Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
1. júl 2013

@hroska hroska moja,vies co,uz som si zvykla.Nemam tu vobec nikoho,stale som len s mojim havinom.Akurat ked chodim vencit ho,tak si niekedy pokecam s nejakym psickarom a to je asi tak vsetko....Nikde nechodem,tak sa ani nemam ako s kym zoznamit.Kebyze mam dieta,myslim,ze by to bolo lahsie,kedze je tu vela mamiciek,ale psickari su skor dochodcovia 😀 A ako si prisla na to,ze mam dost velky potencial??? 😀 Ale dakujem,mozno ho raz aj ja u seba uvidim 😀 A pracu na doma?Aku?Hladala som nieco uz na nete,ale nic som nenasla.Brala by som hocico,len aby som sa tak nenudila....Nemam problem nieco robit,teda pracovat,ale na doma neviem co a dochadzat este si netrufam....Ale od septembra alebo oktobra sa rysuje nieco,teda ja budem doma,ale budem vybavovat objednavky,posielat baliky a tak 🙂 Tak aspon nieco budem obcas robit 🙂 A ty pracujes ci si doma?
@lilinka111 Ja nie len na papieri mam krv,ale je to ovela lepsie nez niekedy.No mna to uz tiez napadlo,lebo aj predtym som to mala,ked som brala AD a ked som mala prestavku,tak nie.A niekde na nete som citala nejaky clanok,ze ked sa testovali tie lieky,tak vela ludi po nich krvacalo,ale z coho som sa tam nedozvedela,tak neviem,ci z AD,ci hemeroidy ci co.Ale dnes uz to bolo v pohode,ziadna krv konecne
@barbak Ahoj a vitaj medzi nami.S tymi liekmi nemam skusenost,tak neviem,ale hroska ti uz poradila 🙂 Tak drzim palce,aby si bola cim skor v pohode 😉

lucinka0921
1. júl 2013

@denka81 s lexaurinom opatrne.Je navykovy,berie sa len par tyzdnov....To ti napisal gastro???take lieky by som zakazala predpisovat inym lekarom,len psychiatri by to mali predpisovat.Bola si oboznamena ako dlho najviac mas ten lexaurin uzivat???

hroska
1. júl 2013

@denka81 no lucinka ma pravdu,Lexaurin je anxiolitikum,teda liek na ukosti, je ale navykovy,takze by sa nemal uzivat dlhsie ako 6 tyzdnov.ale teraz v zaciatkoch ti moze pomoct preklenut najhorsie obdobie,ale na nejaku dlhodobu liecbu vhodny nie je. Ja ho beriem tiez na obed 1,5mg vecer 3mg.On je taky velmi lahodny a prijemny liek, nikedy sa pouziva aj u ludi,ktori prekonali infarkt,na take celkove skludnenie. A kolko mg denne mas uzivat?

@lucinka0921 no vsak tu vestiaren alebotu ordinaciu si doma zalozis 😉 😀 .ale teraz vazne,hm,to poznam,ja som tiez prisla do cudzieho mesta a nikoho som tam nemala,dlho som si nevedela zvyknut a vlastne asi som si dodnes nezvykla. Ale ten havino je najlepsia vec na svete 😉 a aj niektori dochodcovia tiez maju svoje caro,najma ti co su 20 r. Pred dochodkom
Ako som prisla na to ze mas potencial? No ty co povies,tak,tak aj je.no a u mna je to zase tak, ze ja som stary psycholog,ludi rychlo precitam 😉 a drzim palce s tou robotkou,bolo by to fajn pre teba a hlavne pre tvoje sebavedomie.hej,hej,ja robim som na vlastnej nohe.

lucinka0921
2. júl 2013

@hroska no porozmyslam nad tou vestiarnou ci ordinaciou 😀 😀 😀 No esteze mam toho psika,lebo inak neviem,len doma by som sedela.No mam tu jedneho suseda asi 50 rocneho,tak väcsinou s nim chodim vencit 😀 Ale spravny ujko,taka sranda s nim,ze az 😀 No ale dnes mi volala sestra ci by mi nemohla malu skor privies,mala som ju mat cely august,ale mala teraz stale place,ze ona nechce ist do skolky,ze chce ist radsej ku mne.V skolke nema uz ziadne kamaratky,su tam uz len male deti.Tak som povedala,ze aj dnes,ja s tym problem nemam,ze by som tu mala malu cele prazdniny,aspon by som sa nenudila.A mala mi v mojich stavoch velmi pomohla uz predtym...Tak uvidi,co segra pospekuluje,ci este ten tyzden by ju doviezla,alebo na druhy tyzden,ci by malu doviezol sestrin exmanzel.No len on je trochu iny,tak neviem,ale tak najneskor na druhy tyzden tu budem mat uz malu,tak sa tesim 🙂

hroska
2. júl 2013

@lucinka0921 tak ty si ina sikulka,ked takto zvladas babysiting 😨 😝 ,juuuuj tvoja segra sa ma,ze ma taku segru. 😉 a sused 50 ,fiiiiiiha,to v najlepsich rokoch,pozor,pozor!! 😀 dnes som si uz aj porevala,ale mala som spoluplacuceho,prisiel svokor sa mi vystazovat,ze zena je na neho zla,tak sa mi rozplakal a ja s nim,no mohlj by sme ist placky na pohreby robit 😝 Chudak aj na mna kukal,ze co ja revem, ale potom si asi myslel,ze to ja akoze so solidarity s nim 😝 .no uuuuuzasny sme boli...

mary1995
2. júl 2013

@hroska u nás je to to isté, aj môj svokor má problémy so svokrou a stále chodí k nám chudák sa sťažovať. Doobeda príde svokor, poobede svokra. V živote sa nehádali vždy si rozumeli a teraz na staré kolená sa žerú. Mužovi vždy volá jeden alebo druhý, poď domov otcovi šibe alebo babke šibe. Teraz sa dedo chystá do penzióna, jasnačka , že mu to nedovolíme, však sa o neho babka dobre stará.
A čo ty Hroška, mala si úzkosť , že si plakala alebo Ti to dobre padlo aspoň si sa ukľudnila ?? Ja viem s Tebou súcítiť a viem, že si už totálne znechutená z tej svine / depresie/ ale už si za veľkou mlákou, už sa to bude zlepšovať. Uvidíš čo Ti povie Dr. na 150 mg, ja by som tiež vyskúšala, však nech sa Ti už uľaví úplne a neskôr si to znížiš.
Všetky Vás pozdravujem, pá

hroska
2. júl 2013

@mary1995 preeesne to,jeden na druheho,ze mu sibe.potom prisla svokra,ze s dedomsa neda zit,ze mu zasibava.... no hruza, muz sa na tom rehoce,ale ja to musim pocuvat a riesit.
Mary dik za pochopenie,ani uzkost hadam nie,take ranne pesimum to bolo,dost typicke pri depke a mam aj dostat MS,takze jedno s druhym a este mi aj bolo luto toho svokra,ze tak plakal a vravel,ze by radsej umrel. ☹ kebyze som vpohode,tak ho sprdnem,co to vravi,ale teraz som ho chudaka uplne chapala,ze sa mu uz ani zit nechce.
No vo stvrtok idem k dr.,skusim navrhnut tu 150mg,mozno aj 200mg bude treba,ale dviha sa asi len po 50mg,vsak? Ozi Mary,ty budes vediet,su aj 150mg tbl.,aj 200mg? Alebo len 50mg a 100mg?

lucinka0921
2. júl 2013

@hroska no pri malej nemam cas mysliet na hluposti,nenudim sa a tak 🙂 Vsak aj ked vo februari som ju mala a to som brala AD,len dva ci tri mesiace,tak s nou som sla v pohode do obchodu,ale ked som mala ist bez nej,tak katastrofa.....A tak ked ju tu budem mta,tak budem s nou chodit vonku,aspon nebudem cele dni doma 🙂 No tak na toho suseda nemam zalusk 😀 Dobry partak na vencenie,ale inak nie 😀 A svokor nevie co ti je?No mas aspon sparingpartnera na placky 😀

hroska
2. júl 2013

@lucinka0921 to je super,ze aj ty budes mat v malej taku partacku 😉 a budete spolu pekne chodit kupovat meloniky na druhy koniec mesta 😀 jeeeemine kdezeee,to svokor ani netusi,co mi je,on ma chudak 82 rokov, to ani neviem ako by som mu vysvetlila,ze mam depresiu 😝 😀 ,on taketo veci nepozna,no ale o to lepsie som si s nim porevala 😀

mary1995
2. júl 2013

@hroska no ja beriem ten Zoloft, tam sú 50mg a 100mg tablety. 100 mg sa nedajú poliť ale 50 mg sa dajú. Mne v nemocnici dvíhali po 50 mg a doma po 25 mg.

hroska
2. júl 2013

@mary1995 ahaa,dik,myslim,ze aj pri tomto Sertraline to tak je ,ze len 50 a 100mg,lebo ani na nete som nenasla 150 ani 200mg.

lucinka0921
2. júl 2013

@hroska no tak uz teraz vo stvrtok mi pride mala aj so sestrou 🙂 Setra sice tu bude len do nedele,ale malu tu budem mat az do konca prazdnin 😀 No tak to chapem,preco svokor nevie.No ale aspon si mysli,ze ti je ho tak luto,ze s nim places 😀

lucinka0921
2. júl 2013

@hroska no a nakoniec nepride teraz mala,asi az koncom jula 😢 Takze zase budem len sama... 😖

hroska
2. júl 2013

@lucinka0921 hej,chudacik svokor,myslel si,ze to akoze s nim sucitim,ale ved aj som,bolo mi ho luto a moja depka a PMS do toho a plakali sme plakali 😝 no to ja by som hned k tebe dosla,len neviem,ci by som ti bola na osoh- to by sme boli riadna dvojica,ja by som ti revala kazde rano a potom by sme pekne spolu pod pazuchy behali po obchodoch, len tvoj drahy by sa z toho asi zachvilu zblaznil 😀

lucinka0921
2. júl 2013

@hroska 😀 😀 😀 moj drahy malokedy doma,tak jemu by to bolo jedno.A on tiez mava dakedy take depky,ze to katastrofa,tak by sa k nam mozno aj pridal 😀

denka81
2. júl 2013

@hroska
@lucinka0921 predpísal mi len jedno balenie a 1/2 až 1 tabletu 2x denne, plus helicid, pangrol, algifen kvapky a probiotiká a dnes mi bolo minimálne o 50% lepšie 🙂 ale aj tak si dnes Kikušku vezmem spať k sebe 😅

lucinka0921
2. júl 2013

@denka81 jasne,ze po lexaurine ti bude lepsie 🙂 Len ho neuzyvaj dlhsie ako 6 tyzdnov...Ides este potom k nemu na kontrolu?

denka81
2. júl 2013

@lucinka0921 záleží ako mi bude, ak sa stav nezlepší, mala by som ísť ešte na hadicu, lebo sono je o.k.

nicicka
2. júl 2013

@denka81 uff, presne si viem predstavit ako ti bolo, ja som mala nieco podobne, zacalo to v porodnici, velmi som sa bala, co bude ak budem s malou sama a zacne mi plakat a ja nebudem vediet co robit, ako ju mam utisit a ze sa jej nieco stane a ja nebudem vediet co mam robit...mala som hrozne stavy, nemohla som byt sama a velmi som sa bala byt s malou sama...teraz bude mat 5 mes. a ustupilo to, uz je to celkom ok, ale niekedy ked zacne plakat tak ma to tak zovrie, no hrozny stav, dufam, ze uz sa to nevrati 😖

lucinka0921
2. júl 2013

@denka81 aha,tak drzim palce,aby si bola uz v poriadku 😉

lilinka111
2. júl 2013

@lucinka0921 ako ja som mala malý problém zo stolicou no skor hnacky,ale posledný mesiac si vsimam ten papier a nie vzdy tam tá krv je,,,,tak asi to má niečo t AD,,,,,,,,uvidime popýtam sa ,a mozno najdem nejaky clánok,,,ak by si vedela daj mi vediet,dakujem,,,,,,,,, 🙂

hroska
2. júl 2013

@denka81 to som rada,ze sa ti polepsilo a ten Lexaurin on je aj na tie tvoje gastro problemy,takze ti ho spravne dr. predpisal, 🙂 pozerala som to v letaku,lebo aj ja ho uzivam.len tak ako ti lucinka vravela,nemal by sa uzivat nejako dlhodobo,ale aj to je u kazdeho individualne,niekto moze ziskat navyk druhy nie.....zavisi to aj od toho,ci neberies nejake vysoke davky,ale to ty asi nemas.

kacenkaharris
3. júl 2013

Len sa chcem s vami podelit o skusenost, u nas doma asi netradicnu, ze ja som sa tehotenskej depresii nevyhla, ale vyhla som sa tej poporodnej. Neuhadnete ako! Jedla som po kuskoch vlastnu placentu! (rodila som v USA, kde mi ju bez problemov dali domov). Ak nahodou budete mat moznost, naozaj velmi odporucam! 🙂

lucinka0921
3. júl 2013

@lilinka111 ja to tiez nemam stale,len teraz som to mala viac dni za sebou....Ak nieco zistis,tak mi napis,ja tiez skusim nieco pozriet este a ak najdem este ten clanok co som ti spominala,tak ti ho poslem.A inak ako sa mas?

lilinka111
3. júl 2013

@lucinka0921 ved ani ja to nemám stale len urcite obdobie teda pár dni,,,,,ako sa mám?no v celku ok,,ale posledné dni večerom hrcka zas v krku a slabost,,,neviem ci pocasim,alebo neviem,zajtra je 6mesiacov ako berem AD

hroska
3. júl 2013

@kacenkaharris ahoj,si robis srandu??? 😨 😵 😲 to vazne?? A to kto ti odporucil? To si jedla v akom stave,akoze surovom? A v tehotenstve si ako zvladla depresiu,brala si aj nejake AD?

@lilinka111 nic si z toho nerob,ja ked som sa 1.krat liecila,okolo pol roku som uz sice bola stabilizovana,ale vyskytli sa dni,chvilky,ked som veru este zakolisala,to je normalne.uz si asi pisala,ale zabudla som,ake AD beries?

lucinka0921
3. júl 2013

@lilinka111 aj ja tak zhruba uz beriem.Akurat pred chvilkou na mna prisla tiez taka slabost,neviem ci z unavy alebo co.Ale akurat si peciem hranolky a syr,najem sa a idem si lahnut aspon na hodku a potom budem pokracovat v praci....
@hroska ahoj hroska a ty ako dnes?Svokor dnes este nebol? 😀

hroska
3. júl 2013

@lucinka0921 cau luci,jasne,svokra som uz doviezla,uz pracuje na zahradke 😉 .juuuj dnes sme veru neplakali,a hadam uz dnes ani nebudeme,to len tie rana su take nejhorsie,potom to uz dako rozchodime. 😉 mnam,mnam tak tie hranolky a syr to by som si veru dala,tak dobru chut 😉

natalyt
3. júl 2013

@lucinka0921 Ahoj, nemala som cas citat vsetky prispevky, ale asi sa bavite o krvi v stolici, ze? Aj ja som to mala par dni, uplne, ze cervena voda vo wcku, tak som sa zlakla, ale potom som si precitala na letaku, ze tie tabletky mozu sposobovat krvacanie v roznych castiach traviaceho traktu, beriem Escitil,

lucinka0921
3. júl 2013

@hroska no tak svokor sa aspon trosku odreaguje 😀 No drahy mi prisiel domov a on si to vybral na obed 😀 Ale syr som plnila sunkou a kapiou,jake fajne,mnaaaam 😝 😝 😝 😀
@natalyt Ahoj.Presne o tom sa bavime.Takze aj ty to mavas?A to su ako neziaduce ucinky alebo co?Nepytala si sa dr. ci mas brat dalej lieky,ked sposobuju krvacanie?Alebo nepise to na letaku,ci brat dalej tie lieky ci nie?