Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
20. jún 2016

a odkedy beriem ADčka mám celý chrbát také vriedky..a už som zase googlila a že petechie.a na ne sa umiera..mate to isté niekto?

sardinka335
20. jún 2016

@necesita prepáč nečitala som všetko je toho vela a dnes ma moje dieťa orevany den....čo si obsedantka??? aj ja krabičkujem ked idem do Ikea tak moj muz uz kričí, ze len ,,žiadne škatulky,, 😀 😀 😀

sardinka335
20. jún 2016

@kubimatej ale čo si...neumiera. Spomen to psycharovi na kontrole ale neexneš z toho ...

necesita
20. jún 2016

@ametyst123 no ta imunita je oslabena,lebo vsetky ataky a uzkosti a podobne "kamosky" ktore ku nam prichadzaju bez pozvania nam pozieraju v tele vsetky vitaminy.tak ich asi treba len doplnat.ja som bola aj na alergologii a imunologii kvôli tej hrce a sustavnej chorobe,ale vsetko ok.okrem anemie,ale tu mam domalicka.kramy mam take silne,akokeby prasa zarezali.jeden den nevychadzam z domu a stojim v sprche,alebo sedim na zachode 🙂 a este ma napadlo,ja som mala aj poporodnu depresiu.prisernu.asi 6 tyzdnov.na dceru sme sa tesili,bola planovana,rodila som v 36 tt styri dni od odtoku plodovej vody,placenta zrastena,takze po normálnom porode uspavacka a operacne placenta von,vykrvacala som,transfuziu som dostala a ked som pozerala na to dvojkilove dieta v inkubatore,tak uplne chladna.a ked ju muz prvýkrát chytil na ruky,tak som zacala revat,nech ju odnesie a ze ja ju nechcem.strasne som na nu ziarlila a doma som odmietala vsetku pomoc.chcela som to zvladnut len ja sama.no vkuse som sedela v kuchyni na zemi a revala som,ze ju nechcem.tak aj to nieco zanecha do buducna.uz som si to odpustila,lebo aj to treba.a potom sa mi povynaralo vela veci,co nemam vysporiadane z minulosti a tak si to postupne v sebe riesim. keby som zacala ratat,ze co ma vsetko stalo penazi za ten jeden a pol roka vsetky terapie,lieky,lekari,tak sme mohli mat nove auto 🙂 tie mandle to mi je luto,ze si tak trpela.ja som tiez o tom vela citala.najprv panika,ze co bude a teraz to neriesim.cistim tie gulicky,kazdy vecer kloktam a vravim si,ze je to dobre,a ze ludia su na tom horsie a tie iste zvasty dokola.a este ma napadlo.ked v noci spis,tak tiez pocitujes tu hrcu.lebo ja ked som lahla a spala,tak vsetky bolesti zmizli.a uz podla toho nepanikarim.lebo si vravim,ked nieco naozaj boli,tak to musi boliet aj v noci.no a tym,ze sme v noci v klude,tak svaly a nervy povolia a vsetko sa ukludni.

necesita
20. jún 2016

@sardinka335 ja som hlavne sibnuta nie obsedantka 🙂 mam rada poriadok,ale uz tak neluxujem ako kedysi.len sa furt nieam ponahlam a potom som vzdy rozryla sufliky ked som nieco hladala a ikea ponukla moznost krásneho krabickovania a odvtedy nic nehladam 🙂

necesita
20. jún 2016

@kubimatej najhorsi kamarat je ujo Google.na nom som si nasla vsetky diagnozy a uz som ako chodiaca encyklopedia.odvtedy negooglim.ak som sa nahodou dostala k nejakej chorobe,ktoru som vôbec nechcela hladat,tak na druhy den som ala vsetky jej príznaky. 🙂 a prestala som googlit

sardinka335
20. jún 2016

@necesita tak to s tým poriadkom poznám...okna som svojho času umyvala aj raz týždenne, kedze viac som nestihala...ale zlepšujem sa, hlavne ked som unavena proste neni sila.

necesita
20. jún 2016

este mi raz brat nasiel jeden cesky dokument o záhadách uzkosti.trva to len 25 minut a oplati sa to pozriet.je to presne popisane ako to funguje v nasom tele a preco sa to deje.ja som to videla uz niekolko krat a vzdy si poviem no vidis,zase ti len sibe si zdrava 🙂 je tam tych dokumentov viac aj o depresii a roznych poruchách.a mne aj to pomohlo trosku to pochopit z inej strany

https://www.youtube.com/watch?v=6ubOaYLJfzg
necesita
20. jún 2016

@sardinka335 treba sa na to vykaslat. su aj dolezitejsie veci ako poriadok. ja ked som bola minuly rok tak zle na tom pol roka,museli sme zohnat upratovacku,lebo ja by som aj hovno rozslapla v strede obyvacky.mne to bolo vtedy jedno 🙂

domkaaaa
20. jún 2016

@kubimatej je mi divne asi depka 😏 Snazim sa ju zahnat pracou ale nedari sa nejak ... Uz mam ssi strach zo zajtrajska 😢

domkaaaa
20. jún 2016

Baby a ked citite uzkost ako ju citite??? Nie tu akutnu paniku myslim len tu ked citite ze nieco na vas lezie

sardinka335
20. jún 2016

@domkaaaa pocit ťažoby, aj na hrudi...nervozita, take napätie, nepokoj...

domkaaaa
20. jún 2016

@sardinka335 a depku? Je v tom rozdiel? Jaa citim momentalne smutok a neviem preco 😢 Kks prejde ma toto niekedy? Zasa citim tu hnusnu beznadej ze sa moj dtav nezlepsi ... Citim smutok a neviem preco proste ziadna pricina

domkaaaa
20. jún 2016

A je mi do placu zasa bez priciny 😂 Som ako blaaaaaazon

kubimatej
20. jún 2016

@domkaaaa neboj zajtra už budeš v rukách odborníkov a depky zmiznú..;)

sardinka335
20. jún 2016

@domkaaaa ja som mala pocity taketo, skor som uzkostny typ takze nemala som klasicku depresiu. Tieto pocity nemusia mat ziadne pričiny, proste su...zial to je tak s touto diagnozou. Bude dobre, nastupiš na liečenie a pomozu ti.

domkaaaa
20. jún 2016

@sardinka335 baby mysliete na mna zajtra lebo ja tento stav uz nevydrzim 😢 Potrebujem ich pomoc lebi ja neviem co sa to so mnou deje ... Bijim sa ze mam inu vaznu chorobu

domkaaaa
20. jún 2016

@sardinka335 citim sa nesvoja nervozna je mi do placu vsetko ma vytoci srdce mi bije a tak cudne mi preskakuje

marusia12
20. jún 2016

@domkaaaa tiež je mi dnes veľmi zle

olivia77
20. jún 2016

@domkaaaa, neboj, to su uzkosti... u mna sa prejavuje uzkost vnutornym nepokojom, nekludnymi myslienkami, hrcou v hrdle, nervozitou, napatim... a to vsetko ma spolocneho menovatela - STRACH!!!! treba sa zameriat nato, coho sa bojime? ak je to konkretny strach, treba pracovat na jeho odstraneni, ak konkretny nie je, treba patrat po detstve, co sa tam stalo, traumy, bloky atd... velmi dolezite je odpustit ludom, ktori nam ublizili!!! a to ako vazne! akokolvek nech ublizili, to odpustenie je sice tazke aj zdlhave, ale velmi sa vtedy ulavi... ja ako beriem tie kvapky, tak odvtedy som optimisticka, ze toto cele prejde... normalne to viem a bude to tak! 🙂

olivia77
20. jún 2016

baby, je spllllln!!!! to preto tak dnes je zle... ja som dnes zaspala az o pol 4rano, co uz spim uplne normalne, aj unava pride a zaspim v pohode... pri splne sa to, s cim ma clovek problem vzdy zvyrazni, vsetko sa vtedy zhorsuje... napr niekto ma operovane koleno, bude ho boliet... niekto ma chronicke migreny, bude mat migrenu... niekto trpi nespavostou, obzvlast nebude pri splne spat...

natalym
20. jún 2016

@olivia77 Spln je sviňa. Platí to.

olivia77
20. jún 2016

@natalym, uplne! ovplyvnuje nad viac ako si myslime! 🙂

olivia77
20. jún 2016

a ten spln asi aj vplyva na pazravost, aspon tu moju, lebo v kuse nieco tlacim a nemam dost 😀 cize ja sa pri splne asi aj menim na tu svinu 😀 a chce sa mi spat, tak v noci nespim, lebo je spln a teraz to prichadza 😀

natalym
20. jún 2016

@olivia77 Ja som si povedala, že nebudem smutná a nebudem riešiť pre mňa nepodstatné veci. Začala som sa usmievať nasilu, normálne nasilu a teraz mi to celkom ide aj mi je veselo, len tak. Ke%d sa ma niekto opýta, ako sa mám tak poviem, že veľmi dobre, usmievam sa pri tom a kto ma poznal predtým tak len čumí a aj kto ma nepoznal, lebo tu sa majú všetci zle a furt sa sťažujú. Takže ja sa mám dobre.

natalym
20. jún 2016

@olivia77 Áno keď mesiac narastá tak aj mne chutí, keď ubúda, tak nežerem. 😀

olivia77
20. jún 2016
olivia77
20. jún 2016

@natalym, super, normalne si to treba najprv nahovorit a potom to tak aj bude 🙂 dobre si urobila!

natalym
20. jún 2016

@olivia77 Presne normálne som si to nakázala. A stal sa z toho zvyk.

monika123654
20. jún 2016

Baby máte skúsenosti z tabletkami anxiolan?