Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

natalyt
23. máj 2013

@mariemmka 1.maja

sandy84
23. máj 2013

Kocky piste si do kalendara kazdy jeden den aky ste mali, ci vsetko ok, a tak. Ked horsi den, tak napiste presne pocity. Potom na kontrole poviete lekarke a vy a aj ona lepsie bude vediet veci zhodnotit. 😉

hroska
23. máj 2013

@sandy84 dakujeme za radu. 🙂 ano,dobry napad,lebo kolkokrat,ked si u Dr.ta to v tej rychlosti nenapadne,alebo nieco zabudnes a je dolezite,aby dr.vedela vsetko,potom ta dokaze aj vhodne liecit. Ufff,ale je to aj narocne rozmyslat nad svojimi pocitmi a nie to este ich davat na papier.mne sa niekedy nechce ani zamyslat nad tym ako mi je,lebo je mi vacsinou nanic.a viem,ze ked som zdrava,tak by ma nejake rozmyslanie nad sebou nenapadlo. Ale aj tak dik,moze to byt uzitocne,hlavne v tych zaciatkoch.
Ach kocky,ako ste?Ja uz vyse mesiaca na AD,ale zatial nejaka velka ulava neprichadza,stale bojujum kazdy den...vsak asi poznate....tak by som si priala,aby uz zabrali. 😝
O😔

lucinka0921
23. máj 2013

@janka1012 Ahoj.Dam ti jednu radu,proste nerozmyslaj nad tym...privela rozmyslania skodi....A ked uz rozmyslas,tak rozmyslaj len pozitivne,nie negativne...A ber to tak,si mlada a aj keby ste sa rozisli,tak zivot ide dalej,nie si prva a ani posledna....Ked uz....Ale naozaj nemysli na to,teda pokus sa,hned ako ta nejaka taka myslienka napadne,tak ju zmen na pozitivnu,mysli na to,ze ste spolu,ako je vam skvele a tak...Zo zaciatku to ide tazsie,ale uvidis,ze to ide...A hned ti bude lepsie...🙂

mata37
24. máj 2013

NO ako holky sa mi máte? Ja som tu dlho nebola, mám objednuávky na punčové rezy tak pečem o sto šesť. Nebojte, tiež mi nie je do skoku, ja som 3 dni po menzese ako máčalka, slabá ako mucha. Ani Vám nemám kedy písať, ale dnes večer si nájdem čas, mám voľný víkend aj v pondelok tak si to tu prečítam poprípade pomôžem a poradím. Aj Vám je po skončení menzesu tak divno? žalúdok stiahnutý a taký celkový nepokoj. Tak sa mi tu držte a večer mrknem, vidím, že pribudli aj nejaké nové kočky. Ešte dnes to zmáknuť do 17 hod. a potom oddych. pa, pekný dník 😉

janka1012
24. máj 2013

@lucinka0921 radsej vymazat papat toby bolo asi lebsie...navise si teraz kupil nove bmw a a ja si myslim ze to ma na zenske aby machroval nemala som mu to auto bobec povolit teraz mam este horsie haluze....ja ked toto nevyriesim tak sa istotne zrutim ako moja sestra a skoncim niekde zaveta ☹ vies co vcera som cestovala s kamoskou 3 hodiny vlakom tam a 3 hodiny naspat celu cestu tam sme riesili samozrejme moju podozrievavost bolo mi lebsie ked mi aj ona dohovorila a cestou naspat spala a ja som sa snazila zahnat myslienky tym ze 3 hodiny som si v duchu opakovala ze ja mozem mat aj inych a ze on ma netrapi atd stale do kola celu tu dlhu cestu az domov kde som zase zacala plakat lebo proste takto sa fungovat neda....ja bez doveri neviem dalej fungovat alebo su to len depresie mam chud si ten frontin hadzat ako cukriky len az mam vsetko na haku az nad nicim uz nerozmyslam.nikdy som si nemyslela ze ja takto dopadnem rno ked vstavam uz nad tym rozmyslam cestou do prace v praci a aj z prace a toto nieje normalne ja uz neviem ako si pomoct proste rozmyslam nad tym aj ked uz davno sme si to vysvetlili a viem ze to bolo s trucu ale vsetky moje zname vsetko sa to len podvadza vsade to je okolo mna a ja len cakam ze aj ten moj to bude robit ja viemm ze zbytocne si to takto nahovarat ale co s tym???ked budem takto pokracovat necha urcie on mna....musim ist k tj psychologicke lebo ja to uz nezvladam frontin si dam celu tabletku jem rano aj tie antidepresiva a zaujmave aka som ze ved mi to vobec nezabera....neviem ci je horsue rozmyslanad tym kedy mi pride uzkost atd alebo riesit cely den ze co zase bude dorabat ten moj ak sa pohadame zase mam aj tke myslienky ze si najdem niakeho kamarata pre istotu keby zase cosi vyviedol az mam aj ja poistku najsmutnejsie je ze uz ma tolko krat oklamal ze neviem ci ma dokaze vobec este presvedcit ze mu mozem verit neviem ci je to opodstatnene toto moje spravanie a trapenie alebo som chora mam depresie a preto takto rozmyslam ja uz fakt neviem co mi je 😢 a mam pocity ze to nezvladnem

janka1012
24. máj 2013

@hroska aha takze to ze riesim rano naobed aj vecer jednu vec stale dokola tak to su asi tie depresie co???takto mam zit cely den rozmyslat dokola a podozrievat neverit mysliet na najhorsie plakat pre nieco co sa este nestalo a bat sa ze sa to stane snazim sa pred nim to neukazovat ale ked je prec aj tyzden mam take myslienky ze kludnne placem aj pri behu ked sportujem ved to uz je chore....mohlo mi to spustit len to ze som statila doveru ???teraz kazdy den cakam co sa stane kedy si uz niekoho najde ked uz si vyoisoval tak maly krocik aj k stretnutiu...boze neverim mu ale nechat ho nechcem a toto ma nici a urcite s toho skoncim niekde zavreta...tak uz viem co su to tie depresie super zivot s nimi je parada...koli tomu ze ja mam v hlave mysung mozem prist aj o neho lebo vykrikovat mu nieco stale dokola podozrievat ho atd to nikoho nemoze dlho bavit tak sa tvarim ked je doma ze vsetko okej a ani na to velmi nemyslim ale hned ako odyde teraz ma odist na 12 dni urcite budem len rozmyslat ked je toho uz na mna moc dostanem hnacku a ani nejem a pritom riesim ze co by mohol urobit a ze kebyze mame deti tak ci by ma opustil a tak divne ze???ale ja si nemozem pomocct...any ten frontin nezabera....mozno som este decka a riesim nepodstatne veci ale mna to nici ja musim zmenit lieky ten citalopram nezabera vobec frontin dam a aspon nerevem som kludnejsia ale rozmyslam stale uz len cakam kedy sa uplne zcvoknem unak ma mozte prist navstivit niekde na uzavrete 😀 na odlahcenie temi.... 😝

janka1012
24. máj 2013

@lucinka0921 pozitivne rada by chom ale asi mam diagnozu aj depresiu takze momentalene to asi nebude mozne 😀

hroska
24. máj 2013

@janka1012 neboj sa to tvoje myslenie je teraz v chorobe take a nescvoknes z toho 😉 .proste momentalne nie si schopna akoze triezvo uvazovat,ved sama pises,ze vies,ze to neni normal.keby si bola cvok,tak by ta to nese@kalo a bola by si s danym stavom spokojna.ked ti lieky zaberu,ulavi sa ti aj s tymi myslienkami resp.sa na veci budes uz pozerat inak.a vobec sa netrap,ze preco akurat rozmyslas o tom priatelovi.kazdemu,kto ma depresiu chodia hlavou nejake cierne myslienky a aj ovela horsie ako mas ty.niekto napr.intenzivne mysli na sebevrazdu alebo rozmysla uz aj o tom ako by to presne spravil 😝 .tak sa neboj,nie je to nic vynimocne u teba.kolko uz beries AD?

janka1012
24. máj 2013

@hroska hroska dakujem ze si odpisala ja si uz fakt pripadam ako ....s kazdym to tu risim aj v praci a vzdy si poviem ze dost nemusia vstko vediet ale proste nejde to je to v hlave a ja mam potrebu o tom rozpravat ale kazdy tu ma skusenost ze ich chlap podviedol a potom je mi este horsie...jem ich asi dva tyzdne a tieto myslienky mam poslednych 5 dni kazdy den mozno aj viac rano naobed vecer uz ked oci otvorim uz to zacina....a ked sem tam sa bavim s niekym inym alebo niaka vec v praci vtedy nerozmyslam ale inak stale vtedy ked som nad tym nerozmnyslala to boli tie vesele prispevky vtedy som nad tymto nerozmyslala....mozno mi dal ten dovod ale takto je to az chore podla mna ved jedna vec je neverit a druha je od rana do vecer riesit jednu vec ved to je uz na zblbnutie....a ked sa nad tym zamyslam asi som tieto depresie mavala uz davnejsie len som nevedela ze sa to takto prejavuje ale nikdy to nebolo tak silne ako teraz proste uz som unavena a nechcem prist o priatela je to ako hnusny cervik ktory ma stale zoziera niekedy si poviem ze dost a nemyslim na to ale niekedy to nejde mne je zle uz len s toho ked sa niekto bavi o chlapoch ze ten ju podviedol alebo kamoska ma 5 rokov priatela a pise si z inym ja vtedy normalne hned zacnem rozmyslat ze pre boha to istotne takto bunguje a potom to pokracuje dlhe dni a placem doma aj vonku aj v autobuse ked uz som unavena....podla teba moze za to on alebo by som mozno riesila zase nieco ine ale toto mi to spustilo...v ten den ked som mu to nasla a pritom neslo o podvod ale ja som to tak zobrala tragicky a uz mu neverim som dostala taku zimnicu ze cela som komplet zcervenala a triasla sa sedela som doma v zimnej bunde a aj tak mi bola zima od zimi a hnackovala som tak celu noc na druhy den som nesla som do prace vzala som si volno a spala som dva dni priznavam sa ze moj pes nedostal najest jeden cely den lebo ja som nebola schopna...,ale na druhy den som mu dala riadnu porciu ja som tak cca 3 dni vtedy nic nejedla....a schudla som 3 kg za taky kratky cas a zacali sa mi triast ruky teraz uz chvalabohu nie ale vtedy ked ma mam videla hned vedela ze nieco nieje v poriadku...do vtedy som bola v poriadku do kedy som toto nezazila s tym prisli aj uzkosti strata sebadoveri a od toho dna rozmyslam...ze kedy zase si bude pisat co ked sa stretol ze uzcite ma raz necha ze kebyze mame deti tak aj tak by taky bol kupil si auto teraz nove a ja ho nenavidim myslim si ze si ho kupil na frajerky vzdy ked ho vidim z okna tak sa rozplacem lebo hned mi pride zle...tak teda neviem ci som domyslava ziarlivka alebo mam depresie to by som bola radej lebo aspon sa vyliecim ....inak tie triasky a hnacky som mala vzdy vo vztahoch ked slo o rozchod takze take mensie depresie tam boli asi vzdy ale kto ich nezazil ale toto co prezivam teraz uz je asi dost takze to uz je diagnoza ako vysita 😎 ak so chora tak teraz sa mi trosku ulavilo pretoze mozno sa preliecim a nebudem musiet zazivat takeo soky mozno by som si zdrava pri rovnakej udalosti povedala okej este raz a koncim s tebou a viac by ma to netankovalo asi v tom je ten problem....

janka1012
24. máj 2013

@hroska inak je to asi geneticke moja mamina sa lieci uz dlhe roky a jej ocino trpel asi tiez depresiou pretoze sa liecil ale asi neuspesne lebo nakoniec sa obesil len tolko viem a matne si ho papatam...alevtedy sa to tusim liecilo elektrosokmi co mi mama spominala a asi to nebola najlebsia metoda liecby ked nakoniec domadol takto

hroska
24. máj 2013

@janka1012 ano ak sa liecila tv.mamina a dedko,pravdepodobne mas geneticku predispoziciu.je to tak aj u mna,u mna to bol tatino,kto sa liecil.takze s tym nic nenarobime,proste sme to zdedili.je mi luto tv.dedka,vtedy to naozaj velmi zle liecili a castokrat aj chybne.Aj mojho tatina zle liecili,ale vydriapal sa z toho po niekolkych rokoch.elektrosoky,inak elektrokonvulzivna liecba,ale nie su ziadne horory,len ludia ich maju zaradene dost zle.nie je to pravda,naopak pouzivaju sa ako velmi uspesna metoda,ked je depresia velmi hlboka a tazka respclovek je farmakorezistentny,teda nereaguje na liecbu liekmi.robia sa v celkovej anesteze a cloveku naozaj nic nehrozi.jediny neaiaduci ucinok je kratkodoba strata pamati,ale aj ta sa dostane potom upne vrati.Inak tie 2 tyzdne je este dost malinko,ja berem vyse mesiaca a je to este tiez bieda,chce to cas a vydrzat. Teraz som si spomenula,ze ked som tu prispievala 1. Krat,chodila sem kocka, tiez riesila dookola priatela,ci ho ma dost rada a ci chce byt s nim alebo nie.....atd.takze dost podobne.
Tak jasne,ze sa ti to spustilo vtedy,ked si nasla priatelovi sms v mobile,ranilo ta to a preto si aj tak reagovala triasky,hnacky....vzdy je tam nejaky spustac,aj ked sunaj tzv.endogenne depresie,teda z nicoho nic,bez akejkolvek zjavnej priciny.Ono terazsa s tymto moc nezatazuj,ze co spustilo atd,teraz sa skus sustredit na liecbu,aby si nazbierala sily.potom ked ti bude lepsje,tak mozes hladat aj priciny,aby si sa poucila do buducnosti a vedela sa vyvarovat podobnym situaciam.
Ja som bola tiez ziarliva,strasne,a priznam sa ze som muzovi chodila aj do mobilu a tiez som mala z toho stavy,ze kto je tato a tato...a nervacila som sa z toho.....po prvom prelieceni som sa zmenila,ani ma nenapadne,aby som sa len pozrela na jeho mobil,ani ma to nezaujima,este ho aj poslem vecer,nech si ide na pivko,zazartujem ci bol s frajerkou a tak,som uuuuplne vpohode a neriesim to.tak budes aj ty,verim tomu.

janka1012
24. máj 2013

@hroska inak to s tou holkou to mi nieco pripomina cele dva roky som nevedela ci ho chcem alebo nie ci sa rozist alebo nie stale som sa od neho stahovala a nastahovala to iste robi aj moja mama.... ☹ proste raz som ho chcela potom uplne som ho nechcela ze ho nelubim potom ked sme sa nechali tak som ho zase chcela a uz to trvalo dva roky ani sa necudujem ze si zacal pisat ☹ teraz zase riesim to ze ho chcem ale neverim mu boze to co je toto za choroba ja asi nikdy stastna nebudem takto....ako si to dokazala ze si mu zacala verit???ze ta nenapadne do mobilu ist a tak ja viem nerobi sa to ale ja som 3 dni koli tomu nespala a nakoniec som sa pozrela a potom mi bolo takto zle sama som si to spravila ale zase viem ze aky je teraz uz...aki kazdy kto ma depresie nad niecim inym haluzi asi keby som neriesila teraz to ze mu neverim tak riesim ze ho nechcem ze???sak ked som to riesila dva roky vstci mi vraveli tak sa uz rozhodni a cele dva roky sa trapil ze stale som mu vravela ze ho nemilujem a tak a teraz mu pisem ze ho milujem ale neverim mu a tak nechcem ho stratit toto je svinska choroba zase mi je normalne do placu ked si uvedomujem ze cely cas ja mam len akesi depresie a ja ze som nerozhodna a neviem co chcem a ked som bola taka to som rok jedla serlift a stale som nevedela co chcem a stale som riesila ci ho chcem alebo nie taktiez po vysadeni takze asi lieky nezabrali 😅 ale na uzkost ano....prosim ta porad mi ako dosiahnem to ze budem ako ty ze uz prestanem riesit kontrolovat ziarlit??to mi tiez na depke asi neprospieva....boze ja nechcem byt ako moja mama ale ona to robi tiez uplne to iste raz ho chce potom nie uz vela ich nechala atd ja takto zit nechcem bozee len to nie ☹ a tomu co si kukla do tel to je terajsi???ci bivali???pride to vekom ze prestanem s tym???je to este horsie ako som si myslela...ja len ze neviem zit s pocitom ze by on riesil druhe ked sme pohadany mala som to nechat tak sama mam teraz z toho toto ale co uz uz to viem nic s tym neurobim len sa bojim ze ked 2 roky som riesila ze ci ho vlastne chcem co k nemu citim stale sa stahovala od neho a zase vracala sa atd ci teraz roky nebudem zase riesit to vypisovanie lebo to je 100 krat horsie a stale placem potom a miestami ani ja nemam chut takto zit ved to nieje bohvie co mozno som len mlada a neviem kontrolovat emocie alebo co ale ja to neviem zvaladat...ak nakoniec som sa dozvedela ze asi to peklo robim ja ale pisat si nemal co ja to nerobim....inak pripadam si ako paska ze to stale riesim ale zerie ma to a v kazdom pripade ak sa s toho scvoknem tak aspon budem vediet s coho.dakujem ze mi odpisujes vazim si to aj ked viem ze asi ta to nezaujma ked stale pisem o tom istom ale neviem si pomoct tak neviem ci mi lieky pomozu ked mi ani ten serlift nezabral....viem ze depresia je taka ze ked prestanem riesit tuto vec ak nebudem stabilizovana zacnem riesit inu ale ja budem radsej riesit hocico ine len nie toto to ma nici uplne a co ked ho necham znicim tak vztah na zaklade toho ze ja neviem prestat na to mysliet...na tomto forume som prisla na to ze trpim aj depresiami dufam ze ziadnu inu diagnozu tu uz neobiavim 😅 co mam robit ked to na mna pride prehladat mu mobol alebo cosi podobne musim odolat za kazdu cenu????nikdy to uz nemam urobit???ja viem ze takto by som predisla mnohym komplikaciam ale ja som taka ze chcem poznat pravdu nechcem zit v klamstve podla mna mi s toho asi riadne prepina ked vidim ako to tu riesim nie ze som cvaknuta ale asi riadna depka nechcem jest plno liekov ja sa bojim ze s toho hlupnem ze budem hlupa nic sa nenaucim ze budem mat oproblem urobit vodicak a tak ale niekedy by som radsej chodila nadupovana mi je jedno cim len az uz prestanem riesit a trapit sa ako sa da takto zit????ja sa necudujem ze vela ludi sa chce zamordovat ved mozno ja mam slaby odvar oproti inym ako si uz spominala ale vazne mi to nici zivot uz mam pocit ze ani neuvazujem logicky...ja neviem zivot v dnesnej dobe je taky ze sa necudujem ze vela ludi vsetko vidi cierno same vrazdy lupeze vsetko sa podvadza kazdy klame a tak potom aj stastny ludia uz mozu upadnut do depresii ja som bola taka vzdy stastna usmiat sice vybusna ale takto mi nikdy nebolo a je mi luto ze mam 24 a musim toto riesit.v dnesnej tazkej uponahlanej dobe je tazke sa prisposobit ja mam tolko ludi okolo seba co jedia lieky trpia uzkostami depkami ze pomaly uz neviem spocitat tych ktory su uplne v pohode...a to je smutne.mne lieky nevadia ja len ze ci mi s nich neodide pecen alebo neumrem predcasne alebo podobne veci ved je to chemia precalen....mala som aj v puberte tazke chvile ale nevedela som o niakych liekoch a vzdy to preslo aj ked teraz je to hrozne ale keby som nevedela o liekoch mozno by som sa s toho dostala teraz hned ako mi pride zle len hned chcem tabletku proste taky navyk...ale jedno viem ja sa chcem s toho dostat proste chcem musim.a u teba sa to ako prejavuje ta depresia???u mna uz vies kedze ja pisem vzdy az moc dlhe citaty ale ja ked sa rozpisem tak koniec 🙂

hroska
24. máj 2013

@janka1012 no ja tiez nemam depresiu len cistu,mam aj uzkosti a moja diagnoza je uzkostnodepresivna porucha.Ono je to tazke definovat,ze toto sapda pod depresiu toto pod uzkosti,lebo tie priznaky su niekedy u oboch spolocne.U mna s tych telesnych priznakov to boli tiez triaska,zimnica,prvy raz aj neschopnost zaspat,v noci som sa prebudzala j 10x,rano som bola uz o piatej hore a hned na wc a hnacka,bolela ma hlava,zaludok stiahnuty,schudla som velmi,strasne som bola unavena.z tych psychickych priznakov to bola neschopnost sustredit sa na nejaku cinnost,hoci aj na uplne jednoduchu,neschopnost rano vstat z postele,tzv.ranne pesima .....vsetko zleeee,strasne napatie v tele aj cely den,placlivost,stale som pozerala na hodinky,strasne pomaly mi to ubiehalo,v hlave chaos,same sprostosti,co ak sa stane to a to....proste ked bolo najhorsie ja som nevedela vobec zit,mozno to znie divne,ale jednoducho nevedela som ako mam zit,co mam robit. 😝
Tak jasne ze si mlada a mas pravo riesit taketo veci,ale ked ta to uz vyslovene takto obmedzuje,dobre ze si zacala liecbu. Ajasne,ze tvoj priatel by si nemal pisat len tak s babami,resp.pisat by si aj mohol,ale urcite nie ziadne intimnosti,ked chodi s tebou.No ale chlapi su uz taki,oni tieto veci beru uplne inak a im sa to zda normalne.Neviem,uz si nepamatam ako to presne bolo,ale viem,ze stale som musela vediet,kto mu volal,kto to je,odkial ju pozna a trapila som sa s tym. Ale potom som s prestalana to nejako sustredit a ono to postupne tak chladlo a chladlo,no a teraz by ma ani nenpadlo ist mu do mobili,zbytocna strata casu.Ono aj ta najvacsia laska sa postupne premiena na nieco ine a s tym mozno vyhasne aj ziarlivost a samozrejme ty si este mlada a vekom ta to tiez prejde.ale ked ti mozem poradit,neviaz sa tak na toho tv.priatela,vsak nech on bojuje o teba,sustred sa na seba,na liecbu,na priatelov.vsak nech si pise s kym chce,pis si aj ty a ked ta miluje bude o teba bojovat a ked nebude,tak potom taky chlap ti nestoji zato.teraz mozes este vzdy vycuvat,ked uz su deti je to horsie.nezaoberaj sa tym,ci mu doverujes,alebo nie,kasli na to,nech to riesi on.Potrebujes sa skludnit,poliecit a chlapa neries a ked pride taka myslienka,povedz si len,ze ako prisla tak aj odide a ze je to len sprostamyslienka,ako kazda ina.

hroska
24. máj 2013

@janka1012,jasne,uz mu nekukaj do toho mobilu,skus to potlacit,naco by si si zlerobilaa chlapov to dost irituje,ked zeny ziarlia.vykasli sa na to.zmen taktiku,bud na neho mila,laskava,ked ste spolj uzi si to s nim,ziadne ziarlenie,povedz mu ako ho lubis,daj mulasku najavo,aby mu bolo stebou prijemne. Ked mu das taketo istoty,bude mu s tebou fajn a tie ostatne pre neho budu bezvyznamne.skus sa na toto sustredit,aby vam bolo spolu prijemne. 😉 🙂

janka1012
24. máj 2013

@hroska dobra rada skusim inakdost som sa zmenila za tie 4 mesiace som mila hladkam si ho je to asi lebsie...urcite aj on s lebsie citi aj ja s tou depresiov sa tiez da nieco urobit lieku mozu zmenit chemiu v mozgu ale nevrati sa to po vysadeni do strarych kolaji???ja viem preco som bola kedysi tak stastna lebo som stale vravela vtipy stale som si ich kupovala pozerala som len kmedie proste nebol den kedy som niekoho nerozosmiala a hlavne seba a niako som s tym prestala clovek akosi viacej tie noviny televizne pozera rozne dokumenty o nestasti a tak a to nieje asi dobre skusim sa od dneska zameriavat na veci co som robila kedysi... 🙂 a hlavne nestretavat sa s negativnymi ludmi teraz som uz asi aj ja negativna ale pockat to sa musi zase zmenit.... 🙂 hroska dakujem za tvoj cas tak taketo mavam aj ja nalady ale hadam uz bude lebsie 😉

mexico_16
24. máj 2013

Baby caute.. Bola som u Dr. a zvysila mi paroxetin z 20mg na 30mg a pridala 3x denne 1/2 tabletky Frontin,ale nechcem si ho davat aj tak som dost otapena zo zvysenej davky

😨
@janka1012
@hroska a inak neprispievate do sukromky ?

hroska
24. máj 2013

@janka1012 depresia je vyliecitelna,to je dobra sprava,chce to ale cas.ked sa vrati zasa sa vylieci a ked sa znovu vrati zasa sa vylieci......mne dr.povedal,ked som sa jej teraz pytala ci sa z toho zase dostanem,ona ze ANO,aj 20x,ale ze ma nechce strasit,ze to este 20x dostanem 😝 😀 mne stacilo 2x a povedala som si,ze lieky uz nikdy v zivote nevysadim,aj kvoli genetickym predpokladom a som s tym uz uplne zmierena ze AD az do smrti. Ty si mladucka,to je iny pripad,este mozes zit bez liekov,zeny sa niekedy zmenia aj po detoch,zosilneju,takze neboooooj 😉
@mexico_16 tak mas ako ja 30mg,myslim,ze mudro,ty mas PP a ta davka 20 mg pri panike je dost nizka.Ten Frontin ti dala,ak by bol atak,lebo u PP sa musi AD zvysovat pomalinky,aby to este viac nehecovalo ataky. 😉 .Vsak daj len do kabelky pre istotu a keby isiel atak,tak ho supnes len prilezitostne. ano,dik za tu sukromku,len to je ze panicka porucha a ja to nemam,tak asi by som tam bola ako 5 kolo u voza 😲 😝

janka1012
24. máj 2013

@mexico_16 a to ako??? 🙂 ved ja ani neviem ako to tu funguje???? ked ti dala ten frontin tak ho papaj ved ja ho tiez mam praveze sa tesim ked si ho idem dat sak o tyzden vysadzame tak co to ti neublizi asi ta chce len dostat do pohody lebo zvysila davku...sak ti povedala ze len docastne nie??mne povedala az to jem stale a ziadne ze len obcas asi sa musim stabilizovat co ja viem.... 🙂

janka1012
24. máj 2013

@hroska to bolo dobre som sa riadne zasmiala 😀 ze 20 krat preliecime a tak dalej sak co no a co pride aj 50 krat a co preliecime 😀 to je optimisticky pohlad jasne seriem aj ja na to tak budem jest lieky a co a narastu mi lica ako bobrikovi 😀 toho papania lebo mi bude chutit ale musim sa krotit 🙂 a keby cosi tak na nich aj ja dozijem tak co ved nefajcim niaku nerest musim mat 😀

mexico_16
24. máj 2013

@janka1012 ano,ale ona ho rada predpisuje 😀 len ja som uplne otapena zo zvysenej davky a mam male deti,cize to nie je sranda..A klikni si forum a tam je sukromna skupina a mozes pisat do nej,lebo si clenom 🙂
@hroska to vobec nevadi,lebo mas cenne rady a niekomu to pomoze a hlavne sa pise diskretne 😉
myslis,ze moze byt niejaka reakcia na zvysenie ? 4.den mam o 10mg viac..

hroska
24. máj 2013

@janka1012 inak teraz ma napadlo,ze je vlastne normal,ze v 24 riesis frajera 😲 ,horsie by bolo keby si riesila napr.taky dochodok alebo ci mas doma vsetky hrnce,to riesi furt moja svokta,sem tam nam nieco navari a posle a potom hlada hrnce,vola mi kvoli tomu aj 10 x na mobil, ze kde ma hrnce,ide ma vykotit 😀 😝 😀 . Takze trosku skludnis hormon (teda vlastne serotonin) a budes zasa pohodova mlada baba 😉

mexico_16
24. máj 2013

@janka1012 ake mas AD ?

janka1012
24. máj 2013

@hroska inak do kedy mam cakat na ucinok??ved to co mam cakat 2 mesiace???do vtedy uz budem mat kazajku 🙂 teraz som volala chlapovi obsadene samozrejme ma hned napadlo ze bohvie s kym vola pomooooooc toto je vazna diagnoza asi si s toho zacnem robit srandu teda ak mozem nechcem zlahcovat situaciu ale pomaha to 😎

hroska
24. máj 2013

@mexico_16 uz 4.den,tak to je super,ked si doteraz nic nemala,tak bude v poho,uz len zlepsenie pocitis. 😉 Mozno ta otapenost,ano, ja som bola pri zvyseni tie prve dni velmi unavena

janka1012
24. máj 2013

@hroska tak ale toto ma inak pobavilo sa tu smejem ze ma skoro vykotilo zo stolicky 😀 😀 😀 hej teraz riesim frajera potom budem kuchynske naradie potom budem zahradu a nakoniec dochodok a potom si este cosi najdem ci ma budu mat kde pochovat 😀 v ktorom roku prichadzaju tie hrnce??,sa pripravim az mi nic nechyba radsej kupim po dva kusi 😀

janka1012
24. máj 2013

@hroska inak moja mama hlada dozi a tasky ked nam cosi posle ale uz to obmedzuje taraz urcite je na ceste domov aby potrucovala a zase sa vratila naspat 😀

hroska
24. máj 2013

@janka1012 neboj nebude to stale take akutne ako sa ti zda teraz.tych 8 az 10 az 12 tyzdnov bude treba,aby sa ti ulavilo a potom bude uz len lepsie a lepsie 😒 mozno menej,je to velmi individualne ,ale cca asi tolko

mexico_16
24. máj 2013

@hroska a ty si od zaciatku mala davku 30mg ?

hroska
24. máj 2013

To jaky smajlik mi tam tukol na to lepsie a lepsie,tukam tu do tohoto krpateho tabletu a asi ja zacnem riesit uz okulaire. 😝.takze lepsie a lepsie malo byt s 🙂
@janka1012 no hrnce cakaj tak okolo 76 r. tolko ma svokra 😲 😝