Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
29. apr 2016

@kikikat skor ako zabudnut je lepsie zmierit sa sama so sebou...zacat sa mat rada..a ano deti su motivacia.
odporucila by som ti tie terapie, aj ked najst dobreho je ako hladat ihlu v kope sena..ja som uz k jednej chodila ale som aj prestala lebo bola na mna slaba..uvidim teraz.

junova
29. apr 2016

@apolka77 Máš pravdu, ku psychiatricke zatiaľ nepôjdem. Ja som myslela, že psychiater mi môže povedať aspoň čo mi je, povedat možnosti liečby, či sa dá z toho dostať, čo sa stane, keď odmietnem lieky, či mi stačí psychoterapia

apolka77
29. apr 2016

@kikikat aj ja som mala skreslenu predstavu o depresii..akoby mi zivot nastavil zrkladlo.

apolka77
29. apr 2016

@junova a psychoterapeutka ti na toto nevie odpovedat?

kikikat
29. apr 2016

Mam pocit že terapeuti si pri každom pacientov povedia " a ďalší cvik čo nevie čo zo sebou" dajú ti tabletky a idú dalej

apolka77
29. apr 2016

@kikikat teraput predsa nemoze predpisovat lieky. Mal by ta vypocut, nasmerovat . AD predpisuje len psychiater.
SKOR je problem ci ten psychoterapeut dokaze mat vplyv .Niekedy tí ktorí maju zmluvu s poistovnami cize si to neplatis, tak sa mi zdaju slaby a vykonavaju rutinne terapie.. prave som si vcera hladala psychoterapeuta cez net a nasla som takych ktori nemaju zmluvu s poistovnou, no tam platis 30 eur za 50minut sedenia. to sa mi zda hrozne moc.

domkaaaa
29. apr 2016

@apolka77 no k lepsiemu to islo tak na 50% 🙂 🙂 od uplneho zaciatku liecby ... Citim sa lepsie ako pri sertralime ktory som brala predtym

apolka77
29. apr 2016

@domkaaaa tak to je fajn. Oni sice pisu v pribalovych letakoch, ze za 3 az5 tyzdnov pride zlepsenie, ale ja sama a ako citam aj iny si zvykali dlhsie.

domkaaaa
29. apr 2016

Aj ja si myslim ze to chce cas 🙂 🙂 len ked vsetci tu alventu tak zatracuju :/ ... Ale poznam dve baby z nemocky ktore ju beru a su max spolojneee 🙂

apolka77
29. apr 2016

@domkaaaa no ja som sa jej tiez zlakla. kazdy oranizmus je iny a kazdy tu depresiu a uzkost preziva ci citi inak. jEDINE co sa mi na alvente paci ze sa vraj pri nej az tak nepribera a nezasahuje do sex.oblasti...budem zvedava ako ti pomohla. lebo ja depresie nemam len tie panicke a uzkostne ataky..ze ci aj na toto zabere.

ivka1302
29. apr 2016

@qidko moje babulky moje uz som tu nemam u nasich internet tak chodim ku segre🌺💞🌸🍀❤️❤️Ja sa mam dobre ale citam tu smutnucke spravy dievcata vsetko je v nasich rukach a v nasich myslienkach a slovach🌺💞😊😘🌸❤️🤗Cestou domov z Talianska som pocuvala jeden krasny prihovor jedneho pastora z Ameriky ktory hovoril o tom ako to co si myslime a hovorime vplyva na nase zivoty🌺💞🍀😊❤️❤️🤗Viete ze slova z biblie su aj takehoto znenia?BOH HOVORI DAM VAM OVOCIE VASICH UST DAM VAM TO CO HOVORITE 💞😘🌸🌺🍀❤️Nesmiete sa poddavat negativnym myslienkam lebo tie vas stiahnu znovu na dno a vynalozena sila znovu sa zo dna odrazit nas vsetky oslabuje je lepsie udrziavat sa na pozitivnom mysleni a nevraciat sa spat aj ked je to tazke ale hovorme vyznania viery. Moj otec zacal s druhou fazou chemo aj napriek tomu ze jeho vysledky krvy su katastofa ale nechcem si pripustit ze to nezvladne dnes sme sa spolu modlili a ja hovorim vo viere ze on to zvladne ze sa zase dostane do normalu🌺💞😊😘🍀❤️🤗🌸Skratka nehovorim to co vsetci doma ale ja ho vidim znovu zdraveho😘😊❤️🌺🤗Vsetky ktore ste teraz na tom zle alebo si myslite ze ste na tom zle alebo dokonca hovorite ze je vam zle NIE ,!!!!😚🤗🌺💞🌸❤️😘Toto sa da zvladnut a zvladneme to iba ak budeme hovorit to co chceme aby sa nam stalo a ono sa to stane. Evak mozno uz stracas nadej a silu ale tvoje usta ta mozu dostat z tohto vsetkeho. Nehovor ako ti je zle ale zacni s tym ako ti je dobre ako sa mas dnes dobre a zajtra to bude este lepsie. NEHOVORME BOHU AKA VELKA JE NASA HORA -HOVORME HORE AKY VELKY JE NAS BOH. To znamena ze aj ked mame momentalne starosti a trapenia BOH je vacsi ON nas z toho vsetkeho dostane a vyslobodi nas. Pozor na slova co hovorime aj to ked povieme ze uz dalej nevladzeme. Povedzme idem dalej vo viere verim ze budem zase zdrava ❤️Verim ze budem stastna ❤️Verim ze Boh je pri mne a vedie ma tou spravnou cestou 🌺💞🍀🌺😊❤️🤗Budem sa za vas vsetky modlit nezbudajte na ovocie vasich ust nezabudajte na vyznania vo viere vsetko je v nasich slovach 😘💞🍀🌺🌸❤️Obijmam vas dievcatka A Dakujem Ametyst ze povzbudzujes vsetky ktore to potrebuju NEZABUDAJME NA MODLITBU 💞😘😊🍀❤️❤️🌸

ametyst123
29. apr 2016

@janka_banka Ahojky Janka, ja si myslím, že je to super, že si si to takto vlastne uvedomila, že to nebol "zrelý vzťah".... to bolo pobláznenie, hoci so šteklením v bruchu, ale poblaznenie, ktoré ničí manželstvá, a rodiny, a deti.... viem to, videla som to toľkokrát, že mi je z toho už až zle..... že sa ludia a dobrí ľudia, dobré páry, rozvádzajú práve kvôli takýmto, nazvala by som to, chvilkovým poblúzneniam, alebo zlyhaniam.... bohužial, ale tie motýle v bruchu, nenahradia ten reálny stav a pocit, ktorý nastáva potom,..... a to výčitky, nedôvera, a nakoniec rozvod, hadky o deti, o starostlivosť, o peniaze, a potom ..... už nikdy nič nebude také ako predtým.... t.j. pekné.... furt tam bude to rozbité srdce, ... či už na jednej alebo druhej strane, a rozbité srdcia detí... ktoré to znášajú najhoršie.... ☹ .... Ja si ale tiež myslím aj to, že napríklad snažiť sa vrátiť naspäť na začiatok vzťahu v manželstve, tiež nie je až tak celkom tá správna cesta, vieš, niekedy sa to nedá aj preto, že ludia časom dozrievajú, menia myslenie, spôsoby, záujmy.... Ja by som Ti práveže poradila, nájsť si NOVÚ CESTU SO SVOJÍM MANŽELOM... niečo nové, na čom možte začať stavať svoje manželstvo nanovo.... a ja verím tomu, že Ty si skvelá mamička, a manželka, a máš svoju rodinu fakticky naozaj rada, a kvôli rodinke stojí za to, minimálne to skúsiť, začať si stavať váš vzťah nanovo... odznova .... a s iným, zrelším a optimistickejším prístupom .... 😵 😵 😵 Ja Ti fakt silno držím palce, možno.... aj toto všetko, čím si prešla, na niečo bolo..... ja hovorím ,že aj to zlé, sa časom ukáže, že je na niečo dobré..... a naozaj to tak sama na sebe pozorujem.... kolkokrát som si myslela, že situácia je neriešitelná, že už je to len pocit úplnej bezmocnosti, že s danými vecami nepohnem... nedokázala som nájsť riešenia.... a tie riešenia sa časom ukázali samé.... a také, ako by ma v živote nenapadli..... 😉 ....Takže možno aj zlé situácie človeka nasmerujú práve tým správnym smerom.... Držím Ti palceky, skús to vidieť aj z tej inej , lepšej stránky, začni si svoj život žiť, užívať, so svojim mužom, a deťmi, a tešiť sa z pritomnosti, z drobností, a časom..... časom ....možno to bude tak, ako to má presne byť...... 😉 . Drž sa moja.... ver mi, že nie si jediná, čo sa nechala poblázniť, ale na druhej strane, treba si vedieť povedať, a rozlíšiť, čo môžem, a čo už nie, čo už je prekročenie medzí..... Aj som Ti už asi písala, bolo to už dávno, ale páčili sa mi dvaja kolegovia..... 🙂 .... ale vždycky som si nechávala ten odstup, a nikdy som to ani tej druhej strane nedovolila zmeniť, a nedala som to najavo, a to bolo správne.... a vždy som si práve v takýchto chvilach pomyslela, aké zlato mám doma..... a že by som ho nevymenila za nič na svete, aj ked má muchy, ale je to fajn skvelý človek, a má ma rád, aj s mojimi chybami..... 😵 .... a pomáha mi vždy, ked to potrebujem, čo ešte viac sa dá chcieť...... ? ..... Niekto o takomto niečom... môžno iba sníva.... Mám napríklad viac bratrancov.... z roznych kolien.... 😀 ,.... myslím,... druhého, tretieho... a pod.... ktorí nie sú ženatí, .... a sesternice... tiež nie sú vydaté.... a viem, že by veľmi chceli si nájsť dobrého partnera, partnerku, a nedarí sa im.... alebo si nájdu takých, ktorí nie sú takí, akých by chceli..... Takže máš vlastne veľké šťastie, že máš doma to, čo máš..... len si to udržiavaj, a "chovaj ako v bavlnke..."... 😀 Samozrejme myslím to obrazne,.... 😀 chcem tým len povedať, že my ženy vieme byť vynaliezavé..... 😵 tak zober rozum do hrsti.... a nejak si toho svojho opäť získaš.... uvidíš... 😉 Myslím na Teba.... drž sa moja.... 😉

domkaaaa
29. apr 2016

@apolka77 no pribera ja priberam pekne ako prasiatko

staninka30
29. apr 2016

Ahojte dievcata,Len par riadkov,ktore mozno niekomu pomozu..moje trapenie zacalo of septembra 2015zacala som pocitivat tlak Na hrudi a tazke dychanie priatel mi musel volat v ten vecer sanitku po uspani synceka prisli Na mna nijake neduhy,.ze nemozem dychat zadusim sa myslienky typu co bude Potom s nim ..co to vsetko spustilo netusim ...Nejdem sa tu vyhovarat Na stres kazdy Ho ma..jedine v Tom Je to zlozitejsie,Ze zijem v zahranici a Nemam pri sebe rodinu s priatelom sa vydame Malo Kedze kvoli syncekovi ktory uz ako 4rocny zacal chodit do skoly musime Mat smeny naopak ..(trosku som sa rozkecala ale chcem tym Len povedat ze moje stavy zacali Aj kvoli samote Aj ked priatelov a znamych je kopec )no Takze po situacii so sanitkou nastali4mes behania po doktoroch..ct hlavy scan brucha vajecnikov krv ekg rengeny ...Kedze stale Ma niekde nieco bolelo myslela som Ze umieram stale som googlila choroby..Trpla mi tvar ruky ...zatiahla som do toho Aj synceka brala som Ho po doktoroch plakavala som kazdy vecer...ale stale som bola silna a antidepresiv som as nedtkla podotykam mala som ich predpisanych asi4-5druhov...Kedze som doktorov klamala Ze nezaberaju Lebo som potrebovala pn do prace..psycholog Na toho som cakala 4mesiace Kedze v uk Manchester Je listina obrovska zaradia vas Na listinu podla vaznosti pripadu cize ci Si to ches hodit Alebo nie...to sa Ma Aj pytali..kvoli syncekovi son povedala nie Kedze Tu hned posielaju socialku ale take myslenky som nastastie nemala..skusila som privatneho ale ten Bol Tak drahy Ze Aj ked clovek za robi slusne nema£150tyzdene Na psychologa ...moje psychosomatic ke bolesti zrazu prestali nie Je tomu dlho ale Velmi sa z toho tesim a Prajem Si Aby to skoncilo u vsetkych ktori sa takto trapia ..Je to boj ale zvladnete to!!zacaala som pozitivne mysliet to Je jedina Moja rada a ta Je nad zlato!!! Tesim Si zo zivota a menecham Si Ho pokazit takymito srackami!dakujem Ivke Je to bozi clovek !!a Tak isto bohu Viem Ze pri mne stoji!!!🙏🙏

ametyst123
29. apr 2016

@domkaaaa Ahoj Domkaaaa, tak ked berieš Adčka len tak krátko... tj. 28 dní.... je zaujímavé, že to počítaš, aj ja som to tak robila... 😀 .... že kedy mi už konečne zaberú..... 😀 .... tak to je naozaj krátko.... a 37,5 mg je minimálna denná dávka, ktorá sa dáva na začiatku liečby.... ako často tú dávku berieš,..? Mala by sa brať 1x denne.... zo začiatku.... ja neviem, nikdy som ju nebrala... myslím tú Alventu...... ale 28 dní zrejme bude dosť krátka doba na to, aby si vedela s určitosťou povedať, že tento liek Ti pomohol na jedno a na druhé zatiaľ nie..... ja by som možno ešte aj počkala, či s tou dávkou 37,5 mg Ti nebude po dvoch mesiacoch dobre..... Ja v podstate som brala jedno ADčko.... asi tak 3 mesiace necelé.... pomohlo mi.... nebývalo mi už tak zle... ako na začiatku.... ale nepomohlo celkom..... a lekárka mi povedala, že ho ani vraj niet dostať v lekárnach, tak musíme prejsť na iný liek.... tak mi predpísala iný, ale podobný liek, a ten beriem asi mesiac a pol..... pomáha mi tiež tak napoly..... ale sú dni, ked mám občas úzkosti,.... a mala som za poslednú dobu iba 1 silný atak.... a to je super..... podla mna..... Neviem, ale skusim ho brať ešte mesiac a pol... predpísala mi teraz lieky vlastne na 3 mesiace, aby som nemusela tak často chodiť k lekárke, kedže pracujem.... a neskôr uvidím... možno zvýšime dávku.... ale zatiaľ počkám..... Inak lekárka mi povedala aj to, že ak by som brala vysoké dávky... tak by som bola oťapená v práci....a nemohla by som dobre fungovať, takže preto mi radšej dala nižšie dávky..... ale neviem, či nepojdem na PN-ku... už mi velmi chýba akýkolvek oddych, a pokoj, a žiť bez stresu..... a možno by sa to aj vtedy dalo ... tie dávky možno zvyšiť.... ALE tiež chcem napísať ešte jednu vec.... čo mi povedala moja psychiatrička.... a teraz.... je to na zamyslenie.....

Totižto mám isť na jedno vyšetrenie, kde nemôžem dva dni predtým brať Adčka ani benzák, musím ich vysadiť, tak som zavolala svojej psychiatričke, lebo som musela isť do práce, tak som jej len zavolala, že čo mám robiť, že beriem ADčka a Rivotril, tak ako mi predpísala... ale že mám ísť na jedno vyšetrenie a lekár mi povedal, že musím tieto lieky predtým vysadiť..... a ja sa obávam toho, že sa mi vrátia tie moje stavy zo začiatku..... ked mi bolo tak zle.... a viete, čo mi ona na to povedala.....? "Urobte tak, ako vám radí lekár, tie lieky môžete kludne na tie dva dni vysadiť, a ked sa budete dopredu trápiť, že sa vám to vráti, tak potom sa vám to aj vráti....." 😵 ..... Pochopila som, čo mi tým chcela povedať.... ale ked sa nad tým tak zamýšlam... vlastne povedala aj to, že mi sami si dokážeme vlastne rozkázať, alebo povedať, že nám bude dobre, alebo nebude ..... 😵 Takže fakt, treba najprv začať ovládať svoju "hlavu".... nech nás neovladá ona..... a ani strach.... viem, lahko sa mi to píše... .ale s každým dnom sa budem asi viacej báť.... alebo možno nie.... nie... budem s tým bojovať... lebo s tým bojovať chcem.... so strachom.... a ja to fakt prekonám..... a nebude mi zle... bude mi fajn.... a basta..... 😠 .... Tak teda dufam, že sa mi to podarí, a ak áno... potom malo toto všetko zmysel.... a ja sa postupne naučím.... toto ovládať.... tie moje stavy.... a už ich potom raz, časom, nebudem mať vôbec..... musím tomu veriť, a aj tomu verím.... zbavím sa tej pliagy..... a vy dievčence, všetky, tiež.... 😉 ... Dáme to nie?..... Verím, že áno.... 😉

staninka30
29. apr 2016

Chcela som tym Len povedat kto trpi takymito bolestami,ktore sa stale presuvaju vsade po tele treba ich dostat z hlavy-vytrieskat ich odtial co najskor kym ublizime sebe a svojim najblizsim!!!!!😉

ametyst123
29. apr 2016

@staninka30 Jeeeej, ahojky Staninka, som rada, že si napísala, takže sa Ti to podarilo zvládnuť aj bez liekov, ....si pre mna dalšou inšpiráciou, že sa to dá, resp. že mám šancu, a samozrejme aj všetky dievčence na tomto diskusnom fore, sa z toho dostať..... verím tomu, že to dám... hoci naozaj zo začiatku mi lieky pomohli, ja by som bez nich asi skolabovala, kedže sa mi to odrazilo aj na vysokom tlaku.... a nebyť toho, že idem pár krát na pohotovosť... ani by mi to nezistili.... a tak ma vlastne tieto lieky doslovne ukludnili.. a vlastne aj zachránili.. dúfam, a verím tomu, že jedného dna, si vyriešim všetky veci v hlave, čo ma trápia, niektoré som vyriešila, ale niektoré som ešte nedokazala.... ale časom to zvládnem.... a budem myslieť pozitívne..... 😵 ... takže to určite dám.... máš pravdu... akoby vyriešim jednu bolesť, príde niečo iné, a zase niečo iné.... takže asi to fakt bude v tej hlave..... 😉

babika1234
29. apr 2016

@ametyst123 zlaticko ako po novom lieku ?ze je dobry ...robi dobru naladu vsak ?

staninka30
29. apr 2016

@ametyst123 Ahojcek 😊😊😊😊Je to v hlave!!!!!!!!!!!ja lieky neodsudzujem Ani nahodou Len Si Myslim ,Ze v niektorych pripadoch sa to da Aj bez nich ...Preto som to Len spomenula ...Aj mne strasne bijavalo srdiecko Tak som Si par krat supla proparanolol ale to nie Je antidepresivum..a pomohlo,ale Potom som to spomenula kamaratke kardiologicke ktore tieZ trpi tymito bolestami ako my a doslova Ma prosila nech Si to svinstvo nedavam..a to Bol Len ukludnovak Na znizenie tlaku a tlkotu❤️ Skusila si obycajne magnezium a b12 injekcie Drzim ti silno palceky 🙏

staninka30
29. apr 2016

Napr Aj Teraz by sa mi hodil ten proparanolol vedla mna spinka moje❤️Ktore Je prave po operacii ale snazim sa to predychat a neprepadavat panike..

ivka1302
29. apr 2016

@staninka30 tesim sa s tebou to je skvela spravicka 🌺💞😊😘🍀❤️🌸Si velmi silna a cielavedoma mas krasnu rodinku a teraz je cas aby si si zacala uzivat vsetko to co si predtym nevidela 💞🌺🤗😘😊❤️🍀Sme radi vsetky ked tu citame taketo spravicky Dievcata to pozitivne myslenie funguje a dostane vas z vasich problemov Huraaaa 💞🌺🌸😘😊❤️Staninka zelam ti len to naj naj najlepsie Urcite to je krasny pocit pre teba zacat znovu odznova Mas novu sancu a novy zivot tak sa neobzeraj spat a bez dopredu🍀😘🤗❤️🌺😊🌸😊🌺

staninka30
29. apr 2016

@ivka1302 bezim Moja uz Len do predu vies aka som nabita ako duracelka😉Nehovorim Ze mam vyhrane ale uz Len tem pocit Ze dokazem zase mysliet pozitivne a tesit sa z malickosti Je skvely ..😀🌸ivuska Dakujem Aj tebe za rozhovor ktorym Si Ma usmernila a promenula mi Ze Tu Je niekto tam hore kto Na nas dava pozor..dost som Na neho zabudalA!nevravim Ze Teraz zacnem chodit so kostola ale Mam s nim svoje rozhovory a citim sa naozaj lepise!moja ty sa mi drzkaj ozveme sa Na what s up..a tie baby co ta Tu Maju Na fore mu mozu byt tieZ vdacne🙏Lebo co som Tak citala vsetky ich tu dobijas a davas I'm svoju energiu...❤️❤️❤️Si vazne zlaticko

natalym
30. apr 2016

Baby čo robíte v prípade, že na Vás padne taká depka, že sa Vám nič nechce, nič neviete urobiť, len sa
tak premotáte, príp. ľahnete a spíte. Ja dokážem spať celý deň. Najesť sa najem, síce mi stačí raz za deň dajme tomu ale dokážem nič nerobiť. Nevládzem, nechce sa mi. Skúšala som si urobiť taký plán, že dneska urobím toto a toto, niekedy dodržím, ale niekedy sa mi ani to nechce.

janka_banka
30. apr 2016

@ametyst123 ďakujem Ti srdiečko za tieto krásne slová, normálne si ma rozplakala :( ... sama asi vieš, čo prežívame, keď nám je nahoršie a ja som taká vtedy, že obviňujem svojho manžela, že ma neochránil pred svojou rodinou, ktorá mi moc moc ublížila .... a odpustiť je niekedy ťažké ... ja viem, že sa musím sama postaviť na vlastné nohy, chcem už začať chodiť cvičiť, fotiť, všetko čo ma predtým bavilo ... ale ako mi povedala moja lekárka, čo sa pokazilo za 6 mesiacov môže sa dávať dokopy dva roky a viac ... ani nevieš ako si mi pomohla týmito slovami, ja to skúsim a budem skúšať ďalej nájsť zase ten krásny vzťah s manželom a neidealizovať si mužov, ktorý možno ani neexistujú a sú len v mojej hlave ... ja verím, že ma s ním spojil pán Boh a musím nájsť spokojnosť a šťastie sama v sebe a nielen si myslieť, že moje šťastie je závislé od druhých ... a to som doteraz robila, ako malé dieťa, ktoré na niekom lipne ... je ťažké stopnúť tie myšlienky, je to faaaakt ťažké ... lebo ja keď začnem, tak som ako rapkáč 🙂 🙂 🙂 ... ale vieš, ja druhým ľudom väčšinou pomôcť viem, ale sama sebe nie ... jááájha, chce to len kľud a vieru v Boha, že on to už správne zariadi ... ďakujem ešte raz za povzbudenie 🙂 ...cmuk

qidko
30. apr 2016

@natalym ahoj tak to velmi dobre poznam☹.... boli dni Ked som len spala a plakala......ale potom zacak manzel domna" sprtat" ze tym nic neviriesim a bude mi horsie,tak som rano vstaka 15 min. som cvicila koli chrbtici a potom doslova som sa donutila nieco robit niekedy som len tak vyhadzala veci zo skrine a znovu som ich poukladala Ked namna prichadzali blbe myslienky a lutost tak som si zacala spievat a to mi pomahalo,ale ver ze zaciatky boli tazke ale zvladla som to ako sa hovori ze z odretymi usami😀 ale krok po kroku to islo teras to fungujem uz v pohode mavam aj ale dni ale nepodavam sa bojujem ako sa da....myslim ze musis presvedcit samu seba ze sa ti chce je to len v hlave a da sa to ovplyvnit tak to skus aj ty a BOJUJ

natalym
30. apr 2016

@qidko Ďík. A máš niečo nejakú radu na to, aby si nevyzerala ako tesne pred samovraždou? Či si fakt nacvičiť nejaký úsmev č. 1 na divákov?

qidko
30. apr 2016

@evak12 myslim na teba a verim ze to dnes zvladnes drz sa daj mi vediet ale to dopadlo pa

Dievcata moje dnes mi odisli chlapi na 15 dni na turnus tak som len s dcerou verim ze to bude fajn aj Ked smutok robi svoje ale nevzdavam to musim to zvladnut ved som uz velka😀 ci? Pekny vecer drzte sa

qidko
30. apr 2016

@natalym no Ked si citala moje prispevky tak vies ze ja som sa pokusila skoncit to navzdy☹.... ja som nemala nacvicenu ziadnu grimasuja som sa izolovala totalne od vonkajsieho sveta nechodila som nikam bola som presvedcena otom ze kazdy namna pozera ako chodim o barlach a ze budu nama pozerat ze som" cvok" lebo sa liecim u psychiatricky

natalym
30. apr 2016

@qidko Tak ja som tiež najradšej doma. Tak mi vadia ľudia, že až.

qidko
30. apr 2016

@natalym skus sa premoct a chod medzi ludi je to lepsie na psychiku a ver ze je veeeelmi tazke potom sa zaradit do bezneho zivota ak sa uzavries medzi 4 steny.....