Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucia888
23. sep 2014

@lenka_21 cize teraz fungujes normalne a si ok? lebo ja po mojej liecbe v nemocke v MI, mam strach z nemocnic. kuknem ale to zaluzie, dakujem za tip. inak ja som bola v KE objednana do nemocnice na terase, alebo tak nejak...piseme o rovnakej? tam je primarka nejaka zena, nie chlap.
inak otazka aj na ostatne, aj vy sa bojite byt doma same? proste, mate taky nejaky blby pocit, alebo som iba ja taka posahana a zmennila ma uzkost na male decko?

lucia888
23. sep 2014

@sandra2308 ahoj, ja uz som poskusala tolko liekov, ze az. Mam priatela, on je v BA a ja v MI, proste sa bojim byt sama doma a som na PN, nezvladla by som to v robote. o liekoch ti napisem zajtra viac...mozem napisat knihu...a teraz som uz uplne zmatena, do akej skupiny pisem 🙂

nervous
23. sep 2014

@lucia888 Po pol kapsuli coho si skoncila na pohotovosti? Alventy? Ja viem, ze na kazdeho zabera kazdy liek inak a nezostava nic ine len skusat. Len mam pocit, ze pri Seroxate to nebolo take zle ako teraz. Nebolo mi sice ani nejako dobre, ale uz som si tak nejako po tych rokoch na ten pocit zvykla. Ze ma zivot nebavi, ze ma nic netesi, ze ked niesom v praci, tak cele dni prelezim v posteli. Ze nikam nechodim a s nikym sa nestretavam. Ale dcera ma uz doslova donutila ist k lekarke a skusit nove lieky, lebo mi povedala, ze sa na mna uz nevladze pozerat, ze vyzeram ako ziva mrtvola :( Ze akoby vobec nemala mamu. :( Tak tam so mnou sla a skusam nove lieky. Zatial je to horsie ako predtym, ale tak uvidime...

tslobik
24. sep 2014

@sandra2308 Jej, omyl....nechcela som napísať neurol ale sanval mám na spanie. Ten si dávam tu 1/2 tbl. na noc, ale nie stále, občas, keď už fakt neviem dlho zaspať. Ten na mna účinkuje 100%

lucia888
24. sep 2014

@nervous presne to prezivam aj ja. mama ma vytiahne do mesta, ale ja nemam naladu, len by som plakala...nechcem si zvykat na tento pocit, na tu uzkost, ktora ma uplne zmenila. mne spominany seroxat zabral 1. krat, teraz som ho brala 4 mesiace a nic. tak mi zmenili liecbu z inej kategorie...z tej uplne prvej a beriem prothedian 25 mg rano a 50 mg vecer. rodicia su uplne vycerpani zo mna. otec sa len pred pol rokom dostal z depresie. rok ho trapila a predstav si, povedala som mu, nech skusi tritico a po jednej davke ho depresia opustila, proste uplny zazrak. a teraz som PN a doma a ja vidim, ze v koncoch a mam strach, ze ho do toho zase vtiahnem...uplne neviem, co robit...ale byt samam v BA a cakat, kym sa vrati priatel z prace, si neviem ani predstavit, nezvladam to uz. skusala si aj nemocnicu?

lucia888
24. sep 2014

@nervous a ano, mne ta alventa vobec nesadla...ja som asi naozaj debil. vzdy, ked sa mi zacne stav zlepsovat, o par dni alebo tyzdnoch, spadnem dole...uz sa mi to stalo za posledne obdobie 3. krat...som zufala a beznadejna, proste depka ako vysita...teda tie uzkosti, bez rivorilu by som sa zblaznila.

diskutujuci
24. sep 2014

@lucia888 ver si, maj stále úsmev na perách, mysli pozitívne stále maj alternatívy, ktoré zmenia počiatky smutného a zabavia ťa a maj vedomie že si milovaná

lucia888
24. sep 2014

@diskutujuci pekne napisane, ale nevladzem, mam strach, ze rezignujem a uz sa z toho nedostanem...ale som vdacna za povzbudzujuce slova.

nervous
25. sep 2014

@diskutujuci Nic v zlom, ale toto su len prazdne slova, ktore nikoho z depresie nevyliecia.

gretyka
25. sep 2014

@lucia888 Pozri si na youtube Secret - tajomstvo, mozno Ta trochu "nakopne" 😉

anjelik27
25. sep 2014

@nervous Ahoj, ja si myslim, ze to bude iba v zaciatku liecby....Tiez som sa toho obavala, bola som z tej alventy taka dost napata, spat som tiez nemohla....ale preslo to, nastastie.....Teraz je to uz vyse 2 mesiacov, co ju beriem a spim ako male babatko....ci nespavost sposobovala Alventa, alebo samotna depresia neviem, dolezite je, ze pominula....Urcite vydrz a verim tomu, ze budes dobre spavat....Ja dnes nepotrebujem ani ziadne benzaky typu Xanax...atd....Beriem Alventu 150 mg /nakolko mi tych 75 mg nestacilo/ a citim sa neporovnatelne lepsie a spim ako babo.....drz sa....

lucia888
25. sep 2014

@gretyka hehe, mam podobnu na stoliku, vola sa Sila, rovnaky autor asi. mne to nepomaha, ja som skor na fakty. ale vdaka za snahu 🙂

nervous
25. sep 2014

@anjelik27 Dakujem. No tak ja spat ako babatko budem asi az v hrobe, lebo mne sa spanok proste vyhyba. 🙂 Ale snad sa to aspon trosku zlepsi, lebo doteraz (popri Seroxate) pomahal aspon Neurol, teraz ani toto nie. Ta Alventa ho proste u mna nejako prebija. A to beriem 1 mg. Viac si uz davam fakt nechcem. Este skusim ten Hypnogen, mam ho uz doma, len nejako nemam odvahu ho zobrat.

kuracina791
25. sep 2014

Ahojte! Neviete mi niektora poradit? Uzivam mesiac antidepresiva Alventu 75mg rano a vecer. Co cert nechcel, ochorela som a neviem,ci sa mozu uzivat popri Alvente antibiotika

anjelik27
25. sep 2014

@kuracina791 Ahoj, ja beriem Alventu 150 mg rano....na margo toho Tvojho davkovania, pocula som uz o rozdeleni do 2 davok, ale skor rano a poobede....vecer, hm....to som teda pri Alvente este nepocula, lebo tieto AD su skor nakopavacie...aj spis potom? Co sa tych ATB tyka, ja som teraz jedny tiez brala, kvoli zubu, co mi trhali, ale to su rakuske ATB, kedze tu zijem...musis sa poradit s lekarom, informovat ho o tom, ze beries AD a ake konkretne...skore uzdravenie prajem

espanka
25. sep 2014

absolutne najrychlejšie fungujú lúpané slnečnicové semienka...do 10 sekúnd..človek by až neveril...a prechadzka na čerstvom vzduchu

kuracina791
25. sep 2014

Dakujem,pravda je ze zaspim, ale v noci sa zobudim a potom mam uz iba taky trhany spanok,tak mi to nadavkovala moja psychiatricka,pytala som sa jej dvakrat na to davkovanie a ona ze mam si to davat tak, na tie antibiotika sa spytam doktorky

zozlatehozamku
25. sep 2014

Ahoj, verím, že sa zle cítiš. Ja som depresiami netrpela, ale mala som dosť silné stavy úzkosti. Silné búšenie srdca, nervozita, keď ma to chytilo tak som nevedela čo zo sebou a nedokázala som na nič myslieť, len že asi vyskočím z okna z tej nervozity.... Pomohlo mi magné B6, homeopatikum sedativ PC sa to tuším volalo, zaspávať som mohla len s mp3 prehrávačom s pesničkami, lebo bez neho som len cítila, ako mi búši nenormálne srdce a nevedela som sa ukľudniť... prešlo ma to, občas sa mi to vrátilo, ale len na krátko, teraz mám už dlho pokoj... ale ja ak ma serie celý svet vezmem psa na kolená a potulkám sa s ním... milujem jeho teplo a tú radosť ktorú má, že je so mnou... drž sa

kuracina791
25. sep 2014

Ja som zacinala tiez s Deprimom,Persen, Anxiolan GS aj Sedatif PC ale bez vysledku a s depresiami som chodila tristvrte roka,ono predsa su to len bylinky

bronia13
25. sep 2014

@espanka na co funguju slnecnicove semiacka ako pises? na depresiu?

espanka
25. sep 2014

@bronia13 hej, su to antidepresiva ( take prirodne)

bronia13
25. sep 2014

@espanka fakt lebo ja ich zboznujem a jedla by som ich non stop len su dost kaloricke ale vyskusam a zisitm ci to pomaha - diky

espanka
25. sep 2014

ja ich tiez milujem..hned jak sa zobudim okamzite po nich siaham ...je to ako droga :D...asi maju nejaky vitamin co mi chyba, lebo ked ich zacnem jest neviem prestať...mne nevadi ze su kaloricke lebo som dosť chudá....a okrem toho su aj na tu depresiu co sa tu spomina 😵 ...

natty07
26. sep 2014

@lenku_21 mohla by som poprosit o pridanie do skupiny? dakujem

terapiabachovky
26. sep 2014

@filipko skúšali ste to doplniť napríklad homeopatiou alebo aspon Bachovými esenciami na zharmonizovanie psychiky????

nervous
27. sep 2014

Tak prave som Alventu vyhodila do kosa. Koncim s nou, kedze mi sposobuje taku sialenu nespavost. Vcera vecer som zobrala Hypnogen a NIC. 5 hodin som sa pevalovala v posteli a potom som od zufalstva zobrala 2x1mg Neurolu a spala som necele 2 hodiny. Uz som z toho absolutne zufala. A to ma caka 12hodina smena v praci. Alventa je mozno dobry liek, ale mne proste absolutne nesadla. Bojim sa uz skusat nieco nove. Asi sa vratim k Seroxatu. Aj ked mi uz velmi neucinkoval, ale stale lepsie ako toto. :(

kuracina791
27. sep 2014

Ahoj nervous! A ty si si davala Alventu aj vecer,ci len rano? Lebo ja ju mam predpisanu rano a vecer a ked si ju dam neskor ako o siestej,tiez nespim,len sa prevalujem. A este som sa chcela spytat niektorej z vas, ci aj vy mate zapchu z Alventy? Uz som z toho zufala....

nervous
27. sep 2014

@kuracina791 Ja som ju mala len rano aj tak som nevedela v noci spat. Je to stimulujuce AD, vecer by sa vobec nemalo brat. Cudne, ze ti to takto lekarka kazala brat. A ano, aj zapchu som z neho mala. Musela som zacat brat Guttalax.

kuracina791
27. sep 2014

A gutalax si uzivala kazdy den? A upravila sa ti zapcha potom aj bez gutalaxu? Ja ked si dam Alventu len rano a nie vecer,hned zostanem uzkostna a roztrasena,tak radsej si dam aj vecer a este Alventu uzivas?

nervous
28. sep 2014

Nie, uz ju neberiem. Absolutne mi nesadal. Ani psychicky som sa necitila lepsie ako po predchadzajucich liekoch, plus som mala viac neziaducich ucinkov. Najhorsia bola ta nespavost a zapcha. No s Gutalaxom som sice mala stolicu, ale musela som ho brat kazdy den. Bez neho to proste neslo.