Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zitaje
21. júl 2012

@bonaqua111 tak to je ten lepsi pripad, ked to mas len z unavy 😉

laily
21. júl 2012

@marcela91 tak taky zachvat by som urcite nerozchodila a nepomohli by mi ani prekrizene nohy 😀 .... Ale bodlo by sa tak fajn od pluc narehlit , uz ani ja nepamatam .... By som obetovala aj mokre gate za taky zachvat 😀

mata37
22. júl 2012

@laily ja mám tiež taký názor, že tiež by som tie mokré gate obetovala. Tiež by sa mi zišlo tak odreagovať. 🙂 🙂 🙂

mata37
23. júl 2012

Tak dievčatá dnes super odreagovanie, 1,5 hod. na kolieskových korčuliach a potom s kámoškou a dcérou na minerálke. úplne super, odporúčam každému na našu diagnózu, hlava totál prevetraná. čaute, zajtra ma čaká práca od 9-18 hod. a potom ak sa budem na to cítiť korčule volajú zasa. pa 🙂

bonaqua111
23. júl 2012

@mata37 jej Ty si z Myjavy ja z Piestan, ale na korculach k Tebe to by bola sebevrazda 😉 😉 😉 😉 mne vyberali minuly tyzden krcovu zilu a tak musim mat kludovy rezim ale uz sa neviem dockat treningov, posilovne a korculiek na vale pri Vahu 😵 😵 😵 😵 😵 .

mata37
24. júl 2012

@bonaqua111 ja som z Brezovej pod Bradlom, no nemáme to k sebe ďaleko. Ale pri tom Váhu by to tiež nebolo zlé vyskúšať, musím niekedy zobrať auto a ísť tam vyskúšať tú trasu. Ale inak problém, som začiatočníčka a neviem brzdiť, môja brzda je obrubník, tak dúfam, že tam nejaké máte. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laily
24. júl 2012

@mata37 to mas dobre, ja ked som zacinala s korculami pred desiatimi rokmi tak moje brzdy boli moja rit a kolena 😀

bonaqua111
24. júl 2012

@mata37 moje brzdy su moj kocik s Emkou, bez kocika padam na hubu 😀 😀 😀 😀 😀 .

mata37
25. júl 2012

@bonaqua111 no to je tiež dobrý nápad. Ale ten by si mi musela požičiať, lebo ja už mám desaťročnú dcéru, ktorá ma desať krát predbehne, ona sa tuším s korčulami na nohách narodila......
😉

mata37
25. júl 2012

@laily no ja som začína pred cca 3 rokmi, to ma moja dcéra naviedla na to, na zimných korčulách problém nemám, no na týchto to bol problém zo začiatku. A stále ma navácza, mamina použi tú brzdu, ale ja mám dojem, že keď tú korčulu nahnem, som na zemi. Možno časom, uvidíme. No dnes úžasný deň, bola som venčiť, prší na šľaka, večer som bola v Tescu, trocha na nákupe, tak som išla spať asi o 22.30. Dnes do práce zasa od 9-18 hod. to bude nuda, zákazníkov určite nikde. ešte vydržať do piatka, a v sobotu a nedeľu robím po 4 hodiny, to sa dá. Tak pekný upršaný dník a oddychujte dievčatá, ja budem v práci na Vás myslieť. Pa 🙂 🙂 🙂 🙂

mata37
25. júl 2012

čaute holky, no ako dnes? ja som prišla z práce, idem naložiť na zajtra cigánsku a oddychovať. Nebolí Vás dnes hlava? Akýsi je vonku stlačený vzduch, otrasné počasie, apríl sa môže skovať. 😉 😉 😉 😉

marcela91
25. júl 2012

@mata37 mne teda islo roztrhnut hlavu vcera poobede a vecer, to bol des, ako vzdy pred burkou,
dnes je ale tiez divno akosi vonku, aj ked hlava chvalabohu uz neboli...

mata37
25. júl 2012

@marcela91 veru je tam divne ja mám tiež dnes zmiešané pocity z toho počasia. Ale mám aj tlak nízky spodný 61, tak to bude aj tým určite. No dúfam, že zajtra bude lepšie. Ešte aj v robote dlho od 9-18 hod. zákazníkov nikde. A ty ako sa cítiš, lieky zaberajú, už funguješ riadne? Ja som bola včera po cca troch mesiacoch v Tescu a zvládla som to tuper. Tak si myslím, že účinok sa už dostavuje tiež aj chuť na jedlo je už vačšia. Dobre moja, idem naložiť na zajtra cigánsku, bo príde manžel z ciest a už mi tu vyváňa kukurica. Ale túto noc pôjdem skôr spať, možno som aj nevyspatá, lebo minulú noc som nemohla akosi dobre spať. tak zatiaľ pa a drž sa 😉 😉 😉

marcela91
25. júl 2012

@mata37 neviem, nemam pocit zeby zaberali, stale mam take divne vnimanie vsetkeho, akoby som zila v bubline, dam tym liekom este tyzden, aby to bol ten mesiac a uvidim co dalej....

mata37
26. júl 2012

@marcela91 ešte skús vydržať. ja to mám tiež ako na hojdačke, jedno ráno super, druhé ráno horšie a tak. Ale dnes je ešte len ôsmy deň tak tie výkyvy ešte môžu byť určite. Tak sa drž ja idem o 8.15 hod. do práce. Idem vyvenčiť a ešte si oddýchnem. pa, pekný dník 🙂

mamiedi
26. júl 2012

@eliana Aké to boli lieky, ktoré ste dostali? Alebo sa spýtam tak, máte skúsenosti s Rivotrilom a Metrozilom?

nikolka2
28. júl 2012

@ferkaa Ahoj ja som sa vratila predvcerom od psychiatra ,,,lebo som uz mala take stavy , ze ked som prisla do nemocnice som plakala nech mi pomozu , alebo zabiju 😢 ja som nemala pocit , ze umieram , ale ze odpadnem ,,ruky nohy studene ,,stale som musela chodit ,,triasli sa mi nohy ,,,nemohla som sa na nic sustredit ,,,vypinala som spotrebice , plyn ked som varila ,,,upozornovala dcerku lebo ma 5 , ze ked sa mi daco stane nech uteka ku sesedovi ,,,mam este dvojrocneho hrozne som sa bala ,,,bolo mi zle v rade v potravinach a v aute uz take caste som mala tie zachvaty paniky , ze to bolo ako zo zleho sna !!! nakoniec mi zistili tu panicku poruchu a nasadila mi na zaciatok kym mi zacne ucinkovat coaxil to trva asi 10 dni ,,,tak mi dala frontin na to aby som nemusela chodit na injekcie ,,nemam kedy ked mam dve male deti ,,,konecne sa usmievam ,,je mi v celku celkom dobre a dufam ze bude lepsie , ale hnacky mi este nepresli ,,aj na hrudi ma este zviera ,,,ale v noci mi dlho trva kym zaspim dufam , ze sa to casom upravi ,,,ja by som ti moja radila cim skor sa preobjednat , ze mam akutny stav ,,mala by ti lekarka pomoct ked ti uz tak je ,,,a ked mi zacina byt opat le napriklad vcera uz ku veceru mi zacalo byt ,,este som pockala nejak tu hodku som sa zamestnala upratovanim skrine a pak som si dala tabletky ,,,juj ta to bola ulava 😉 nikdy som nebrala ziadne lieky no , ale toto bolo pre mna vykupenie ,,,drzim ti palce nech ti cim dalej lepsie .-)

nikolka2
28. júl 2012

@andy.a Dobry den ,,ja som tu tiez nova ,,,pred 3 týžďnami mi to zacalo na kupalisku s dcerkou zrazu to zacalo nevedela som co to je ,,nevedela som stat v rade pri bufete ,,ani sediet ,,,len chodit a chodit ,,,potom to bolo uz kazdy den,,,pocit strasny . ze odpadnem kazdu chvilu vzdy som musela chodit behat ,,,trpli mi nohy ,,,musela som stale s nimi pohybovat nevedela som sa na nic sustredit ,,,doma s detmi ked som bola som vypinala remosku ked som varila alebo plyn lebo som cakala kedy odpadnem ,,dcerke ma 5 som ju pripravovala na to , ze ked odpadnem nech ide za susedom ,,,studene ruky a nohy ,,,nemohla som sediet v aute ,,,stat v rade v obchode ,,,srde som necitila , ze by mi busilo , ale musela som predychavat ,,,plus som myslela , ze infarkt dostanem bolest na hrudy ,,,,,no spociatku som si myslela , ze to bude tou hnackou , ze mam nejakeho bacila ,,a isla som si lupit endiex do lekarke ,,ale tak som len v behla a zacala stepovat a ta pani na mna pozera , ze co vam je sa ma pyta ?? a ja hovorim mam hnacku uz 2 tyzdne a je mi strasne zle nech mi da endiex ,,a vtedy ma uz brali mrakoty len ma zo zadu pridrzal nejaky mily pan ,,,a chceli mi volat zachranku ked som ich poprosila , nech nevolaju , lebo mamka mi robi na poloklinike , ze pojdem ku nej ,,,sadla som teda so synom do taxika a prisli sme tam ,,,moja doktorka mala dovolenku ,,,tak mi mamka vybavila ineho ,,no , ale uz mi tam prislo tak zle , ze som kricala na celu miestnost nech mi pre boha pomozu , alebo zabiju , ze mi je strasne zle ,,,mala som tlak 150 na 100 co ja mam stale nizky tlak ,,,nevedeli , krutili hlavou ,,aj mojej mamky pani lekarka povedala ,,ked som jej vsetky priznaky povedala , ze to moze byt ta panicka porucha ,,,tak som isla ku Pani psychatricke a ta ma vypocula a povedala , ze je to ono ,, nasadila mi na 10 dni Frontin aby som mohla v klude s detmi v klude byt a lieky ktore budem brat , ale zaberaju az o 10 dni tak mi povedala sa volaju coaxil ,,povedala , ze potom frontin vysadime ked zabere coaxil zaberat ,,,preto by som sa Vas chcela opytat na ten coaxil ci je dobry a ci mi pomoze ,,,zatial je mi super ,,,ked to zas na mna ide dam si polku frontinu ,,,coaxil berem rano a vecer celu tabletu ,,,Dakujem pekne za odpoved ,,,,este jedna vec ,,mam taky pocit , ze tie stavy na mna idu ked sa najem ,,,moze to byt aj z toho ? idem na druhe sedenie az vo svrtok tak som len zvedava ,,este raz velka vdaka a pekny den 🙂 Vam , ale vsetkym tu mamickam 😉

mata37
29. júl 2012

@marcela91 no ako tráviš víkend moja? Ja idem ešte aj dnes do práce. Ale len na 4 hodiny, tak to utečie. Aj včera som pracovala. Nechce sa mi 2x len dúfam, že už nebude tak teplo. Inak ako lieky pomaličky zaberajú? Ja si ešte ráno dávam 0,25mg Neurolu, to aby som bola v práci v pohode. Ale inak sa celkom dá. Až na tú hlavu, keď sú teplá, ale to pripisujem tomu nízkemu tlaku. Tak sa maj pekne, pekný zvyšok nedele a pa. Ozvi sa. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

karrynka
30. júl 2012

Ahojte, máte niekto skúsenosti s panickou poruchou a liekom Paretín. Mne ju diagnostikovali a predpísali mi tento liek, ale niekedy mám pocit, že mi je lepšie, keď si ho ešte nedám, ako keď ho už užijem ale užívam ho hlavne preto, lebo sa bojím a nechcem,aby ma "to" zas chytilo. Rušili sme kvoli tomu dovolenku deň pred odletom a celý týždeň som musela byť hospitalizovaná a na infúzkach.

peggulka1
31. júl 2012

ahojte baby...od porodu, tj.vyse roka trpim depresiami..niekedy je lepsie niekedy horsie..a teraz mam zle obdobie aj ked minule 2 tyzdne boli v celku ok..beriem antidepresiva serlift, len nechapem preco mi je raz dobre a raz zle..ved ked ich uzivam mala by som sa citit dobre a nie mat stale taketo vykyvy nalady..neviem co sa mi od porodu v mojej hlave stalo, ale od vtedy som to neni ja..placem, placem a placem..je mi luto malej ze ma choru maminu, mala by som sa jej venovat viacej, ale nevladzem..neviem sa z nicoho tesit, a potom zas len placem, lebo mi to pride vsetko luto..matersku som si predstavovala inak, nie v neustalom placi...mate podobny problem??

marcela91
31. júl 2012

@peggulka1 ahoj, az na to plakanie uplne rovnako , ja mam skor otupene vsetky emocie a stale bolesti hlavy, zaludku, vsetkeho mozneho a rok sa trapim, uz tretie lieky a skor horsie ako lespie a tie vycitky, ze mam dovod byt stastna a preco mi je takto blbo a nedokazem sa malej venovat ako sa patri a uzivat si to a najhorsie ze ktovie, ci to bude raz dobre, alebo budem len takto zivorit....vsetky mame tieto problemy, inak by sme "sem"nechodili, niektore su natom lepsie, ine horsie, niektorym to trva kratsie, inym dlhsie, ale aspon sa ma clovek komu postazovat, okolie to moc nechape a nikoho s tym neobtazujem, ani ja by som tuto chorobu nepochopila, keby mi o tom ktosi rozpraval, kym som si nemala tu "cest" okupit na vlastnej kozi... 😝 😝 😝 😝 😝
Stastie v nestasti ma, komu tie lieky "zaslapu" ako sa patri a normalne zije, aj ked na liekoch...

peggulka
1. aug 2012

@marcela91 no ja emocie kedy ako, niekedy placem, niekedy mi je vsetko jedno..je to desne..ja toto mam od porodu, uz v nemocnici na mna isla depka, som nespavala, mala uzkosti, som bola 3 tyzdne hospitalizovana na psych. ze laktacna psychoza, teda ze mi udrelo mlieko ako sa to ludovo vola..neviem co sa mohlo stat pri tom porode, no nikdy som nevedela zvladat stres, ked toho bolo vela vzdy som sa vyrevala a bolo fajn..teraz sa to so mnou taha uz vyse roka a tiez sa bojim ze sa z toho uz nevyhrabem..ved beriem lieky ako mam a stale som jak na koliske..moj muz vravi ze sa mi to zhorsuje ked mam dostat menzes..tak som myslela ze ci to nebude predmenstruacny syndrom, dala som si predpisat antikoncepciu, mala som ju teraz od soboty ( vaginalny kruzok ) ze ma najmenej hormonov v sebe..ale vcera som si ho vybrala, som sa citila fakt velmi zle, cely den som len plakala, aj vecer, ma oci stipali som nemohla zaspat, a bolesti hlavy z toho placu..takze teraz som bez HAK, mam menzes, takze tym to nebude..pri preventivke mi zistili protilatky na stitnu zlazu tak som myslela ze aj to moze mat vplyv na depky..zajtra idem na krv, som zvedava co mi vyjde..ale nechapem to..musi to mat nejake vysvetlenie ze mi je niekedy OK, niekedy priserne..chodim von s babami a ked ich pocuvam ako sa smeju, tesia a rozpravaju o detickach..mi to pride luto, ze ja sa takto neviem tesit, ze to tak neprezivam..a to sme sa na malu tak strasne tesili..bojim sa ako to budem zvladat ked zacnem od bud. roka chodit do roboty..ako sa budem vediet sustredit, rozmyslat, pracovat..ved teraz nerobim nic ine len riesim cely den sama seba, ako sa citim, preco mi tak je...a v robote co?? tam sa nebudem moct aj vyplakat ked mi pride vsetkeho luto..mozno uz teraz riesim veci ktore by som nemala, ale neviem na to vsetko prestat mysliet..mam pocit niekedy ze sa idem zblaznit z toho..tiez sa nikomu nezverujem so svojimi tazkostami..vie to len par ludi hlavne z rodiny...nepochopili by to a myslim ze by ma zaskatulkovali za blazna a zacali by sa mi vyhybat...

marcela91
2. aug 2012

@peggulka no a este mam problem kamsi ist, dnes sme sli az do konca tyzdna na malu dovolenku na Donovaly, ze troska s malou do hor, okupat, vcera som bola natesena, cely den v pohybe, balila, zehlila, varila, ze mi to hadam dobre padne vypadnut...Rano som sadla do auta, no stavy jak hovado, bolesti hlavy tupe, oci, hodinu vrecko na kolenach, co som myslela, ze kazdu chvilu zvraciam, hoc som nemala co, lebo som vypila len kavu, chytala ma panika, musela supnut hned xanax, no horor, cely den jak bez duse, unavena z toho , znicena, vyvalujem sa teraz v krasnom penzione v krasnom prostredi a najradsej by som bola doma...By som sa nakopala do riti s prepacenim, ale nepomohlo by, co uz je toto za chorobu , hecujem sa, predychavam, ako je tu nadherne ale nie a nie prist k vnutornej pohode a to som uz planovala dovolenku v Chorvatsku, no ako by som ju asi prezila...Aspon dobry pocit, ze muz a dcerka su spokojni, ale isto by boli este viac, keby aj mamina bola vesela a v pohode. A este jedna vec...Vcera rano sme si to namysleli, dochadzaju mi lieky, mala som tak na 3 dni, tak volam svojmu lekarovi, nedviha, asi dovolenka, volam lekarke, ktora ho zastupuje, nedviha cely den, volam dalsim dvom psychiatrom v meste, nik nedviha, tak som si musela ponizit davku, aby som do pondelka mala aspon raz denne liek, ale ktovie, ci v pondelok niekoho zastihnem..To je co? 4 psychiatri v meste a volam cely den niekolkokrat kazdemu a nic, doktorkovia dovolenkuju...Asi znamenie, ze mam ten liek vysadit, berem ho mesiac a skor horsie s nim ako lepsie, co uz, majte sa, bru nocku 🙂

marcela91
2. aug 2012

A este jedna vec kocky, moze branie AD sposobovat hormonalne poruchy? 2 tyzdne mi meska menzes, prsia naliatem zle mi je uz par dni a nic, prechladnuta nie som, ani chora, ak neratam tu moju hlavu osprostenu 😀 tehotna urcite nie som, jedine ak by duch svaty...Na sex nemam ani pomyslenie uz dlhodobo /chudak moj muz/..Raz som citala, ze nejaka kocka nedostavala vdaka AD menzes, ze jej to tak roztentovalo hormony....

peggulka1
3. aug 2012

@marcela91 no tak ja nastastie uzkosti taketo nemam, ani PP, este keby som to mala k mojim depkovskym stavom tak uz neviem co...a tiez uplne chapem ako sa citis..my zajtra ideme na vychod so svagrinou s jej babatkom a svokrou..tak mam z toho normalne stresy..mala by som sa tesit ze vypadnem, zmenim vzduch ale ja sa skor bojim aby som tam zas nechytila depky, moje placlive nalady a aby som im tam vsetkym neskazila celu dovolenku..manzel potrebuje uz dobit baterky velmi sa tesi, a ja sa bojim, ze si neoddychne kvoli mne...aj ked teraz uz asi 3.den som celkom ok, sa tesim, dnes som prala, upratovala od rana, bola s malou vonku s babami kecala ako nic, len neviem dokedy budem takato..uz sa bojim aj tesit ze som uz za vodou, lebo zas pride nejaky horsi den a budem v tom zase..ale konci mi menzes, mozno to je aj tym, neviem uz fakt neviem co ovplyvnuje moje nalady a depky..ale tebe fakt nezavidim, s tymi stavmi to nemas vobec lahke, kamoska ma tiez PP a ked mi rozpravala ake stavy prezivala, tak som len cumela a dakovala ze mam len to co mam...inak s tym sexom taktiez..ja som sice uz ani pred tehu, ani pocas a teraz uz duplovane nemala moc naladu na to..vtedy som bola utahana z roboty, furt unavena, teraz tiez unavena z materskej a este k tomu tie moje nalady, ze nic sa mi nechce, dajte mi vsetci pokoj..no hnus..esteze mam dobreho muza..si uz asi zvykol chudacik..mi je ho aj luto co si to zobral za zenu, ani sex, ani dobra nalada, furt mi nieco je, raz to boli raz som bez nalady...ach jooj a to mam len 30...co to bude za 10 rokov ak to dovtedy dotiahnem..niekedy ked mam depky tak ma napadaju myslienky ze ako takto mozem dalej zit, zivorit, kazdy jeden den je utrpenie, a vtedy len cakam na dni ako su teraz kedy pride aspon na chvilu ulava a zas sa tesim a mam radost...len co z toho ked neviem kedy ma to zas drapne, tiez sa bojim nieco planovat a dovoleniek sa stranim, lebo by mi prislo zas luto ze sme isli prec, mala by som sa tesit, relaxovat, citat knihu a nie sa lutovat a depkarcit...jooooj ale som rada ze som sem zabludila,aspon mozem moje pocity niekomu porozpravat, dat ich zo seba von.. tak sa drzte baby, hlavu hore..za tyzden som tu spat...paaaa

moonlightka
3. aug 2012

ahojte, nepoznate dobreho a citliveho psychoterapeuta v BA alebo okoli?

tatolu
5. aug 2012

Dievčence, ako prosím Vás, ako zistím, ktorý psychológ je dobrý? Asi by som už mala so sebou niečo robiť... Potrebujem niekoho zo ZV 😔

havja
6. aug 2012

Babulky ahoooojteee 😉 😉 😉

bonaqua111
6. aug 2012

@marcela91 jezis Marcelka prestan sa zaoberat kravinami ako vycitky svedomia, ze mas dovody byt len stastna a si nestastna 😒 😒 😒 😒 . Ja som mala poporodnu depresiu ked mala Ema 2 mesiace a tiez som nemala dovod byt nestastna a bolo mi zle. To nie je vec vole a zivotnych okolnosti ale hormonmi, koktailom hormonov, ktory Ta zaplavi ked porodis. Je to sok pre zenske telo a k tomu pride to uzasne kojenie a tvorba mlieka a mozes si to hodit.
Take psychodristy co vsade citam ako su zeny stastne ze maju dobreho muza a krasne dieta a svet je gombicka???? V casopisoch (samozrejme komercnych ako Dieta a mama a podobne debiliny) vymyva to mozog a tie zeny co su tu na mk, co ficia na tychto psychodristoch tak tie by som niekedy prizabila za tie stupidity.