Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
16. jún 2016

@olivia77 kurnik sopa aj ja som casto placliva ako doplnim serotonim ked adecka mi ho asi vela nedavaju 😅 😕.. Da sa to vobec? Oobjednala som si ten zensen som zvedava...

kubimatej
16. jún 2016

@umabell som uplne rozpalena, tlak vysoky, spravili sa mi aj flaky na hrudi aj tvári , neviem ci z nervov alebo z čoho..

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 no ja nutne potrebujem aby mi presli tieto hnusne uzosti celodenne lebo mne sa neda na nic ine sustredit 😢

apolka77
16. jún 2016

@kubimatej

prosim ta neber to v zlom, ale ty cítas vobec, co ti radi napr. ametyst, umabell napr????

0,25 neurolu je detska davka, skoro neucinkuje, uz sa tu viac krat pisalo, aby si si dala hned 0,5mg 3xdennne, prip. aj viac...bez benzaca sa nezaobides min.6 az 8 tyzdnov ho urcite budes potrebovat...ak ho neberies, pripadne tu nizku davku necuduj sa, ze ti je zle...

potom ten tvoj zub..naco cakas????? ak tam mas zapal lepsie to uz nebude a je pravdepodobne ze len horsie..to chces do soboty trpiet???? ked ta nechcela tvoja dr.osetrit, mala si sa jej spytat kam mas ist,prip. jej pohrozit, ze ju udas...alebo si najst niekoho komu zaplatis na ruku,ale dnes ta osetri..zapal zuba nie je sranda, podla toho co opisujes uz vcera bolo neskoro...mozes skoncit v nemocnici...

no a co sa tyka psych.nemocnice, ze si po 2hodinach odisla, neviem ci sa da po 2hodinach objektivne posudit akí su tam lekari..ved to nezacali ani s liecbou..v ktorej nemocnici si sa liecila?
prepac za moje ostrejsie slova, ale ma trosku vytaca, ked ti niekto stale radi, a ty stale to svoje...chapem ze ti je zle zo zuba plus AD, ale zacni to riesit..tym ze sa tu postazujes ti lepsie nebude, lebo bolesti mas akutne a ten zub rozhodne riesit treba,,uz vcera bolo neskoro...
zelam nech sa ti skoro polepsí.

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 aj moj je chaapavy ked nie je az tak zle 😄 Myslim si ze aj ja trochu prehanam ze ma nechape ved ro je riez priznak ze tak trochu vsetko nafukneme 😳😳 bola som si u neho vziat zemiaky a idem trochu uvarit aj ked sa mi neda na nic sustredit 😢 Drzte palce nech aspon na vecer je lepsie lebo ma jebne ... Fakt si aj ty plakala stale? Lebo ja si pripadam ako cvok 😳😬

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, jasneee, vsetko ma rozrevalo, ze ludia sa vonku rozpravaju a ja som doma zavreta ako cvok... uplne som isla vyskocit z koze, ze aj ja chcem normalne zit... no moj mozog bol nastaveny revat a mysliet len na negativitu..

apolka77
16. jún 2016

@domkaaaa domka a co ti vlastne povedal lekar?

do tej nemocnice pojdes?
ja by som ti radila ze ano, pripadne ak nie si spokojna s Nitrou skus Pezinok..nie je to az tak daleko...
predpisal ti ten neurol 0,5mg?

co sa tyka priatela, ked uz mate toho tolko za sebou, je samozrejme, ze mas obavy, ale z druhej strany priatel by mal byt niekto, pri kom uzkosti nepocitujeme..zrejme mas na neho aj na seba velke naroky a ocakavania...kto neocakava nebyva sklamany...
viem, zrejme mas pocit, ze ta nechape, ale skus si spomenut, ako si sa citila ty, ked si bola zdrava a nemala si ani potuchy o uzkosti ci panike,,vtedy keby ti niekto rozpraval o tom ako mu byva zle, asi by si mu tiez neuverila, resp. by si mu dala rady typu nemysli na to, prehanas, vzchop sa..nechcem priatela ospravedlnovat, ale kazdy chape len tolko, kolko dokaze...a ty sa dopredu stresujes ze ta opusti..ked nad tym budes neustale dumat, nakoniec sa tak aj moze stat...myslienka je velmi silna...

mna moj mm v ramci pp a uzkosti nehovorim ze nechape, dokonca si nastudoval odbornejsie clanky, ako mi pomoct, ale z druhej strany viem, ze nie je schopny to precitit...alebo nejak intenzivne to so mnou riesit..on sa ma snazi ked mi je zle preniest na ine mylsienky..volakedy som sa hnevala, ze to zlahcuje, teraz uz nie..nehovorim mu, ze mi je zle, lebo to nepomahalo ani mne..naopak mu poviem ze mi je dobre, lebo to je to,co chcem...

kubimatej
16. jún 2016

@apolka77 moja zubarla mi povedala ze mam ist do martina k zubnemu..nikto iny v handlovej ma nechcel ošetriť..volam aj sukromnikovi do bojnic a nikto nedviha..vsak zosaliem uz z tohoto.
ja citam ze co baby pisu len ked moja psycho mi zakazala si davat vyssiu davku a uz vobec nie 3krat denne..tak zase mam strach.
ja som nepovedala na psychiatrii ze boli zly dr ale napichali ma injekciami haloperidolom, vsetko som videla štvormo.. a vobec som nevyvadzala..zakázali mi vlastne všetko eate aj balkon bol zavrety a ked som zacala premyslat nad detmi ze ako to 4 tyzdne zvladnu bezomna, tak to bola uz aká strasna uzkost, ze som si povedala ze to zvladnem sama..lebo ak ti na psycho povedia ze ak neprestanes na posteli plakať dame ta do sietky, je uplne ze povzbudzujúce..bolo to v Bojniciach

domkaaaa
16. jún 2016

@apolka77 no nemocku mi dal nr tak neviem 😏 Raz mi pomohli raz vobec ... Aj priatel sa snazi ma rozveselit no nie vzdy to ide ... Ale ta uzkost sa mi vzdy na nieco prenesie a dnes na neho chudak 😳 Kubimatej to kde si bola pre boha v nemocke???? Teraz mam este vacsiu uzkost pre boha ved toro je uplne otvorene oddelenie 😢 Baby pomooooooc ja sa bojim asi to uz ani do pondelku nevydrzim ... A neurol mi nedal cize musim vydrzat s tym mojim 6 ks do pondelku povedal ze neurol mi neda ze to nie je riesenie

domkaaaa
16. jún 2016

Baby nie ste niektora z nitry? 😊😊

olivia77
16. jún 2016

@umabell, ak ti chyba serotonin, doplnis ho 5-HTP... zensen ti zase pomoze sa lepsie obrnit voci stresu a chranit aj pred atakmi...

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, ja tam mam rodinu, do minuleho roka som tam pracovala a teraz tam uz iba sem tam chodim za ocinovym bratom, kedze dedko zomrel pred mesiacom, za nim som casto chodila...

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 a kde si pracovala? 😊😊

umabell
16. jún 2016

@kubimatej ale bez toho ze si das neurol 3x aspon sa ti stav nepolepsi... Lekarka asi nevie ako ti je skus sibdat viacej uvidís ze sa ti polepsi... To mas fakt mini dávku co ti bohuzial nepomôže 😒 to ako keby si si nic nedala... Skus ist na pohotovost a tam ti dajú unjekciu.. Potrebujes viac ukludnit... Lebo tento stav sa sam bohužiaľ nezlepší...

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, moja teta mala v Drazovciach pri Nr atelier, tam som pracovala... Nitru poznam celkom dobre, odmalicka som tam casto chodila, aj ju mam velmi rada...

umabell
16. jún 2016

@kubimatej mne moja lekarka zapotila ze si mam dat rivotril 0.5mg mam a ze z neho polku. Myslim si ty si dobra puca a zu mi baby tiez poradili zvysit a mali pravdu ved to nie js nastalo potom to bez problémov znizis ako ja akl aj ostatné zienky... Vazne daj si aspon 2x denne to mas mini davku to mozes lentilky jest...

apolka77
16. jún 2016

@domkaaaa

domka pocuvaj, ty urgentne zmen psychiatra..to nie je normalne aby ti povedal, ze neurol nie je riesenie..hlavne ked si v takomto stave..dobry pako, evidentne nezvlada tvoju liecbu...
moja psych. sa ma stale pyta ci mam neurol alebo lexaurin, lebo prave tieto benzace pomahaju prezit ked ad neucinkuju alebo este nezbarali...dr. mas magora, na tvojom mieste menim...
to sa mas do pondelka rozhodnut ci pojdes do nemocnice? a co mas akoze robit dovtedy? zblaznit sa? ved 6ks ked ti este predpisal iba 0,25mg ti nevystaci ani na 2dni...
inak neurol ti predpise aj obvodna, tak ak chces chod tam zajtra, alebo ho daju aj v lekarni, aspon u nas je jedna taka, ze nie vsetko striktne na recept musi byt...ja sa ani necudujem ze ti je zle, ked nemas benzace....tí dr. keby tusili co prezivame tak kazdeho hned na pn posielaju...ja musim zaklopat ja mam dobru psych....vzdy mi navrhne benzac a nech mam vzdy po ruke..dokonca sama povedala ze ked uz aj ad ucinkuju pred menzesom sa zvykne pohorsit ze sa nemam bat zobrat neurol...

olivia77
16. jún 2016

http://michalkuban.blog.sme.sk/c/338295/Moja-sk...

kocky, nasla som dalsi dobry clanok o Bachovych kvetoch, priamo skusenost tohto blogera, precitajte si... aj na co vsetko pomahaju...

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 ja som z drazoviec 😂😂😂

olivia77
16. jún 2016

@domkaaaa, coooooooooooooooooooo???????????? toto nemyslis vazne!!! :D ja odpadnem :D

apolka77
16. jún 2016

@kubimatej

no tak ty mas tiez na ho...psychiatra ked ti toto povie..keby sama zazila ataky asi by jedla neurol aj 5xdenne, co mtw pri davke 0,5 nieje az tak vela...jaj dievcata, vypytajte si tie neuroly od obvodnej..zavislost vznika pri dlhodobom brani t.j viac ako pol roka a velke davky..nie 0,25 ci 0,5 😝 😝

v statuse mas ze si z prievidze, to ani tam ziadny zubar??? treba vsetkych obvolat..

no a k nemocke, neviem...ak by som mala take stavy ako ty zistim si ktora nemocnica na sk je najlepsia a asi idem tam..rozhodne kazdy liek, injekciu konzultujem...nie ze ma nadroguju a dovidenia...viem,je to zlozite ale treba bojovat.

domkaaaa
16. jún 2016

@olivia77 svet je takyyy malyyyy 😜😊😊 a panikari na kazdom kroku 😂😊😊😊

apolka77
16. jún 2016

@domkaaaa
@olivia77

ste a nasli? svet je maly 😀

domkaaaa
16. jún 2016

@apolka77 no on je pako a cisty ... Fakt. Lebo ako on asi nevidi ako troim ved ja potrebujem 0,5 a nie 0,25 .... A on ze no to je znak zavislosti 😂😂 sak mmam dokopy 8mu tabletku neurol mi pocas 8 msiacov co som sa necitila ok predpisal raz 😂

apolka77
16. jún 2016

@domkaaaa
inak ja som povodom zo Surian co je tiez blizko NITRA, ale uz tam nezijem dobrych 20rokov.

umabell
16. jún 2016

@domkaaaa ako tiradi apolka chod k obvodnemu ten ti predpise baby pocuvajte konecne 😕 😕 a zmente lekaaarov ved my sme lepse pomaly ako oni 😀 😀 😲

domkaaaa
16. jún 2016

@apolka77 aj surany poznam 😊 To je smer mojzesovo komjatice a tak 😊😊

umabell
16. jún 2016

boha baby dajme stretko 😀 kazda si vezme svoju flasticku s benzakom a ideeemeee 😕 😕 😨

domkaaaa
16. jún 2016

@umabell baby ja uz to beriem tak ze idem do nemocky tam mi pomozu 😊 Som kludnejsia o trochu a dnes mi odprisahal ze sa nezblaznim 😂😂

domkaaaa
16. jún 2016

@umabell umla presnw preto som sa to pytala odkial ste 😂 Ci sa nestretneme 😊