dolu vic, nez jinym kojicim. Vetsinou kdyz ma clovek 2 deti, a koji je stejne, tak i MS dostava stejne. U Adelky to bylo v 7 nebo v 8. mes, ted nic a ani naznak. Samozrejme jsem rada, ze nemam MS, ale to ostatni je teda opruz☹ Snad jsem to vysvetlila dobre.

filipal
26. máj 2012

@kornelia
@hlavinka
kocky ahojte 🙂 🙂 🙂
ono je to asi jedno s druhym spolu! aj unava, aj samota, aj hormony.... tie nas ovplyvnuju velmi, robia si s nami co chcu.
Hlavinka tak ty si riadna sportovkyna mas to nastudovane! dokonca stravovanie namieru! ono je najtazsie zbavit sa poslednych kil navyse a ty ich naozaj nemas vela...uz len par poslednych. 😉
tie 2 kila, co ti behaju môze byt zadrzana voda a pod. hmotnost zvycajne mierne kolise. a ta zadrzana voda, to môzu byt zase na vine hormony....ono sa stale tocime dokola. viac uvidis, ked prestanes kojit, zacnes liecbu, uvidis, ci sa nieco pohlo. ja som napriklad vôbec nemohla chudnut vlani, tento rok mi to ide. a zistili pri sonografii, nalez na stitnej zlaze. teraz je uz vyhojeny, ale vlani mi mohol robit neplechu, stitna zlaza ovplyvnuje vsetky zlazy s vnutornym vylucovanim. tiez som mal vlani pocit, ze robim vsetko na 100 % a ziadne uspechy....

vratili sme sa z cyklovyletu, bolo pekne, niekedy dost namahave, ale myslela som stale na to, ako sa mi rozpusta tuk. 😅 😅
mne zase stehna chudnu jedine z bicyklovania, ale so slabou zatazou. z posilky mi priberaju. asi svalovina (dufam 🙂 )

hlavinka
26. máj 2012

@filipal Filipko (neva? 🙂 ), jo, jensze tech poslednich 8 kilo shazuju oz lonskeho rijna☹ Nic nepomaha. Prave proto jsem se v breznu rozhodla pro ten jidelnicek na miru, v to jsem dost doufala. A taky ve Vacushape, ale prd. Pritom zensky, co chodily na Vacush. tak vazne shodily, videla jsem to a ptala se jich. Po 20 lekcich mely pryc 2 velikosti (cili to slopomalym zpusobem, 20 lekci vychodily za 6 tydnu, takze to by tak bylo tech 6 kilo asi).
Jo, ja si myslim, ze je hodne voda, vidim to na tech nohach, mam je takovy tvarohovy nebo jak to rict, celulitidu mam, to jo, ale neco podobneho mam i na lytkach...ale cert to vezmi, hlavne to bricho!!!!! brrr.
Stitku taky mam, hypo, ale beru letrox, cili tam problem neni.

Kolik jste toho najeli?🙂 S kym jezdis? S muzem a synem? Nebo kamoskou?
Ja mam z kola nohy jak Schwarzeneger 😲

vavo1
26. máj 2012

jarus 35, na to liecenie som chodil. Mne to zial nepomohlo.

filipal
26. máj 2012

@hlavinka ano, kludne Filipo 🙂 🙂 alebo aj skratkou Fili. a tebe mam ako vymysliet skratku? 😨 🙂
kilometre sme ani neratali, ale isli sme asi hodinu a pol tam a podobne nazad. a stale sme robili prestavky. boli sme v Rakusku, blizko Hainburgu, su tam super trasy. Rakusania maju dobre vybudovane aj odpocivadla pre cyklistov - dokonca aj s drevenymi lehatkami.(tie som vyuzivala najviac 😀 ) chodim uz len s muzom. syn uz par rokov s nami nechce chodit, on bol dnes s kamaratom, a dorazil len pred chvilou, ze chytil defekt.
Vacushape nepoznam ☹ , to je asi nejaka novinka, mrknem do googlu 🙂
prave tento stvrtok v relacii Jste to co jite, na Prime, bola taka sympaticka baby, ktora nemohla schudnut zo stehien. nevidela si to? lebo bola u nejakeho odbornika a vraj ma zly odtok lymfy. predpisali jej specialne cvicenie, v specialnom ubore. je o tom dieli este clanok na idnes, nie je sice velmi obsirny, ale da sa z neho nieco dozvediet.

filipal
26. máj 2012

@hlavinka ahaaa, uz som si o vakushape prestudovala, tiez to vyzera na tvoje problemy ucinne, cudne ze ti to vôbec nezabralo!
tej dotycnej kocke poradili cviky typu kalanetika. male kmitave pohyby, napriklad upazovanie nohou v lahu na boku, s prekonanim odporu gumy. cvicila v specialnych elastakoch (velmi pevnych, neviem ako sa volaju) vraj kvôli rozhybaniu lymfy. mala makke, ano, tvarohovite stehna a zadok.

hlavinka
27. máj 2012

@filipal Ty se vazne jemnujes Filipa? Jee, to je pekny, zni to tak francouzsky🙂
Ja jsem Hanka🙂 tesi mne 😀
My taky obcas jedzime do Rakouska, ale jen na pesi vylety nebo do Vidne🙂 Rodice od manzela bydli ve Znojme, takze jsme tam casto. Rakousko ma rada, jsou tam pratelsti lide, stejne jako v Bavorsku, je to podobne. Ale bojuju s nemcinou. Rozumim jim docela dobre, ale ten jazyk se mi fakt nelibi (ikdyz dole je mekci nez nahore v Nemecku) a ackoliv jsem mela NJ 4 roky na gympolu, umim jen par zakladnich frazi.

Ano, to jsem videla, dneska jsem si to poustela na Internetu. No jo, ale vis kolik by mne staly takovy neoprenovy kalhoty? Hned jsem samozrejme googlila tu spolecnost, kam chodila. Premyslela jsem, ze bych si i od niche nechala poradit, nebot evidentne problem s lymfou mam. No, jeste uvidim. Ceny tam nebyly tak silene, ale taky ne uplne nejlevnejsi.

Ty jo, Ty uz mas tak velkeho syna? Podle fotky na to vubec nevypadas!
No jo, to uz je ten vek, kdy s rodici moc deti byt nechcou 😲 ale ja se na to tesim, konecne bude klid! 😀

filipal
27. máj 2012

@hlavinka
je to tak trochu pseudonym pre konika! 🙂 🙂 🙂 aaa, to mi pripomina, ze sme vcera na tom vylete videli zriebätko. bolo vo vybehu aj s kobylou. tak sme im zbierali nejake liecive byliny a kobyla malemu vsetko zozrala, normalne mu vytiahla aj z papulky! to som si nemyslela, ze konske maminy su take sebecke! 😅
no, pre vas je Vieden z domu dost daleko, zo Znojma je to naozaj blizsie. my tam chodime casto, da sa zajst aj na bicykli, ked mas dobru kondicku. popri Dunaji ide cyklotrasa. chodime aj do Tirolska na turistiku. sluzby maju vyborne...a hlavne vsade poriadok, v prirode ziadne odpady. na turistiku tych par nemeckych fraz staci.
to som si aj myslela, ze tie specialne nohavice su drahe. takze su neoprenove? som si nezapamätala ten material. mozno sa staci inspirovat a cvicit v pevnych elastakoch...neviem.
veru, syn je uz velky, ale strasne rychlo to ubehlo! uvidis, aj ty to budes raz hovorit...najprv sa mi cas vliekol neuveritelne pomaly, ale zrazu letel.
aj dnes ideme na vylet. na Beckov (zrucanina hradu asi hodini od BA) vraj je zrekonstruovany a je tam dnes dokonca divadelne predstavenie.

hlavinka
27. máj 2012

@filipal To je asi celkem rovinka okolo Dunaje k Vidni, ze? jo, z Blavy je to vazne kousek.
Tak doufam, ze jste si vylet na zriceninu uzili!

Tady je odkaz na stranky toho pana specialitsty na lymfu http://www.prevence2000.cz/nase-sluzby/kompresi...
Ja jsem mela vzdy po porodu zanet zil, takze jsem musela nosit ty stahovaci puncochy. fuj, to byl strasnej opruz☹ Bylo v tom vedro (kor v lete ve vedrech) a porad se to nekde zarezavalo☹ Ciste teoreticky bych mohla cvicit v tom, hehe. Ale je fakt, ze leginy by byly asi lepsi, na to cviceni by to clovek vydrzel. Ale co jsem cetla, tak teda nejsou moc prijemne na telo - skrabou, protoze bud maji v sobe vlakna ze stribra anebo proste zespodu takovy hruby material, aby prave "masiroval" telo.
Mozna tady na konikovi zalozim tema ohledne tech legin....nechci si neco kupovat, dokud nebudu mit nejaky reference.

filipal
28. máj 2012

@hlavinka ahoj 🙂
ano, ta trasa je trochu monotonna, ide po hradzi, ale nevidno ani Dunaj, iba obcas ramena - tie su malebne.
vylet nebol zly, ale stravili sme hodinu plus hodinu v aute. trochu vela.
a vy ste ako travili nedelu?

hlavinka
28. máj 2012

@filipal Ahoj!
Skoda, ze to nejde jet rovnou od vas a museli jste autem.

U nas - manzel s Adelkou (starsi) byl v Treboni na kolech, ja jem odmitla jet, nebot Adelka ma vztekaci obdobi, navic kolony po ceste jsou vzdy blby, hlavne pro Majdu, balit, vybalovat, zadny odpocinek. Dobre jsem udelala, v patek to jeli 4 hodiny, v nedeli 3 (pritom je to trasa tak na necele 2 hodiny).
Takze jsme s Majdou mely vikend pro sebe🙂 Byly jsme na vychazce u koz v lesiku, co tu mame kousek, taky v OBI, tam jsem poridila nove zavesy do loznice a detsky koberec skakaciho panaka k narozkam Majde.
Taky jsem si stihla jednou jit zacvicit, kdyz mi Majda usnula a spala pod oknem posilovny🙂
No a pak prijel zbytek rodiny, Adelka s horeckou☹ Ale vypotila se a dneska vypada o dost lepe. Tezko rict, co z toho bude, doufam, ze nic. Kazdopadne tento tyden bude doma. Pevne doufam, ze ji bude lepe, abychom mohly treba ve stredu na chvili ven.
A Ty pracujes? jako co, jestli se muzu zeptat?

kornelia
28. máj 2012

@hlavinka Moja, ty si na tom uplne ale uplne stejne ako ja a preto mame uplne ale uplne rovnaky problem! 😒 Ako keby som citala moje slova!

hlavinka
28. máj 2012

@kornelia hm, holka....ale co s tim, ze?

Rikam si, kdyby clovek vedel, jake to bude - vdaval by se? mel by deti?
nerikam, ze lituju nebo tak neco, ale proste treba bych nemela deprese....mozna bych je zase mela z neceho jineho. Ale kdyz mne stvala prace, dala jsem vypoved a sla jinam...tady proste jinam jit nemuzu, nezmenim to☹

filipal
28. máj 2012

@kornelia
@hlavinka
ved to, plno zien ma podobne starosti, ale nie vsetky maju z toho uzkost, alebo depresiu.
myslim, ze trpia skôr precitlivele zeny, alebo tie, ktore su prilis "dobre"

marcela91
29. máj 2012

@hlavinka ved aj ja tie strachy, ze dokedy to takto so mnou bude, ci sa toho vobec zbavim, co je to za zivot, nie som dobra matka, partnerka, nic zo mna nik nema, nic ma nebavi, lebo mi je zle a do vsetkeho sa nutim a ten strach, ako budem s tymto zit a vychovavat dieta /na druhe zatial ani len nepomyslam a pritom sme planovali dve deti/ a chodit raz do prace , ako to raz vsetko zvladnem....

hlavinka
29. máj 2012

@marcela91
@filipal

asi jo, asi to tak je. tezko rict. Kazdy je nachylny k necemu jinemu.
je fakt, ze ja jsem byla vzdycky ten typ, co se ze vseho nervoval - zitra delam seminar pro lidi, musim to stihnout, at to klapne, pane boze co kdyz se neco pokazi a pod. Moc zodpovedna. A to teda nekdy neni vubec dobre.

kornelia
29. máj 2012

@filipal trpia uzkostlive zeny ako sme my, ktore chcu mat vsetko tip top a dokonale, chcu byt vsade , pri vsetkom a idu sa roztrhat aby boli dokonale, oprva, aby vsetko okolo nich bolo dokonale, prostredie, byt, deti, rodina, ale zabudaju potom na seba, to je nas pripad, to jedine je nasa chyba, to treba pustit, ale zial je to tazke, ked sme to iste videli aj u rodicov, no pokusam sa, skuste aj vy. ach

monfat9
29. máj 2012

@kornelia presne si to vystihla... 😀 akoby si mňa opisovala...a poznala ma roky.. 😀 😀 😀

monfat9
29. máj 2012

čaute baby... 🙂 dlhšie som nebola...tu...na fore....vysádzam ako sa patrí...už som len na 5 mg....každý tretí deň..všetko je v pohode...zdravie služi žiadne priznaky fyzicke...ale pociťujem návrat mojej povahy.... 😀 😀 😀 všetko zle...ja všetko najlepšie spravim..nikoho nepustim ku ničomu...deti chudatka...čo urobia..a ako všetko zle..manžel chudatko taktiež...si všetko zliizne 😖 😖 Pripravujem oslavu...v piatok na 30tku...a čo robim znovu hysteričiim že či všetko mam..či to či..hento..zháňam..naháňam..idem sa potrhať..aby všetko bolo tip top... 😠 pozeram počasie...nevychádza! do prdele... 😠 deti dnes teploty... 😝 😖 ...a ja sa pýtam..či sa na všetko nevy.....m....zoberem tašku...a podjdem asi na výlet...odvolam oslavu...a tak mi to pripadá..ako keby na tom cely svet stál...a čo hovorim si dakedy..šak su to koniec koncov moji priatelia...tak ked sa im nepáči....nech ku mne nechodia..že? Ja sice viem veľmi dobre...že všetko sa dá..a oni budu so mnou..či už vnutri alebo vonku...či už s detmi alebo bez nich...o týždeň skor alebo neskor...ale trpim nejakym komplexom plánovania.. 😀 😀 😀 a 100 percentnou dokonalosťou..z ktorej nedosahujem možno ani 40 percent 😀 😀 😀 😀 poradte mi babenky...čo by som mala tak robiť..na čo myslieť..alebo do celej oslavy zapratať manžela...a o nič sa nestarať..🙂 a to by hádam dopadlooo 🤐 nič proti mojmu manželovi..... 😀 😀 😀 😀 aach a už niekedy pochybujem či som normalna 😀 😀 😀 😀