Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
17. nov 2009

dobre ranko 🙂
po vcerajsej burlivej diskusii vam vsetkym prajem pokojny den. .. 😉 my pojdeme niekde do lesa...
dnes je vyznamny datum! moj syn sa narodil 15.11. a pamatam sa ako som strasne chcela vydrzat do 17., aby sa narodil na vyrocie. 🙂 ale nepodarilo sa mi to... 😀
Alexandra, ved ty to uz mas za par...! 🙂 chudatko nespis do 7...a potom? zdriemnes si cez den?
Bubo, ty si sa nam uz vcera po tej vymene nazorov ani neozvala...dufam, ze si sa nezlakla! 😉
Blumchen, neviem ci sa to da spocitat, ale su tu dievcata co maju PP. 😉
Mona takze fajn, ze si sa niekam posunula...urcite aj v A predpisuju AD 😵

tak si uzite dnesny den a napiste ako ste ho stravili 🙂 🙂 🙂

srdcko81
17. nov 2009

Ahojte baby
Uz minule som Vám tu pisala,len akosi si ma nikto nevsimol ☹ Ale nevadi-tak som si aspon precitala,a vcera má ta rimmel vztocila,pretoye ,,ona do toho nikdz nespadne"Aninevie ako lahko.Ja som bola totálne flagmatický clovek,ktorý mal vsetko na háku ay sa moja mama obávala,ye aká ja budem a ako budem brat zivot a potom mi yomrel v 19 otec -na ktorého som bola citovo naviazaná a ktorého som lubila a bolo bum bác.Zacali problemy-exem,vracanie,slabá imunita a strach o blizkzch a skoro 5 rokov po ma chytil prvy yáchvat PP.Dnes je tomu 3,5 roka beriem AD a som stastná a spokojná a rok bey zachvatu-ale mám problem chcem bábo a strach z tehotenstva ma nevie opustit.Takze neznásam slová mne sa to nestane-lebo ani nevieme ako a kedy.Ste moc fajn a bojujete-to sa mi paci.

janulienocka
17. nov 2009

Ahojky babenky, Srdcko skus sa poradit s lekarkou ze chces otehotniet. Ja som otehotnela necakane, teda ze sme to neplanovali a musela som nahle vysadit a teda znasala som to strasne, teraz sa mi zda ze uz je lepsie. Ale inak, tehotenstvo je uzasne a krasne a urcite sa mas na co tesit, nemusis sa bat 😵

srdcko81
17. nov 2009

Ahojkaj janulienocka-dik za radu-kazdý mi hovori,ze to bude o.k.,len ja sa ako si neviem premoct-vsetko uz preslo-kontrolovanie sa,meranie tepu,panika za kazdým ked mi bolo trosku horsie,prestala som sa bat soferovania-naopak uz si ho uzivam-takisto nakupy,uz mi to vobec nevadi-len ten strach z tehotenstva-nebojim sa porodu-to vobec nie,len toho ze sa mi tie stavy vratia.A pritom som v stadiu-ked som viac menej zmierená s diagnozou a viem ze na to ked dostanem záchvat nezomriem,len sa bojim,ze budem mat problem alebo mi vyjdu zle testy nehjake a ja sa zosypem,ale moj doktor ma ubezbecuje,ze tak ako presli tieto strachy zo soferovania a prestala som si merat tep-ze tak prejde aj ten strachj z tehotenstva-len to je také-z kazdej strany na mna tlacia,ze mam roky a z manzela sa smeju ze nie je chlap,ked nevie dieta urobit a strasne mi to vadi-ved nech nás nechaju v klude zit a mne to bude stacit. 😖

lenka00
17. nov 2009

Ahoj devcata, preji pekny svatek 🙂 vcera se tu pekne rozjela diskuse...

Srdcko..na ostatni nedej, hlavne at si spokojena a klidna a az to ma prijit, tak to prijde...ja jsem tu janulienocce psala, jak hormony v tehotenstvi delaji opravdu divy, co ja jsem v tehotenstvi vsechno vydrzela, bych ani neverila, ze to s takovym klidem zvladnu...az bohuzel po porodu se to vsechno sesypalo...ale urcite se chce domluvit s lekarem, spousta zen bere v tehotenstvi AD a vse je v poradku a ty hormony krasne uklidnuji 😉 a po porodu si muzes preventivne nasadit AD, aby se ti nic nerozjelo..ja s AD kojila...drz se, at vsechno dobre dopadne...

Povuma...krasne odkazy jsi tu nadala, jsem vsechno precetla i na tu 13. komnatu jsem se podivala, ta se mi libila moc - mela jsem pocit, ze to snad bylo natocene pro me 😉

alika54
17. nov 2009

ahojte,,,normalne nestiham citat 😉 ale pekne ste popisali,,,dnes sa citim dost na figu,,,no vcera mi bolo fajn tak asi nemoze aj dnes 😔 ,,,este ze je volny den a mam mangela domka,,,,

srdcko81
17. nov 2009

Dakujem za povzbudenie lenka00-to fakt pomáha.
Aaika54-to moze robit aj pocasie-mne doktor povedal,ze pri týchto diagnozach byvaju ludia meteosenzitivny.Lem ked teraz je to pocasie fakt na figu a to by bolo cloveku zle stale.Ja sa snazim odputat-mam tolko zalub ze az-som niekedy nervozna,ze popri robote nestiham-a potom som zla a nastvana sama na seba 😀

deborah1
17. nov 2009

Ahoj Srdcko..Ja som tiež takto prežívala toto tehu-v 1.trim. som musela vysadiť lieky,bývalo mi skoro vkuse zle,a aj som sa stále pozorovala,aby som nepotratila.V 2.trim. mi už dr.dala lieky,lebo mi začínalo byť tak nijek-všelijak 😖 ,lieky síce zabrali,ale zase-stále som sa pozorovala,do každej poradne som išla rozklepaná-len aby ma tam nenechali ležať kvôli niečomu,o sone ani nehovorím.V 3.trim.som zase chytala nervy z pôrodu,čím viac sa blížil,tým intenzívnejšie som sa pozorovala,či už nejedem rodiť 😅 A vidiš,celé tehu bolo v pohode,zbytočné nervy som mala,aj som porodila 😀 Neboj sa,pekne vynosíš kráásne dieťatko.A keby aj nejaký malý zádrhel bol /čo nebude 😉 /a by si aj chvíľu musela v nemocnici ležať,to zvládneš.Je to iné,keby si doma mala malé deti,to je stresujúcejšie.Tak sa drž,a hlavne nemysli na tehotenstvo a nečítaj kadejaké bu-bu,ale mysli iba na to bábatko,čo sa narodí 🙂

Babky,vy čo máte úzkosti a depresie,viete aj presne z čoho?

blazka24
17. nov 2009

chcem sa spýtať, nemám ani depresiu, ani neberiem lieky, som len trochenzi viac precitlivelá a problematická čo sa týka výťahu aaaaaaaaale, neviem sa prekonať pri šoférovaní, stále sa pozerám do spätného zrkadla či niekoho neobmedzujem a nevedela som raz zaradiť rýchlosť pri prechode na diaľnicu a kamion som videla v späťáku až na znak mercedesový a odvtedy sa neviem prekonať a šoférovať..........

srdcko81
17. nov 2009

deborah1-diky za radu a chcem sa konkretne Teba spytat,Ti mas aku diagnozu?A mala si ju uz pred prvým tehotenstvom.?
A este k tvojej otazke-uzkost a depresia.Neviem teda co je panická porucha-ale zrejme forma uzkosti-lebo sa to tak prejavuje-a ja viem presne z coho to mám.Zacalo sa to smrtou mojho ocina-bola som na nom závistlá a strasne som ho lubila-bol perfektný otec,mala som vdaka nemu uzasne detstvo a bol mlady ked zomrel.A táto pliaga sa vraj prejavuje do 5tich rokov od nejakeho stresujuceho zazitku a mne sa to tak stalo-v auguste by bolo 5 rokov a mne sa to stalo v maji.A po jeho smrti,uz som mala take priznaky,lenze az teraz s odstupom casu si uvedomujem,ze to boli záchvaty PP len v takej light forme.K tomu mi manzel robil kukláca-mala som onho hrozný strach,a vobec bala som sa o kazdeho blizkeho.A prvý zachvat paniky som vlastne mala na lanovke v tatarach-ale to som si vtedy tiez neuvedomala a kopec inych priznakov-ale vtedy sa mi to vrsilo von-dostala som exem,mala som oslabenu imunitu a strasne casto som vracala.Ale teraz uz viem ze to vsetko boli priznaky PP.

blazka24-a ake mas priznaky?Mas strach,busi Ti srdce,klepe Ta a myslis ze zomieras?Ak ano moze to byt panicka porucha-lebo ak si to pri tom kamione zazila-to busenie srdca atd.tak sa teraz tomu vyhybas,lebo si myslis ze sa to zopakuje.Aspon tak je to pri panickej poruche.
Ale mozes to mat aj druh fobie.

hroska
17. nov 2009

Srdcko sorry,ze sme ta prehliadli,s tym teho to neries,pride to samo,ze to budes chciet a prekonas aj strach. Blazka to nebude depresia,ale pravdepodobne len najaky vystupnovany strach.skus nejaky trening na trenazeri a potom postupne na polnych a menej frekv.cestach.deborah aj ja si myslim ze viem z coho mam depresiu a uzkost.

srdcko81
17. nov 2009

hroska to nic-pisala som len raz a mali ste nejaku debatu,takze tak ale uz sa budem snazit zapajat-kedzde patrim k Vám.
Vies k tomu tehu-len ja sa bojim ze nepride samo-a ze ani nebude-vek tlaci-tuzba mat dieta je-len tá svina panicka porucha ma stále v tomto predbieha 😔

alika54
17. nov 2009

ahojky,,,aky ste mali dnik??? ja nic moc no boli sme na navsteve tak som sa akosi odreagovala a trosku odputala od svojich problemov a bolo fajn,,,,

janulienocka
17. nov 2009

Babule, ja neviem, ci sa mi ten seroxat podari uplne vysadit, vcera som dala rano stvrtku, bolo celkom fajn, dnes som si nedala nic, a zas ma v hlave tie otrasne "elektrosoky", zajtra mam ist do poradne tak si chcem dat zas stvtku aby som to tam vydrzala. Okrem toho sa so mnou cely den vsetko toci. Myslite ze este mozem stvrtku? Chudatko moje babatenko, hadam bude v pohode, dost sa trapim ze mi je tak blbo 😢

maria62
17. nov 2009

Ahojte dievčatá. tak dnes to bol taky nudný zahmlený deň ale celkom som si oddychla.
Janulienočka tak sa spýtaj lekárky ale asi by si to nemala neviem uvidíš zajtra drž sa. 🙂
Srdcko ten strach je fakt hrozný, nielen z tehotenstva ale zo všetkého a hlavne o rodinu, ja som to tiež zažila takže viem čo to je a tiež beriem lieky čo iné nám ostáva ked chceme riadne fungovať.
Alexandra ako to tak vydržíš bez spánku nezávidim ti to dúfam, že po pôrode to bude lepšie tak sa drž. 🙂
Pozdravujem všetky dievčata a dobrú noc a zajtra príjemný deň. 🙂 Pa

natashkaa
17. nov 2009

ahojte dievcata ahoj andy 🙂
ja som sem raz pisala ohladom kojenia a xanaxu. Tak trosku nestiham citat ani pisat ale musim si dat jeden den ked si vas nastudujem urcite mi zlepsite naladu. Tak andy maly ma 5 a pol mesiaca a este kojim. Teraz som sa uz ale rozhodla ze chcem liecbu bola som aj u doktorky mam u seba lieky len tazko ich brat lebo maly sa uz ani za nic na svete nevie naucit na UM. Tak som si to cele skomplikovala. Flasku mi nezoberie ani za nic s poharika s naustkom je ochotny vypit caj ale umele mlieko nechce ani citit. Tak netusim ako to vymysliet aby som sa konecne mohla liecit. Teraz mu aj zuby idu takze na prsniku vysi dnom aj nocou ☹ neviem ako ho to naucit ako ho odstavit skoro po 6 mesiacoch je to asi nemozne ja neviem ako?

alexandrah
18. nov 2009

filipal - spim tak max. 2-3 hod, som uplne vycerpana, minule som za 48 hodin spala hodinu!!!
maria - no ako vydrzim, som ako zombie, alebo potom ako naspidovana vevericka, robim vsetko, proste raz inava, raz aj 2 dni bez spanku, je to strasne ...potrebujem lieky, ale az po porode, mam aj diazepam, ale slaby, a nezabera ...

andy.a
18. nov 2009

ahojte,som iba na skok,letím do roboty 😎 😎 😎

Natashkaa,malý už pomaly začne jesť príkrmy,takže nebudeš už tak často kojiť..odstaviť také malé dieťa je ťažké.. 😕 😖
a veď pri niektorých AD kojiť môžeš 😕 😕 😕

Alexandra,to tvoje spanie nie je dobré,môžeš si spôsobiť vážne problémy.. 😒 😕 🙄
a že sa po pôrode vyspíš...no ak budeš mať zázračne dobré dieťa,možno áno...ale väčšinou sa kojí často v noci a detičky dosť plakávajú aj v noci...moc by som sa na to nespoliehala 😝 😔

Srdcko,ked budeš dieťa naozaj chcieť,ani PP ťa neodradí 😵 😝 😅

tak páčko,viac nestíham,želám pekný dník 😎 😎 🙂 🙂

filipal
18. nov 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂 🙂
Natashka, ved niektore mamicky pri AD koja. moja sestra mala poporodnu depresiu, brala Zoloft a kojila.
su na to rozne nazory. precitaj si co najviac info o tejto problematike aj na zahranicnych strankach...
lebo ako pises, tvoj syncek je dost fixovany na dojcenie a neviem ci by si nemala viac problemov s odstavovanim ako s branim AD. prehodnot to este... ake lieky ti dala tvoja psychiatricka? skonzultuj to s Andy.

Andy, ta nespavost Alexandry nie je dobra... ☹ ale ako to ma riesit, ked je par dni pred porodom?
co by si poradila?

Jani, ja neviem...nemozes zavolat lekarke a spytat sa?

srdcko81
18. nov 2009

andy.a-myslis?Tak ja som asi nejaká divna 😀 ,Chciet chcem a je mi do placu a kolkokrat aj placem,ked som pri babatku,alebo vidim kamarátky s babtakami-ale tem strach neviem akosi zvladnut. 😝
Maria62-Ty mas tiez tu potvoru?A Ty mas uz rodinku alebo nie?Al ano uz si to mala pred tehotenstvom,alebo az po?
A je tu niekto taki priskrtení ako ja?Zemám PP chce babo a boji sa?
Tak zatial ahojte a drzte sa.

emsi
18. nov 2009

Dobré ráno. Tu Emsi. Tak ja som bola znova u lekárky a zostala som na Alvente 37,5 ráno.
Inak chcem povedať dievčine - prepáč, zabudla som na meno čo sa v noci budí na točenie hlavy. Ja som to mávala často, občas aj teraz ako napríklad túto noc, vtedy vstanem, idem na vécko, napijem sa trochu čaju a idem naspäť do postele. Keď to bývalo horšie, že som z toho nemohla spať, a veľakrát som mala všelijaké obavy, tak som si šupla celý, alebo pol Lexaurinu. Ukľudní to a dobre a ľahko sa potom zaspí.
Mňa ale potom tie blbé pocity často držia skoro celý deň, hlavne doobeda. Dnes sa budem musieť trochu premôcť, lebo idem na poobednú do práce. A samozrejme už teraz myslím na to, že čo ak mi tam bude zle.
Otras. Musím ísť niečo robiť, treba mi upratať, požehliť a niečo uvariť. Potom si asi chvíľu oddýchnem a pôjdem pracovať do práce. Inak musím Vám napísať, že je to super, že sa takto snažíme spolu s tým popasovať, lebo dlho som si zo začiatku myslela, že nie som normálna, ale teraz vidím, že nás je oveľa viac, a nie som sama s tou depkou. Tak sa zatiaľ majte, skúsim písať trochu pravidelnejšie.

alika54
18. nov 2009

caute,,,,som si musela hned rano frontin dat bo mi je blbo,,,som bola deti do skoly zaniest a do obchodu som sla no normalne som bola ako opita,,,,sa mi hlava toci a proste nic moc,,,,snad rychlo liecik zaberie,,,,teraz sa musim premoct a cosi navarit,,,,fuj a to hnustne pocasie nepridava na nalade,,,,

srdcko81
18. nov 2009

Alika estezeje ten frontin-ja som ho brala 2,5 roka ale nepravidelne a to bola chyba-davala som si ho uz az ked prisiel záchvat panika-a pred AD som ho uz mohla jest ako lentilky-neviem ci som si to uz namyslala-alebo mi nezaberal.Brala som 0,25.A tak som potom sla k lekarovi a povedala mu ze nech so mnou nieco robi-lebo ze to je strasne a ze frontin nezabera-a poslednu dovolenku som si vyslovene odtrpela-nebola som schopná ist niekam bez toho aby mi nebolo zle.A ako mi nasadil AD-neziedla som sni jeden ani nic podobne-aj ked mi prve tri týzdne bolo neskutocne zle a nemohla som sa ani najest-zase ked som sa nenajedla,tak ma triaslo od hladu a bolel ma zaludok-ale ani raz som nemala pocit,ze to je panika-tak ani raz som si ho nedala a teraz je fajn.Ale potom mi AD tak zachutili ze som pribrala 10 kg 😀 No a teraz mam zase pociz,ze som ako hroch,ale kamoskaq mi na to povedala,jednu dobru vec.Opytala sa ma ,ze ako mi je a ja ze fajn-a ona tak sa vyser na to ze si pribrala-hlavne ze Ti je lepsie-ale ono sa zase tým znizuje sebavedomie a to tiez nie je pre psychyku bohvieco.No ale co uz-hlavne ze je lepsie

kubaka
18. nov 2009

ahoj - další případ, kdy nechtějí dát kojící AD. Přestože kamarádce psycholožka antidepresiva doporučila, lékařka argumentovala tím, že dlouhodobé výzkumy neexistují a že se neví, co za 20 let, takže nedává kojícím léky" Radila jsem kamarádce, ať jí podepíše papír na vlastní zodpovědnost, protože argumentovat něčím za 20 let, co navíc nebylo vůbec prokázáno, je nesmysl. Bůh ví, co budou naše děti v dospělosti řešit za problémy.
Jsou to prostě dva tábory na opačném konci hřiště. Jenže nechat kojící matku v mizerném psychickém stavu si myslím má na budoucí život dítěte mnohem větší a trvalejší vliv, než pár měsíců mlíka s kapkou AD 😝 😅 Tak doufám, že jí ty léky dá a ona se bude moci radovat z miminka. 😵

lenka00
18. nov 2009

Ahoj holky 🙂 tak dnes u nas konecne vykouklo slunicko, tak az se prcek vyspi vyrazime ven 😀

srdcko..urcite jsi to psala, ale ted si nevzpomenu...uzivas stale leky nebo jsi ted bez? a jake leky uzivas pokud ano? mam dojem, ze si psala Seroxat, ale mozna se pletu...to uz jsem hodne cetla na netu, ze je spousta tehulek co uzivaly cele tehotenstvi seroxat a maji zdrave krasne miminka, takze bych se toho nebala...ja zacala brat AD po porodu a kojila jsem s nima 6 mesicu, kdyz jsem prestala kojit - vubec jsem nepoznala v jeho chovani zadny rozdil, ani ve spinkani, tak myslim,, ze to snad bude vsechno v poradku 😉 s tema kilama naprosto souhalsi, ja jsem tak rada, ze jim, ze uplne kaslu na nejake kila navic, hlavne at je mi dobre, tak to beru...i s chuti na sex je to velmi spatne, to je mi lito kvuli manzela, ale kdyz mi bylo spatne, tak jsem na sex nemela ani pomysleni, takze je too kapku lepsi, bohuzel ne jako pred depkou, ale mam pocit, ze co mi DR. napsal buspiron na uklidneni, tak se to trosku zlepsuje - mozna je to nahoda, nevim...co myslis Andy, je to mozne???
Natashka...jak jsem psala Srdcke, tak ja brala AD a kojila jsem, v te dobe mi dr. rekl, ze to vubec nevadi, ze to ma prokonzultovane i s centrem pro genetiku, ze mel pacientku, co brala vysoke davky ad a neslo ji prevest na nic jineho a nizsi davky, tak to konzultoval s genetiky a pry vse dobre dopadlo, ze s nema kojila rok a miminko je uplne v pohode stejne jako maminka 😎

alika54
18. nov 2009

srdcko ja beriem aj AD a popritom frontin,,,ten ma da trosku dokopy aby som mohla fungovat,,,,a pribrala som tak isto zo seroxatu,,,ten som brala dva roky dozadu no hlavne ze mi dobre bolo,,,lenze teraz mam aj kila navyse a aj depku tak snad bude coskoro fajn 😝

samotarkadela
18. nov 2009

Ahojte baby!

Ma tu niekto skusenosti s Neurolom?
Ja som poprosila moju lekarku nech mi ho predpise a uzijem ho trebars pri velkom rozculeni, alebo ked som z niecoho velmi rozrusena a neviem sa ukludnit tym padom zaspat, soferovat, varit (cokolvek).
Na krabicke je napisane, ze su to antidepresiva.
Niekde na zaciatku diskusie ste pisali, ze ak sa antidepresiva neuzivaju pravidelne tak vlastne nemaju poriadny efekt.
Kedze ja tento Neurol uzijem asi raz za mesiac (setrim si tabletky, lebo lekarka mi povedala ze predpise len skatulku na 6 mesiacov), myslite ze to ma skutocny efekt? Alebo si to len ja sama nahovaram? Pretoze obcasne mam pocit ze vobec nepomohol.

srdcko81
18. nov 2009

lenka00-ja praveze uzivam ine lieky ako vy ostatne.Beriem Vellafax 0,375 mg a Rivotril kvapky 2,5 mg 5-kvapiek.
to tu asi nikto neuziva alebo ano?
Stale ich uzivam uz viac ako rok a do marca urcite aj budem-pretoze az v marci idem na kontrolu.A doktor povedal,ze mi ich nateraz ani nebude vysadzat,lebo ze vidi na mne aka som kludnejsia-ja chodim na interné-lebo okrem tohto mám cholesterol-vraj mam vrodene zle spalovanie tukov a dr povedal,ze aj na ekg vidno,ako som sa skludnila.A preto vraj ako ma presli tie strachy vsetky tak ze ma prejde aj ten strach z tehotenstva.No a povedal,ze keby sa stalo,ze otehotniem-tak ze by mi kazdy den pichal magnezium do zily-aby ma udrzal v klude.Vidis a ani tolka podpora ktoru mam od doktora-ma nevie zbavit toho strachu z tehotenstva.
Alika54-no ja som frontin nezjedla odkedy mam AD.A ani nic ine-myslim,ze tie ad mi sadli.
No inak to fakt naserie-tie kila-sa citim ako obrnený transporter-a mne to hned vidno na ksichte-mam ho okruhly a este aj kratky krk-tak mam podbradok-tak ma z toho slaktrafuje-do kelu.Manzel ma furt ukludnuje ze sa mu pacim taká aká som-ale ja sa sama sebe nepacim.
samotarkadela-no ja Ti neviem-ale neurol-nie je antidepresivum-to je tableta na ukludnenie a mala by fungovat na baze-ze ked potrebujes skludnit-tak vtedy si ho dat.A mal by zabrat.
A to co je za blbost-ze krabicka na 6 mesiacov-napriklad moja babka-nikdy nebola u psichyatra a jej obvodna jej napise tablety na ukludnenie kedy si vypyta-to je nejaka zvlastna doktorka.Ale pokial Ty nemas nejaku poruchu alebo vadu-daju sa v lekarni kupit aj prirodne tablety-neviem teda ako pomáhaju-ale mozno by Ti stacili-jedny som kedysi skusala a volali sa tusim Persen alebo Person-tak nejak.

natashkaa
18. nov 2009

filipal

mam prave xanax na skrotenie panickeho zachvatu a to je prave oblbovak no a teraz som v prdelke lebo manzel odisiel na 4 dni do Nemecka a uz sa tu rozdychavam. Nevydrzim to viem to.... 😔 😔 hej niektore antidepresiva sa mozu pri kojeni ale asi nie tie ktore ta ukludnia a oblbnu...ale uz to vidim ze kazdy vecer budem v keli a budem musiet dat nielen jednu ja neviem co to moze malemu urobit ale xanax asi nieje povoleny pri kojeni

maria62
18. nov 2009

Ahojte zdravím vás všetky dievčatá. 🙂
Natashkaa kľudne si daj xanax je to na ukľudnenie a ak môžem poradiť v lekárni sú take cumliky na fľašu ako prsník tak skús dať malému či tak bude piť ale kľudne ho môžeš prikrmovať moja sestra má 5mesačného drobca a on spapa 1výživu a k tomu 15okrúhle piškoty naraz a ešte by chcel takže ho začni prikrmovať neboj sa nič mu nebude bud kľudná
Sdrcko nič si nerob z kíl navyše hlavne že si zdravotne v poriadku aj manželovi sa páčiš len nemaj strach z tehotenstva ak potom veľmi túžiš tak nestrachuj všetko bude dobré
Samotarkadela ten neurol je na ukľudnenie nie AD takže neboj a neviem prečo ti ho dala iba jeden na 6 mesiace ja beriem frontin to je taky ako neurol a mám ich podľa potreby.
Pozdravujem ostatné dievčatá pekný zvyšok dňa 🙂