Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kubimatej
14. jún 2016

@umabell no toto bol uz 30km od nas..ale zase pri dvoch detoch 120e za vytrhnutie zuba nedám..mozem si dat aspon paralen?

janka_banka
14. jún 2016

@umabell ja by som ho nevysadila, nechala by som ho každý druhý deň, prípadne sa Ti kramy posunu. Najdolezitejsie je,aby si sa cítila dobre po psychickej stranke a potom sa aj kramy a PMS lepšie zvládajú 💪...a nie si zavislak,toto vsetko2patrí k depke a úzkosti. Len musia poriadne lieky zaucinkovat a my da musíme tiež naučiť ovládať svoje myšlienky a nevtahovat sa spat do depresií. A si tiež myslím,že tym ze moc študujeme,tiež to noe ke nič moc...ka tomu už nechávam voľný priebeh,nebojujem toľko a som trpezlivá...verím svojej lekárke a tá vie čo robí...pomaly krôčik po krocku dôjdeme do cieľa...aj keď to bude trvať pol roka...držím nám vsetkym2palce ❤😘❤

olivia77
14. jún 2016

@kubimatej, inak tomu fakt nechapem, ze ta neosetrili... to je ake chore...

olivia77
14. jún 2016

@janka_banka, aj ty beries ADcka SSRI? a mas pravdu, o PP netreba studovat moc, mne sa v tom case vyrazne zhorsilo a este viac tomu pridavalo... to je opat strach prehlbeny...

kubimatej
14. jún 2016

@olivia77 moja zubarka , ze s pp ona ma osetrovat odmieta..doledy to nevedela tak v poho

janka_banka
14. jún 2016

@olivia77 Oli ja teraz beriem ráno Alventu,na obed Dulceviu a večer Valdoxan, ale dlhé roky som brala len Alventu 75mg ráno a úplne mi to stačilo a držala som sa výborne. Ale to som bola na materskej dovolenke a ako som nastúpila do práce, tak sa mi zhoršila psychika, stresy v práci, robota doma okolo detí ... a spadla som do depky ... na to, čo ma baví vôbec nebol čas ... sme mysleli s lekárkou, že ten prechod zvládnem, ale žiaľ nie ... najprv som to brala ako koniec sveta a teraz vidím, že to bolo fakt len v mojej hlave ... že takú robotu čo som robila by tam nevydržal nikto, však predo mnou to vydržali najviac tri mesiace ... a ja som tam 8 mesiacov potila krv ... ja som taký dilino ... 😀 😀 😀 ... a teraz to beriem tak, že koľko budem doma toľko bude a kašlem na všetko, prvoradá je rodina a zdravie ...

olivia77
14. jún 2016

@kubimatej, ja by som jej to asi nepovedala, tiez som sla zubarom a viacerym s osmickou neprerezanou, mala som priserne bolesti, ale o pp som sa radsej nezmienila... ked by ta aj chytila panika, vyhovoris sa, ze to z bolesti a strachu, ved u zubarov je to caste...

olivia77
14. jún 2016

@janka_banka, no vidis, aka si statocna, v takej praci si vydrzala... ja tiez si myslim, aky som slaboch a ked si uvedomim, ake veci som vydrzala, tak dovidenia... to my mame vsetko v hlave, hlavne mame asi aj pocit mnejcennosti, slabe sebavedomie badam u nas pp-ckariek a este asi ten perfekcionizmus... tiez mas ten pocit?

janka_banka
14. jún 2016

@olivia77 presne ako píšeš, my máme to sebavedomie riadne pošramotené a niekedy si potrebujeme niečo stále dokazovať ... a ja keď vidím môjho manžela aký je spokojný aj keď mu niečo nejde, či už v práci, alebo doma ... no konečná, vytáča ma ešte aj ten svojím kľudným prístupom, že najdôležitejšia je jeho pohoda ... chápeš Oli??? On si vie povedať, že ak sa niekomu na ňom niečo nepáči, je to problém toho človeka a môj manžel to ďalej nerieši ... proste si žije svoj život bez ohľadu nato, čo hovorí jeho okolie ...teda samozrejme okrem rodiny ... a ja ako blázon pozerám čo povedia druhý druhý druhý ... no ťažko zmeniť svoje myslenie, však ??? 😝

domkaaaa
14. jún 2016

@janka_banka baby ja nam tak prajem nech uz uzkosti odidu 😊😊 a mamee nadherny zivot 😊 Verim a viem ze sa to da tak mi bolo skvelo 2 roky ❤️❤️

kubimatej
14. jún 2016

@olivia77 ja len kvoli injekcii som jej povedala ze ked mi budu trhat ze beriem Adčka a ona hneď reakcia ze uz ma neosetri, ze mam sa dat ist do martina uspat :D

janka_banka
14. jún 2016

@kubimatej tá tvoja zubarka je ale riadna p.....a.. Krk by som jej vykrutila💪😪... Udať taku kozu na lekársku komoru...normálne ma nastvala...😣😣😣

umabell
14. jún 2016

@kubimatej coooo?? 😀 ze uspat do Martina 😲 😔 ona nech sa uspi krava... Ved mbe normalne dava i jekciu... Dalsia adeptka na psychiatriu 😀 😀

umabell
14. jún 2016

@kubimatej ja som vravela mojej ze beriem adecka ona ze aspon rychlejsie a lepsie injekcia zaberie.... Tak sme sa nasmiali.. To co je za truuubu preboha!!

kk77
14. jún 2016

@domkaaaa jaaaj domka moja zlata, keby si ty vedela co sa mne vsetko prehanalo hlavou. To bol iny level. Samozrejme nože a s tym spojene myslienky, rozne sexualne hrozy, pocity ze uz mi nacisto preplo a zavru ma navzdy do blazinca a nikdy neuvidim rodinu. Jaj to boli muky pekelneeee. Mne na toto velmi dobre zabral Rivotril, samozrejme popri ad Cipralex a po troch mesiacoch som ho vysadila a odvtedy som len na ad, momentalne skoro rok na polovicnej davke a na tieto situacie len spominam. Doktor mi vtedy s kludom povedal, ze s tymi nozmi som uz asi desiata v ordinacii. Ja som revala ako tur a on bol v uplnej pohode a v klude ma pustil domov. Vies Domi chory mozog produkuje chore mysienky, netreba verit uplne vsetkemu co vyprodukuje. Ver mi vsetko bude dobre, treba skludnit mozog a nabehne normalne.

domkaaaa
14. jún 2016

@kk77 ano aj moj psychiater mi nato povedal ze pokial viem ze to nie je realna myslienka ze nie som blazon 😊 Len keby ma ro tak neplasilo 😂 Zaujimave je ze uz som to mala preslo to a teraz sa toho aj tak bojim ... Ten strach je hrozny

domkaaaa
14. jún 2016

@kk77 stale som v strese ci nepride taka myslienka a potom na nic ine cely den nemyslim len na ten strach ... A pritom je to len myslienka len tak myslienka jennatolko uzkostna ze je to velmi neprijemne

olivia77
14. jún 2016

@kubimatej, no je to "vyborna" zubarka teda 😀 asi k nej pojdem 😀

domkaaaa
14. jún 2016

@olivia77 mne ide trhat o tyzden dva zuby 😂 To mi neda inkekciu?

kubimatej
14. jún 2016

vaaa pomooc..tá hlava mi už pukne od bolesti, v žalúdku ma pichá, začalo ma sušiť, zimnicu už mam..žeby zase nervy?!

apolka77
14. jún 2016

dievcata co sa tyka tych myslienok aj ku mne pridu nutkave katastroficke scenare, hlavne co sa tyka deti, ze sa im nieco stane, ze zachvilu mi niekto zavola a povie ze su v nemocnici, dokonca ze zomru...idem na pohreb..zimomriavky mam ked to pisem...ale je to aj tym, ze kazdy den nam media ponukaju iba negativnu energiu, kde niekto umiera, trpi..priam sa vyzívaju v tom, strasit ludi..ked ma pochyti toto, tak si poviem

STOP, UZ STACILO...

ja som mierumilovny clovek ,ale tie myslienky, aj ja som hanbim povedat, ale tiez som zelala smrt a proste zle veci...je to taky cert co stale pokusa..som sa bala ze mam tu obsedanto kopmulzivnu poruchu, lebo tie myslienky stale a stale dookola, zas niekedy mam aj pokoj ale ako vzdy strach to spusti...

olivia77
14. jún 2016

@domkaaaa, musi ti ju dat 😀 inak to s nou pojdem asi vybavit ja 😀

olivia77
14. jún 2016

@domkaaaa, na tie tvoje myslienky by ti velmi pomohli tie Bachove kvapky, velmi... vyskusaj ich, nedas zato nic, iba par eur a sama uvidis 🙂

olivia77
14. jún 2016

@janka_banka, presne aj ja som taka, co povedia druhi a toto idem riesit, to ma zoziera... a pritom nechcem, aby to tak bolo... sem tam mi to je "akoze" jedno, ale to je asi take polovicne iba 🙂 ale teraz ked mi bolo najhorsie pred mesiacom necelym, mi bolo totaaaal ukradnute, co kto povie, nikoho som nechcela vidiet, vtedy ti je jedno asi vsetko...

umabell
14. jún 2016

@kubimatej a nebudeš chora? Lebo mna zacalo hrdlo skriabat aj gebula ma boli mozes byt chora teraz je vela chorých

umabell
14. jún 2016

@olivia77 inac ty si nas taky maly zázrak sa z toho dostaneš prírodnou cestou 💗💗💗💗 bodaj by si nikdy nemusela brat adecka... Sa naseriem vysadim a idem tiez nato 😀 😀 doktorka by mala z tejto vety poslednej radost 😀 😀

olivia77
14. jún 2016

@umabell, doktorka by ta zabila 😀 a aj mna a vsetky, ktore by nebrali jej AD 😀 no bodaj by si mala pravdu, ze sa z toho dostanem a ak ano, tak si zalozim web o PP, ze ako sa z nej dostat prirodnou cestou 🙂 este co uznavam, su psychoterapie, tie samozrejme velmi pomozu 🙂

umabell
14. jún 2016

@kubimatej inac len tak od veci v tom Martine robia celkovu anesteziu? Lebo moj maly ma paniku zo zubarov nechce mi ani usta otvorit total blok a taky strach dostane a rozmýšľam o narkoze sice je to posledna moznost... Nevies nahodou co taka sranda stoji? Moja lekarka mi povedala že mu mam dat pol hodku pred zubarom 4mg diazepamu ale ja neviem co to s nim urobi? Neviete baby náhodou? Ved zaspi nie? Ci?

umabell
14. jún 2016

Inac baby fakt co by urobil diazepam s mojim malym zevraj sa to bezne pouziva on ma uplnu paniku zo zubarov a uz nas maju plne zuby 😕 4mg ze mu kludne mozem dat neuspi ho to preboha bude mat 9 druhy týždeň...

olivia77
14. jún 2016

@umabell, diazepem malemu dietatu, hmm, neviem... tiez si myslim, ze by bol velmi unaveny a asi by zaspal... lebo ked ma niekto uzkost a da si diazepam, tak sa mu ulavi, ale ked si ho da clovek bez uzkosti, asi sa mu chce velmi spat, aspon ja si myslim...