Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

junova
10. okt 2016

@domkaaaa Ja chodím do posilky s kamoskou.

mm103
10. okt 2016

no kočky ja asi tiež zaostávam :D ja chodím ku kaderníčke dvakrát do roka :D a teda na nechty chodím každý mesiac 🙂 a ku kozmetičke vôbec :D :D :D do posilky som chodila dvakrát týždenne ale pol roka už necvičím a chystám sa znova začať, len si potrebujem zariadiť čas doma aby mala netrpela tým, že maminy niet doma...🙂

junova
10. okt 2016

Baby bežím pre deti a pôjdem sa s nimi hrať. Pekný deň ;)

mijo53
10. okt 2016

@ivka1302 no vidíš, že je to názor psychologov

junova
10. okt 2016

@mm103 Moje deti sú v škole, tak mám čas na seba. Keď som bola tehotná, tak som si radšej nefarbila vlasy aby to neuškodilo babetku 🙂

junova
10. okt 2016

Potrebujem zhodiť dve kilá 🙂 Rastie mi pupok 🙂)

abbey1
10. okt 2016

@mijo53 Niektorých psychológov.

qidko
10. okt 2016

@junova Ano ja som uz bez liekov 😀 zvladla som to som na seba pysna a verim ze aj vam vsetkym sa to cim skor podari prajem vam to z celeho srdca drzte sa bojovnicky moje myslim na vas 😉 😉 😉 😉 😉

junova
10. okt 2016

@qidko Aj ja som bez liekov. Koľko si ich brala? Aj si pri ich užívaní pribrala?

bulica
10. okt 2016

@qidko
@junova kočky a koľko ste brali ADčka a koľko ste už bez nich? Ja zatiaľ žiadne neberiem, len občas lexaurim, keď mi je už naozaj veľmi blbo, ako napríklad dnes. Nechcem ich ani začať brať, len neviem či vydržím. Ja som sa už celom cítila dobre, ale posledné dva dni mám otrasné. Mám pocit, že mi divno bije srdce a celkovo sa cítim veľmi slabá, proste mám nejaký divný stav. Takže neviem či to bez ADčok zvládnem. Aj keď by som veľmi chcela.

junova
10. okt 2016

@bulica Ja som antidepresíva nikdy nebrala. Chodím len na terapie. Zatial to zvladam bez nich. Keby sa mi veľmi pohorsilo, tak ich budem užívať.

olivia77
10. okt 2016

@bulica, ty este beries bachovky? pomahali ti, ci?

bernusha
10. okt 2016

@bulica ....ak mozem,napisem svoj nazor!!! Urcite si dajte a necakajte,pretoze moze byt horsie,no nemusi...ja by som!!!!

bulica
10. okt 2016

@olivia77 ano beriem a poctivo a bolo celkom fajn, len odvcera mi je strasne blbo, divne pocity na hrudi, busi mi srdce a mam extrasystoly a jasne ze strach, neviem co to ma byt, takto blbo mi uz davno nebolo

bulica
10. okt 2016

Na kardio som bola naposledy v juni a vsetko bolo ok

olivia77
10. okt 2016

@bulica, ak ti to nebude prechadzat, tak radsej si daj benzac alebo lekarke skus... mne tiez je obcas divne, to su take 2-3dni max a potom zas je uz dobre, kolkokrat aj 3tyzdne v kuse... tiez stale uzivam bachovky a pri pripadnej vacsej uzkosti Rescue Remedy(krizovky) a vzdy sa mi ulavi, nastastie... a nemala si nejaku situaciu stresovu alebo nieco take? ked sa ti pohorsilo?

bernusha
10. okt 2016

@olivia77 tie "bachovky"...to Vam lekar kazal uzivat,ci??

bulica
10. okt 2016

@olivia77 neviem, manžel je na školení a tento týždeň nemohol prísť domov, tak možno aj to a mamka, ktorá mi zomrela tak by mala 5.10. narodeniny, bola som na hrobe, tak možno aj to, ja neviem. Aj keď ja to možno nevnímam, psychika asi robí svoje. Neviem.

olivia77
10. okt 2016

@bernusha, nekazal, kedze k lekarovi nechodim, ale viac kociek mi pisalo, ze im to psycholog/icka odporucal alebo poradil...

olivia77
10. okt 2016

@bulica, mohlo aj to urobit svoje, psychika je nevyspytatelna... uvidis, ci sa ti polepsi, ale verim, ze bude lepsie... drzim palce! 😊

olivia77
10. okt 2016

@bernusha, bachovky su Bachove kvety, su to vytazky(esencie) z kvetov, ktore posobia na emocionalnu uroven cloveka, ktora ak je v negativnom stave, prichadzaju fyzicke problemy, ktore mozu byt velmi roznorode... a Bachove kvety harmonizuju tieto negativne stavy na pozitivne(napr. uzkost, strach, hnev, nerozhodnost, rezignacia v zivote, atd), to znamena, ze fyzicke priznaky sa postupne stracaju, az mozu uplne vymiznut... samozrejme, nie je to otazka par dni, ale tyzdnov, niekedy az mesiacov... cim menej je problem u cloveka zakoreneny, tym lepsie... ak je to dlha doba, aj harmonizovanie trva dlhsie... no v praxi bezne problemy ustupia uplne, clovek pociti velku ulavu... bachovky su u nas este stale malo zname, no uz bude 100rokov, co sa nimi ludia uspesne "liecia" 🙂 preto s nimi uz aj pracuje coraz viac psychologov... tolko k bachovkam 🙂

bernusha
10. okt 2016

@olivia77 ...citala som o nich...😉😃

olivia77
10. okt 2016

@bernusha 😊😊😊👍👍👍

bernusha
10. okt 2016

@olivia77 ...mam vyskusat aj jaa?? ☺☺☺

timea179
11. okt 2016

baby,je 9 hodin rano a ja mam taky utlm ☹ Mam to kazdy den,uz asi rok a neviem co s tym.Som unavena ako po nocnej alebo ako keby som robila cely den tazku pracu

bernusha
11. okt 2016

@timea179 ..ahoj...ja som nejak tak isto,ráno vstávam viac unavená ako večer,keď idem spať..☹ ...a je jedno aké ročné obdobie je,lebo mnoho ľudí mi hovorí,že keď prší,tak z toho som tak...nechápem..😐

timea179
11. okt 2016

@bernusha aj mne tak je,presne ako si napisala...vstala som o 6 a teraz som unavena ako kon,spala som vkuse 7 hodin,a teraz si budem musiet znova pospat ,som zvedava co na to lekarka,ja si myslim ze to normalne nieje

timea179
11. okt 2016

@bernusha lekarka o tom vie?o tom aka si vzdy unavena?

bernusha
11. okt 2016

@timea179 ...ano vie,to je depresia! Mas nejake lieky aj?

junova
11. okt 2016

Pri depresii je normalne, že človek sa cíti ráno najhoršie, tzv ranné pesima.