Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

panika1
15. jan 2014

@anina63 No to je presne čo prežívam úplne filmové scenáre dokážem vytvoriť

esselte
15. jan 2014

@laury334 Máš depresiu alebo panickú poruchu?Dá sa prežiť , ja s tým žijem už tretí rok.Mám panickú poruchu, vracia sa to, hlavne v jeseni a pri záťaži, pritom som učiteľka, učím momentálne tretiačikov, pripravujem zápis do 1.ročníka a karneval, chystám sa na námornícky ples a tak, nebo, naučíš sa, ako to zvládnuť,ja som tomu sama neverila, ale keď sa to vráti, nemám na nič chuť,neboj,lieky zaberú a bude fajn

panika1
15. jan 2014

@kachita PP mám už 16 rokov tak neviem presne nepočítala som to.Viem ale že vždy beriem lieky tak rok potom pomaly vysadím dva roky mám pokoj a zrazu bum a je to tu,tak ako teraz.

laury334
15. jan 2014

@esselte mam uzkostnu depresivnu poruchu...je to niečo podobne? beriem AD 2 den....takze asi to este potrva kym to zaberie čo?

kachita
15. jan 2014

@panika1 Takze vysadzujes aj rok ? Lebo ja som vysadila za 4 mesiace.
A si cista panikarka, alebo sa ti to obcas sklzne do depresie a mavas aj take cudne predstavy ?
Ja som este takuto epizodu ako teraz nemala. Nikde nechcem chodit, vsetko mi robi problem. Ja som inak dost schopna a vesela zenska, ale teraz.....mozno by ma mal niekto uniest a vyhodit niekde na smetisku v Azerbajdzane, hned by sa vo mne prejavil pud sebazachovy a neriesila by som take hluposti.

kachita
15. jan 2014

@laury334 Laury, ja beriem este len 5 dni a tiez mam taku diagnozu. Dokonca s privlastkom atypicka.

laury334
15. jan 2014

@kachita a ako to zvladas? čo ti pmaha? ake beries lieky?

anina63
15. jan 2014

@esselte presne ako Ty.Včera som mala atak u lekára,hned som si hodila polku xanaxu a bolo.Vieš,aj keby to ostalo tak ako je,nerúhala by som sa,lebo to na samom začiatku bolo peklo na zemi.Zajtra mám kontrolu so šž,tak som veľmi zvedava ako pochodím tam.Začala som už aj s celou tabl.Elicei ako radila Hroska,tak uvidím,či sa mi tie úzkosti a paniky stratia.Inak,bola na fore aj Andy.a.ktorá tu spočiatku veľmi radila ženám.Síce ja som si s nou nepísala,ale čítala som jej rady.Myslím,že aj Hroska je zaneprázdnená,zdá sa mi,že je tu pomenej,dúfam,že bude radiť a povzbudzovať aj dalej.Drž sa a prajem veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂

kachita
15. jan 2014

@laury334 Beriem Eliceu a Tritico. A ako to zvladam? Skor nezvladam. Som doma. Rano idem do obchodu a odpadavam pri pokladni. mam problem jest. Nastastie mam zakazku na doma (prekladam) tak aspon pracujem aspon kusok. Ale vsetky ostatne aktivity som nechala bokom. A nespoznavam seba ani svoje pochody.

anina63
15. jan 2014

@kachita ahoj,takých by tu bolo viac 😀 😀 😀 ale neboj, to prejde....mala som to aj ja.

kachita
15. jan 2014

@anina63 A humorom tejto mrchy-paniky je nas vsetky presvedcit, ze prave my to mame najhorsie a ze nikto na svete s takym niecim neexistuje.

laury334
15. jan 2014

@kachita ja chodim do prace zatial v pohode...aj do obchodu aj medzi ludi. snad sa mi to nezhorsi. uz nech zacnu zaberat tie AD 😒 ☹

rybicka30
15. jan 2014

Ja mam tiez uzkostno-depresívnu poruchu a suhlasim ze by som mohla pisat knihu alebo scenare, co mne ide vsetko hlavou by jeden neveril..
Podme si to zapisovať a potom to sem hodíme aspon sa zasmejeme 😀

anina63
15. jan 2014

@kachita ako dlho berieš Eliceu?Ja ju tiež beriem už 9 mesiacov a mala som aj Trittico,lenže to som nezačala brať -veľmi sa bojím liekou.Tak som sa trápila,až som objavila toto forum a to ma povzbudilo v tom,že ked sa chcem liečiť a vyliečiť tak potrebujem aj lieky.K Elicei beriem aj Xanax 0,25mg.Ja som nevládala take 3 týždne ani vstať z postele a umyť si zuby.A aktivity ? nemohla som -nevládala ani sledovať TV,čítať a pod...Určite to raz prejde,len vydržať 🙂

anina63
15. jan 2014

@rybicka30 ale veril 🙂 🙂 🙂

rybicka30
15. jan 2014

Baby nema tu niekto problem so zaspávaním? Mna stále myká ked zaspávam, mozem byt akokolvek unavená ale mykne ma a hned pocítim taku paniku a busi mi srdce..Takto sa to zopakuje aj 2-3x a uz som totalne v uzkosti, strachu a nrvoch ze nemozem spat.. Zaspim az nad ranom na 2h a potom neviem fungovat. A to som strasne dufala ze to vydrzim bez liekov kedze cakam bábo, no ale nedá sa 😒
Tak som si znovu nasadila lieky a citim sa lepsie aj ked ten spanok, strach a uzkost ma este sprevadzaju ale aspon uz neplacem.

anina63
15. jan 2014

@kachita dúfam a verím,že sme SILNEJSIE a takých ako sme my panikárky je veľa.Keby som nečítala tie príbehy žien tu na fore,tak by som si myslela,že som sama jedina kto niečo také prežíva. Vo svojom okolí je tiež dosť takých ľudí,len sa s tým nikto nechváli. Mne zase pomáha,ked čítam,že tej alebo tej sa polepšilo,tak verím,že aj mne raz bude dobre.A to prajem aj ostatným,čo si prechádzajú takým peklom.Drž sa,bude dobre...

kachita
15. jan 2014

@anina63 Ja beriem Eliceu len 5 dni. A viem este fungovat. Ano, bude dobre. Musi byt.

anina63
15. jan 2014

@kachita ešte sa chcem spýtať, koľko berieš Elicei a kedy?

kachita
15. jan 2014

Beriem zatial 10 mg rano - mam tie rozpustne pod jazykom. Vecer beriem 1/3 tbl Tritica. A potia sa mi z nej ruky a nohy.

ruzicka32
16. jan 2014

@kachita casom sa to clovek nauci sam ovladat 😉

ruzicka32
16. jan 2014

@lucinka0921 no presne ja tiez vlastne bez tých uzkosti len ta agora a ta hnusna derealizacia sa mi k nej vzdy prida ☹ tak ale snad sa aj toho zbavime, citala som, ze ten šafran je na to dobrý tak sa poradim v lekarni či by som to mohla potom aj v tehotenstve 🙂 drzme si teda palce 🙂
😉

ruzicka32
16. jan 2014

@laury334 bojujem lebo som mala pred vianocami dost zlozite obdobie v rodine, ono na to treba klud a vtedy je velka sanca, ze to prejde neboj. Momentálne som bez uzkosti ale mam stale tu agorafobiu a derealizaciu vtedy ked mam niekam cestovat. Uz som ale bola minulý rok na tom tak, ze som v pohode cestovala kde sa dalo 😀. Len mne sa to vracia ked su nejake velke problemy v rodine a trapim sa. Lepsie je B-komplex lebo na nervy je dobrý aj B1,B3. drzim palceky neboj bude dobre 😉

maria43
16. jan 2014

@anina63 bojisa s liekov a preto neberies trittico? ale ostatne dva lieky beries, tak asi to celkom tak nebude, ze sa bojis liekov, lebo by si asi nebrala ziadny. a trittico si mala na co? lebo ja som ho tiez brala a mne robil velmi dobre na spanok, nemohla som spavat a pri nom to bolo v pohode. hlavne je potrebne, aby sa lieky brali presne podla rad lekara, ak chceme naozaj dosiahnut lepsi stav.

lucinka0921
16. jan 2014

@ruzicka32 ta derealizacia je vlastne co?Mavam obcas take predstavy,ze sa mi nieco stane,napr. ked pozeram nieco v telke a potom mam take myslienky,ze sa to stane mne,alebo ked idem popri hlavnej ceste alebo cez cestu a ide auto,tak,ze co ked mi prepne a skocim pod auto a take...Nemavam casto take myslienky ci predstavy,ale mavam obcas.Ja to potom normalne samu seba vidim,proste nieco zle urobim,aj ked si myslim,ze by som to neurobila,lebo ja sa bojim vsetkeho,ze sa mi nieco stane alebo smrti.Ale mam potom taky zvlastny pocit z toho,ze aby mi nepreplo....Toto je ta derealizacia?

maria43
16. jan 2014

@lucinka0921 neviem, ci je to derealizacia, ale aj ja mam take pocity, ze myslim na choroby, ze co ked ja alebo niekto z rodiny ochorie, mam strasne obavy a strach o vsetko. je to hrozne a tiez neviem co s tym.

lucinka0921
16. jan 2014

@maria43 a aku mas ty diagnozu?A co beries a ako dlho?Ja sa liecim uz druhykrat,no nejak to dlho trva oproti prvemu lieceniu....

laury334
16. jan 2014

@ruzicka32 No presne to mavam aj ja 🙂 ale zamestanavam sa kazdy den. som v praci medzi ludmi, zacinam s jogou, s behanim, bedminton, prechadzky kazdy den a stretavam sa s kamaratmi ktorí ma podporuju tak dufam a verim že sa z roho dostanem. Neviem ci verite na kliatby ale chcela som vyskusat vsetko a bola som u takeo liecitela ktorý mi povedal že žena namna uvalila kliatbu. porobil mi nieco so svieckou a neviem ci si to nahovaram ale citim sa lespie. Dnes idem aj na prve sedenie ku psychologicke a potom na jogu 🙂 tak vam vecer napisem aka je ta joga ci to ozaj pomaha 🙂

hroska
16. jan 2014

@ruzicka32 no ja ataky nemavam, ale viem si predstavit ake to je 😝 . Uzkosti uz nemam, ked sa u mna potlaci ta depresia,tak potom vsetky tie priznaky pomaly odchadzaju. zatial som mala 2 epizody depresie a vtedy mam vsetko, proste smutok, uzkosti, strach.....ved to poznas. Tak Venlafaxin ti je tazky na zaludok? skoda, lebo je todobry liek. Ja ho citim na zaludku tiez, ale nejako mi to az tak nevadi. a ake AD idete s dr. nasadit?

@lucinka0921 jaaaj to ja este dlho sem budem chodit 😨 aj prvy krat som sa tu este 2 roky motala 😀 😀 😀 ano a rada poradim, ked viem. 😉 No zlato moje, veru bolo by ti treba radikalnejsie zakrocit k tej liecbe. 😨 Viem, ze vela veci sa ti zlepsilo a sirada, ze je tak ako je, ale musis ist dalej....a asi je uz cas trosku radikalnejsie to u teba podchytit, lebo si mladucka a ta mladost ti uteka pomedzi prsty. nezanedbaj si to a chod do toho, daj do toho vsetko, uvidis ze to zvladnes 😉 . Treba ti upravit liecbu, ci uz zvysit AD alebo vymenit, aby si fungovala na 100%, nie na 50% alebo 70%.

lucinka0921
16. jan 2014

@hroska dakujem moja,si zlata.Si pojdem tu k dr.,aj ked nemam este poistenie,ale tak zaplatim si to sama,pokial nebudem mat poistku.Asi to urobim...lebo ma to celkom ubija,som bez energie a nechcem takto prezivat,ja chcem zit! Takze asi zavolam,zistim si co a jak a objednam sa.Musim so sebou nieco robit,takto to nejde do nekonecna.... Vidim,aj na tebe,ze po zmene sa mas o 200% lepsie,co je super.Ale neboj,aj ja co chvila budem na tom tak 😝